Wojciech Kilar

Tutaj dyskutujemy w wątkach ogólnych o poszczególnych kompozytorach.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58232
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Wojciech Kilar

#76 Post autor: Adam » ndz gru 29, 2013 21:28 pm

ja nie Wojtek :P dobrze że piszą, szkoda tylko że dla nich i tak za wiele z tego nie wynika - "Facet od Drakuli, ewentualnie Pianisty". W ogóle pytanie do fejsowiczów - czy jakiś zagraniczny kompozytor w ogóle dziś na swoim fejsie zauważył że Kilar umarł? Bo jego agent nie zauważył :]
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Wojciech Kilar

#77 Post autor: Paweł Stroiński » ndz gru 29, 2013 21:31 pm

Hans wyraził swój smutek w komentarzu pod statusem Waligórskiego.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58232
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Wojciech Kilar

#78 Post autor: Adam » ndz gru 29, 2013 21:33 pm

tzn coś napisał czy dał lubię to? :mrgreen: i on ma Łukasza w znajomych? szacun :)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33874
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Wojciech Kilar

#79 Post autor: Wawrzyniec » ndz gru 29, 2013 21:34 pm

Hans Zimmer i Austin Wintory chyba zauważyli. Ale jak już wspominałem to dla mnie nie jest ważne, żeby to było na pokaz. Zresztą z całym szacunkiem dla zmarłego i jego wielkiego dorobku, ale nie należy zapominać o perspektywie, tej polskiej i światowej. I tutaj Koper znowu robi z Amerykanów debili, ale naprawdę dla wielu Kilar przede wszystkim pozostanie tym od "Draculi" i "The Pianist", co i tak jest wielkim osiągnięciem. Ale też nie oczekujmy, że zagranicą nagle wszyscy będą kojarzyć go z ilustracji do filmów Kutza, czy jego niektórych solowych prac.
Adam pisze:tzn coś napisał czy dał lubię to?
Danie "like'a" byłoby więcej niż nie na miejscu.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9827
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Wojciech Kilar

#80 Post autor: Wojteł » ndz gru 29, 2013 21:39 pm

Adam pisze:ja nie Wojtek :P
Długo jeszcze będzie swoje żarciki ciągnął?
But it was film music, especially for Coppola’s 1992 erotic horror movie, that brought this prolific vanguard composer to the world’s attention and commissions from other celebrity directors, including Jane Campion and her “Portrait of a Lady.
Bo w Draculi była kilka cycków, to od razu erotic?
Ale też nie oczekujmy, że zagranicą nagle wszyscy będą kojarzyć go z ilustracji do filmów Kutza, czy jego niektórych solowych prac.
No sorry, ale akurat muzyka poważna Kilara i jego dorobek awangardowy jest naprawdę ważny dla światowej muzyki - tak samo, jak Pendereckiego i Góreckiego.


A i na fejsie smutek wyraził Korzeniowski - pisząc bardzo obficie "RIP Wojciech Kilar" na swoim publicznym profilu. Ale z zagranicznych nic nie widziałem, ani na prywatnych, ani na oficjalnych.
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58232
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Wojciech Kilar

#81 Post autor: Adam » ndz gru 29, 2013 21:41 pm

@Wawrzyn - nie chodzi żeby było na pokaz. dla mnie wazne żeby było cokolwiek z filmówki, bo interesuje mnie filmówka. to że dla USA był gościem do Drakuli i tyle, to jasne. tam mało kto kojarzy go z czegoś więcej. to jednak nie był kaliber Pendereckiego, z całym szacunkiem. ale ponieważ w muzyce filmowej coś osiągnął, więc chciałbym wiedzieć który z kompozytorów w usa się na coś wysilił dziś i czy w ogóle.. i miło że chociaż Hans i Wintory zauważyli. i tak największy fail z usa, że agent Kilara dalej nie zauważył tej straty dla kultury...
Ostatnio zmieniony ndz gru 29, 2013 21:43 pm przez Adam, łącznie zmieniany 1 raz.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Wojciech Kilar

#82 Post autor: Paweł Stroiński » ndz gru 29, 2013 21:42 pm

Adam pisze:tzn coś napisał czy dał lubię to? :mrgreen: i on ma Łukasza w znajomych? szacun :)
Hans:

Truly a sad day. Not just a great talent, but great music with the soul of his people.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58232
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Wojciech Kilar

#83 Post autor: Adam » ndz gru 29, 2013 21:43 pm

no i to się rozumie. brawo dla mistrzunia.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33874
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Wojciech Kilar

#84 Post autor: Wawrzyniec » ndz gru 29, 2013 21:59 pm

Adam pisze:@Wawrzyn - nie chodzi żeby było na pokaz. dla mnie wazne żeby było cokolwiek z filmówki, bo interesuje mnie filmówka. to że dla USA był gościem do Drakuli i tyle, to jasne. tam mało kto kojarzy go z czegoś więcej. to jednak nie był kaliber Pendereckiego, z całym szacunkiem. ale ponieważ w muzyce filmowej coś osiągnął, więc chciałbym wiedzieć który z kompozytorów w usa się na coś wysilił dziś i czy w ogóle.. i miło że chociaż Hans i Wintory zauważyli.
Trevor Morris też coś napisał. Tylko naprawdę uważam, że nie ma co robić takiej dokładnej analizy kto co napisał, czy napisał i potępiać tych co nic nie napisali. Pomijając już kwestie, że nie wszyscy spędzają cały dzień na Facebooku.
I nie tylko w USA, ale i w Niemczech, Kilar kojarzony jest przez Coppolę i Polańskiego. I naprawdę trochę to niezręcznie w takim momencie mi pisać, ale naprawdę nie róbmy zarzutu, że nie wspomina się go za inne dokonania, która poza Polską sa mniej znane, co nie znaczy, że gorsze.
Ale co do reszty to się raczej zgadzam z Tobą. A nawet w paru kwestiach Cię popieram i muszę też stanąć trochę w Twojej obronie. Gdyż pamiętam, że przy śmierci Johna Barry'ego, czy też już nie aż tak Ci bliskiego Maurice'a Jarre'a zachowywałeś się więcej niż odpowiednio i też nie miałeś pretensji, że nie poświęca się zmarłym odpowiedniej uwagi.
Co do Tony'ego Scotta nie mogę się akurat z Tobą zgodzić, tak samo jak też nie mogę się zgodzić z Pawłem, który też trochę przecenia dokonania tragicznie zmarłego. W pewnym sensie robi to co tak Wojtka irytuje. Ale jakby co jestem to w stanie zrozumieć i nikogo nie potępiam.(Koniec offtopa).
Wojtek pisze:Bo w Draculi była kilka cycków, to od razu erotic?
Erotyzm nie ogranicza się wyłącznie do nagości. Czasami więcej erotyki może posiadać odziana dama, od tej w nagości, ale to znowu temat na osobne dyskusje.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58232
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Wojciech Kilar

#85 Post autor: Adam » ndz gru 29, 2013 22:02 pm

no Engelowa się zreflektowała wreszcie choć z błędem.

i ja nie mam pretensji i nie będę piętnował czy ktokolwiek coś napisze na fejsie czy nie - czysta ciekawośc, bo to wtedy będzie znak czy temu komuś była muzyka Kilara bliska..
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9827
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Wojciech Kilar

#86 Post autor: Wojteł » ndz gru 29, 2013 22:06 pm

Wawrzyniec pisze:Erotyzm nie ogranicza się wyłącznie do nagości. Czasami więcej erotyki może posiadać odziana dama, od tej w nagości, ale to znowu temat na osobne dyskusje.

No dobrze, ale to chyba nie jest powód, żeby klasyfikować film jako erotyczny? Do Nagiego Instynktu Draculi daleko, poza tym film erotyczny stawia jednak erotykę na pierwszym planie, a w tym filmie cała golizna służyła raczej do oddania demonicznego charakteru i żądz tytułowego bohatera.
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Wojciech Kilar

#87 Post autor: Paweł Stroiński » ndz gru 29, 2013 22:47 pm

Robert Folk:

Wojciech Kilar .... RIP. A wonderful composer of concert music and film music. I love these two quotes that appeared today in several articles about Wojciech. Regarding his reasons for scoring any film, he said: "The name of the director, the salary & the script." And another interesting exchange: When asking Coppola what kind of film music was he expecting for DRACULA, Coppola said: "I did my part. You are the composer. Do what you want." If only today's directors approached film music this way.

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9827
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Wojciech Kilar

#88 Post autor: Wojteł » ndz gru 29, 2013 22:54 pm

Własnie chciałem to napisać. Dodam, że tak jak Adam dopytywał - Conrad Pope dał lajka.
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Mefisto

Re: Wojciech Kilar

#89 Post autor: Mefisto » pn gru 30, 2013 01:34 am

Adam pisze:@Wawrzyn - nie chodzi żeby było na pokaz. dla mnie wazne żeby było cokolwiek z filmówki, bo interesuje mnie filmówka. to że dla USA był gościem do Drakuli i tyle, to jasne. tam mało kto kojarzy go z czegoś więcej. to jednak nie był kaliber Pendereckiego
Co ma piernik?

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13574
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Wojciech Kilar

#90 Post autor: Kaonashi » pn gru 30, 2013 14:06 pm

Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

ODPOWIEDZ