Harry Gregson-Williams

Tutaj dyskutujemy w wątkach ogólnych o poszczególnych kompozytorach.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58146
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Harry Gregson-Williams

#241 Post autor: Adam » ndz cze 05, 2016 14:20 pm

bladu nie troluj, jakby to hgw dla batflecka takie niby hit-scory pisał :roll: hgw się dawno skończył, wstał z kolan na chwile marsjaninem, zobaczymy na jak długo, i tyle.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Harry Gregson-Williams

#242 Post autor: Paweł Stroiński » ndz cze 05, 2016 14:40 pm

Biorąc pod uwagę, że od Prince of Persia Harry nie pracował z producentami "pokroju Bruckheimera",. że o samym Bruckheimerze nie wspomnę, to chciałbym zauważyć, że być może HGW uważa, że bliższe jest mu pisanie w tej stylistyce, którą uznajesz za sztampową ;)

Awatar użytkownika
bladerunner22
Zdobywca Oscara
Posty: 2803
Rejestracja: ndz sie 21, 2011 14:16 pm

Re: Harry Gregson-Williams

#243 Post autor: bladerunner22 » ndz cze 05, 2016 15:08 pm

Paweł Stroiński pisze:Biorąc pod uwagę, że od Prince of Persia Harry nie pracował z producentami "pokroju Bruckheimera",. że o samym Bruckheimerze nie wspomnę, to chciałbym zauważyć, że być może HGW uważa, że bliższe jest mu pisanie w tej stylistyce, którą uznajesz za sztampową ;)
Być może.

Zastanawiam się nad jedną rzeczą. Czemu H. Gregson-WIlliams tak rzadko komponuje muzykę do filmu? Facet po 2011 r w filmówce (Cowboys & ALiens, Arthur Christmas) praktycznie przestał istnieć. Obecnie jest zapotrzebowanie na takich kompozytorów, którzy wysmażą szybki Mc'score w owej stylistyce. Może po prostu nie chce? Może ma słabego agenta? Może po prostu żaden z reżyserów nie wie o istnieniu takiego kompozytora :mrgreen: ?

Czy Ridley i Marc się rozstali na stałe? Podobno Gregson ma pisać muzykę do kolejnego Aliena, którego wyreżyseruje Scott. Czyżby nastała wielka przyjaźń po wielkim rozstaniu w 2005 roku?
Jedna z najpiękniejszych piosenek Lady Pank :

''Zabić Strach''

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58146
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Harry Gregson-Williams

#244 Post autor: Adam » ndz cze 05, 2016 15:16 pm

HGW robi nowego Aliena i to oficjalnie już zapowiedziano. Co do Srajfelda nie wiadomo, ale facet się rozwiódł rok temu po wielu latach z tą znaną aktorką z którą ma syna, więc może psychika mu siadła dlatego Scott wrócił do HGW? Tego nie wiemy i czy to ważne? Ważne że lepszy kompozytor robi muzę :P
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Harry Gregson-Williams

#245 Post autor: Paweł Stroiński » ndz cze 05, 2016 20:04 pm

Przecież to tłumaczył na tym wykładzie, na którym podobno byłeś. Nie zrozumiałeś, co mówił? Było to całkiem klarowne.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58146
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Harry Gregson-Williams

#246 Post autor: Adam » ndz cze 05, 2016 20:20 pm

tzn? bo nie cały czas byłem skupiony na tym co mówi :P
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
DanielosVK
Howardelis Vangeshore
Posty: 7845
Rejestracja: sob cze 26, 2010 13:43 pm

Re: Harry Gregson-Williams

#247 Post autor: DanielosVK » ndz cze 05, 2016 21:56 pm

Adam pisze:tzn? bo nie cały czas byłem skupiony na tym co mówi :P
Czasami skupiałeś się na jego tyłku. :P
Fe.

Cóż za score, Howard Shore.

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Harry Gregson-Williams

#248 Post autor: Paweł Stroiński » pn cze 06, 2016 01:04 am

Mówił, że w pewnym momencie zorientował się, że musi znaleźć balans między życiem zawodowym a prywatnym i w tym momencie po prostu zaczął brać mniej filmów. A do tego jeszcze dochodzi roczny urlop, który i tak planował, a ogłosił w dniu śmierci Tony'ego Scotta. I tak, brali to pod uwagę z Tonym, jak dyskutowali Top Gun 2.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58146
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Harry Gregson-Williams

#249 Post autor: Adam » pn cze 06, 2016 08:30 am

ale to ja wiem, to akurat słyszałem. ale przecież tu nie chodziło mi i bladowi o to, bo bladu pytał co się stało ze Srajfeldem. więc mu napisałem.. ja myślałem że o tym co pisałeś, to chodzi Ci, że coś hgw mówił o tej sytuacji czemu wrócili do siebie.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
bladerunner22
Zdobywca Oscara
Posty: 2803
Rejestracja: ndz sie 21, 2011 14:16 pm

Re: Harry Gregson-Williams

#250 Post autor: bladerunner22 » pn cze 06, 2016 11:04 am

Paweł Stroiński pisze:Mówił, że w pewnym momencie zorientował się, że musi znaleźć balans między życiem zawodowym a prywatnym i w tym momencie po prostu zaczął brać mniej filmów. A do tego jeszcze dochodzi roczny urlop, który i tak planował, a ogłosił w dniu śmierci Tony'ego Scotta. I tak, brali to pod uwagę z Tonym, jak dyskutowali Top Gun 2.

Może to i dobrze, bo ostatnie krążki HGW to już momentami była droga przez mękę( z wyjątkiem marsjanina) ,a pomysłów starczało, zaledwie na kilka utworów na cd.

przy okazji Wolverine jest do kupienia po 4,98$ na varesesarabande, Kowboje i Obcy wyprzedani :shock: .
Jedna z najpiękniejszych piosenek Lady Pank :

''Zabić Strach''

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Harry Gregson-Williams

#251 Post autor: Paweł Stroiński » pn cze 06, 2016 14:51 pm

Zależy czego się słucha.

Z HGW jest jeden problem, zależnie od percepcji muzyki jako takiej. Na pewno w tym brzmieniu, jakie ma, jest pewna wartość wbrew pozorom. Znalazł własną niszę i potrafi w tej elektronice wbrew pozorom być bardzo złożony. Nie jest to może nadmiernie efektowne, ale on naprawdę nakłada sobie różne warstwy na siebie i mu to wychodzi w tej jego własnej stylistyce. Czasem nawet wydaje się, że takie Man on Fire, Deja Vu czy Equalizer to bardziej "on sam" niż jego bardziej klasyczne ścieżki, choć Sinbad, jak słyszeliśmy, go bardzo ucieszył, że może coś takiego napisać.

Warto zwrócić uwagę na jeszcze jedną ciekawą rzecz. Ciągle się mówi o tym, jak to Zimmer ukształtował styl RCP. A ja bym zwrócił uwagę na dwie rzeczy. Po pierwsze Powell i jego Bourne'owe ostinata, co też jest ciągle wałkowane w dyskusjach o temp-tracku. Ale to, że HGW i jego stylistyka też jest tu ważna, a ba, nawet wpłynęla na pierwszego Bourne'a Powella, to już pomija się totalnie. Jeśli posłuchać takich ścieżek jak Vantage Point Orvarssona (gdzie temat na gitarkę jest bardzo na HGW i elektronika) czy nawet Winter Soldier Jackmana (Fury!), to... zaczyna być ciekawie :)

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33729
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Harry Gregson-Williams

#252 Post autor: Wawrzyniec » pn cze 06, 2016 16:23 pm

HGWu komponuje może mniej, ale jak dobrze pójdzie to w tym roku ma bardzo ciekawy projekt i to z z "polskim akcentem":

http://filmmusicreporter.com/2016/04/15 ... pers-wife/

Biografia Antoniny Żabińskiej z Jessicą Chastain w roli głównej. Tutaj raczej ciężko mi sobie wyobrazić muzyki jak z filmów Tony'ego Scotta. :)
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23150
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Harry Gregson-Williams

#253 Post autor: Mystery » pt wrz 09, 2016 10:42 am

HGW skomponuje do dobrze się zapowiadającego nowego filmu Afflecka "“Live by Night”.
Zwiastun
https://www.youtube.com/watch?v=h_wfPUjwppc

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58146
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Harry Gregson-Williams

#254 Post autor: Adam » pt wrz 09, 2016 19:40 pm

no to było dawno ujawnione, HGW dostaje oscarowe filmy pod rząd ostatnio, grube zmartwychwstanie w branży :D ale dobrze, w Kraku był taki wyluzowany, rzeczowy i bardzo otwarty i koleżeński, że mu wybaczam drobne grzeszki w karierze 8) :P
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10189
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Harry Gregson-Williams

#255 Post autor: Ghostek » sob wrz 10, 2016 13:29 pm

Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ