Muzyka filmowa - Forum FilmMusic.pl

muzyka filmowa i nie tylko...
Dzisiaj jest sob sie 18, 2018 11:57 am

Strefa czasowa UTC+02:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
Hans Zimmer
Awatar użytkownika

Obrazek

Thomas J. Bergersen urodzony w Trondheim w Norwegii – współzałożyciel firmy produkującej muzykę do trailerów filmowych o nazwie Two Steps from Hell. Tworzy głównie muzykę określaną jako trailer music. Dlatego też po części zakładam tutaj temat, gdyż tak podpinam wątek filmowy. I dlatego też, gdyż inne działy na forum są nie odwiedzane i za mało uwagi poświęca się temu ciekawemu kompozytorowi.
Oczywiście możemy tutaj dyskutować o jego udziale przy Two Steps From Hell, ale Thomas Bergersen to także prace solowe.
I mam tutaj na myśli przede wszystkim bardzo dobrze przyjęte i przeze mnie lubiane "Illusions".

Obrazek

Kto, nie słuchał niech przesłucha, gdyż naprawdę sporo zacnej muzyki na tym krążku.

A kolejny powód dla którego zakładam ten temat, to taki, że na szczęście na "Illusions" solowe dokonania Bergersena się nie kończą i niedługo ukaże się kolejny album pt. "Sun".

Obrazek

1. Before Time (2:18)
2. Creation of Earth (5:45)
3. Sun (4:08)
4. Cry (4:06)
5. Our Destiny (3:52)
6. New Life (4:46)
7. Final Frontier (4:48)
8. Starchild (3:20)
9. Colors of Love (6:29)
10. Cassandra (3:06)
11. Always Mine (3:21)
12. Dragonland (5:11)
13. Fearless (3:59)
14. Empire of Angels (5:14)
15. Two Hearts (4:16)
16. In Paradisum (5:30)

70 minut
Cytuj:
Thomas Bergersen’s follow up album to his extremely successful debut album “Illusions”, released in 2011. “Sun” took him almost 4 years to complete and features his best, most heartfelt, virtuosic and powerful music to date. It features a giant orchestra (over 200 musicians contributed), choir, bulgarian choir, famous world class instrumentalists and a wide range of styles, emotions and colors. Recorded around the world, with contributing artists from all over the world including Bulgaria, Romania, Norway, USA, Brazil, Mexico, Germany and Italy. “Sun” is without doubt Thomas Bergersen’s finest work to date, and the natural continuation of “Illusions”. The Orchestra, world famous “Capellen Orchestra” was recorded in Czech Republic and conducted by Maestro Petr Pololanik. Using dynamic overdubbing (shuffling players around between each take) we achieved an absolutely massive string orchestra sound (168 players in total, with 20 all-stars first chair violinists), and a humongeous brass ensemble sets the tone of the album. Tracks such as “Final Frontier” feature 18 French Horns in unison!
Album od 30 września w sprzedaży, a jako przedsmak klipy:

http://ca.7digital.com/artist/thomas-be ... elease/sun

Wszystko pięknie, wszystko cudnie, tylko szkoda, wielka szkoda, że Thomas Bergersen nie komponuje do filmów. :(

Parkingowy przed studiem nagrań

:( Witam serdecznie. Gratuluję ciekawego tematu-----------Thomas Bergersen (& Two Steps From Hell) - super- :!: brawa wielkie.

Wszystkim życzę wszystkiego najlepszego :!: :!: :!:

Hans Zimmer
Awatar użytkownika

Nowy singiel Bergersena, ale nie wiem czy z jakiejś płyty. Dużo śpiewania:

https://www.youtube.com/watch?v=bpxtuUQ ... e=youtu.be

James Horner
Awatar użytkownika

Nowy album Bergersena. Fajne słuchowisko, coś jakby Powell po Solo wziął się za Hooka ;)

Obrazek

1. American Dream (Continuous Mix) 44:14
2. Prologue 3:01
3. Embarking & Setting Sail 4:20
4. Anticipation & Excitement 3:01
5. All Hands on Deck 4:33
6. Leisure Time 1:16
7. The Ballroom 2:26
8. Pay Your Dues 3:31
9. A Great Expanse 0:56
10. A Storm Is Brewing 1:54
11. Taking the Helm 1:16
12. Missing Home 1:07
13. An American Vessel 1:01
14. Open Seas 2:26
15. Whales 0:28
16. Quien Eres Tu 3:31
17. The American Dream 3:10
18. Land of the Free 3:31
19. Home of the Brave 2:39

youtu.be/8-Ojhfh8lx4

Początkujący orkiestrator
Awatar użytkownika

Właśnie zacząłem słuchać. Początek dosyć obiecujący. Coś jakby krzyżówka Far and Away z Was Horse Williamsa. Gdyby to zagrała LSO albo BPO to pomyślałbym, że to Maestro

Joe Hisaishi
Awatar użytkownika

Ja nie lubię Bergersena. Wiadomo, niby słucha się tego przyjemnie, ale sama muzyka jest wprost niezwykle sztuczna i nieprzyzwoicie napuszona.

Hans Zimmer
Awatar użytkownika

Ja bardzo lubię Bergersena i już nie mogę się doczekać. Trzeba będzie obadać, lubię taką napuszoną muzykę.
Trochę szkoda, że on sam wypowiedział się kiedyś, że nie zamierza komponować do filmów.

Ennio Morricone
Awatar użytkownika

Nie jestem fanem americany, więc próba pójścia TB w tym kierunku jakoś mnie nie przekonała. To już wolałem te "Illusions" czy "Sun".
Czy muzyka TB jest "sztuczna i napuszona"? Trochę tak, ale z tym napuszeniem to przecież taki LOTR Shore'a też jest w ch.. napuszony i jakoś większości osób to nie przeszkadza. :P ;)
O Zimmerze nie wspomnę nawet. ;)

Joe Hisaishi
Awatar użytkownika

Cytuj:
Czy muzyka TB jest "sztuczna i napuszona"? Trochę tak, ale z tym napuszeniem to przecież taki LOTR Shore'a też jest w ch.. napuszony i jakoś większości osób to nie przeszkadza. :P ;)
Nawet jeśli, to nie jest sztuczna i tu jest pies pogrzebany, :)

Ennio Morricone
Awatar użytkownika

No tak. Tu się zgodzę, dlatego nie kupiła mnie ta americana Bergersena. Te jego traielrowe muzyczki są bardziej przekonujące, bo niezależnie od kiczu i napuszenia, jakieś bardziej autentyczne.
A co do LOTRa to mi jednak to napuszenie przeszkadza, tak muzycznie, jak i filmowo, nawet przy braku sztuczności.

Hans Zimmer
Awatar użytkownika

Cytuj:
Nie jestem fanem americany, więc próba pójścia TB w tym kierunku jakoś mnie nie przekonała. To już wolałem te "Illusions" czy "Sun".
To ja właśnie o "Illusions" czy "Sun" pisałem, gdyż tej "americany" od niego jeszcze nie słyszałem. I no ba, że Illusions i Sun są napuszone do niesamowitych możliwości, ale ta muzyka taka ma być i bardzo mi się podoba.
A tu jeden z moich ulubionych kawałków od niego:

youtu.be/Y1qzm3UUTrg
Cytuj:
O Zimmerze nie wspomnę nawet. ;)
A skąd się niby Bergersen wywodzi? :P A tutaj to już dosłownie kopiuje Crimson Tide 2:15 minuta:

youtu.be/YnGaCAHhGfo

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa UTC+02:00