Harry Gregson-Williams

Tutaj dyskutujemy w wątkach ogólnych o poszczególnych kompozytorach.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Harry Gregson-Williams

#196 Post autor: Paweł Stroiński » śr sty 14, 2015 21:48 pm

Newsy oficjalne (wtedy jeszcze music from the movies i Mikael Carlsson) o tym trąbiły, że ma ten score pisać z Oakenfoldem.

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

Re: Harry Gregson-Williams

#197 Post autor: Tomek » czw sty 15, 2015 08:29 am

Music From the Movies - tak, to była bardzo dobra strona, szkoda że nie istnieje... Dzięki za info.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23263
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Harry Gregson-Williams

#198 Post autor: Mystery » sob sty 17, 2015 19:53 pm

Mann odpowiedział Gregsonowi, ale w sumie nic konkretnego:
http://variety.com/2015/biz/news/michae ... 201406396/

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33887
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Harry Gregson-Williams

#199 Post autor: Wawrzyniec » sob sty 17, 2015 20:12 pm

To Ryan Amon też jeszcze był w to zaangażowany. :? Cóż nie jest to pierwszy raz, kiedy Mann miesza różne utwory i twórczość różnych kompozytorów. Wszak w "Zakładniku" to był chyba jeszcze Pinto, a i Vangelis z 1492 się znalazł.
A co do samego filmu, to sam nie wiem czy się wybrać, czy nie. :? Jak na razie to jedyne nazwisko głównego bohatera brzmi zachęcająco. :wink:
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2999
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Harry Gregson-Williams

#200 Post autor: qnebra » sob sty 17, 2015 20:16 pm

Nawet nie rzucają w siebie błotem, tylko spokojnie wymienili opiniami. :x

Harry - nie słyszałem zbyt wiele mojej muzyki w tym filmie i większość materiału poszła na przemiał, ale i tak na niego idźcie.
Michael - HGW to utalentowany kompozytor, a jego muzykę przerobiono by lepiej pasowała do filmu. Był jednym z ekipy kompozytorów, których praca znalazła się w filmie.

Z tej wypowiedzi Manna wychodzi, że Gregson-Williams napisał za bardzo klasyczną pracę jak na potrzeby filmu i ją lekko unowocześniono.

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

Re: Harry Gregson-Williams

#201 Post autor: Tomek » sob sty 17, 2015 20:16 pm

Mystery pisze:ale w sumie nic konkretnego
Nie tak do końca. Z odp. Manna można się dowiedzieć, że oprócz HGW i Rossów było jeszcze dwóch kolejnych kompozytorów, w tym Ryan Amon od Elizjum. Czyli razem piątka.

Oczywiście nie powinno to dziwić porównując ghost-writerową koncepcję powstawiania ścieżek choćby w studiu Zimmera, choć różnica zasadnicza jest taka, że tak jak tam kompozytorzy między sobą pracują tak tutaj pracowali pewnie zupełnie niezależnie. No tak "działa" Mann, wybiera sobie co chce i Harry musi to przeboleć ;-) Zresztą ładnie to argumentuje że "muzyka wymagała dopasowania współczesnej tematyki i ambicji mojego filmu". Cóż, Mann to mistrz kina więc jednak ufam jego ocenie sytuacji.
qnebra pisze:Z tej wypowiedzi Manna wychodzi, że Gregson-Williams napisał za bardzo klasyczną pracę jak na potrzeby filmu i ją lekko unowocześniono.
Hmm... Trochę dziwne i coś mi się nie chce wierzyć, biorąc pod uwagę, że HGW to jeden z najbardziej stechnicyzowanych/modernistycznych kompozytorów (projekty do filmów Tony Scotta chociażby), którego "pierwotnym" medium jest jednak elektronika.
Obrazek

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33887
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Harry Gregson-Williams

#202 Post autor: Wawrzyniec » sob sty 17, 2015 20:26 pm

qnebra pisze:Z tej wypowiedzi Manna wychodzi, że Gregson-Williams napisał za bardzo klasyczną pracę jak na potrzeby filmu i ją lekko unowocześniono.
Brzmi to mega abstrakcyjnie zważywszy, że w ostatnich latach HGW całkowicie się odklasycznił i przeszedł bardziej w elektro-rąbankę. :?
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2999
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Harry Gregson-Williams

#203 Post autor: qnebra » sob sty 17, 2015 20:35 pm

Całkiem możliwe, że źle zrozumiałem sens tej wypowiedzi Michaela.
“Harry’s a talented composer whose music needed editing and remixing to fit the very contemporary subject and ambitions of my picture.

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

Re: Harry Gregson-Williams

#204 Post autor: Tomek » sob sty 17, 2015 21:23 pm

Znalazłem jeszcze taką wypowiedź Manna (wywiad dla Collidera):

There are three composers who contributed a lot of music, probably in this order: Atticus Ross, Harry Gregson-Williams, and then Ryan Amon, who got an additional music credit. But he has 25 minutes of music in the movie and he’s quite terrific. He’s done some really great work. He did Elysium, scored Elysium, and he’s a young guy from Janesville, Wisconsin originally. He’s very good.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23263
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Harry Gregson-Williams

#205 Post autor: Mystery » ndz sty 18, 2015 17:30 pm

HGW nie ma co się przejmować, bo i tak mało kto usłyszałby jego muzykę w tym filmie, Blackhat zarobił w weekend otwarcia katastrofalne 4 mln $, słowem offtopa American Sniper zgarną 90 mln $ :!: :shock:

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5933
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: Harry Gregson-Williams

#206 Post autor: kiedyśgrześ » ndz sty 18, 2015 17:55 pm

i tak nieźle, te cztery bańki to tych kilka osób które nie widziały trailera :) swoją drogą Blackhata w sieci nie widziałem, a Sniper to się chyba ze dwa tygodnie już buja, firmy ubezpieczeniowe wykorzystają to przeciwko cwaniakom wrzucającym swoje niewypały do sieci w oczekiwaniu odszkodowania zamiast wpływów przy kasie, tak Stallone o tobie mówię między innymi :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33887
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Harry Gregson-Williams

#207 Post autor: Wawrzyniec » wt sty 20, 2015 13:31 pm

W sumie trochę mi wszystkich szkoda. HGWu, że jego muzyka w ogóle się nie znalazła, podobnie jak i Manna, że film strasznie słabo przędzie w Box-Office. Plus od diehard fanów Manna słyszę głosy, że to podobno jego najgorzej umuzyczniony film.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
bladerunner22
Zdobywca Oscara
Posty: 2803
Rejestracja: ndz sie 21, 2011 14:16 pm

Re: Harry Gregson-Williams

#208 Post autor: bladerunner22 » pn mar 30, 2015 19:13 pm

Gregson wraca do gry nagrywa na abbey score 8) Może po 4 latach oczekiwań na muzykę doczekam się czegoś sensowniejszego niż eqalizer :P
Jedna z najpiękniejszych piosenek Lady Pank :

''Zabić Strach''

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

Re: Harry Gregson-Williams

#209 Post autor: Tomek » pn mar 30, 2015 20:12 pm

A mógłbyś podzielić się infem do czego nagrywa ten score w Londynie, czy znowu bezsensownie porzucisz rozpoczęty i niedoinformowany wątek? ;-)
Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Harry Gregson-Williams

#210 Post autor: Paweł Stroiński » pn mar 30, 2015 22:17 pm

Abbey Score? Nie znam tego miejsca. Byłem w Abbey Road, ale o Abbey Score pierwsze słyszę...

Swoją drogą niedługo uzasadnię, że Equalizer jest całkiem sensowny. I muszę cię rozczarować. On, z tego, co mi wiadomo, woli robić Equalizery niż Shreki ;)

ODPOWIEDZ