Tyler Bates

Tutaj dyskutujemy w wątkach ogólnych o poszczególnych kompozytorach.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58146
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Tyler Bates

#1 Post autor: Adam » czw sie 22, 2013 08:21 am

Guardians Of The Galaxy (premiera 1.08.2014) robi Tyler Bates. i już napisał cześć scoru który odtwarzają na planie..widać że angaż wymuszony przez reżysera, potwierdzony emocjonalnym wpisem na fejsie Gunna.

w sumie nie jestem zaskoczony, bo można się było tego spodziewać gdy ogłoszono reżysera. choć z drugiej strony liczyłem że marvel postawi na swoim i da kogoś innego, np innego Tylera ;-)

During action scenes and huge dramatic moments we blare the score on set so that the cast, crew, and camera can move in harmony with the music. Music is often an afterthought in film, but never for us. And everything Tyler’s done so far has been amazing!
Ostatnio zmieniony pn maja 26, 2014 20:43 pm przez Adam, łącznie zmieniany 1 raz.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13559
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Tyler Bates

#2 Post autor: Kaonashi » czw sie 22, 2013 12:48 pm

O nim to można by pisać w "Bezczelnych plagiatach". Albo nawet nadać mu honorowy patronat nad tamtym tematem.
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33729
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Tyler Bates

#3 Post autor: Wawrzyniec » czw sie 22, 2013 13:28 pm

Jak już pisałem wcześniej: Nie wiem kogo ma niby ten news dziwić. Skoro reżyser zawsze z nim współpracował, to tak jakby się dziwić, że do filmu Burtona komponuje Eflman, a do Spielberga Williams. Chyba, że ktoś tutaj liczył potajemnie na innego Tylera. :wink:
A Bates jest akurat tego typu kompozytorem, którego chętnie biorą studia, gdyż i tak zrobi to co mu każą.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58146
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Tyler Bates

#4 Post autor: Adam » czw sie 22, 2013 13:29 pm

dlatego napisałem że mnie angaż nie dziwi, ale juz za to wypowiedź rezysera jest smieszna :P
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33729
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Tyler Bates

#5 Post autor: Wawrzyniec » czw sie 22, 2013 13:32 pm

No co? :P Toż to prawie tak samo jak podczas zdjęć do "The Thin Red Line", gdzie ekipa dostawała już gotowe fragmenty muzyki Zimmera, aby odpowiednio wczuć się w rolę i klimat. :P :wink:
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13559
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Tyler Bates

#6 Post autor: Kaonashi » czw sie 22, 2013 13:35 pm

Adam pisze:dlatego napisałem że mnie angaż nie dziwi, ale juz za to wypowiedź rezysera jest smieszna :P
No reżyserek to nieźle pocisnął :P
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33729
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Tyler Bates

#7 Post autor: Wawrzyniec » czw sie 22, 2013 14:56 pm

Może po prostu są przyjaciółmi i dobrze mu się z nim pracuje. A może przyjacielowi głupio odmawiać. Weźmy np. Emmericha, który tylko z wiadomych sobie powodów współpracuje ciągle z duetem Kloser/Wander. Czy też jak swego czasu David Yates brał do Potterów mało komu znanego Nicholasa Hoopera. Nie wszystko da się zrozumieć.
Zresztą może w tym brutalnym biznesie jest jeszcze miejsce na przyjaźń. Zresztą np. ja pewnie też sam miałbym niezłą zagwozdkę: gdybym kręcił film i miał do wyboru Zimmera czy duet Gouska/Wudarsky, których dobrze znam, lubimy się i... Nie to jest akurat zły przykład, gdyż od razu wziąłbym Zimmera. :P Najmocniej przepraszam Panowie, mam nadzieję, że się nie gniewacie? :wink:
Ale po prostu czasami niektóre angaże i współprace ciężko nam zrozumieć, kiedy jesteśmy tylko obserwatorami z boku.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Mefisto

Re: Tyler Bates

#8 Post autor: Mefisto » czw sie 22, 2013 16:01 pm

Akurat dla tego reżysera Bates napisał swój najlepszy score, także jest szansa, że będzie to przynajmniej zjadliwe.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33729
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Tyler Bates

#9 Post autor: Wawrzyniec » czw sie 22, 2013 16:48 pm

Pewnie masz na myśli "Super". OK score, podobnie jak OK uważam score do "The Way" i "God of War: Ascencion".
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58146
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Abel Korzeniowski

#10 Post autor: Adam » czw maja 01, 2014 13:14 pm

ale w Salem szczególnie miażdży obraz i koncept, nowy mini song Mansona jest ok, ale też nic z niego nie pozostaje. Bejts zrobił z nim jego nowy album wspólnie, więc przy okazji zrobił dil by mu Mensonik zaśpiewał do serialu specjalnie :)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33729
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Abel Korzeniowski

#11 Post autor: Wawrzyniec » czw maja 01, 2014 13:21 pm

Cool, ja lubię Marilyna Mansona, chociaż dalej uważam, że "Mechanical Animals" to jego najlepszy album i od tego czasu nigdy nie osiągnął lepszego poziomu. Czy w Salem poza tą piosenką z czołówki jest jeszcze jakiś dalszy udział Mansona w Salem?
A w ogóle jak się sama muzyka spisuje w obrazie, gdyż się zastanawiam nad obadaniem tego serialu?

P.S. Czy wielkoduszni Moderatorzy mogliby przenieść tę część dyskusji do osobnego działu? Tyler Bates jest chyba na 3 stronie.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58146
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Abel Korzeniowski

#12 Post autor: Adam » czw maja 01, 2014 13:35 pm

nie ma nic więcej Mansona. muzy na razie za wiele nie ma, prawie wcale bym powiedział. ale daje szanse serialowi, bo ma klimat i może być z tego coś fajnego choć żaden to geniusz.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33729
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Tyler Bates

#13 Post autor: Wawrzyniec » pn maja 26, 2014 19:24 pm

Hm, jednak ukrywanie w spoilerach to nie był dobry pomysł. :P Tak też tutaj nagrywanie "Guardians of the Galaxy":

Obrazek

Obrazek
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33729
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Tyler Bates

#14 Post autor: Wawrzyniec » ndz cze 08, 2014 18:07 pm

Pod koniec miesiąca Tyler Bates razem z Marilynem Mansonem wystąpią w Rosji. Chodzi oczywiście o koncerty.

A jakby co tutaj jest próbka jednego utworu z tego horroru "Sacrament", próbka plus recenzja, jak ktoś zna francuski:

http://www.dailymars.net/music-mini-rev ... tes-milan/

Brzmi dość creapy, ale to chyba dobrze, gdyż to wszak horror.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33729
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Tyler Bates

#15 Post autor: Wawrzyniec » sob sie 16, 2014 16:04 pm

Dodałem (z pomocą Kopera) dość obszerną biografię Tylera Batesa. Jak ktoś zainteresowany to może sobie przeczytać:
http://filmmusic.pl/index.php?act=kompozytor&id=166
#WinaHansa #IStandByDaenerys

ODPOWIEDZ