Jean Michel Jarre - Oxygene 14-20

Tutaj rozmawiamy o każdej muzyce poza filmową: projekty kompozytorów niezwiązane ze światem filmu i gier komputerowych, inne gatunki muzyczne i inni twórcy.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Jean Michel Jarre - Oxygene 14-20

#1 Post autor: Kaonashi » śr lis 02, 2016 19:51 pm

Jest już Oxygene 17 - na razie koncertówka:

https://www.youtube.com/watch?v=ftH0A2cl3JA
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Jean Michel Jarre - Oxygene 14-20

#2 Post autor: Bucholc Krok » sob lis 05, 2016 20:43 pm

No nie wiem. Średnio mi to brzmi.
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Jean Michel Jarre - Oxygene 14-20

#3 Post autor: Kaonashi » sob lis 05, 2016 20:49 pm

Też odczuwam lekkie rozczarowanie (choć biorąc pod uwagę obecną formę Jarre'a to nie jest jakiś progres). Przede wszystkim poprzednie Oxygene'y byłyt poważne, mistyczne, atmosferyczne, a tutaj mamy taki lekki, trochę skoczny kawałek, i tylko ten "syntezatorowy wiatr" nasuwa skojarzenia z poprzednimi albumami z serii. Zobaczymy jak całość.
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Jean Michel Jarre - Oxygene 14-20

#4 Post autor: Bucholc Krok » sob lis 05, 2016 21:23 pm

Pewnie mógłby zrobić coś ala stary Oxygene, ale to by gadali, że odgrzewane kotlety, nic nowego itp. I w sumie chyba sam też bym tego nie chciał. Ale z tego co tu słychać to stara się zrobić jakiś miks starego z nowym. Dla mnie zupełnie nie do przyjęcia. Lepiej by było, jakby przy starym nie grzebał i zaproponował coś zupełnie nowego.
Podskakującego Jarre'a jeszcze nie widziałem. Dobrze, że unikam koncertów. :mrgreen:
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Jean Michel Jarre - Oxygene 14-20

#5 Post autor: Kaonashi » czw lis 24, 2016 19:49 pm

Jest już oficjalne video do Oxygene 17. Ach, te kultowe, nostalgiczne syntezatorki. Co raz bardziej mi się to podoba.
https://www.youtube.com/watch?v=9WUoT6GVtXI
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Jean Michel Jarre - Oxygene 14-20

#6 Post autor: Bucholc Krok » sob lis 26, 2016 22:01 pm

Wersja CD i LP. Cena 150 funtów. :D

Obrazek
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Jean Michel Jarre - Oxygene 14-20

#7 Post autor: Krzysiek » ndz lis 27, 2016 21:46 pm

Cena lekko powala :cry: ale jak pisałem wcześniej, mógłby zacząć wydawać swoje koncerty na Blu. Zgarnąłby na starość niezłą kasę

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Jean Michel Jarre - Oxygene 14-20

#8 Post autor: Bucholc Krok » pn lis 28, 2016 13:23 pm

Wszystko przed nim. ;) Tylko skąd ta pewność, że tak by się sprzedały?
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jean Michel Jarre - Oxygene 14-20

#9 Post autor: Koper » pn lis 28, 2016 18:09 pm

Kaonashi pisze:Jest już oficjalne video do Oxygene 17. Ach, te kultowe, nostalgiczne syntezatorki. Co raz bardziej mi się to podoba.
https://www.youtube.com/watch?v=9WUoT6GVtXI
Niby niezłe, ale tak słuchałem tego wczoraj, dziś nic nie mam z tego w głowie, a przecież niektóre stare kawałki Jarre'a to w środku nocy by mnie obudzili i bym potrafił zanucić.
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Jean Michel Jarre - Oxygene 14-20

#10 Post autor: Kaonashi » pn lis 28, 2016 19:39 pm

Krzysiek pisze:Cena lekko powala :cry: ale jak pisałem wcześniej, mógłby zacząć wydawać swoje koncerty na Blu. Zgarnąłby na starość niezłą kasę
Zobaczyć to w jakości blu byłoby cudownie: https://www.youtube.com/watch?v=1zKnMMnEYLY
Koper pisze:
Kaonashi pisze:Jest już oficjalne video do Oxygene 17. Ach, te kultowe, nostalgiczne syntezatorki. Co raz bardziej mi się to podoba.
https://www.youtube.com/watch?v=9WUoT6GVtXI
Niby niezłe, ale tak słuchałem tego wczoraj, dziś nic nie mam z tego w głowie, a przecież niektóre stare kawałki Jarre'a to w środku nocy by mnie obudzili i bym potrafił zanucić.
No to chyba się nikt nie spodziewał tematów pokroju Oxygene 4, Equinoxe 5, czy Rendez-Vous 4 (tak dla przykładu). :P A ten motyw Oxygene 17 to już bez przesady, nie jest znowu taki nołnejmowy, prawdę mówiąc nawet wpada w ucho. Jeszcze parę dni i obadamy resztę. :)
Ostatnio zmieniony ndz gru 11, 2016 21:48 pm przez Kaonashi, łącznie zmieniany 1 raz.
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jean Michel Jarre - Oxygene 14-20

#11 Post autor: Koper » pn lis 28, 2016 19:56 pm

Kaonashi pisze:No to chyba się nikt nie spodziewał tematów pokroju Oxygene 4, Equinoxe 5, czy Rendez-Vous 4
Może nie spodziewał, ale czy ktoś by nie chciał takich? :D
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Jean Michel Jarre - Oxygene 14-20

#12 Post autor: Kaonashi » pn gru 05, 2016 20:20 pm

Dobry album, fajna fuzja starego z nowym. Może nie jest to kaliber poprzednich dwóch Oxygene, ale już takiego, niezłego przecież, "Geometry of Love" jak najbardziej tak. A takie "Teo and Tea", czy jakieś "Sessions 2000" to już zostawia w tyle. Oxygene 17 służy tu za highlight, aczkolwiek inne kompozycje też są niczego sobie, choć bardziej niż na melodykę, stawiają na brzmienie, klimat i bogactwo dźwięków. Mi do gustu chyba najbardziej przypadło "Oxygene 16": https://www.youtube.com/watch?v=W8WBbNKcAJk

Generalnie 2016 rok okazał się rokiem powrotów moich dwóch ulubionych twórców muzyki elektronicznej: Jarre'a i Vangelisa. Jakkolwiek stwierdzam, że u Francuza zostało więcej takiej muzycznej werwy, chęci zrobienia czegoś fajnego, nawet jeśli daleko mu już do kreatywności sprzed lat.
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

DLis
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 25
Rejestracja: śr kwie 26, 2017 11:41 am
Kontakt:

Re: Jean Michel Jarre - Oxygene 14-20

#13 Post autor: DLis » czw paź 19, 2017 13:09 pm

Bardzo podobają mi się takie piosenki, wpadają w ucho. Czekam na więcej podobnych utworów.
Sprawdź bzo

ODPOWIEDZ