Klaus Badelt

Tutaj dyskutujemy w wątkach ogólnych o poszczególnych kompozytorach.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Klaus Badelt

#1 Post autor: Wawrzyniec » pt wrz 23, 2011 23:41 pm

Klaus Badelt - kompozytor zagadka, kompozytor sprzeczności. Raz jest w stanie stworzyć wybitną partyturę jak "The Promise", aby następnie stworzyć takiego koszmarka jak chociażby "Catwoman".
Ostatnimi czasy od kiedy to Badelt przeniósł się do Francji, regularnie tworzy nowe kompozycje do znanych, mniej znanych, lub zupełnie nieznanych filmów. Często sam, a często z pomocą swoich asystentów. Efekt tego jest taki, że otrzymujemy około 10 soundtracków na rok.
Zważywszy na tempo pracy Badelta i ilość score'ów, które tworzy, doszedłem do wniosku, że najlepiej będzie stworzyć osobny temat, gdzie będzie można się dokładnie przyjrzeć najnowszym poczynaniom Niemca. Tym bardziej, ze wiele z tych projektów Badelta brzmi naprawdę dobrze i cieszę się z tego :) Gdyż zawsze broniłem Badelta i słyszę, że jednak potrafi tworzyć dobrą muzykę filmową.

I tak też jednym z wielu projektów Badelta na ten rok jest "La guerre des boutons" czyli "War of the Battons". I dlatego też zamieszczam, krótki filmik z sesji nagraniowej:

http://vimeo.com/28769263

Jest dziecięcy chór, jest orkiestra, według mnie może wyjść coś dobrego. Tym bardziej, że już przy "Le Petit Nicolas" Badelt pokazał, że jeżeli chodzi o filmy z dziećmi, szczególnie w wieku szkolnym, to potrafi ilustrować. :)
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
bladerunner22
Zdobywca Oscara
Posty: 2803
Rejestracja: ndz sie 21, 2011 14:16 pm

Re: Klaus Badelt - Co Nowego?

#2 Post autor: bladerunner22 » sob wrz 24, 2011 00:27 am

Badelt Badelt Badelt, jest niezły, dobrze, że odszedł od Hansa na stałe i nie utrzymuje z nim kontaktu za dużo wpływu rcpowatej muzy Hansa, serwował nam Badelt , marnie by skończył zapewne jako kompozytor klasy Djawadi.
Ten przypadek utwierdza mnie w przekonaniu, że HGW powinien rzucić to całe dziadostwo i wrócić do Europy, totalna zmiana klimatu wyszła by mu na pewno na zdrowie.

Czekam na muzę z tych filmów !
Jedna z najpiękniejszych piosenek Lady Pank :

''Zabić Strach''

Awatar użytkownika
DanielosVK
Howardelis Vangeshore
Posty: 7851
Rejestracja: sob cze 26, 2010 13:43 pm

Re: Klaus Badelt - Co Nowego?

#3 Post autor: DanielosVK » sob wrz 24, 2011 00:40 am

Badelt rocks, HGW sucks.

Go, go, Badelt, go. 8)
Fe.

Cóż za score, Howard Shore.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Klaus Badelt - Co Nowego?

#4 Post autor: Wawrzyniec » sob wrz 24, 2011 13:40 pm

bladerunner22 pisze:Badelt Badelt Badelt, jest niezły, dobrze, że odszedł od Hansa na stałe i nie utrzymuje z nim kontaktu za dużo wpływu rcpowatej muzy Hansa, serwował nam Badelt , marnie by skończył zapewne jako kompozytor klasy Djawadi.
Bladu nie wiem co ostatnio Tobie zrobił Zimmer :? Zjadł ostatni kawałek czekolady, który specjalni schowałeś dla siebie w szafce? W każdym razie prosiłbym, abyś swoją niechęć wstrzymał w tym temacie. Skupmy się tutaj na samym Badelcie. Zwłaszcza, że ten projekt o którym wspomniałem z którego sesji nagraniowej dałem filmiki, zapowiada się ciekawie. Choć dostrzegam pewną inspirację Coulaisa :)
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Klaus Badelt - Co Nowego?

#5 Post autor: Koper » sob wrz 24, 2011 13:56 pm

Bladu obwinia Zimmera za to, że HGW się skończył :D
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Klaus Badelt - Co Nowego?

#6 Post autor: Mystery » sob wrz 24, 2011 14:03 pm

Dobry temat. Tyle tego wychodzi, że człowiek traci rachubę, a tak może ktoś, coś ciekawego poleci.

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Klaus Badelt - Co Nowego?

#7 Post autor: Koper » sob wrz 24, 2011 14:06 pm

Mówisz o scorach Badelta?
Na pewno nie polecam tego "The Prodigies" czy jakoś tak - brzmi jak jakaś licha podróba stylistyki TDK i pokrewnych. Za to "Entre Lobos" dość przyjemne, całkiem ładny temat, ogólnie nic wielkiego, ale tak na 3,5 do miłego przesłuchania jak najbardziej.
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Klaus Badelt - Co Nowego?

#8 Post autor: Mystery » sob wrz 24, 2011 14:09 pm

Koper pisze:Mówisz o scorach Badelta?
Na pewno nie polecam tego "The Prodigies" czy jakoś tak - brzmi jak jakaś licha podróba stylistyki TDK i pokrewnych. Za to "Entre Lobos" dość przyjemne, całkiem ładny temat, ogólnie nic wielkiego, ale tak na 3,5 do miłego przesłuchania jak najbardziej.
No i o mniej więcej takie wpisy mi chodziło :)

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Klaus Badelt - Co Nowego?

#9 Post autor: Wawrzyniec » sob wrz 24, 2011 14:19 pm

O "Entre Lobos" to już pisałem w temacie "Co ostatnio słuchaliście" i wystawiłem ocenę identyczną jak Koper, ale w przeciwieństwie do niego zostałem totalnie olany :P
Za to "The Prodigies" to przykład, że u Badelta nigdy nic nie wiadomo i na jakąś kaszanę zawsze można liczyć. :P

Czy tylko mnie się podoba sekcja nagraniowa, "War of the Battons"?
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Klaus Badelt - Co Nowego?

#10 Post autor: Koper » sob wrz 24, 2011 14:46 pm

Za wiele tam nie słychać, więc się nie wypowiadam. Swoją drogą "Le petit Nicolas" to nie była wielka rewelacja, ot przyjemny scorek, więc nie nastawiam się na nie wiadomo co.

A tego "Seven days in utopia" słuchał już ktoś?

PS: A co to za Christopher Carmichael, którego nazwisko się zaczyna przy Badelcie pojawiać? Jakiś padawan jego?
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Klaus Badelt - Co Nowego?

#11 Post autor: Wawrzyniec » sob wrz 24, 2011 16:08 pm

Koper pisze:PS: A co to za Christopher Carmichael, którego nazwisko się zaczyna przy Badelcie pojawiać? Jakiś padawan jego?
Dokładnie. A w sumie to Badelt ma dwóch padawanów, jeden to Christopher Carmicheal, a drugi to Ian Honeyman. Często pojawiają się u Badelta, albo jako additionale, albo w ogóle drudzy kompozytorzy.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Klaus Badelt - Co Nowego?

#12 Post autor: Koper » sob wrz 24, 2011 16:15 pm

A co z tą Utopią, bo nie wiem czy warto sięgać po to? :)
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Klaus Badelt - Co Nowego?

#13 Post autor: Wawrzyniec » sob wrz 24, 2011 16:18 pm

A tego ja nie wiem :? Ja tylko te wilki ostatnio słuchałem. Ale w sumie Utopię to możesz chyba sobie tutaj posłuchać:

http://store.klausbadelt.com/album/seve ... inal-score
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Klaus Badelt - Co Nowego?

#14 Post autor: Koper » sob wrz 24, 2011 16:22 pm

Main Title szału nie robi.
Lepiej przy wilkach pozostać albo "Jock of the Bushveld"
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Klaus Badelt - Co Nowego?

#15 Post autor: Wawrzyniec » sob wrz 24, 2011 16:26 pm

Cały score trochę za spokojny, ale nie jest to złe granie, z tego co słyszę. Za to 6 minutowe "Finale" brzmi całkiem przyjemnie.
"Jock of the Bushveld" jeszcze nie słyszałem.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

ODPOWIEDZ