Muzyka filmowa - Forum FilmMusic.pl

muzyka filmowa i nie tylko...
Dzisiaj jest ndz kwie 22, 2018 20:28 pm

Strefa czasowa UTC+02:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 175 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 18 9 10 11 12
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Vangelis
Joe Hisaishi
Awatar użytkownika

Nikt nie sprawdzał? Wszyscy kupują te płytki tylko tak dla picu? :D

Jan Borysewicz
Awatar użytkownika

ja uważam że Opera brzmi lepiej, ale nie miałem oryginała z lat 80, tylko flaczki, więc trudno ocenić na maxa. No i na pewno jest ładniej wydana, jak ktoś nie ma poprzednich wydań, to nie ma się co zastanawiać. Ja ultrasem Vangelisa nie jestem, interesuje mnie tylko parę tytułów.

Metallica
Awatar użytkownika

Tak, te płyty brzmią w większości przypadków lepiej, czasem minimalnie, czasem więcej niż minimalnie. Remastering zrobił sam Vangelis. Warto kupić Delectusa w całości, gdyż po pierwsze dwie płyty - See You Later i Private Collection - tylko w wersji z Delectusa mają bonusy, a po drugie, w boxie jest przepiękna stustronicowa książka - album. Za całość dałem 67 euro z wysyłką z Amazon de (zazwyczaj chodzi koło 100, może już staniał ). Minusem jest brak tacek i chociaż może w tym przypadku wsuwać płyty bez zarysowania, i tak przełożyłem je do slimów (które i tak stoją u mnie obok oryginalnych wydań tych płyt z przeszłości)

I przede wszystkim, Delectus nie zawiera 18 płyt, a 13, z wytwórni Polydor. 12 z tych, które Adam wymieniłeś, plus Chariots of Fire. Ukazały się one tuż po jego premierze także osobno, jako digipacki. Sześć pozostałych wymienionych przez Ciebie remasterów z 2013 roku - Heaven And Hell, Albedo 0.39, Spiral, Beaubourg, Direct i Page of Life - ukazały się w wytwórniach RCA i Arista. Tam szczególnym kąskiem jest niedostępna nigdy wcześniej, z wyjątkiem rzadkiego singla, cudnej urody kompozycja Sing with your Eyes (z sesji Page of Life)

Reasumując, na rynku jest 6 digipackowych remasterów płyt RCA i Aaristy z 2013 roku (wydała je wytwórnia Cherry Red) i 13 płyt Polydor wydanych jako Delectus i osobno (ale w tym przypadku bez bonusów).

Jan Borysewicz
Awatar użytkownika

Ja pisałem że w serii solo Remastered By Vangelis wyszło 18 albumów, a nie że Delectusie tyle było :) Ale nieważne, na co komu wszystkie :mrgreen:

Metallica
Awatar użytkownika

Ps. Widzę, że Delectus już niedostępny. Nowy najtaniej za kilkaset euro.

Joe Hisaishi
Awatar użytkownika

No właśnie miałem to napisać. 67 euro to faktycznie świetna cena, ale teraz już praktycznie nieosiągalna.

Metallica
Awatar użytkownika

Cytuj:
Ja pisałem że w serii solo Remastered By Vangelis wyszło 18 albumów, a nie że Delectusie tyle było :) Ale nieważne, na co komu wszystkie :mrgreen:
No tak, ale sugestia była, że jest jedna seria remastered by Vangelis, a nie ma. Są ewnetualnie dwie, w których jest 19 płyt łącznie :)

Na co komu wszystkie? O każdą płytę czy serię można tak zapytać. Nikt nie zmusza do kupienia. Brzmią lepiej, więc choćby "na to". A Delectus to poligraficzne cacko rzadkiej urody. Ja tam się cieszę.

Metallica
Awatar użytkownika

Cytuj:
No właśnie miałem to napisać. 67 euro to faktycznie świetna cena, ale teraz już praktycznie nieosiągalna.
To polecam Ci wersje pojedyncze, nawet jeśli masz pierwsze wydania.

Ghostwriter znanego twórcy
Awatar użytkownika

Cytuj:
Nikt nie sprawdzał? Wszyscy kupują te płytki tylko tak dla picu? :D
Na tyle na ile mogłem (to co ze staroci dostępne w bibliotece ew. zachowało się u znajomych) porównałem i te remastery są lepsze. Słychać nawet na zwykłym sprzęcie. Nie tyle chodzi o głośność (czym niektórzy się sugerują) a dynamikę. Może przy muzyce elektronicznej trudniej to wychwycić, ale jednak.
Natomiast na ten moment nie wypowiem się co do porównania wydania w K2 z tymi nowymi. Mam za słaby sprzęt by jednoznacznie wskazać lepszy master...
Cytuj:
Na co komu wszystkie? O każdą płytę czy serię można tak zapytać. Nikt nie zmusza do kupienia. Brzmią lepiej, więc choćby "na to". A Delectus to poligraficzne cacko rzadkiej urody. Ja tam się cieszę.

Trafiłeś w sedno :D Jakbym miał kupować teraz pojedyncze wydania, nawet nie wszystkie zawarte w zestawie Delectus, to nie do końca byłbym chyba szczęśliwy. A tak jestem bardzo zadowolony a resztę co mnie interesuje, mogę teraz swobodnie dokupić.
A że trudno się je wyciąga? No cóż, pewnie będę ich słuchał raz do roku więc nie robi mi to jakiejkolwiek różnicy :D
Cytuj:
Ja ultrasem Vangelisa nie jestem, interesuje mnie tylko parę tytułów.
i dla takich Osób skierowano pojedyncze wydania :D Adam też zadowolony, ponieważ nie musiał wydawać kasy na opasłe tomisko :wink:

Joe Hisaishi
Awatar użytkownika

No właśnie mam tak, że takiego Delectusa mógłbym zakupić, ale z drugiej strony są tam albumy, które nie należą do mojego "must have", także przy korzystnej sferze cenowej, raczej skuszę się na pojedyncze wydania. Dzięki za opinie. :)

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 175 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 18 9 10 11 12

Strefa czasowa UTC+02:00