Vangelis

Tutaj dyskutujemy w wątkach ogólnych o poszczególnych kompozytorach.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Vangelis

#166 Post autor: Kaonashi » sob sty 06, 2018 23:53 pm

Nikt nie sprawdzał? Wszyscy kupują te płytki tylko tak dla picu? :D
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Vangelis

#167 Post autor: Adam » ndz sty 07, 2018 08:37 am

ja uważam że Opera brzmi lepiej, ale nie miałem oryginała z lat 80, tylko flaczki, więc trudno ocenić na maxa. No i na pewno jest ładniej wydana, jak ktoś nie ma poprzednich wydań, to nie ma się co zastanawiać. Ja ultrasem Vangelisa nie jestem, interesuje mnie tylko parę tytułów.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Pawel P.
Metallica
Posty: 1436
Rejestracja: czw gru 29, 2011 21:36 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Vangelis

#168 Post autor: Pawel P. » ndz sty 07, 2018 11:44 am

Tak, te płyty brzmią w większości przypadków lepiej, czasem minimalnie, czasem więcej niż minimalnie. Remastering zrobił sam Vangelis. Warto kupić Delectusa w całości, gdyż po pierwsze dwie płyty - See You Later i Private Collection - tylko w wersji z Delectusa mają bonusy, a po drugie, w boxie jest przepiękna stustronicowa książka - album. Za całość dałem 67 euro z wysyłką z Amazon de (zazwyczaj chodzi koło 100, może już staniał ). Minusem jest brak tacek i chociaż może w tym przypadku wsuwać płyty bez zarysowania, i tak przełożyłem je do slimów (które i tak stoją u mnie obok oryginalnych wydań tych płyt z przeszłości)

I przede wszystkim, Delectus nie zawiera 18 płyt, a 13, z wytwórni Polydor. 12 z tych, które Adam wymieniłeś, plus Chariots of Fire. Ukazały się one tuż po jego premierze także osobno, jako digipacki. Sześć pozostałych wymienionych przez Ciebie remasterów z 2013 roku - Heaven And Hell, Albedo 0.39, Spiral, Beaubourg, Direct i Page of Life - ukazały się w wytwórniach RCA i Arista. Tam szczególnym kąskiem jest niedostępna nigdy wcześniej, z wyjątkiem rzadkiego singla, cudnej urody kompozycja Sing with your Eyes (z sesji Page of Life)

Reasumując, na rynku jest 6 digipackowych remasterów płyt RCA i Aaristy z 2013 roku (wydała je wytwórnia Cherry Red) i 13 płyt Polydor wydanych jako Delectus i osobno (ale w tym przypadku bez bonusów).

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Vangelis

#169 Post autor: Adam » ndz sty 07, 2018 11:49 am

Ja pisałem że w serii solo Remastered By Vangelis wyszło 18 albumów, a nie że Delectusie tyle było :) Ale nieważne, na co komu wszystkie :mrgreen:
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Pawel P.
Metallica
Posty: 1436
Rejestracja: czw gru 29, 2011 21:36 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Vangelis

#170 Post autor: Pawel P. » ndz sty 07, 2018 11:53 am

Ps. Widzę, że Delectus już niedostępny. Nowy najtaniej za kilkaset euro.

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Vangelis

#171 Post autor: Kaonashi » ndz sty 07, 2018 11:56 am

No właśnie miałem to napisać. 67 euro to faktycznie świetna cena, ale teraz już praktycznie nieosiągalna.
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Pawel P.
Metallica
Posty: 1436
Rejestracja: czw gru 29, 2011 21:36 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Vangelis

#172 Post autor: Pawel P. » ndz sty 07, 2018 11:57 am

Adam pisze:
ndz sty 07, 2018 11:49 am
Ja pisałem że w serii solo Remastered By Vangelis wyszło 18 albumów, a nie że Delectusie tyle było :) Ale nieważne, na co komu wszystkie :mrgreen:
No tak, ale sugestia była, że jest jedna seria remastered by Vangelis, a nie ma. Są ewnetualnie dwie, w których jest 19 płyt łącznie :)

Na co komu wszystkie? O każdą płytę czy serię można tak zapytać. Nikt nie zmusza do kupienia. Brzmią lepiej, więc choćby "na to". A Delectus to poligraficzne cacko rzadkiej urody. Ja tam się cieszę.

Awatar użytkownika
Pawel P.
Metallica
Posty: 1436
Rejestracja: czw gru 29, 2011 21:36 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Vangelis

#173 Post autor: Pawel P. » ndz sty 07, 2018 12:08 pm

Kaonashi pisze:
ndz sty 07, 2018 11:56 am
No właśnie miałem to napisać. 67 euro to faktycznie świetna cena, ale teraz już praktycznie nieosiągalna.
To polecam Ci wersje pojedyncze, nawet jeśli masz pierwsze wydania.

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Vangelis

#174 Post autor: Krzysiek » ndz sty 07, 2018 19:07 pm

Kaonashi pisze:
sob sty 06, 2018 23:53 pm
Nikt nie sprawdzał? Wszyscy kupują te płytki tylko tak dla picu? :D
Na tyle na ile mogłem (to co ze staroci dostępne w bibliotece ew. zachowało się u znajomych) porównałem i te remastery są lepsze. Słychać nawet na zwykłym sprzęcie. Nie tyle chodzi o głośność (czym niektórzy się sugerują) a dynamikę. Może przy muzyce elektronicznej trudniej to wychwycić, ale jednak.
Natomiast na ten moment nie wypowiem się co do porównania wydania w K2 z tymi nowymi. Mam za słaby sprzęt by jednoznacznie wskazać lepszy master...
Pawel P. pisze:Na co komu wszystkie? O każdą płytę czy serię można tak zapytać. Nikt nie zmusza do kupienia. Brzmią lepiej, więc choćby "na to". A Delectus to poligraficzne cacko rzadkiej urody. Ja tam się cieszę.

Trafiłeś w sedno :D Jakbym miał kupować teraz pojedyncze wydania, nawet nie wszystkie zawarte w zestawie Delectus, to nie do końca byłbym chyba szczęśliwy. A tak jestem bardzo zadowolony a resztę co mnie interesuje, mogę teraz swobodnie dokupić.
A że trudno się je wyciąga? No cóż, pewnie będę ich słuchał raz do roku więc nie robi mi to jakiejkolwiek różnicy :D
Adam pisze:Ja ultrasem Vangelisa nie jestem, interesuje mnie tylko parę tytułów.
i dla takich Osób skierowano pojedyncze wydania :D Adam też zadowolony, ponieważ nie musiał wydawać kasy na opasłe tomisko :wink:

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Vangelis

#175 Post autor: Kaonashi » ndz sty 07, 2018 19:51 pm

No właśnie mam tak, że takiego Delectusa mógłbym zakupić, ale z drugiej strony są tam albumy, które nie należą do mojego "must have", także przy korzystnej sferze cenowej, raczej skuszę się na pojedyncze wydania. Dzięki za opinie. :)
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Adi
Gość od wnoszenia fortepianu
Posty: 54
Rejestracja: sob sty 13, 2018 22:11 pm

Re: Vangelis

#176 Post autor: Adi » sob cze 09, 2018 20:02 pm

Vangelis - L'Apocalypse Des Animaux. Czyste piękno. Płyta jest u mnie w czołówce bez względu na gatunek muzyczny, który słucham.

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Vangelis

#177 Post autor: Kaonashi » ndz cze 10, 2018 21:07 pm

Też bardzo sobie cenię, ale są jednak tytuły u Vangelisa, które cenię sobie bardziej. :wink:
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Adi
Gość od wnoszenia fortepianu
Posty: 54
Rejestracja: sob sty 13, 2018 22:11 pm

Re: Vangelis

#178 Post autor: Adi » pn cze 11, 2018 17:08 pm

Kaonashi pisze:
ndz cze 10, 2018 21:07 pm
Też bardzo sobie cenię, ale są jednak tytuły u Vangelisa, które cenię sobie bardziej. :wink:
Zdradzisz jakie ?

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Vangelis

#179 Post autor: Kaonashi » pn cze 11, 2018 19:10 pm

"Direct", "The City", "Oceanic", a z filmówki to "Antarctica", "Blade Runner" i "1492". :)
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Vangelis

#180 Post autor: Adam » pn cze 18, 2018 08:59 am

No to będzie do wydania majątek na aukcjach za jakiś czas.. :)

VANGELIS COMPOSED A SPECIAL PIECE OF MUSIC FOR STEPHEN HAWKING’S MEMORIAL SERVICE

Last Friday, June 15th, a special memorial service was held for Professor Stephen Hawking at the Westminster Abbey (United Kingdom). To commemorate that moment, composer Vangelis created a special piece of music, which was played when Stephen Hawking's ashes were interred near other beloved and well-known scientists: Sir Isaac Newton and Sir Charles Darwin.

All the guests to the ceremony received a special, limited CD copy of the piece, and as a tribute to Professor Hawking's work, the music along with a message with his synthesized voice was also beamed into space during the service from the European Space Agency ground center in Spain. The destination of that message, the closest black hole: 1A 0620-00, set in a binary system with an ordinary orange dwarf star at 3,000 light years from Earth.


:arrow: https://www.cambridge-news.co.uk/news/c ... l-14780788
#FUCKVINYL

ODPOWIEDZ