Hans Zimmer

Tutaj dyskutujemy w wątkach ogólnych o poszczególnych kompozytorach.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
galljaronim
John Powell
Posty: 1153
Rejestracja: czw sty 14, 2010 21:23 pm
Lokalizacja: Kęty

Re: Hans Zimmer

#2746 Post autor: galljaronim » pt sie 04, 2017 18:45 pm


Adam pisze:full of win 8)

a z innej beczki - bardzo dziwna sytuacja nastała, bo niewydany klasyk Hansa - True Romance, zostanie wydany po raz pierwszy, ale tylko na winylu :?

ja to chcę na CD :!: :!: :!: :evil: :evil: :evil

Jak dla mnie to głupota, bo tym samym zawężają grono odbiorców. Szkoda, bo lubię ten score i w ogóle Zimmery z tamtych lat. Czekam na CD.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Hans Zimmer

#2747 Post autor: Adam » sob sie 05, 2017 08:51 am

to najlepsze lata przecież :( nie no, jak wydają LP, do tego z +/- rok temu wyciekła sesja (pewnie dlatego że przygotowywali materiał na to LP), to na cd to wyjdzie prędzej czy później, byłbym zdziwiony gdyby nie wyszło.. no chyba że Hans blokuje bo nie lubi tego, ale też wątpię bo by wtedy nie grał na trasie.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
galljaronim
John Powell
Posty: 1153
Rejestracja: czw sty 14, 2010 21:23 pm
Lokalizacja: Kęty

Re: Hans Zimmer

#2748 Post autor: galljaronim » sob sie 05, 2017 11:11 am

Hans lubi True Romance (tak mi się wydaje), bo w Ghent też to grał. Ja bardzo lubię ten score, szczególnie ten prześmiewczy temat główny, który silnie kontrastuje z tym, co dzieje się w filmie. Podejrzewam, że materiału nie będzie tam dużo, ale Lala mogłaby się tym zająć.





Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

Re: Hans Zimmer

#2749 Post autor: Tomek » ndz sie 06, 2017 09:11 am

To nie żaden temat Hansa. Hans zerżnął go dość ordynarnie z Orffa:

https://www.youtube.com/watch?v=RGJb2Q14z4g

Ciekawe czy kiedykolwiek się do tego przyznał?
Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Hans Zimmer

#2750 Post autor: Paweł Stroiński » ndz sie 06, 2017 10:19 am

Zdajesz sobie sprawę, dlaczego tak zrobił, prawda?

Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Hans Zimmer

#2751 Post autor: Adam » ndz sie 06, 2017 10:28 am

to wyciąganie na każdym kroku szczególnie przy Hansie, ale nie tylko bo przy innych nazwiskach też, że z kogoś odgapił jest tak słabe... Hornera to po dupie całowali za każdym razem i nikt się nie zająknął o jego perfidnych zżynach z klasyki w kolejnych scorach, które bezczelnie przepisywał w całości, i jedyne co czasem ktoś wyciągnął to jego własny 4-nutowiec... A teraz jak nie żyje to już w ogóle święty.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26138
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Hans Zimmer

#2752 Post autor: Koper » ndz sie 06, 2017 10:55 am

Nie, no rzeczywiście, nikt nigdy nie wyciągał Hornerowi kopii z klasyki. Nigdy, żaden recenzent...

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

...chyba na soundtracks.pl :lol:
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Hans Zimmer

#2753 Post autor: Adam » ndz sie 06, 2017 10:59 am

EPIC fail Kopra :lol: uderz w stół... wasza recka Willowa made by Ten Sam Co Wyżej Tomek - http://filmmusic.pl/index.php?act=recki&id=649 - "muzyka bardzo oryginalna" :mrgreen: i wspomnienie o jednej zżynie zaledwie :mrgreen: - a tam było z 10 utworów klasyki różnych znanych twórców żywcem przepisanych! mam wklejać kolejne wasze przykłady gdzie brak jest zająknięcia o żywcem kopiowanych utworach przez Hornera, z których nikt go nie rozliczał? :roll: Bo taki był trend u wszystkich zawsze - zająkiwano się o 4-nutowcu i raz na ruski rok sporadycznie o jakiejś żżynie, a za to od zawsze jest trend hipokryzji by ludzi takich jak Hans, Brian Tyler, Silvestri, najlepsi z MV/RCP, czy generalnie tych bardziej hejtowanych nazwisk, rozliczać z każdej sekundy.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13575
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Hans Zimmer

#2754 Post autor: Kaonashi » ndz sie 06, 2017 11:26 am

Adam pisze:
ndz sie 06, 2017 10:59 am
EPIC fail Kopra :lol: uderz w stół... wasza recka Willowa made by Ten Sam Co Wyżej Tomek - http://filmmusic.pl/index.php?act=recki&id=649 - "muzyka bardzo oryginalna" :mrgreen: i wspomnienie o jednej zżynie zaledwie :mrgreen: - a tam było z 10 utworów klasyki różnych znanych twórców żywcem przepisanych!
Pamiętam tę listę. Co najmniej połowa przykładów była wzięta zupełnie z czapy.
Swoją drogą, wytykanie przez Adama zrzynania klasyki, której w ogóle nie słucha (tak jak i zapewne nie zna owych przykładów, aby móc zweryfikować ich trafność), jest dość zabawne. :)

Z tą oryginalnością "Willowa" to natomiast faktycznie przesada, natomiast generalnei Hornerowi przecież co rusz jest wytykane zrzynanie/inspiracje klasykami.
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Hans Zimmer

#2755 Post autor: Adam » ndz sie 06, 2017 11:30 am

mi nigdy nie przeszkadzało zżynanie jeśli muza mi się podobała na płycie, wiadomo że czasem można się było pośmiać, ale nie rzutowało to na oceny.. a wytykanie hejterskie każdej sekundy wśród wielu popularnych dla hejterów nazwisk jest plagą niestety i faktem.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13575
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Hans Zimmer

#2756 Post autor: Kaonashi » ndz sie 06, 2017 11:34 am

Niemniej Horner jednym z pierwszych kompozytorów, którzy przychodzą na myśl we wszelakich dyskusjach o zrzynach i autoplagiatach, więc tekst...
Adam pisze: Bo taki był trend u wszystkich zawsze - zająkiwano się o 4-nutowcu i raz na ruski rok sporadycznie o jakiejś żżynie, a za to od zawsze jest trend hipokryzji by ludzi takich jak Hans, Brian Tyler, Silvestri, najlepsi z MV/RCP, czy generalnie tych bardziej hejtowanych nazwisk, rozliczać z każdej sekundy.
... jest też z czapy.
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Hans Zimmer

#2757 Post autor: Adam » ndz sie 06, 2017 11:36 am

nie, bo to o czym piszesz to owszem fakt, ale w 99% zawsze dotyczył tylko 4-nutowca i tego ze kopiował swoje poprzednie prace, a nie innych.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26138
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Hans Zimmer

#2758 Post autor: Koper » ndz sie 06, 2017 11:45 am

Adam pisze:
ndz sie 06, 2017 10:59 am
EPIC fail Kopra :lol: uderz w stół... wasza recka Willowa made by Ten Sam Co Wyżej Tomek - http://filmmusic.pl/index.php?act=recki&id=649
A to moja recenzja? Poza tym oryginalność jest na 3, a oryginalność w filmówce nie jest równoznaczna oryginalnością w muzyce per se, bo chodzi też o oryginalność w kontekście filmu.
Pierdolisz o Hornerze, jakby nikt nigdy mu zżynek nie zarzucał, a akurat w kontekście braku oryginalności pierwsze nazwisko jakie każdemu recenzentowi przychodzi do głowy, to właśnie Horner.
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9827
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Hans Zimmer

#2759 Post autor: Wojteł » ndz sie 06, 2017 17:06 pm

Zżynać to można zboże, z klasyki za to można zrzynać, piszcie po polsku :P
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26138
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Hans Zimmer

#2760 Post autor: Koper » ndz sie 06, 2017 17:09 pm

Masz słuszność, mój błąd. :)
Ale ch.. tam, nie chce mi się posta edytować. :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

ODPOWIEDZ