Muzyka filmowa - Forum FilmMusic.pl

muzyka filmowa i nie tylko...
Dzisiaj jest sob sty 20, 2018 17:48 pm

Strefa czasowa UTC+01:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 124 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 15 6 7 8 9
Autor Wiadomość
+ W.A. Mozart +
Awatar użytkownika

Cytuj:
Cytuj:
Ten Bates to dobry? Jakoś nie mam dobrych wspomnień związanych z tym kompozytorem.
W filmie muzyka sprawdza się rewelacyjnie, ale na CD jak dla mnie przytłacza. Non stop galop a nawet cwał. Trudno zebrać myśli. Płyta z piosenkami - OK ale czy wzbudza zachwyt? Do samochodu się nie nadaje.... Więc m.w. tak jak Koledzy oceniali pod recenzją. Gdyby zebrać z obu części jeden krążek na ok. 50min wtedy wszystko super. Dobrze, że to prezent (kupiony w przystępnej cenie) ;-)
Co do muzyki Batesa się zgodzę (dwójka na szczęście nadrabia niedostatki jedynki ale, niestety, nie ukazała się na CD) ale piosenki są bardzo dobre, zwłaszcza dla kogoś (jak ja), kto części z nich nie znał lub nie kojarzył wykonawcy. Podobnie jest z soungtrackiem z piosenkami do dwójki, dzięki któremu stałem się fanem ELO :)

Ja zakupiłem sobie kilka płyt U2 i o ile najnowszy krążek jest rewelacyjny i jest to chyba najlepsza płyta 2017 roku, o tyle taki np. "Boy" mnie rozczarował, bo to solidne, rockowe granie, ale bardzo surowe i mało melodyjne. Na szczęście, "War" jest już dużo lepszy.

Ghostwriter znanego twórcy
Awatar użytkownika

"Boy" to początek U2, garażowe granie. Potem dołączył do nich Brian Eno i zaczął dodawać elektronikę z orkiestrą. Dla mnie U2 skończyło się na "Achtung Baby" jak Bono zaczął "śpiewać" do szklanki. Więcej kombinowania i przerost formy nad treścią. Choć jeszcze parę fajnych kawałków im się trafiło po berlińskiej płycie - "Stay", "Miss Sarajevo", "The Hands That Built America".

+ W.A. Mozart +
Awatar użytkownika

Ja lubię te albumu od 200 roku i takie utwory, jak: "Beautiful Day", "Stuck in a Moment You Can't Get Out Of","Elevation", "Walk On", "Vertigo", "Sometimes You Can't Make It on Your Own", "No Line on the Horizon" czy "Raised by Wolves" a nie znam album,ów z lat 80-tych i 90- tych, które teraz nadrabiam.

Ghostwriter znanego twórcy
Awatar użytkownika

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pierwsze wydanie "Listen....." było bardzo ciekawie nagrane. Dużo przestrzeni, świetne wybrzmienia perkusji i konkretne niskie tony. Ale remaster w Blu-Spec jest pod każdym względem lepszy :-) I nic nie jest "ciszej" przy tym samym ustawieniu potencjometru głośności.

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 124 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 15 6 7 8 9

Strefa czasowa UTC+01:00