Vangelis

Tutaj dyskutujemy w wątkach ogólnych o poszczególnych kompozytorach.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Pawel P.
Metallica
Posty: 1436
Rejestracja: czw gru 29, 2011 21:36 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Vangelis

#76 Post autor: Pawel P. » ndz cze 12, 2016 09:26 am

Wreszcie! Nowy album Vangelisa we wrześniu, z muzyką napisaną dla misji Rosetty kilka lat temu, ale zapewne stanowi tu ona tylko pewnie inspirację dla czegoś więcej.

http://www.mediamarkt.de/de/product/_va ... 44427.html

Oby nie odwołał premiery, bo wiadomo, że już dawno temu strzelił focha i narzeka na branże muzyczną. No ale skoro wydaje to Decca, to sprawa jest chyba poważna :) A może to część większego kontraktu i doczekamy się jeszcze czegoś w niedalekiej przyszłości?

Awatar użytkownika
DanielosVK
Howardelis Vangeshore
Posty: 7851
Rejestracja: sob cze 26, 2010 13:43 pm

Re: Vangelis

#77 Post autor: DanielosVK » ndz cze 12, 2016 12:41 pm

Ciekawe. Bardzo ciekawe. Zobaczymy, co z tego wyjdzie, bo Vangelis jak ostatnio coś wyda to raczej nic specjalnie porywającego.
Fe.

Cóż za score, Howard Shore.

Awatar użytkownika
Pawel P.
Metallica
Posty: 1436
Rejestracja: czw gru 29, 2011 21:36 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Vangelis

#78 Post autor: Pawel P. » ndz cze 12, 2016 14:17 pm

DanielosVK pisze:Ciekawe. Bardzo ciekawe. Zobaczymy, co z tego wyjdzie, bo Vangelis jak ostatnio coś wyda to raczej nic specjalnie porywającego.
Problem w tym, że on ostatnio nic nie wydaje, choć ma podobno materiał na... kilkaset albumów. Muzyka ze sztuki "Rydwany ognia" ukazała się prawie cztery lata temu. Całkiem porywająca dla mnie. Trzeci dysk w boxie "Łowcy androidów", z premierową muzyką, był fantastyczny, ale to już prawie 9 lat! O "Świadectwie" trudno coś więcej powiedzieć, bo to były jedynie trzy krótkie kawałki, miłe, acz na wyraźnym "autopilocie". Filmowe "El Greco" też było przyjemne, ale znowu - 9 lat. Szkoda, że nic na razie nie wszyło z wydania koncertu w Katarze, nie mówiąc już o paru jego ostatnich soundtrackach, jak "Thrashed", "Rapture" czy podobno wyjątkowo udane "Crépuscule Des Ombres" sprzed dwóch lat.

Awatar użytkownika
DanielosVK
Howardelis Vangeshore
Posty: 7851
Rejestracja: sob cze 26, 2010 13:43 pm

Re: Vangelis

#79 Post autor: DanielosVK » ndz cze 12, 2016 14:23 pm

No ja mówię o tych ostatnich właśnie, bo żadne z nich po prawdzie nie było jakoś mocniej frapujące. "Rydwany ognia" to był autopilot analogiczny do Świadectwa. "El Greco" trochę też, ale w sumie ładny temat miało. No ale zobaczymy. :)
Fe.

Cóż za score, Howard Shore.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Vangelis

#80 Post autor: Wawrzyniec » ndz cze 12, 2016 16:25 pm

Pawel P. pisze:Problem w tym, że on ostatnio nic nie wydaje, choć ma podobno materiał na... kilkaset albumów.
Jeżeli sam tego nie chce, to ja to szanuję. Mam trochę problemy, jak potem po śmierci wydawane są jakieś nigdy wcześniej niepublikowane utwory artysty. Kiedyś też wydano taki album z kawałkami, które Jimi Hendrix odrzucił. Skoro on je odrzucił, to miał jakieś ku temu powody i wydawanie ich potem, jest dla mnie dość problematyczne.

Jerry Goldsmith też mega kroił swoje płyty. Teraz wydawane są te kolosy i niby fani Jerry'ego się podniecają, ale czy sam kompozytor chciałby, aby tak były wydawane, to już inna kwestia. :? Ale to odwieczna i niekończąca się dyskusja...
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Pawel P.
Metallica
Posty: 1436
Rejestracja: czw gru 29, 2011 21:36 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Vangelis

#81 Post autor: Pawel P. » ndz cze 12, 2016 16:29 pm

DanielosVK pisze:No ja mówię o tych ostatnich właśnie, bo żadne z nich po prawdzie nie było jakoś mocniej frapujące. "Rydwany ognia" to był autopilot analogiczny do Świadectwa. "El Greco" trochę też, ale w sumie ładny temat miało. No ale zobaczymy. :)
Uważam inaczej, ale mniejsza o to. Vangelis to Vangelis, nawet jak nie będzie to drugie "Mask", "Voices" czy "1492" jestem pewien, że wyda coś, na czym będę chciał zawiesić ucho :)

Awatar użytkownika
Pawel P.
Metallica
Posty: 1436
Rejestracja: czw gru 29, 2011 21:36 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Vangelis

#82 Post autor: Pawel P. » ndz cze 12, 2016 16:35 pm

Wawrzyniec pisze:
Pawel P. pisze:Problem w tym, że on ostatnio nic nie wydaje, choć ma podobno materiał na... kilkaset albumów.
Jeżeli sam tego nie chce, to ja to szanuję. Mam trochę problemy, jak potem po śmierci wydawane są jakieś nigdy wcześniej niepublikowane utwory artysty. Kiedyś też wydano taki album z kawałkami, które Jimi Hendrix odrzucił. Skoro on je odrzucił, to miał jakieś ku temu powody i wydawanie ich potem, jest dla mnie dość problematyczne.

Jerry Goldsmith też mega kroił swoje płyty. Teraz wydawane są te kolosy i niby fani Jerry'ego się podniecają, ale czy sam kompozytor chciałby, aby tak były wydawane, to już inna kwestia. :? Ale to odwieczna i niekończąca się dyskusja...
Tym samym, gdyby słuchać zawsze woli autora, nie przeczytalibyśmy nigdy na przykład "Procesu" Kafki ;)

Ale racja z tymi completami, choć z drugiej strony, nikt nie zmusza do kupna. Ostatnio była dyskusja na temat możliwości wydania rozszerzonego "Russia House" - a pamiętam jak w jednym czy dwóch wywiadach sam Goldsmith przyznawał, że bardzo żałuje, iż album jest o około 10 minut za długi. Gdyby mógł cofnąć czas, to by tych kilka zbędnych jego zdaniem utworów pominął. Bo czyż "mniej" nie znaczy często "więcej"?

Ale w przypadku Vangelisa to dla mnie wielka szkoda, że aż tak bardzo się wycofał. Tworzy coś tak innego od całej reszty kompozytorów, włącznie z tuzami muzyki elektronicznej, że po prostu jego "głosu" trochę mi dziś brakuje. Jak to ktoś kiedyś ładnie powiedział, jednym uderzeniem w klawisz jest w stanie wyrazić więcej emocji niż niejedna orkiestra. Albo przynajmniej tyle samo.

Mefisto

Re: Vangelis

#83 Post autor: Mefisto » pn cze 13, 2016 01:33 am

Wawrzyniec pisze:Jerry Goldsmith też mega kroił swoje płyty.
Ale on je kroił, w większości słusznie zresztą, dla wygody słuchającego, nie biorąc oczywiście pod uwagę zasłuchujących się w każdym niuansie maniaków recenzencyjnych :P Także przykład trochę od czapy.

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Vangelis

#84 Post autor: Paweł Stroiński » pn cze 13, 2016 01:41 am

Ograniczenia długości albumu wynikały jednak z kosztów opłacenia tantiem dla muzyków z LA.

Jerry miał szansę wydać prawie kompletnego First Knighta, ale sam zrezygnował, jak zobaczył, ile by sobie policzył chór, na przykład.

Mefisto

Re: Vangelis

#85 Post autor: Mefisto » pn cze 13, 2016 17:16 pm

Co nie zmienia faktu, że często wypowiadał się o tym, że nie uważa, by dłuższe soundtracki były do szczęścia potrzebne, a na podstawkach z reguły zawierał wszystko to, co najważniejsze.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Vangelis

#86 Post autor: Wawrzyniec » pt lip 29, 2016 02:13 am

Hm...

Obrazek
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
DanielosVK
Howardelis Vangeshore
Posty: 7851
Rejestracja: sob cze 26, 2010 13:43 pm

Re: Vangelis

#87 Post autor: DanielosVK » pt lip 29, 2016 11:43 am

A wystarczyłoby spojrzeć kilka postów wyżej.
Fe.

Cóż za score, Howard Shore.

Awatar użytkownika
Pawel P.
Metallica
Posty: 1436
Rejestracja: czw gru 29, 2011 21:36 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Vangelis

#88 Post autor: Pawel P. » pt lip 29, 2016 12:03 pm

Tu można, na tę chwilę, kupić jeden ze stu egzemplarzy z autografem Vangelisa. 10 funciaków. Ja właśnie to zrobiłem, autograf Vangelisa to dla mnie prawie tak samo jak autograf Johna (który udało mi się kiedyś zdobyć wysyłkowo) :)

https://store.udiscovermusic.com/*/*/Ro ... 9BY0000000

Awatar użytkownika
DanielosVK
Howardelis Vangeshore
Posty: 7851
Rejestracja: sob cze 26, 2010 13:43 pm

Re: Vangelis

#89 Post autor: DanielosVK » pt lip 29, 2016 13:07 pm

06 - Albedo 0.06
I see what he did there. :P
Fe.

Cóż za score, Howard Shore.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Vangelis

#90 Post autor: Wawrzyniec » pt lip 29, 2016 13:11 pm

DanielosVK pisze:A wystarczyłoby spojrzeć kilka postów wyżej.
O najmocniej przepraszam, po prostu ja zawsze patrzę przed siebie. 8)
#WinaHansa #IStandByDaenerys

ODPOWIEDZ