Taro Iwashiro

Tutaj dyskutujemy w wątkach ogólnych o poszczególnych kompozytorach.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26137
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Taro Iwashiro

#46 Post autor: Koper » sob kwie 13, 2013 23:19 pm

No przecież wróciłem do Taro, a ten znowu...
Wawrzyniec pisze:kinematografii tureckiej nad japońskiej
Ech, pobyt w Vaterlandzie nie służy. ;)
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Taro Iwashiro

#47 Post autor: Paweł Stroiński » sob kwie 13, 2013 23:27 pm

Koper pisze:Fajnie, ale po co Ty to piszesz? :P Nawet jeśli to wszystko (pomijając hejterskie bzdety o Rainem, że świat bez niego byłby lepszy) prawda, to nie jest miejsce do takich wywodów i prosiłem byśmy wrócili do Iwashiro, z małym wyjątkiem dla Grzesia tylko i wyłącznie.

A propos Taro, to słucham sobie polecane przez Adama "The Inanimate World" i muszę przyznać, że znacznie to ciekawsze, niż te wszelkie Red Cliffy, z których Iwashiro jest znany na zachodzie. Co prawda po wybornym tracku nr 2, już nic potem aż tak fajnego nie ma, niemniej porządny to album, godzien odsłuchania.
1. Gatunek. Nie świat. Czegoś takiego bym nigdy nie powiedział, bo śmierci życzę wyłącznie Kim Dzong Unowi i jego podobnym.

2. Co do Red Cliff, nie udało mi się przebrnąć przez album, choć score podobał mi się w filmie. Album jest jakoś dziwnie skrojony?

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26137
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Taro Iwashiro

#48 Post autor: Koper » sob kwie 13, 2013 23:31 pm

Nie pamiętam. Z dysku wywaliłem. Tam poza tym głównym tematem nie mogłem się do niczego przekonać.
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33879
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Taro Iwashiro

#49 Post autor: Wawrzyniec » sob kwie 13, 2013 23:36 pm

Paweł Stroiński pisze: bo śmierci życzę wyłącznie Kim Dzong Unowi i jego podobnym.
Widzę, że tutaj kłania się lektura amerykańskiego kina moralnego niepokoju: "Terminator 2". Sarah Connor też prezentuje pogląd, że dla dobra ludzkości, można zabić jedną osobę. Jej syn wychodzi z założenia, że każde życie ludzkie jest cenne i nikogo nie można zabijać.
A zresztą umarł Kim Dzong Il i co? Kim Dzong Un, jest marionetką w wielkim aparacie, gdzie i tak generalicja ma najwięcej do gadania.

A wracając do Taro... :P
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5929
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: Taro Iwashiro

#50 Post autor: kiedyśgrześ » ndz kwie 14, 2013 04:28 am

to ja tutaj zbiorczo offtop:

@Paweł, użyłeś słowa banał, gdy ja bym użył słówka tandeta, prawdopodobnie wychodzi dokładnie na to samo :P z tym, że ja się nie zagłębiałem, dla mnie jest ważne pierwsze wrażeni, tandeta z innego continuum przestrzenno czasowego, jedziemy dalej, to wszystko co mam do powiedzenia :P

@Koper wbiłem konkretnie to

http://www.youtube.com/watch?v=ZvLY5fSEgHs

dzisiaj wbiłbym jeszcze to, okazało się, że ten wcześniejszy numer to jest symfoniczna wersja tego songu

http://www.youtube.com/watch?v=TFYI5QZQB1U

tytuł i co to już zobaczysz

@Wszyscy :P wszyscy którzy życzą śmierci Kim Dzong wyrzucicie telewizory z domów, no ile razy na ten sam kant można dać się nabrać :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Taro Iwashiro

#51 Post autor: Adam » ndz kwie 14, 2013 08:34 am

znów Zimmer? :| nawet w Iwashiro? no bez jaj :roll:
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26137
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Taro Iwashiro

#52 Post autor: Koper » ndz kwie 14, 2013 10:36 am

No i co zrobisz. :(

Grzesiu, no niezłe, chociaż umówmy się, że to też nie jest nic odkrywczego, bo tego typu muzykę dramatyczną wzorowaną na kalsyce to kino przerabiało od lat, więc nic tutaj szczególnie Turcy nie wnieśli. Ale obadam całość, jak się da.
Niemniej rzuć okiem na filmografię albo dyskografię któregoś z panów przypisanych do tego projektu, a potem sprawdź ile w karierze płyt mają Hisaishi, Iwashiro, Kawai czy Sato i będziesz wiedział czemu Japończycy a nie Turcy.

EDIT: Nie chcąc offtopić kolejnym postem tu dopiszę. Grzesiu, Ty słuchałeś całego OSTa tego co poleciłeś? :P Toż tego słuchać nie idzie, zero jakiegoś montażu płyty, nawalone jak leci pewnie prosto z filmu. Fakt, że kilka kawałków niezłych, ale niektóre bardzo przeciętne, a ten opening z trailera i parę innych to ino do kosza. Ogólnie jak Turcy tka muzę wydają (a produkcja to taka turecka, jak polskim filmem jest np. "Młyn i Krzyż"), to masz już chyba w pełni jasną odpowiedź, dlaczego nie Turcja. :P

Pawłowi bym coś odpisał, ale nie mam zamiaru drążyć tego wątku w Iwashiro, bo po co offtopić. W jakimś Orvarssonie czy innym Zanellim to jeszcze można. ;)

Swoją drogą ciekawe, że najgłośniejsze tytuły w karierze Iwashiro (chodzi mi o popularność filmu, nie OSTa) to nie kino japońskie, ale chińskie (Trzy królestwa) albo koreańskie (Zagadka zbrodni).
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Taro Iwashiro

#53 Post autor: Adam » ndz kwie 14, 2013 10:50 am

nie do końca bo np z japońskich było też słynne anime Rurouni Kenshin czy Shinobi albo Blood & Bones Kitano.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5929
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: Taro Iwashiro

#54 Post autor: kiedyśgrześ » ndz kwie 14, 2013 14:00 pm

@Koper tak, słuchałem, ale to inna bajka, nie będę przecież podkopywał legendy w prologu :P z trzech ludzi robiło to w sumie o ile pamiętam, sądząc po sponsorach to jednak ten film turecki jest, ostatnio widziałem jakiś kameralny domestic drama, dzieciak się utopił na początku, kobiety w burkach szlochały, zarośnięci mężczyźni się miotali, też niezłe, ale nawet tytułu nie pamiętam :?

Edit: nie burka, tylko hijab, cholera ile to rodzajów tych prześcieradeł :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26137
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Taro Iwashiro

#55 Post autor: Koper » ndz kwie 14, 2013 15:56 pm

Tu się nie ma co śmiać, Turcy regularnie świetnie sobie radzą w nagrodach Asia Pacific Screen Awards, w zeszłym roku to: http://www.imdb.com/title/tt2106671/ zgarnęło główną nagrodę za najlepszy film.

Wracając do Taro Iwashiro. Posłuchałem jeszcze paru z polecanych przez Adama - z tych których nie znałem wcześniej (a co na liście rekomendowanych robią przeciętne Red Cliff i Fullmetal Alchemist to nie wiem :P) i wciąż "The Inaminate World" jest u mnie numerem jeden. A że score dobry i warto było poznać, to są jakieś plusy z istnienia tego tematu. :)
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13574
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Taro Iwashiro

#56 Post autor: Kaonashi » ndz kwie 14, 2013 16:17 pm

Temat z Inanimate World jest ładny, ale za bardzo mi przypomina świetne Opening z Glassworks
Dla porównania:
Iwashiro:
https://www.youtube.com/watch?v=wk0_gKlx0cE
Glass:
https://www.youtube.com/watch?v=eDN8NzIGz-Y
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Taro Iwashiro

#57 Post autor: Adam » ndz kwie 14, 2013 16:21 pm

Koper pisze:i wciąż "The Inaminate World" jest u mnie numerem jeden. A że score dobry i warto było poznać, to są jakieś plusy z istnienia tego tematu. :)
w moim Top5 jego jest 8) ale nie każdemu może się podobać ten feeling popowy lat 90 ;-)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26137
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Taro Iwashiro

#58 Post autor: Koper » ndz kwie 14, 2013 16:22 pm

Kaonashi pisze:Temat z Inanimate World jest ładny, ale za bardzo mi przypomina świetne Opening z Glassworks
Dla porównania:
Iwashiro:
https://www.youtube.com/watch?v=wk0_gKlx0cE
Glass:
https://www.youtube.com/watch?v=eDN8NzIGz-Y
Faktycznie podobne. Pewnie zżynał z tego Glassa. Ale gwoździem programu u Iwashiro jest utwór nr 2 a nie to.
Adam pisze:w moim Top5 jego jest 8) ale nie każdemu może się podobać ten feeling popowy lat 90 ;-)
No, nie są to głębokie i poważne brzmienia charakterystyczne dla tureckiego kina, ale... ;)
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Taro Iwashiro

#59 Post autor: Adam » ndz kwie 14, 2013 16:25 pm

Koper pisze:Ale gwoździem programu u Iwashiro jest utwór nr 2 a nie to.
jak tu kiedyś zalinkowałem i pisałem w superlatywach o 02. The Color Of Eternal Love to mnie wyśmiali :roll:
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5929
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: Taro Iwashiro

#60 Post autor: kiedyśgrześ » ndz kwie 14, 2013 16:27 pm

mam ta płytę na pólce, to co, nie muszę słuchać żółtka :?: :P
Obrazek

ODPOWIEDZ