Czego ostatnio słuchaliście? Wersja niefilmowa

Tutaj rozmawiamy o każdej muzyce poza filmową: projekty kompozytorów niezwiązane ze światem filmu i gier komputerowych, inne gatunki muzyczne i inni twórcy.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
DanielosVK
Howardelis Vangeshore
Posty: 7845
Rejestracja: sob cze 26, 2010 13:43 pm

Re: Czego ostatnio słuchaliście? Wersja niefilmowa

#601 Post autor: DanielosVK » pt maja 01, 2015 12:48 pm

Dzisiaj przysłuchuję się operze Akhnaten Glassa, której już dawno nie słuchałem. Dla mnie dzieło kompletne, imponujące rozmachem, pięknem, brzmieniem, instrumentacją i melodyką, mimo wielkich gabarytów ani przez moment nie nużące (szczególnie jak na Glassa). Gdy ktoś mówi o Koyaanisqatsi albo tym podobnych w kategoriach dzieła życia Amerykanina, ja odpowiadam - Akhnaten. Co ciekawe, napisał tę operę w podobnym czasie co pierwszą część trylogii Qatsi właśnie.

Tę pozycję powinien przesłuchać każdy, komu Glass kojarzy się z monotonnym zapętlaniem ostinat lub plumkaniem. :)

"The Window of Appearances" to cudo!
Fe.

Cóż za score, Howard Shore.

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13559
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Czego ostatnio słuchaliście? Wersja niefilmowa

#602 Post autor: Kaonashi » pt maja 01, 2015 13:57 pm

O, zachęciłeś mnie do przypomnienia sobie tego Glassa. :)
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2977
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Czego ostatnio słuchaliście? Wersja niefilmowa

#603 Post autor: qnebra » sob maja 09, 2015 10:33 am

Masz rację Danielos. Włączyłem sobie "Window Of Appearances" i teraz codziennie katuję repeat. Wspaniała aria i te trąbki na końcu.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33729
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Czego ostatnio słuchaliście? Wersja niefilmowa

#604 Post autor: Wawrzyniec » pn maja 18, 2015 21:34 pm

Mystery pisze:Susanne Sundfør - Ten Love Songs
Obrazek

Nowy album Sundfør, którą pewnie większość kojarzy ze znakomitej piosenki z Oblivion M83, które również brało udział przy tej produkcji. Co tu dużo pisać, kawał świetnego głosu i świetnej, różnorodnej muzyki i jak ktoś polubił "Oblivion" czy You and the Night ("Silencer") polubi i to, dance, pop, jest klawesyn, organy, a nawet Glass (Memorial). Na zachętę, zajebisty kawałek który mógłby być śmiało hitem w latach 80:
https://www.youtube.com/watch?v=3492o3pfEWI
Potwierdzam, świetny krążek. Aż wstyd, że tyle zwlekałem z jego słuchaniem.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33729
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Czego ostatnio słuchaliście? Wersja niefilmowa

#605 Post autor: Wawrzyniec » wt cze 09, 2015 20:09 pm

Nikt nie słuchał i nie wypowiada się o najnowszej płycie Florence? :shock:
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23150
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Czego ostatnio słuchaliście? Wersja niefilmowa

#606 Post autor: Mystery » wt cze 09, 2015 21:50 pm

O nowych, tegorocznych płytach Imagine Dragons czy Awolantion też nikt nic nie pisał :wink: Florence nie słuchałem, ale dzięki za cynk :!:

hp_gof

Re: Czego ostatnio słuchaliście? Wersja niefilmowa

#607 Post autor: hp_gof » wt cze 09, 2015 22:23 pm

To ja ponarzekam, że nikt nic nie napisał o debiutanckiej płycie Conchity :P

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2977
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Czego ostatnio słuchaliście? Wersja niefilmowa

#608 Post autor: qnebra » śr cze 10, 2015 01:00 am

Nikogo to nie obchodzi, a sam czekam na inny album. Z fragmentów jakie opublikowano zapowiada się kawałek dobrego grania.

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Czego ostatnio słuchaliście? Wersja niefilmowa

#609 Post autor: Krzysiek » śr gru 16, 2015 22:04 pm

A propos "cynków" Kolegi Wawrzyńca i płyt Lany Del Rey..... Porównuję "Born To Die" , "Ultraviolence" i najnowszą "Honeymoon". Ta ostatnia przypadła mi najbardziej do gustu. Jeśli taki miałby być powrót do "bondowskiego" śpiewania to ja Lanę wystawiam jako pierwszą wokalistkę do następnej piosenki Bonda.

"How Big...." Florence też odtwarzana - może nawet kiedyś znajdzie się w mojej płytotece. Fajnie się tego słucha, można puścić i robić cokolwiek a czas płytnie nadzwyczaj przyjemnie :D

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13056
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Czego ostatnio słuchaliście? Wersja niefilmowa

#610 Post autor: lis23 » wt lut 02, 2016 12:40 pm

Rod Stewart - " Another Country "

Obrazek

Stewart wraca po dwóch latach od premiery albumu " Time ", który z kolei był pierwszym autorskim albumem od bodajże 2000 - cznego roku.
W uszy przede wszystkim rzuca się folkowy, irlandzko-szkocki charakter części utworów, czasami nawet jest to muzyka pubowa ( " We Can Win " ). W wielu utworach usłyszymy skrzypce, które są dosyć charakterystyczne dla folkowych utworów Stewarta.
Siłą albumu są szybkie kawałki oraz utwory z folkowym instrumentarium ( " Walking In The Sunshine ", " We Can Win ", " The Drinking Song ", " Another Country ", " Love Is ", " Hold The Line " ), świetny jest też rockowy " Please " ze świetnym zaśpiewem Stewarta. Rozczarowują nieco ballady, które są słabsze niż na poprzednim albumie i nie zapadają w pamięć. Jeżeli miałbym się do czegoś przyczepić to byłaby to perkusja, która często jest dosyć syntetyczna, automatyczna.
Ogólnie album jest b. dobry i daję mu 8/10

1. Love Is Rod Stewart - 5/5
2. Please Rod Stewart - 5/5
3. Walking In The Sunshine - 4/5
4. Love And Be Loved - 4/5
5. We Can Win - 5/5
6. Another Country - 5/5
7. Way Back Home - 4/5
8. Can We Stay Home Tonight? - 4/5
9. Batman Superman Spiderman - 4/5
10. The Drinking Song - 5/5
11. Hold The Line - 5/5
12. A Friend For Life - 5/5
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Funky
Gość od wnoszenia fortepianu
Posty: 107
Rejestracja: śr lis 25, 2015 20:14 pm

Re: Czego ostatnio słuchaliście? Wersja niefilmowa

#611 Post autor: Funky » śr lut 03, 2016 07:43 am

Ostatnio słucham dużo marszy wojskowych ale Yorckscher Marsch Beethovena jest najlepszy. Stabsmusikkorps der Bundeswehr podczas uroczystości ''Großer Zapfenstreich'' https://www.youtube.com/watch?v=aH3XYVYPbw4 Co prawda maszerują gorzej niż stare babcie ale wykonanie miodzio.

Obrazek

Ultravox moja ulubiona kapela z lat gnijącego Peerelu, uwielbiam ich szlagier ''Vienna'' ale uważam że mają jeszcze lepsze piosenki. Co prwada zespół powstał w latach 70 ale to Midge Ure sprawił że stali się popularni. Cudowne brzmienie lat 80.
"Te diabelskie autobusy nigdy nie zjawiają się wtedy, kiedy potrzeba, chyba że jadą w przeciwnym kierunku." - Raymond Chandler

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13056
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Czego ostatnio słuchaliście? Wersja niefilmowa

#612 Post autor: lis23 » ndz lut 07, 2016 19:26 pm

Elton John - "Wonderful Crazy Night"

Obrazek

Swego czasu Elton mówił, że nie nagra już szybkich kawałków, bo jest już na to za stary i takie tam. Chyba zmienił zdanie, gdyż na nowym krążku są tylko dwie, jak to określa krytyk: " powłóczyste ballady " a większość utworów to szybkie, rockandrollowe kawałki.
Producentem albumu jest po raz trzeci T-Bone Burnett i o ile siłą dwóch poprzednich krążków był klimat i taka stylowa, to tutaj poszli w odwrotnym kierunku i nie ukrywam, że osobiście wolę te dwa poprzednie albumy. Przede wszystkim cieszy powrót gitar na który czekałem chyba od początku mojej znajomości z twórczością Eltona, czyli od albumu " Made in England " z 1995 roku. Na czoło wysuwa się tutaj pierwszy, bardzo energiczny i żywiołowy singiel " . Looking Up " w którym krytycy doszukują się inspiracji grupą Dire Straits. W podobnym klimacie utrzymane są kawałki " In The Name Of You " oraz " Guilty Pleasure ' a także bonusowy " England And America " ( recenzuję tutaj wersję Deluxe ). Odrobinę psychodeliczny kawałek " Claw Hammer ' ma w sobie ponoć coś z twórczości Petera Gabriela, choć ja nie jestem takim znawcą żeby to wychwycić ;) Mamy też takie trochę udawana country ( " I've Got 2 Wings " ) i dwie ballady, z których jedna ( " A Good Heart " ) jest naprawdę ładna. niestety, w wolniejszych kawałkach słychać już trochę zmęczony wokal artysty.
Ogólnie płyta jest udana ( zapomniałem dodać, że jest to pierwszy album Eltona z jego etatowym zespołem w składzie: Nigel Olsson (perkusja), Kim Bullard (keyboard), John Mahon (instrumenty perkusyjne), Matt Bissonette (gitara basowa) oraz Davey Johnstone (gitara) od 2006 roku i albumu " The Captain and the Kid " ) ale brakuje mu tego czegoś, co posiadają " The Union " i " The Diving Board ", czyli tego cięższego klimatu i stylu, więc to takie mocne 7/10.

Tracklista:

1. Wonderful Crazy Night - 5/5
2. In The Name Of You - 5/5
3. Claw Hammer - 4/5
4. Blue Wonderful - 5/5
5. I've Got 2 Wings - 5/5
6. A Good Heart - 5/5
7. Looking Up - 5/5
8. Guilty Pleasure - 5/5
9. Tambourine - 4/5
10. The Open Chord - 4/5
11. Free And Easy - 5/5
12. England And America - 5/5

Singiel " Looking Up ": https://www.youtube.com/watch?v=KJrCRZhNTLk

Teledysk " Blue Wonderful ": https://www.youtube.com/watch?v=7QmgP1hf_Ec
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Czego ostatnio słuchaliście? Wersja niefilmowa

#613 Post autor: Krzysiek » wt wrz 13, 2016 15:53 pm

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Płyta nie z mojej kolekcji, ale poglądowo jakby ktoś chciał kupować z tej serii.
Muzyka trochę starsza jednak nadal słucha się z przyjemnością :-)

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Czego ostatnio słuchaliście? Wersja niefilmowa

#614 Post autor: Bucholc Krok » wt wrz 13, 2016 16:44 pm

Okładka raczej nie zachęca do zakupu. ;)
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Czego ostatnio słuchaliście? Wersja niefilmowa

#615 Post autor: Krzysiek » wt wrz 13, 2016 21:28 pm

Jak nie zachęca? Toć na okładce same przyziemne (przyjemne) rzeczy :D
Ale lekko rozczarowało mnie wydanie tekturowe. Sądziłem, że będą w oryginalnych pudełkach.
Tak czy inaczej ukazało się dużo bardzo ciekawych tytułów, o które kiedyś będzie trzeba uzupełnić (ew. wymienić) kolekcję :)

ODPOWIEDZ