James Newton Howard

Tutaj dyskutujemy w wątkach ogólnych o poszczególnych kompozytorach.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33879
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: James Newton Howard

#196 Post autor: Wawrzyniec » śr maja 31, 2017 23:34 pm

Ja najbardziej radykalne doświadczenie to miałem właśnie podczas tegorocznego FMFu i do tej pory nie mogę dojść do siebie. I nie były to sobie jakieś tam typy z budki z piwem, co wychodzą przed końcem koncertu, ale VERY SPECIAL GUESTS na tych "ęą" aftershow party, gdzie to Brian, czy Morris się bawili. I tam właśnie poznałem osoby, który z dumą przyznały się, że są wyznawcami Jamesa Newtona Howarda. I tu nie chodzi oto, że powiedzieli, że to ich ulubiony kompozytor, ale że to jest NAJLEPSZY KOMPOZYTOR NA ŚWIECIE!
A więc ja tak słucham sobie tych zachwytów, sącząc mego drinka i właściwie chciałem wyskoczyć, że jest też taki kompozytor co John Williams się nazywa. Ale Ci mnie ubiegli i sami powiedzieli: "Wiadomo John Williams pisze niezłe tematy, ale poza tym strasznie się powtarza. Nie ma kompozytora bardziej wszechstronnego o Jamesa Newtona Howarda!" Najlepsze, że choć to niby miała być konwersacja to "Howardianie" z czasem zupełnie mnie olali i zaczęli się nawzajem zachwycać nad genialnością JNH. W sumie tylko czekałem jak z tych i całego zachwytu nie skrzyżują się ich "miecze" w spodniach :P Ale jednak się odezwałem, a właściwie zakrztusiłem, kiedy padło: "James Newton Howard jako jedyny kompozytor nie napisał złej muzyki". Wtedy zakrztusiłem się i musiałem się odezwać: "Ekhm, 'Bourne Legacy', "Green Lantern'". Wtedy się dowiedziałem, że "Bourne Legacy to świetny przykład nowoczesnej muzyki akcji". I z tego ścierwa przeszli fappować się nad "Salt". I mogę tak długo jeszcze wymieniać.
Zresztą sam Wojtek mi powiedział, że właśnie w tej grupie tych Master Classów i tych Special Guestów na FMFie, to też poznał kolesia co miał tatuaż Jamesa Newtona Howarda. Nie wiem nawet czy to nie był jeden z moich rozmówców.

W każdym razie:
Koper pisze:No patrz, a ja nie kojarzę żadnego ultrasa JNH...
I nawet nie wiesz jaki szczęściarz z Ciebie. Naprawdę z czasem tylko czekałem aż ktoś krzyknie:

"Howardu, Akbar!"
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13575
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: James Newton Howard

#197 Post autor: Kaonashi » śr maja 31, 2017 23:37 pm

Dobra, ale nie popadajmy też w skrajność. JNH ma na koncie wiele świetnych prac, więc wcale mnie dziwi, że ktoś jest jego zagorzałym fanem.
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: James Newton Howard

#198 Post autor: Paweł Stroiński » śr maja 31, 2017 23:55 pm

Wawrzyniec pisze:
śr maja 31, 2017 23:34 pm
Ja najbardziej radykalne doświadczenie to miałem właśnie podczas tegorocznego FMFu i do tej pory nie mogę dojść do siebie. I nie były to sobie jakieś tam typy z budki z piwem, co wychodzą przed końcem koncertu, ale VERY SPECIAL GUESTS na tych "ęą" aftershow party, gdzie to Brian, czy Morris się bawili. I tam właśnie poznałem osoby, który z dumą przyznały się, że są wyznawcami Jamesa Newtona Howarda. I tu nie chodzi oto, że powiedzieli, że to ich ulubiony kompozytor, ale że to jest NAJLEPSZY KOMPOZYTOR NA ŚWIECIE!
A więc ja tak słucham sobie tych zachwytów, sącząc mego drinka i właściwie chciałem wyskoczyć, że jest też taki kompozytor co John Williams się nazywa. Ale Ci mnie ubiegli i sami powiedzieli: "Wiadomo John Williams pisze niezłe tematy, ale poza tym strasznie się powtarza. Nie ma kompozytora bardziej wszechstronnego o Jamesa Newtona Howarda!" Najlepsze, że choć to niby miała być konwersacja to "Howardianie" z czasem zupełnie mnie olali i zaczęli się nawzajem zachwycać nad genialnością JNH. W sumie tylko czekałem jak z tych i całego zachwytu nie skrzyżują się ich "miecze" w spodniach :P Ale jednak się odezwałem, a właściwie zakrztusiłem, kiedy padło: "James Newton Howard jako jedyny kompozytor nie napisał złej muzyki". Wtedy zakrztusiłem się i musiałem się odezwać: "Ekhm, 'Bourne Legacy', "Green Lantern'". Wtedy się dowiedziałem, że "Bourne Legacy to świetny przykład nowoczesnej muzyki akcji". I z tego ścierwa przeszli fappować się nad "Salt". I mogę tak długo jeszcze wymieniać.
Zresztą sam Wojtek mi powiedział, że właśnie w tej grupie tych Master Classów i tych Special Guestów na FMFie, to też poznał kolesia co miał tatuaż Jamesa Newtona Howarda. Nie wiem nawet czy to nie był jeden z moich rozmówców.

W każdym razie:
Koper pisze:No patrz, a ja nie kojarzę żadnego ultrasa JNH...
I nawet nie wiesz jaki szczęściarz z Ciebie. Naprawdę z czasem tylko czekałem aż ktoś krzyknie:

"Howardu, Akbar!"
Nie super special guests. Lee, Bernhard i Peter byli tam jako prasa w ramach Soundtracks and Trailer Music. Sympatyczni goście. Namawiałem ich z koleżanką pewnej krakowskiej nocy, by zaczęli na Q&A jechać cytatami z The Room i np. spytali Shore'a "Anyway... how's your sex life?".

Bernhard faktycznie ma jeden z tytułowych Znaków jako tatuaż. Ponoć do Shore'a kiedyś poszedł gość z nutami jednego z tematów LotR-a jako tatuaż.

Awatar użytkownika
Althazan
+ Georges Delerue +
Posty: 3635
Rejestracja: wt lut 24, 2009 14:28 pm

Re: James Newton Howard

#199 Post autor: Althazan » czw cze 01, 2017 19:11 pm

Adam pisze:
śr maja 31, 2017 21:38 pm
Paweł Stroiński pisze:
śr maja 31, 2017 19:53 pm
Althazan trochę u nas...
Tak, przyznaję się bez bicia, że Howard to mój ulubiony kompozytor, ale wcale nie nazywam go najlepszym na świecie :mrgreen:
Adam pisze:
śr maja 31, 2017 21:38 pm
"troche"? absolutnie wszystkie płyty ma! :D
A, to akurat inna przypadłość, nazywa się kolekcjonerstwo 8) Mam wszystkie płyty nie tylko Howarda ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: James Newton Howard

#200 Post autor: Adam » czw cze 01, 2017 19:14 pm

ale bez innych wszystkich mógłbyś się obejść, a JNH nie ;-)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Althazan
+ Georges Delerue +
Posty: 3635
Rejestracja: wt lut 24, 2009 14:28 pm

Re: James Newton Howard

#201 Post autor: Althazan » czw cze 01, 2017 20:00 pm

Adam pisze:
czw cze 01, 2017 19:14 pm
ale bez innych wszystkich mógłbyś się obejść, a JNH nie ;-)
No nie, jakbym miał wybrać kilka, -naście płyt, który miałbym sobie zostawić, to byłyby to płyty różnych kompozytorów, więc raczej jednak nie.

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26139
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: James Newton Howard

#202 Post autor: Koper » czw cze 01, 2017 21:01 pm

Paweł Stroiński pisze:
śr maja 31, 2017 19:53 pm
Althazan trochę u nas...
A, sorry, zapomniałem, rzadziej się ostatnio udziela ;)
Wawrzyniec pisze:
śr maja 31, 2017 23:34 pm
Ja najbardziej radykalne doświadczenie to miałem właśnie podczas tegorocznego FMFu i do tej pory nie mogę dojść do siebie. I nie były to sobie jakieś tam typy z budki z piwem, co wychodzą przed końcem koncertu, ale VERY SPECIAL GUESTS na tych "ęą" aftershow party, gdzie to Brian, czy Morris się bawili. I tam właśnie poznałem osoby, który z dumą przyznały się, że są wyznawcami Jamesa Newtona Howarda. I tu nie chodzi oto, że powiedzieli, że to ich ulubiony kompozytor, ale że to jest NAJLEPSZY KOMPOZYTOR NA ŚWIECIE!
A więc ja tak słucham sobie tych zachwytów, sącząc mego drinka i właściwie chciałem wyskoczyć, że jest też taki kompozytor co John Williams się nazywa. Ale Ci mnie ubiegli i sami powiedzieli: "Wiadomo John Williams pisze niezłe tematy, ale poza tym strasznie się powtarza. Nie ma kompozytora bardziej wszechstronnego o Jamesa Newtona Howarda!" Najlepsze, że choć to niby miała być konwersacja to "Howardianie" z czasem zupełnie mnie olali i zaczęli się nawzajem zachwycać nad genialnością JNH. W sumie tylko czekałem jak z tych i całego zachwytu nie skrzyżują się ich "miecze" w spodniach :P Ale jednak się odezwałem, a właściwie zakrztusiłem, kiedy padło: "James Newton Howard jako jedyny kompozytor nie napisał złej muzyki". Wtedy zakrztusiłem się i musiałem się odezwać: "Ekhm, 'Bourne Legacy', "Green Lantern'". Wtedy się dowiedziałem, że "Bourne Legacy to świetny przykład nowoczesnej muzyki akcji". I z tego ścierwa przeszli fappować się nad "Salt". I mogę tak długo jeszcze wymieniać.
Zresztą sam Wojtek mi powiedział, że właśnie w tej grupie tych Master Classów i tych Special Guestów na FMFie, to też poznał kolesia co miał tatuaż Jamesa Newtona Howarda. Nie wiem nawet czy to nie był jeden z moich rozmówców.
A to mowa o Polakach, czy jakichś gościach z zagranicy? Niezłe nerdy w sumie, bo o ile taki zwykły zjadacz chleba interesujący się na codzień innymi gatunkami, może kojarzyć kilku kompozytorów typu:
- Willams (Star Warsy i Spielbergi)
- Morricone (spaghetti westerny, Karole etc.)
- Zimmer (wiadomo)
- Horner (Titanic, Avatar itp.)
- Vangelis (bo udzielał się nie tylko w filmówce)
- Goldsmith (pewnie rzadziej, ale np. mój ojciec go kojarzy, bo swego czasu oglądał nałogowo Star Treki)
- Kilar (to w Polsce, wiadomo)
o tyle JNH to nie wiem jakiej grupie nie siedzącej mocno w filmówce miałby przypaść do gustu i za co. Za Szjamalany? Chyba że za Igrzyska śmierci?
Wawrzyniec pisze:
śr maja 31, 2017 23:34 pm
W każdym razie:
I nawet nie wiesz jaki szczęściarz z Ciebie. Naprawdę z czasem tylko czekałem aż ktoś krzyknie:
"Howardu, Akbar!"
W końcu mamy i promujemy multifanbojowość na forum. :P ;)
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: James Newton Howard

#203 Post autor: Adam » czw cze 01, 2017 21:04 pm

Koper pisze:
czw cze 01, 2017 21:01 pm
Naprawdę z czasem tylko czekałem aż ktoś krzyknie:
"Howardu, Akbar!"
FBI, NSA, CIA still watching you :P ;-)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: James Newton Howard

#204 Post autor: Paweł Stroiński » czw cze 01, 2017 21:31 pm

Koper: Dwóch Niemców i Anglik.

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26139
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: James Newton Howard

#205 Post autor: Koper » czw cze 01, 2017 21:38 pm

sobie kolegów znaleźliście, nie dość że fanboje JNH, to jeszcze Niemcy. ;)
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33879
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: James Newton Howard

#206 Post autor: Wawrzyniec » pt cze 02, 2017 11:57 am

A tam znaleźliście, zwykły small-talk, który szczerze mówiąc w samą porę przerwało pojawienie się Briana Tylera, gdyż na dłuższą metę bym tego nie wytrzymał. No chyba, że miałbym u swego boku Kopra, która potrafi sprowadzić do parteru nawiedzonych fanatyków. To była moja jedyna rozmowa z nimi i możliwe, że Paweł zna ich lepiej i dlatego może mieć inną ocenę. Jak wspomniałem jedyny pozytyw to taki, że my fanboje Zimmera nie jesteśmy aż tacy źli. :P :wink:
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23259
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: James Newton Howard

#207 Post autor: Mystery » pt cze 09, 2017 11:23 am

Nie lada gratka, niemal półtoragodzinna konwersacja z JNH, może nocą uda się obadać.
https://www.youtube.com/watch?v=DJm7D52RGnY

Awatar użytkownika
DanielosVK
Howardelis Vangeshore
Posty: 7854
Rejestracja: sob cze 26, 2010 13:43 pm

Re: James Newton Howard

#208 Post autor: DanielosVK » pt cze 09, 2017 19:33 pm

Kaonashi pisze:
śr maja 31, 2017 20:08 pm
Danielos? Jak gadałem kiedyś z naszym wspólnym znajomym, to z muzyki filmowej wskazał najpierw JNH, więc zapewne coś jest na rzeczy. :wink:
Jak mówisz o Kamilu to faktycznie go obdzieliłem paroma soundtrackami JNH, ale wynikało to chyba głównie z faktu, że po prostu oglądał filmy Shyamalana. :D A sam fanem JNH faktycznie jestem sporym, ale na pewno nie nazwałbym się fanboyem. ;)
Fe.

Cóż za score, Howard Shore.

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26139
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: James Newton Howard

#209 Post autor: Koper » pt cze 09, 2017 21:27 pm

Już drugi się wyparł. :D
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33879
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: James Newton Howard

#210 Post autor: Wawrzyniec » sob cze 10, 2017 11:47 am

Piotr też się trzykrotnie wyparł Jezusa ;)
#WinaHansa #IStandByDaenerys

ODPOWIEDZ