Michael Giacchino

Tutaj dyskutujemy w wątkach ogólnych o poszczególnych kompozytorach.
Wiadomość
Autor
hp_gof

Re: Michael Giacchino

#871 Post autor: hp_gof » pn kwie 24, 2017 18:12 pm

Najwyraźniej lubi takie sado-maso :P

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13111
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Michael Giacchino

#872 Post autor: lis23 » pn kwie 24, 2017 18:45 pm

Ciekawe, że kłóci się dwóch hejterów Giacchino ;)
A nowy Spidey na pewno zmiażdży score Zimmera, bo tam prawie nie ma czego miażdżyć ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10220
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Michael Giacchino

#873 Post autor: Ghostek » wt kwie 25, 2017 10:20 am

lis23 pisze:
pn kwie 24, 2017 18:45 pm
A nowy Spidey na pewno zmiażdży score Zimmera, bo tam prawie nie ma czego miażdżyć ;)
Tylko w/g ciebie. IMO jak poziomem abstrakcji i kreatywności dorówna TASM2 to będzie gitez majonez. ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13574
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Michael Giacchino

#874 Post autor: Kaonashi » wt kwie 25, 2017 12:32 pm

Nie no, Michael na pewno przeskoczy ten bekowy jingiel dla Spider-Mana. :P
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10220
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Michael Giacchino

#875 Post autor: Ghostek » wt kwie 25, 2017 12:58 pm

W kwestii tematycznej może i coś się ciekawego zadzieje, ale nie spodziewam się odpału na poziomie TASM2 ;P
Obrazek

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23256
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Michael Giacchino

#876 Post autor: Mystery » wt kwie 25, 2017 18:12 pm

Nie spodziewam się, że Homcoming będzie scorem do miażdżenia, ale może może być kolejną odświeżającą i przyjemną rzeczą Giacchino dla Marvela. Jak opowiadał Michael na dywanie przed Strażnikami, podobnie jak przy Doktorze, angaż do projektu wziął w swoje ręce, podczas projekcji Civil War tak mu się spodobał Holland (i pewnie tak nie spodobało mu się jak potraktował tą postać Jackman ;) ), że od razu poleciał z prośbą do Feige, także już jakiś pomysł na jego miał i o inspiracje raczej nie będzie trudno. Tym razem ma zaproponować coś innego od poprzednich filmowych kompozytorów Pająka i znając Michaela i tematykę filmu na pewno będzie to inspiracja serialem z lat 60, którego tematu aranżację przygotował już rok temu na Comic Con i pewnie czeka nas takie jazzowe/gitarowe zabarwienie, z bardziej symfoniczną akcją w stylu Elfmana czy waśnie swoim i może to być Michael z rzędu Speed Racer/Cars 2, co w współczesnej ekranizacji komiksu, może być fajne :)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13111
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Michael Giacchino

#877 Post autor: lis23 » śr kwie 26, 2017 11:22 am

Ghostek pisze:
wt kwie 25, 2017 10:20 am

Tylko w/g ciebie. IMO jak poziomem abstrakcji i kreatywności dorówna TASM2 to będzie gitez majonez. ;)
Moim zdaniem, Zimmer pobił tutaj swój rekord, osiągając dno dna i pisząc swoją najgorszą partyturę w karierze, której na trzeźwo nie da się słuchać, a że ja abstynent to jest ona w ogóle niesłuchalna :mrgreen: :D

W kwestii muzyki filmowej jestem konserwatystą: symfonika bez żadnych współczesnych naleciałości, bez elektroniki i bez eksperymentów - chyba, że to jest ktoś pokroju Vangelisa.

A co Masz do poziomu aktorskiego TASM2? Film bije na głowę dziadowskie filmy Raimiego (gdzie tylko dwójka trzymała jakiś poziom) a aktorsko obie części był świetne za sprawą Garfielda i Stone - Tobey Maguire był taką filmową niedojdą, że takiego Petera/Spideya sam bym z chęcią zamordował :wink:
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10220
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Michael Giacchino

#878 Post autor: Ghostek » śr kwie 26, 2017 11:39 am

lis23 pisze:
śr kwie 26, 2017 11:22 am

Moim zdaniem, Zimmer pobił tutaj swój rekord, osiągając dno dna i pisząc swoją najgorszą partyturę w karierze, której na trzeźwo nie da się słuchać, a że ja abstynent to jest ona w ogóle niesłuchalna :mrgreen: :D
I masz do takiego zdania prawo. Tyle że jak sobie pomyślę, że jest ono podyktowane absolutnym brakiem akceptacji wszelkich eksperymentów i oczekiwanie od każdej z prac czystej, wręcz goldenageowskiej symfoniki.... Uwierz mi, Hansik miał w swojej karierze wiele prac, które na miano najgorszych zasługują o wiele wiele bardziej. ;)

Powiem Ci Lisu, że jakieś 10 lat temu pewnie też byłbym wręcz obrażony taką śmiałą pracą, jak TASM2. Ale teraz wiem doskonale, że właśnie takimi odpałami Zimmer i inni w jego profesji zmieniają ten gatunek, wyrywając go z ciasnych ram schematów.
Obrazek

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33879
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Michael Giacchino

#879 Post autor: Wawrzyniec » śr kwie 26, 2017 17:29 pm

Możecie się nabijać z jingla Zimmera, ale przynajmniej jest on chwytliwy. I nie mam nic do Giacchino, ale nawet Goldsmith czy Bernstein, czy Morricone nic by ciekawego nie napisali. Niby wybór Göranssona do Black Panther ciekawy, ale czy ktokolwiek wierzy, że wyjdzie coś więcej niż McScore.? Co do Spidermana, to raczej Elfman, Young, Horner i Zimmer niezagrożeni.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9827
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Michael Giacchino

#880 Post autor: Wojteł » śr kwie 26, 2017 17:39 pm

Żaden z nich nie zawiesił też poprzeczki zbyt wysoko, więc pożyjemy, zobaczymy :P
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13574
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Michael Giacchino

#881 Post autor: Kaonashi » śr kwie 26, 2017 17:46 pm

Chwytliwy to był temat Hornera, doprawdy wpadająca w ucho, pełna heroizmu melodia, do tego świetnie zorkiestrowana (dobra technicznie).
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Gieferg
Asystent orkiestratora
Posty: 429
Rejestracja: wt paź 25, 2016 16:30 pm

Re: Michael Giacchino

#882 Post autor: Gieferg » śr kwie 26, 2017 17:52 pm

na chwile obecną trudno byłoby mi wskazać, który score do Spider-Mana był najlepszy, ale jakoś tak wyszło, że najwięcej słuchałem Zimmera i na razie tylko jego mam na półce (choć pewnie prędzej czy później dołączą też TASM i SM1). Giacchino do tej pory za wiele nie słyszałem, ale po tym co słyszałem mam mieszane uczucia (Rogue One - takie se, John Carter raczej słaby, Treki raczej dobre, Jurassic World dobry + widziałem kilka filmów z jego muzyką, ale w ogóle nie pamiętam z nich muzyki) no ale poza Jurassic World i jakąs suitą z Treka nie próbowałem go jeszcze słuchać w oderwaniu od filmu.
Muzyka filmowa na Filmożercach

Want list: Tyler - (John) Rambo / Silvestri - Avengers

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23256
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Michael Giacchino

#883 Post autor: Mystery » śr kwie 26, 2017 18:27 pm

Moim zdaniem nie ma co tu porównywać, Homecoming to będzie zupełnie inne kino, niż chociażby TASM 2, ale że muzyka filmowa żyje z porównań to lecimy ;) Spider-man zawsze miał szczęście do dobrych kompozytorów i solidne scory, ale bez przez przesady, że jest tu coś poza zasięgiem Michaela. Co do tematów to najlepszy będzie chyba ten Elfmana, myślę, że dla wielu jedyny pełnoprawny temat dla tej postaci, który już zawsze będzie się z nią kojarzyć, pierwsza sekunda i wiadomo o co i o kogo chodzi i tak jak dla Batmana nikt nie stworzy już nic lepszego jak Danny, tak i tu i choć Hornerowi też wyszedł fajny motyw, to ze względu na jeden film do zapomnięcia, nie wpisał się on raczej w kanony muzyki superbohaterskiej, szerzej o filmowej już nie mówiąc. Ale jeśli chodzi o scory to już mój ulubiony będzie właśnie ten od Jamesa, mocne 4, choć najlepszy miał chyba Spider-man 3 Younga, szkoda tylko, że konkretnie nie wydany. Pierwsze dwa Elfmany to jak dla mnie symfoniczne łupanki, tak na 3.5, Hans i zgraja to góra 3, fajna muza Electro i tyle, także jak zauważył Wojtek jakoś wysoko postawionej poprzeczki tu nie ma, chyba, że chodzi o temat Elfmana.

Awatar użytkownika
Gieferg
Asystent orkiestratora
Posty: 429
Rejestracja: wt paź 25, 2016 16:30 pm

Re: Michael Giacchino

#884 Post autor: Gieferg » śr kwie 26, 2017 19:22 pm

fajna muza Electro i tyle
Najlepszy jest "Cold War".
Muzyka filmowa na Filmożercach

Want list: Tyler - (John) Rambo / Silvestri - Avengers

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23256
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Michael Giacchino

#885 Post autor: Mystery » śr kwie 26, 2017 19:33 pm

Gieferg pisze:
śr kwie 26, 2017 19:22 pm
fajna muza Electro i tyle
Najlepszy jest "Cold War".
I "You're That Spider Guy", ale dosłownie to byłoby już wszystko ;)

ODPOWIEDZ