Ramin Djawadi

Tutaj dyskutujemy w wątkach ogólnych o poszczególnych kompozytorach.
Wiadomość
Autor
Mefisto

Re: Ramin Djawadi

#76 Post autor: Mefisto » czw paź 23, 2014 20:45 pm

W dupkę! Ależ dobra ta Dracula od Ramina :shock: :shock: :shock: Kilar czy inny Poledouris to to nie jest, ale tak dobrego score'u, to Ramin chyba jeszcze nie miał.

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9827
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Ramin Djawadi

#77 Post autor: Wojteł » czw paź 23, 2014 23:13 pm

Skąd ten Poledouris przy Draculi? :-P Może jednak się skusze na reckowanie tego tworu
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Szczypior
George Lucas
Posty: 3327
Rejestracja: wt sty 24, 2012 12:48 pm

Re: Ramin Djawadi

#78 Post autor: Szczypior » pt paź 24, 2014 00:28 am

Wojtek pisze:Skąd ten Poledouris przy Draculi? :-P Może jednak się skusze na reckowanie tego tworu
Może z tym mu się pomyliło
http://www.youtube.com/watch?v=iABqpY6OIZQ 8)

Mefisto

Re: Ramin Djawadi

#79 Post autor: Mefisto » pt paź 24, 2014 00:46 am

Wojtek pisze:Skąd ten Poledouris przy Draculi? :-P
Za słaby bolek do porównań? Spoko.

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9827
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Ramin Djawadi

#80 Post autor: Wojteł » pt paź 24, 2014 00:47 am

Jakby napisał jakąś ściechę do Draculi, to słuchałbym :P
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Mefisto

Re: Ramin Djawadi

#81 Post autor: Mefisto » pt paź 24, 2014 01:30 am

A czy ja porównywałem ściechy do Draculi? Don't think so.

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9827
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Ramin Djawadi

#82 Post autor: Wojteł » pt paź 24, 2014 01:51 am

Z kontekstu by wynikało, że tak, ale nie chce mi się o tym dyskutować, bo zaczniesz 15stronicową batalię na czepianie się słówek, więc nie Ci będzie, że nie :P
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Mefisto

Re: Ramin Djawadi

#83 Post autor: Mefisto » pt paź 24, 2014 14:49 pm

Chodziło mi o poziom kompozytorski, a nie porównywanie prac do filmów o Draculi, bo to bezcelowe.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33874
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Ramin Djawadi

#84 Post autor: Wawrzyniec » wt paź 28, 2014 20:49 pm

Mefisto pisze:W dupkę! Ależ dobra ta Dracula od Ramina :shock: :shock: :shock: Kilar czy inny Poledouris to to nie jest, ale tak dobrego score'u, to Ramin chyba jeszcze nie miał.
Mystery pisze:Porządny score Djawadiego, nie wiem czy nie najrówniejszy i najdojrzalszy od Ramina. Stonowany, konsekwentny w klimacie, bez żadnych wygłupów, w pełni symfoniczny, z chórem, wokalizami i łatwo wpadającym w ucho prostym motywem przewodnim, z którego kompozytor korzysta nader często. Oczywiście jest to brzmienie w stylu Ramina, bo takowe już sobie wyrobił, czepiące nieco z doświadczeń z Medal of Honor (bliskowschodnie granie), jak i Gry o Tron czy Fright Night z zaskakująco ujmującą liryką, która wygrywa tu z trochę powszednią akcją, choć bardziej mocne momenty mogące się podobać, również mają tu miejsce. Na zachętę 3.5, może nic wielce interesującego i mogącego nawet nieco znużyć, ale jak na taki film myślę, że jest to satysfakcjonująca oprawa, której poziomem bliżej do takiego "Mortal Instruments" Orvarssona, niż do "I, Frankenstein" Klimka i Heila, tak też tegoroczny pojedynek, który niestety rozgrywał się na nizinach, a mianowicie Dracula - Frankenstein, na zdecydowaną korzyść tego pierwszego.
Właśnie nikt nawet nie chciał zakładać osobnego tematu, a zdaje się, że ta muzyka to akurat jeden z lepszych elementów tego filmu. Naprawdę porządny score i tutaj akurat Djawadi nie ma się czego wstydzić. Ba, jak na razie nawet chętnie do niego wracam. Szczególnie do tych lirycznych kawałków. Zresztą posłuchajcie sami:

https://www.youtube.com/watch?v=o5Q05QFfEwk
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9827
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Ramin Djawadi

#85 Post autor: Wojteł » wt paź 28, 2014 21:02 pm

Nie ma tam lepszego tracku do promowania ściechy?
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33874
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Ramin Djawadi

#86 Post autor: Wawrzyniec » wt paź 28, 2014 21:14 pm

OK, to tutaj jest 14 minutowa suite'a, więc ona może będzie lepiej reprezentować.

https://www.youtube.com/watch?v=SEAjwTmj3xI

Przy czym sam muszę stwierdzić, że za pierwszym razem nie byłem aż tak bardzo zadowolony, ale wraz każdym kolejnym odsłuchem zacząłem się przekonywać do tego score'u.
Ale wiadomo dla wielu Djawadi pozostanie "terrorystą".
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33874
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Ramin Djawadi

#87 Post autor: Wawrzyniec » pt sty 02, 2015 16:43 pm

Jakoś nikt tutaj nie wspomniał, a Ramin Djawadi w telewizji coraz bardziej sobie poczyna. I tak skomponuje muzykę do pilotażowego odcinka najnowszego serialu Jonathana Nolana "Westworld":

http://filmmusicreporter.com/2014/12/29 ... westworld/

W sumie to już kolejna po "Person of Interests" współpraca na linii Jonathan Nolan - Ramin Djawadi. A nie zapominajmy, że Jonathan Nolam ma się też zająć innym serialem, adaptacją słynnej "Fundacji" Asimova. Czyżby w takim razie znowu miało paść na Djawadiego? Same interesująco brzmiące projekty i wszędzie Ramin i coś czuję, że niż nie możecie zrobić, aby temu się przeciwstawić. :twisted:
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58232
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Ramin Djawadi

#88 Post autor: Adam » pt sty 02, 2015 18:27 pm

Ramin w tym roku będzie na fali 8)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33874
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Ramin Djawadi

#89 Post autor: Wawrzyniec » wt wrz 01, 2015 18:00 pm

To Wam się spodoba. :P Zhang Yimou (House of Flying Daggers, Hero), a więc reżyser, który współpracował z takimi kompozytorami jak Tan Dun, czy Shigeru Umebayashi, nakręci swój pierwszy anglojęzyczny film "The Great Wall", do którego muzykę skomponuje...

... Ramin Djawadi...

http://filmmusicreporter.com/2015/08/18 ... reat-wall/

Wiem, że się cieszycie. Coś czuję, że skoro film robi Universal, w którym Ramin ma dobre wtyki to i dostał ten film. Ale cóż dla chińskiego reżysera Badelt skomponował swój najlepszy score, a więc kto wie...
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9827
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Ramin Djawadi

#90 Post autor: Wojteł » wt wrz 01, 2015 18:34 pm

Ostatnim razem jak Djawadi musiał zilustrować materiał zawierający wielki mur, to nie wyszło mu za dobrze :P
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

ODPOWIEDZ