Alan Menken

Tutaj dyskutujemy w wątkach ogólnych o poszczególnych kompozytorach.

Moje trzy ulubione ścieżki Alana Menkena

The Little Mermaid
2
4%
Beauty and the Beast
13
25%
Aladdin
6
12%
Pocahontas
11
21%
The Hunchback of Notre Dame
16
31%
Hercules
1
2%
Home on the Range
0
Brak głosów
Enchanted
0
Brak głosów
Tangled
3
6%
Mirror Mirror
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 52

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13114
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Alan Menken

#61 Post autor: lis23 » czw mar 14, 2013 01:33 am

Wojtek pisze: Pamiętajcie, nigdy nie pozwólcie Wawrzyńcowi opowiadać bajek swoim dzieciom, bo nie będą już po tym takie same :P
E, tam - nie pozwólcie opowiadać bajek Burtonowi ;) - wszak, min. za swoje " podejście " do bajek, które powinny być " mroczne i brutalne ", Burton wyleciał od Disneya - a pamiętajmy, ze zaczynał jako tamtejszy animator
choć, ponoć przeżył tam jeszcze jakieś załamanie nerwowe.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9827
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Alan Menken

#62 Post autor: Wojteł » czw mar 14, 2013 01:42 am

No to dziwne, że jego bajki się podobają Wawrzyńcowi, jak tam gadają i gargulce, i szkielety, kościotrupy, zombie, stare baby z zusu i inne maszkary :wink:
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Alan Menken

#63 Post autor: Templar » czw mar 14, 2013 01:44 am

No i jeszcze do tego Batman u niego gada, masakra.
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13114
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Alan Menken

#64 Post autor: lis23 » czw mar 14, 2013 01:59 am

Burton miał spory udział przy najbardziej fantasy animacji Disneya: " The Black Cauldron " - film dosyć groteskowy, którego nie miałem jeszcze okazji zobaczyć .... cały czas nie wydano polskiej wersji, choć dubbing jest nagrany.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13114
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Alan Menken

#65 Post autor: lis23 » czw mar 14, 2013 02:13 am

Wojtek pisze:
lis23 pisze:
Niestety nie pamiętam, prawdopodobnie dlatego, że miałem wtedy 4 lata :P a później jakoś nie szukałem go na jutubach
A ja się melnąłem o dwa lata, gdyż czytając powieść Hugo i oglądając film miałem 18, a nie 20 lat ;P

ale z powyższego wynika, że Jesteś młodszy od mojej siostry :P
" Dzwonnik " był w kinach w listopadzie 1996 roku ( u nas ), a skoro Miałeś wtedy 4 lata to Jesteś z 1992 - moja siostra jest z 91 ;P
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9827
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Alan Menken

#66 Post autor: Wojteł » czw mar 14, 2013 02:30 am

Ano, dobrze policzyłeś, taki ze mnie szczyl :wink: Między Tobą a Twoją siostrą jest 13 lat różnicy? To jesteś równolatkiem mojej siostry, bo jest ode mnie o 14 lat starsza (mam jeszcze drugą, starszą o jedynie 3 lata) :P
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Szczypior
George Lucas
Posty: 3327
Rejestracja: wt sty 24, 2012 12:48 pm

Re: Alan Menken

#67 Post autor: Szczypior » czw mar 14, 2013 06:24 am

kiedyśgrześ pisze:Edit: żeby było jaśniej o co mnie biega :P Szczypior chyba zapodał Pocahontas w wykonaniu JW/LSO, no to już nie jest Menken, zupełny brak Mojo, ospale, z akcentowaniem tylko dlatego, że je pamiętam z oryginału :P
WTF? Toć wykonanie jest mistrzowskie.

http://www.youtube.com/watch?v=dVRh3jFrAmg
Inny Menken w wykonaniu Johna i tym razem Boston Pops.

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9827
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Alan Menken

#68 Post autor: Wojteł » czw mar 14, 2013 12:08 pm

Dzwonnikiem tera
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Szczypior
George Lucas
Posty: 3327
Rejestracja: wt sty 24, 2012 12:48 pm

Re: Alan Menken

#69 Post autor: Szczypior » czw mar 14, 2013 12:13 pm

Ke? :mrgreen:

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5933
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: Alan Menken

#70 Post autor: kiedyśgrześ » czw mar 14, 2013 12:48 pm

Szczypior pisze:
kiedyśgrześ pisze:Edit: żeby było jaśniej o co mnie biega :P Szczypior chyba zapodał Pocahontas w wykonaniu JW/LSO, no to już nie jest Menken, zupełny brak Mojo, ospale, z akcentowaniem tylko dlatego, że je pamiętam z oryginału :P
WTF? Toć wykonanie jest mistrzowskie.

http://www.youtube.com/watch?v=dVRh3jFrAmg
Inny Menken w wykonaniu Johna i tym razem Boston Pops.
Obrazek
Obrazek

Szczypior
George Lucas
Posty: 3327
Rejestracja: wt sty 24, 2012 12:48 pm

Re: Alan Menken

#71 Post autor: Szczypior » czw mar 14, 2013 12:52 pm

What? :|

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5933
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: Alan Menken

#72 Post autor: kiedyśgrześ » czw mar 14, 2013 13:11 pm

Obrazek

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13114
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Alan Menken

#73 Post autor: lis23 » czw mar 14, 2013 15:19 pm

Wojtek pisze:Ano, dobrze policzyłeś, taki ze mnie szczyl :wink: Między Tobą a Twoją siostrą jest 13 lat różnicy? To jesteś równolatkiem mojej siostry, bo jest ode mnie o 14 lat starsza (mam jeszcze drugą, starszą o jedynie 3 lata) :P
Tak, Sistra w tym roku skończy 22 a ja, 35 lat :cry: :wink:
a filmówki, czyli Menkena zacząłem słuchać gdzieś pod koniec lat 80-tych, na początku 90-tych - " Mała Syrenka " po niemiecku, to dopiero był hardcor :mrgreen:
na szczęście, " Piękną i Bestię ' i " Aladyna " zdobyłem już po angielsku ;)

śpiewający Menken:

http://www.youtube.com/watch?v=jt99Sf26bwo

http://www.youtube.com/watch?v=tZxVz7O9Vhg

http://www.youtube.com/watch?v=rjB3Iyy0yEQ

http://www.youtube.com/watch?v=Oc477jXzDDI

smutne, ze tak uznany i doceniany ongiś twórca teraz może tylko odcinać kupony od swojej dawnej świetności ...

coś o realizacji muzyki i piosenek:

http://www.youtube.com/watch?v=cZ8tKmTRrJs
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33887
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Alan Menken

#74 Post autor: Wawrzyniec » czw mar 14, 2013 16:21 pm

lis23 pisze:Burton miał spory udział przy najbardziej fantasy animacji Disneya: " The Black Cauldron " - film dosyć groteskowy, którego nie miałem jeszcze okazji zobaczyć .... cały czas nie wydano polskiej wersji, choć dubbing jest nagrany.
Pozwolę sobie skopiować mój temat z KMFu, gdyż jestem rozleniwiony i nie chce mi się jeszcze raz tego samego pisać, a o "The Black Cauldron" pewne pojęcia, nieskromnie, mogę powiedzieć, że mam:
["The Black Cauldron" jest 25 animowanym filmem w historii Disneya i do dzisiaj budzi kontrowersje, a przez niektórych nazywany jest nawet "Czarną Owcą Disneya". Film jest bardzo lóźno oparty na książkach fantasy Lloyda Alexandra z serii "The Chronicles of Pyrdain".
Bardzo w skrócie fabuła skupia się na poszukiwaniu tajemniczego "Czarnego Kotła". Zły Horned King poszukuję go, aby z jego mocą móc wskrzesić armię umarłych, z którą podbije świat itd. Przeszkodzić mu mają chłopak Taran, który jest opiekunem prosiaczka Hen-Wen o niezwykłych umiejętnościach, do tego mamy jeszcze księżniczkę Eilonwny, jest jeszcze muzyk Fflewddur Fflam, dziwnys twór Gurgi.
Ta animacja ma wszystkie standardowe, czy wręcz schematyczne elementy fantasy. Mamy bohatera, który na bohatera nie wygląda, mamy podróż, walkę dobra ze złem, fantastyczne krainy itd. Pod względem fabuły jest dobrze, ale też niby nic wielkiego, podobnie jak sam finał trochę może zawieść, jak ktoś spodziewał się jakiegoś epickiego końca.

To co jednak sprawia, że jest to film wyjątkowy, szczególnie jak na Disneya to jego strona wizualna i niezwykle mroczna atmosfera. Zresztą już w czasie premiery film dostał kategorię PG, ze względu na brutalne sceny co było novum jak na film od Disneya. Warto też dodać, że nowy szef studia Jeffrey Katzenberg jak zobaczył film, to kazał pousuwać wiele scen, które uznał za zbyt brutalne. Podobno sam Tim Burton pracował przy tym filmie jako rysownik.
Wiele z tych opinii nie jest na wyrost, mamy więc tutaj armię kościotrupów, a w ogóle główny czarny charakter The Horned King, któremu głos podłożył John Hurt może spokojnie zaliczać się do najstraszniejszych disneyowiskich czarnych charakterów.

Obrazek

Inną ciekawostką jak na film Disneya to w "The Black Cauldron" nie pojawiają się żadne piosenki. Więc jak ktoś nie przepadał za musicalowym charakterem animacji Disneya w tym przypadku powinien być zadowolony.

Polecam ten film, gdyż ogląda się go naprawdę dobrze i jest on prawdę wyjątkowym filmem jak na Disneya z niesamowitym mrocznym klimatem. Chociaż pogodne momenty bajkowe też się trafiają :)
P.S. Do tej pory szukam tych usuniętych scen, o których tak wiele się naczytałem, ale na razie jedyne co znalazłem to, to:

http://www.youtube.com/watch?v=1fkGkCGN ... r_embedded
Później poprawiona opinia refleksyjna:
Ostatnio raz odświeżyłem sobie "The Black Cauldorn" i chyba największą jego wadą jest bajkowa strona. Widać twórcy dla wyjątkowo mrocznej strony, postanowili trochę odreagować w drugą stronę. Niestety dali przez to tak strasznie irytującą postać jak Gurgi.

Siłą tej animacji jest wyłącznie zło. The Horned King, jego zamek i wszystko co z nim związane.

P.S. Wojtek nie dobijaj mnie swoim wiekiem, zważywszy na mój zaawansowany Syndrom Piotrusia Pana. :(
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13114
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Alan Menken

#75 Post autor: lis23 » czw mar 14, 2013 16:28 pm

Czekam, czekam ... może w końcu wydadzą ten film na Blu-Ray u? - skoro wydali " Lisa i Psa " to może i ten film wydadzą?
jutro wychodzą aż cztery klasyki Disneya na BD, a ja nie mam kasy ... :cry:
w tym dwa wielce przeze mnie oczekiwane na BD - " Aladyn " i " Dzwonnik z Notre Dame " - obraz oceniono na 4 lub 4/5 na 5 - niestety, są artefakty i błędy kompresji, ale ponoć niewielkie ( skandal, ze w ogóle są :? ).
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

ODPOWIEDZ