Basil Poledouris

Tutaj dyskutujemy w wątkach ogólnych o poszczególnych kompozytorach.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Basil Poledouris

#1 Post autor: Koper » pn mar 06, 2006 23:02 pm

Co sądzicie o tym, chyba trochę niedocenianym kompozytorze. Moim zdaniem bardzo dobry 'tematyk' - stworzył naprawdę sporo wpadającyh w ucho motywów przewodnich, no i przede wszystkim jedną z wielkich ikon muzyki filmowej, czyli "Conana Barbarzyńcę".
Może jego muzyka to nie są jakieś cudowne brzmienia, odkrywcze eksperymenty, głębokie, uczuciowe tematy, ale u licha... tego się naprawdę fajnie słucha. :) Wolę sobie włączyć lekkiego, przyjemnego Poledourisa (Free Willy, Kimberly - bardzo fajny soundtrack do nijakiego filmu, Blue Lagoon, Cherry 2000) niż jakieś tam współczesne wymysły Williamsa. :P;)

Awatar użytkownika
Thedues
Site Admin
Posty: 299
Rejestracja: śr lip 13, 2005 12:52 pm
Lokalizacja: Kraków(9miesiecy w roku:D)
Kontakt:

#2 Post autor: Thedues » czw mar 09, 2006 19:09 pm

jestem ZA!!=)

Dodam jeszcze takie rarytasy jak Hunt for red october czy Robocop;)
i wszystko jasne;)
Szkoda, że dziś do tego jakże zasłużonego kompozytora nie ma nikt zaufania:/
Może kiedyś ktoś pozwoli mu napisać muzyke do jakieś wielkiej superprodukcji i Poledouris odbiję się od dna:)
psychiczny redaktor & admin portalu filmmusic.pl

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#3 Post autor: Koper » czw mar 09, 2006 21:01 pm

Chyba na dnie jeszcze nie jest... :) W każdym razie jego muzyka na pewno nie, wprawdzie ani Kimberly, ani Legend of the Touch to nie mistrzostwo świata, ale trzyma poziom.
Gorzej z filmami, do których muzykę pisze Basil...

Ale może Verhoven nakręci jakiś wysokobudżetowy film? On zdaje się ceni Poledourisa. :)

Awatar użytkownika
Thedues
Site Admin
Posty: 299
Rejestracja: śr lip 13, 2005 12:52 pm
Lokalizacja: Kraków(9miesiecy w roku:D)
Kontakt:

#4 Post autor: Thedues » sob mar 11, 2006 21:29 pm

BTW wie ktoś z was co teraz kręci Verhoven???

P.S. marne szanse, że będzie korzystał z usłu Basila:/ chociaż życzę mu jak najlepiej;)
psychiczny redaktor & admin portalu filmmusic.pl

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

#5 Post autor: Tomek » sob mar 11, 2006 22:14 pm

Thedues pisze:jestem ZA!!=)

Dodam jeszcze takie rarytasy jak Hunt for red october czy Robocop;)
i wszystko jasne;)
Szkoda, że dziś do tego jakże zasłużonego kompozytora nie ma nikt zaufania:/
Może kiedyś ktoś pozwoli mu napisać muzyke do jakieś wielkiej superprodukcji i Poledouris odbiję się od dna:)
Każdy o tym marzy :) Ale prawda jest taka, że Poledouris sam postanowił się odciąć od komponowania do dużych produkcji hollywoodzkich jakiś czas temu. Może przez ten czas "milczenia" odpocznie i jednak wróci? Możemy mieć tylko taką nadzieję. Basil w jednym z wywiadów powiedział, że bardzo chciałby stworzyć oprawę do Władcy pierścieni... (to było jeszcze gdy mówiono, że film powstanie). W tym roku na festiwalu muzyki filmowej organizowanym przez BSO Spirit w Hiszpanii (już nie pamiętam jakie miasto) ma się odbyć koncert jego muzyki. Dyryguje sam Poledouris :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#6 Post autor: Koper » sob mar 11, 2006 23:25 pm

Ech, szkoda że nie w Polsce... :)

Awatar użytkownika
Thedues
Site Admin
Posty: 299
Rejestracja: śr lip 13, 2005 12:52 pm
Lokalizacja: Kraków(9miesiecy w roku:D)
Kontakt:

#7 Post autor: Thedues » ndz mar 12, 2006 21:25 pm

Każdemu można marzyć :D :D
psychiczny redaktor & admin portalu filmmusic.pl

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

#8 Post autor: Paweł Stroiński » śr mar 15, 2006 16:52 pm

Najnowszy film Verhoevena nazywa się Zwartboek (Czarna księga) i to jakaś historia o Holocauście, widać że reżyser wrócił do Holandii. Muzykę stworzy Anne Dudley, nie Basil Poledouris.

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#9 Post autor: Koper » śr mar 15, 2006 19:56 pm

Jeśli to będzie jakieś niszowe kino, którego nikt nie obejrzy, to może lepiej, ze Poledouris się w to nie miesza. ;)

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#10 Post autor: Koper » ndz mar 19, 2006 00:15 am

A dziś (właściwie to już wczoraj) na Polsacie był "Conan Barbarzyńca".
Czym byłby ten film bez muzyki Poledourisa... Nawet nie potrafię sobie wyobrazić.

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#11 Post autor: Koper » pn mar 27, 2006 23:26 pm

Kurde, wyjdzie, że gadam sam ze sobą :D ale co sądzicie o muzyce Poledourisa do ceremonii otwarcia IO w Atlancie (utwór "The Tradition of the games") ? Na oficjalnej stronie Poledourisa jest on przypisany albumowi "Honor and Glory", a ja głupi przez dłuższy czas myślałem, że to film jakiś, dopiero niedawno się zorientowałem, że to takie 'the best of' Poledourisa a ów utwór jest z igrzysk. :)

Awatar użytkownika
Łukasz Wudarski
+ Sergiusz Prokofiew +
Posty: 1326
Rejestracja: czw kwie 07, 2005 19:41 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

#12 Post autor: Łukasz Wudarski » pn mar 27, 2006 23:53 pm

Chyba najlepszy utwór napisany na igrzyska prez twórcę filmowego. John się chowa z jego hymnikami do Los Angeles, Atlanty, Salt Lake City. Nie wiem czy ktoś z was pamięta otwarcie w Atlancie gdzie był ten utworek Poledourisa wykorzystany, ale moim skromnym zdaniem był to najwspanialszy moment całej ceremonii (Poledouris zilustrował teatr cieni, który przedstawiał tradycyjne dyscypliny starożytnych igrzysk). To chyba najgenialniejsze zoobrazowanie ideału kalos khagatos jakie dane mi było słuchać :P
Why So Serious !?

Awatar użytkownika
Marek Łach
+ Jerry Goldsmith +
Posty: 5671
Rejestracja: śr maja 04, 2005 16:30 pm
Lokalizacja: Kraków

#13 Post autor: Marek Łach » wt mar 28, 2006 15:03 pm

Zgadzam się z Łukaszem, to chyba najlepszy z wymienionych tematów, choć JW z Los Angeles też bardzo sobie cenię. Ale ten chór u Poledourisa, to przetwarzanie tematu, ta wrażliwość, to coś naprawdę niepowtarzalnego. Epika w nowoczesnym, ale nie ultranowoczesnym stylu, ach, Basil... Jaka szkoda, że nie widziałem ceremonii... :cry:

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

#14 Post autor: Tomek » wt mar 28, 2006 20:08 pm

Ja też jakoś nie mogę się przekonać do muzyki olimpijskiej Williamsa, choć bardzo lubię Call of the Champions, za to swoje niesamowite tempo i "nerwa". No dobrze, zejdźmy już z niego a jak już jesteśmy przy muzyce olimpijskiej to czy ktoś może zna hymn olimpijski z Igrzysk zimowych w Calgary'88, znany jako "Wintergames"?, znakomita melodia Davida Fostera (kanadyjski kompozytor i aranżer, min. odpowiada za aranże elektroniczne w "For Always", nomen omen Williamsa z A.I.).

Bardzo ładnie prezentował się również hymn ostatniej olimpiady zimowej w Turynie, "Va'" autorstwa Claudio Baglioniego.
Obrazek

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#15 Post autor: Koper » wt mar 28, 2006 22:49 pm

To było to, co leciało w tych animacjach z czołówek większości transmisji?

Ja z muzyki do imprez sportowych poza tym i Poledourisem kojarzę jeszcze hymn MŚ w Korei i Japonii autorstwa Vangelisa.
No i oczywiście hymn Champions League. :)

ODPOWIEDZ