Vangelis

Tutaj dyskutujemy w wątkach ogólnych o poszczególnych kompozytorach.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Pawel P.
Metallica
Posty: 1436
Rejestracja: czw gru 29, 2011 21:36 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Vangelis

#106 Post autor: Pawel P. » pt wrz 23, 2016 18:56 pm


Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Vangelis

#107 Post autor: Ghostek » pt wrz 23, 2016 19:13 pm

Pawel P. pisze:Parę słów o nowej płycie
http://muzyka.onet.pl/alternatywa/vange ... zja/ejzrev
Tradycyjnie z dużą dozą optymizmu... A może to ja dziadzieję i staję się malkontentem, ale Rosetta brzmi dla mnie jak dziesiąta woda po kisielu poprzednich prac :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Vangelis

#108 Post autor: Koper » pt wrz 23, 2016 19:55 pm

Ghostek pisze:Tradycyjnie z dużą dozą optymizmu... A może to ja dziadzieję i staję się malkontentem, ale Rosetta brzmi dla mnie jak dziesiąta woda po kisielu poprzednich prac :)
Może za ten optymizm są jakieś gratyfikacje? ;) Nie wiem, ale Tomek, szkoda, że u nas nie ma, nie da się nic zadziałać w tej kwestii? ;)
A albumik faktycznie nic szczególnego niestety. No ale mi lisu powiedział, że jestem maruda i narzekacz, więc chyba po prostu jesteśmy w tym samym klubie. :D
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Vangelis

#109 Post autor: Ghostek » pt wrz 23, 2016 20:03 pm

Kiedy entuzjazm spotyka się z solidną ścianą rozczarowania... ze 150 razy... wtedy można troszkę bardziej restrykcyjnie patrzeć na takie "zamówione dzieła". ;)

Co do tego pierwszego, to trzeba ogarnąć jakiegoś wydawcę, który będzie brał hajs za promowanie produktów, a nam płacił od ilości znaków i problem rozwiązany ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Vangelis

#110 Post autor: Wawrzyniec » pt wrz 23, 2016 20:18 pm

Nie znacie się i tyle :P :wink: A z Rosettą to trochę tak jak z ostatnim albumem Pink Floyd. Kultowy zespół powraca i w sumie albumik OK, tylko pozostaje pytanie, po co on powstał i czy naprawdę go potrzebowaliśmy? :?

A wielką dyskusję zostawmy na potem, kiedy recenzja zagości na naszej stronie. :)
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Pawel P.
Metallica
Posty: 1436
Rejestracja: czw gru 29, 2011 21:36 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Vangelis

#111 Post autor: Pawel P. » sob wrz 24, 2016 00:37 am

Trudno mi z Waszym wypowiedziami polemizować. Wychodzę z założenia, że po napisaniu recenzji nie powinno się tłumaczyć jej treści. Enjoy the music or don't enjoy! :)

Awatar użytkownika
Pawel P.
Metallica
Posty: 1436
Rejestracja: czw gru 29, 2011 21:36 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Vangelis

#112 Post autor: Pawel P. » sob wrz 24, 2016 09:14 am

Koper pisze:
Ghostek pisze:Tradycyjnie z dużą dozą optymizmu... A może to ja dziadzieję i staję się malkontentem, ale Rosetta brzmi dla mnie jak dziesiąta woda po kisielu poprzednich prac :)
Może za ten optymizm są jakieś gratyfikacje? ;) Nie wiem, ale Tomek, szkoda, że u nas nie ma, nie da się nic zadziałać w tej kwestii? ;)
A albumik faktycznie nic szczególnego niestety. No ale mi lisu powiedział, że jestem maruda i narzekacz, więc chyba po prostu jesteśmy w tym samym klubie. :D
Dopiero teraz doczytałem ten komentarz...
Tak, oczywiście. Wytwórnia przelewa za dobrą recenzję 5 tysięcy zł, do tego gwarantuje dwa tygodnie all inclusive na Teneryfie... A tak na poważnie, raz w życiu, 11 lat temu, spotkałem się z sytuacją, kiedy to osoba reprezentująca jedną z wytwórni próbowała wymóc na mnie zmianę recenzji płyty jednej z czołowych polskich wokalistek - a raczej napisanie jej na raz jeszcze, bo już poszła w druku. Oczywiście odpowiedziałem, co o tym myślę, i na tym sprawa się skończyła.

Dlatego żarciki w rodzaju "Może za ten optymizm są jakieś gratyfikacje?" są raz że krzywdzące, a dwa - niezmiennie wk****ające. Proponuję Ci, byś się załapał do jakiś mediów, popisał trochę recenzji i wtedy sprawdził, jak to naprawdę wygląda.

A płyta jest dla mnie kosmicznie piękna. Zanim napisałem tę recenzję, przesłuchałem ją z piętnaście razy. I jak tylko wrócę z wyjazdu, chętnie tę liczbę powtórzę.
Ostatnio zmieniony sob wrz 24, 2016 09:17 am przez Pawel P., łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Vangelis

#113 Post autor: Adam » sob wrz 24, 2016 09:15 am

Vangelis się lata temu skończył. Gość odgrzewa kotlety po raz setny to samo i wszyscy się jarają.. no ileż można. Dajmy młodszym szansę wreszcie, bo to jak ze Star Warsami - posadzi się ludzi w kinie, puści czarny ekran albo nic nie puści, a każdy i tak podniecony napisze że geniusz..
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Vangelis

#114 Post autor: Koper » sob wrz 24, 2016 09:49 am

Pawel P. pisze:Tak, oczywiście. Wytwórnia przelewa za dobrą recenzję 5 tysięcy zł, do tego gwarantuje dwa tygodnie all inclusive na Teneryfie...
no i teraz rozumiem. :P
Pawel P. pisze:popisał trochę recenzji
oh, really... :roll:

Więcej dystansu mimo wszystko polecam, także do recenzowanych dzieł. :)
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Pawel P.
Metallica
Posty: 1436
Rejestracja: czw gru 29, 2011 21:36 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Vangelis

#115 Post autor: Pawel P. » sob wrz 24, 2016 10:32 am

Koper pisze:
Pawel P. pisze:Tak, oczywiście. Wytwórnia przelewa za dobrą recenzję 5 tysięcy zł, do tego gwarantuje dwa tygodnie all inclusive na Teneryfie...
no i teraz rozumiem. :P
Pawel P. pisze:popisał trochę recenzji
oh, really... :roll:

Więcej dystansu mimo wszystko polecam, także do recenzowanych dzieł. :)
Dzięki. Odwzajemnię się propozycją zadbania o lepsze poczucie humoru :)

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Vangelis

#116 Post autor: Bucholc Krok » sob wrz 24, 2016 11:54 am

Adam pisze:Vangelis się lata temu skończył. Gość odgrzewa kotlety po raz setny to samo i wszyscy się jarają.. no ileż można.
Dzisiaj w radiowej Trójce gościem był Jan Borysewicz, który opowiadał o swojej nowej płycie. I dokładnie o to samo zapytałem (sam siebie, rzecz jasna). Puszczają ciągle "Bananowy dżem". Ani to oryginalne, ani nic, no i powuj?
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

Re: Vangelis

#117 Post autor: Tomek » sob wrz 24, 2016 17:11 pm

Jest OK, są vangelisowe 'pejzaże', jest kilka magicznych momentów, jest atmosferka i klimacik, spokojnie można tego słuchać i mieć tam jakieś wyobrażenia o kosmosie. Jest też trochę typowo vangelisowej, pokracznej muzyki akcji (sorki mega-fani Greka, ale ta specyficzna perkusja zawsze brzmi dla mnie tanio :). Trudno wymagać, by po takiej ilości albumów, prac i ścieżek oraz przede wszystkim w tym wieku (casus Williamsa czy Morricone obecnie) było to jakieś arcydzieło.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Vangelis

#118 Post autor: Kaonashi » ndz wrz 25, 2016 20:58 pm

Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Vangelis

#119 Post autor: Wawrzyniec » pn wrz 26, 2016 15:13 pm

Hm, oryginalność tego albumu znikoma, ale jakoś dziwnie jednak nie mogę przestać go słuchać. Mówię oczywiście o "Rosecie", która posiada kilka naprawdę ładnych momentów. Tak też nie jest to na pewno zły album i jak najbardziej ma się prawo podobać. Jedynie z perspektywy całej dyskografii Greka, nic zaskakującego tutaj nie usłyszymy. I to już sam nie wiem na ile to ma być wielka wada, czy nie... :?
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Vangelis

#120 Post autor: Adam » pn wrz 26, 2016 18:09 pm

Paweł Stroiński - "1/5 za oryginalność" :D :mrgreen:
#FUCKVINYL

ODPOWIEDZ