Harry Gregson-Williams

Tutaj dyskutujemy w wątkach ogólnych o poszczególnych kompozytorach.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Harry Gregson-Williams

#226 Post autor: Wawrzyniec » pn kwie 27, 2015 21:51 pm

HGW w Pradze:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Harry Gregson-Williams

#227 Post autor: Wawrzyniec » wt maja 12, 2015 00:03 am

Mystery pisze:Monkey Kingdom:
Obrazek
Wow, naprawdę ładny i przyjemny score. Taki bardziej klasyczny Harry Gregson-Williams. Można wręcz się poczuć jak za dawnych dobrych HGW-latach. Polecam:

https://www.youtube.com/watch?v=Pii8xE8f8fc

https://www.youtube.com/watch?v=Z_RDi8RxuVg
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Harry Gregson-Williams

#228 Post autor: Wawrzyniec » pn maja 18, 2015 22:32 pm

Trochę szkoda, gdyż HGW komponuje naprawdę ładny score, nie będący żadną rąbanką, a bardziej powrotem do jego klasyczniejszego brzmienia. I otrzymuje zero zainteresowania. :(
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
bladerunner22
Zdobywca Oscara
Posty: 2803
Rejestracja: ndz sie 21, 2011 14:16 pm

Re: Harry Gregson-Williams

#229 Post autor: bladerunner22 » pt wrz 25, 2015 09:50 am

czy muzyka HGW do filmu Martian będzie wydana na CD?
Jedna z najpiękniejszych piosenek Lady Pank :

''Zabić Strach''

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Harry Gregson-Williams

#230 Post autor: Wawrzyniec » sob wrz 26, 2015 15:09 pm

Założyłem temat i ma to być 2 Października:
viewtopic.php?f=1&t=3778

Plus jakby kogoś interesowała zupełnie inny fragment z innego filmu do którego HGWu komponuje:
https://soundcloud.com/harry-gw/mya-rac ... e-hospital
Completely different in tone to The Martian, this is a truly wonderful film directed by the unique and awesome Catherine Hardwicke. Very English and surprisingly funny as well as really emotional, I had the great fortune to score this much earlier this year, and it was quite a challenge. Here is a clip from one of the cues towards the end of the movie - I hope you will like it and go and see the movie when it arrives:
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Harry Gregson-Williams

#231 Post autor: Mystery » śr lut 17, 2016 08:03 am

Ponad 40 minutowy wywiad z HGW
https://www.youtube.com/watch?v=TYPojRh7Umg

Dowiadujemy się z niego m.in. że skomponuje do nowego filmu Scotta czyli "Alien Convent".

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Harry Gregson-Williams

#232 Post autor: Adam » śr lut 17, 2016 09:03 am

FUCK YEAH 8)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5925
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: Harry Gregson-Williams

#233 Post autor: kiedyśgrześ » śr lut 17, 2016 13:26 pm

Mystery pisze:Ponad 40 minutowy wywiad z HGW
https://www.youtube.com/watch?v=TYPojRh7Umg

Dowiadujemy się z niego m.in. że skomponuje do nowego filmu Scotta czyli "Alien Convent".
to już nie będzie Prometeusza 2, za słaby tytuł :?: :P co do HGW, zrobił do jedynki :mrgreen: robi do dwójki, nic nadzwyczajnego :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Pawel P.
Metallica
Posty: 1436
Rejestracja: czw gru 29, 2011 21:36 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Harry Gregson-Williams

#234 Post autor: Pawel P. » śr lut 17, 2016 13:58 pm

kiedyśgrześ pisze:
Mystery pisze:Ponad 40 minutowy wywiad z HGW
https://www.youtube.com/watch?v=TYPojRh7Umg

Dowiadujemy się z niego m.in. że skomponuje do nowego filmu Scotta czyli "Alien Convent".
to już nie będzie Prometeusza 2, za słaby tytuł :?: :P co do HGW, zrobił do jedynki :mrgreen: robi do dwójki, nic nadzwyczajnego :P
Właściwie to nie było to takie oczywiste, bo do jedynki napisał tylko dwa czy trzy utwory, a główną pracę wykonał Marc Streitenfeld - to zresztą jedyna muzyka Niemca, jakiej jestem w stanie słuchać.

Czekam i na muzykę, i na film - jedynka, mimo zalewu malkontenctwa, bardzo mi podeszła.

PS. Alien: Covenant, taki dokładnie będzie to tytuł. Zmienili już jakiś czas temu z Alien: Paradise Lost, który pierwotnie miał się nazywac po prostu Prometheus 2: coś tam ;)

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5925
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: Harry Gregson-Williams

#235 Post autor: kiedyśgrześ » śr lut 17, 2016 14:12 pm

u mnie zawsze żarty Paweł, Scott powtórzył kawałki HGW w pierwszym filmie tyle razy, że niedzielny widz wychodził z kina z świadomością tylko jego muzyki w sumie, pokaźna (o długość chodzi) robota Streitenfeld pozostawał praktycznie niezauważona, cały punkt wyjścia mojego wcześniejszego postu :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Funky
Gość od wnoszenia fortepianu
Posty: 107
Rejestracja: śr lis 25, 2015 20:14 pm

Re: Harry Gregson-Williams

#236 Post autor: Funky » sob lut 20, 2016 20:18 pm

Mam słabość do muzyki HGW, wiem że to nie jest klasa mistrzowska, że ostatnio był w kiepskiej formie ale facet stworzył kilka naprawdę dobrych ścieżek. No i niedawno odkryłem dwa raczej mniej znane prace Brytyjczyka, "The Number 23" (świetny main theme) oraz "The Phone Booth" (wspaniała elektronika). Po bardzo dobrym "Marsjaninie" to jego chciałbym zobaczyć w najnowszym Batmanie. Myślę że byłby to lepszy wybór niż Tom Dżanki ;)
"Te diabelskie autobusy nigdy nie zjawiają się wtedy, kiedy potrzeba, chyba że jadą w przeciwnym kierunku." - Raymond Chandler

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Harry Gregson-Williams

#237 Post autor: Adam » sob cze 04, 2016 23:02 pm

Osoba HGW, a konkretnie jego ten prawdziwy akademicki wykład (1 raz w historii FMF) i jego otwartość, a przede wszystkim humor i mówienie wprost, to jedno z dwóch najwiekszych dla mnie pozytywnych zaskoczen całego FMF. (Drugim były wypowiedzi Pereiry).

Siedziałem na wykładzie jak zahipnotyzowany, serio można było poczuć że jest się z gościem w studio. Ok, mówił czasami śmieszne rzeczy, ale też wreszcie ktoś bez ściemy mówi to o czym każdy wie: "Wiecie, Hans był zajęty więc powiedział producentom wprost - weźcie tego i tego (Powella i HGW), bo twierdził że żeby go zastąpić to trzeba aż dwóch. No i tak dostaliśmy robotę a potem kolejne". Prosto, z humorem i bez ściemy. Bo tak własnie Hans pozałatwiał posady 3/4 RCP.. Do tego wielka ekspresja. No i pierwszy gość FMF, obok Hisaishiego, który przyjechał z córką i synem.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Harry Gregson-Williams

#238 Post autor: Paweł Stroiński » ndz cze 05, 2016 00:59 am

Albo był zajęty, albo nie chciał. Ale tak, to jest chyba trzeci projekt, który Hans ma podpisany jako producent (pierwszą produkcją score przez Hansa było Face/Off, drugą, chyba, Endurance; tych projektów, gdzie był podpisany jako współkompozytor HGW w 1996 i 1997 nie liczę, bo w tym drugim przypadku napisał bodaj temat). Ale na pewno jest tak, że to Hans wyznacza kompozytorów do projektów RCP, co w niektórych przypadkach (Jackman i Matthew Vaughn!) nawet rozpoczęło stałe współprace tychże kompozytorów.

Hans tu też nie oszukuje specjalnie. Przecież znana jest jego wypowiedź, że score do Whole Wide World (1996, podpisany jako on i HGW) "usłyszałem dopiero na premierze!". Reżyserem był "przyjaciel" Hansa, potem zrobił wszystkie filmy z HGW, zmarły kilkanaście dni temu reżyser Dan Ireland.

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Harry Gregson-Williams

#239 Post autor: Paweł Stroiński » ndz cze 05, 2016 01:01 am

Funky pisze:Mam słabość do muzyki HGW, wiem że to nie jest klasa mistrzowska, że ostatnio był w kiepskiej formie ale facet stworzył kilka naprawdę dobrych ścieżek. No i niedawno odkryłem dwa raczej mniej znane prace Brytyjczyka, "The Number 23" (świetny main theme) oraz "The Phone Booth" (wspaniała elektronika). Po bardzo dobrym "Marsjaninie" to jego chciałbym zobaczyć w najnowszym Batmanie. Myślę że byłby to lepszy wybór niż Tom Dżanki ;)
Jest taka opcja, choć ponoć HGW jest wściekły na Afflecka, że nie robił Argo.

Awatar użytkownika
bladerunner22
Zdobywca Oscara
Posty: 2803
Rejestracja: ndz sie 21, 2011 14:16 pm

Re: Harry Gregson-Williams

#240 Post autor: bladerunner22 » ndz cze 05, 2016 12:02 pm

Paweł Stroiński pisze:
Funky pisze:Mam słabość do muzyki HGW, wiem że to nie jest klasa mistrzowska, że ostatnio był w kiepskiej formie ale facet stworzył kilka naprawdę dobrych ścieżek. No i niedawno odkryłem dwa raczej mniej znane prace Brytyjczyka, "The Number 23" (świetny main theme) oraz "The Phone Booth" (wspaniała elektronika). Po bardzo dobrym "Marsjaninie" to jego chciałbym zobaczyć w najnowszym Batmanie. Myślę że byłby to lepszy wybór niż Tom Dżanki ;)
Jest taka opcja, choć ponoć HGW jest wściekły na Afflecka, że nie robił Argo.
mogłaby powstać w końcu ładna liryczna muzyka, a nie wymuszona przez producentów typu Bruckheimera tzw. Remote Control Sztampa jak w przypadku ostatnich ''dzieł Harry'ego'' :?. :(
Jedna z najpiękniejszych piosenek Lady Pank :

''Zabić Strach''

ODPOWIEDZ