Mark Knopfler

Tutaj rozmawiamy o każdej muzyce poza filmową: projekty kompozytorów niezwiązane ze światem filmu i gier komputerowych, inne gatunki muzyczne i inni twórcy.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Mark Knopfler

#1 Post autor: Paweł Stroiński » wt sie 22, 2006 14:04 pm

Co sądzicie o Knopflerze? Moim zdaniem to jeden z najlepszych artystów mainstreamu, jeśli mozna tak powiedzieć. Świetny kompozytor o wyrazistym stylu (i od paru miesięcy doktor muzyki na uniwersytecie Newcastle), autor paru (w dużej mierze celtyckich) ścieżek dźwiękowych, znakomity gitarzysta. Ostatnio nie mogę się oderwać od Sailing to Philadelphia...

Mefisto

#2 Post autor: Mefisto » wt sie 22, 2006 14:50 pm

rzeczywiście, świetny artysta, bardzo lubię jego ballady, choć znacznie bardziej te poza filmowe (aczkolwiek nie słyszałem wszystkich filmowych)

Awatar użytkownika
Łukasz Wudarski
+ Sergiusz Prokofiew +
Posty: 1326
Rejestracja: czw kwie 07, 2005 19:41 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

#3 Post autor: Łukasz Wudarski » wt sie 22, 2006 15:31 pm

Dla mnie oczywiście najlpeszą płytą Knopflera jest Brothers in Arms (Knopflera jako Dire Straits - dla mnie są w dużym stopniu te dwa podmioty toższame). Kocham tą świetną gitarę taką "palcującą" a nie bazującą na powłóczystym "slajdzie". Zresztą tytułowe Brothers .. to jedna z najwspanialszych piosenek w historii muzyki rockowej (bez wątpienia w piewrszej 5).

Co zaś do wspomnianego Sailing to... Cóż w mej opinii jest to raczej płyta słaba, która poza jednym kawałkiem cudne What it is... Reszta momentami ociera się o słabiznę.
Why So Serious !?

ODPOWIEDZ