Jazz

Tutaj rozmawiamy o każdej muzyce poza filmową: projekty kompozytorów niezwiązane ze światem filmu i gier komputerowych, inne gatunki muzyczne i inni twórcy.
Wiadomość
Autor
Turek

Jazz

#1 Post autor: Turek » pn gru 27, 2010 17:51 pm

Hej ;) Jako że w muzyce jazzowej jestem kompletnie blady, liczę na to że ktoś poleci mi jakiś dobry, nastrojowy jazz, taki dla początkujących ;) Czekam na propozycje ;)

bladerunner

Re: Jazz

#2 Post autor: bladerunner » pn gru 27, 2010 18:01 pm

Turek pisze:Hej ;) Jako że w muzyce jazzowej jestem kompletnie blady, liczę na to że ktoś poleci mi jakiś dobry, nastrojowy jazz, taki dla początkujących ;) Czekam na propozycje ;)
siostrze pod choinkę kupiłem składanke Smooth Jazz Caffe. Składanki wybrane przez Marka Niedźwiedzkiego. Polecam

Awatar użytkownika
DanielosVK
Howardelis Vangeshore
Posty: 7851
Rejestracja: sob cze 26, 2010 13:43 pm

#3 Post autor: DanielosVK » pn gru 27, 2010 18:16 pm

A ja polecam, choć to nie dla początkujących, ale tak na przyszłość - jazzującego Vangelisa.

Album "Hypothesis". Dwa około 15-minutowe kawałki prezentujące mieszankę elektroniki, pianina, perkusji i gitary basowej, na wszystkim gra sam kompozytor. Dobra rzecz.
Fe.

Cóż za score, Howard Shore.

Awatar użytkownika
Marek Łach
+ Jerry Goldsmith +
Posty: 5671
Rejestracja: śr maja 04, 2005 16:30 pm
Lokalizacja: Kraków

#4 Post autor: Marek Łach » pn gru 27, 2010 18:17 pm

Najlepiej zacząć od absolutnej klasyki: Kind of Blue i Sketches of Spain Davisa, A Love Supreme Coltrane'a.

Jak Ci się spodoba (a powinno, bo to geniusz), to dopiero grzebać dalej. Polecam też stację WWOZ, nadaje muzykę nowoorleańską, dobry stuff. 8)

Awatar użytkownika
ewelina
Michał Lorenc
Posty: 697
Rejestracja: pt lut 26, 2010 01:23 am
Lokalizacja: Kraków

#5 Post autor: ewelina » pn gru 27, 2010 18:44 pm

Jak przejdziesz jazz klasyczny (nowoorleański),to możesz zainteresować się polskimi wykonawcami z lat 80. i 90.-H.Miśkiewicz,J.Śmietana,Z.Namysłowski,W.Karolak.
http://www.youtube.com/watch?v=Ml3XFSTm7wY

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#6 Post autor: Koper » pn gru 27, 2010 18:46 pm

nie masz już czego słuchać? :P:D
Modern Talking lepsze. ;):D:D
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Turek

#7 Post autor: Turek » pn gru 27, 2010 19:40 pm

Koper pisze:nie masz już czego słuchać? :P:D
Modern Talking lepsze. ;):D:D
Koper dobrze prawi :D

nacieszcie oczy:


Obrazek

A tak na serio, mam ochotę na nieco odmiany, stąd jazz przyszedł mi na myśl. Zasmakuje w tym co polecacie.

bladerunner

#8 Post autor: bladerunner » pn gru 27, 2010 19:44 pm

białe skarpetki i mokasyny rulezzzz...

Mefisto

#9 Post autor: Mefisto » śr gru 29, 2010 22:11 pm

z Jazzu leć w panie: Diana Krall, Norah Jones, Eliza Lumley, Dinah Washington, Nina Simone, Cassandra Wilson, Ella Fitzgerald, Astrud Gilberto... Poza tym Al Jarreau czy Pat Metheny na ten przykład.

Awatar użytkownika
DanielosVK
Howardelis Vangeshore
Posty: 7851
Rejestracja: sob cze 26, 2010 13:43 pm

Re: Jazz

#10 Post autor: DanielosVK » ndz sie 28, 2011 22:57 pm

Też teraz mam zamiar się zapoznać mocno z jazzem. Chcę zacząć od Louisa Armstronga. Stąd pytanie. Czy on wydawał kiedykolwiek jakiekolwiek albumy? Bo w internetach widzę same kompilacje i inne dziwactwa. Jeśli wydawał, to byłbym wdzięczny za listę, bo na wikipedi nie ma, a na laście wszystko zdominowane przez kompilacje.
Fe.

Cóż za score, Howard Shore.

Mefisto

Re: Jazz

#11 Post autor: Mefisto » pn sie 29, 2011 00:42 am

Na pewno wyszły płyty nagrywane na żywo - w innym przypadku zdaj się raczej na kompilacje, bo Louis to trochę inna epoka, niż cd-ki :P

Awatar użytkownika
Łukasz Wudarski
+ Sergiusz Prokofiew +
Posty: 1326
Rejestracja: czw kwie 07, 2005 19:41 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Jazz

#12 Post autor: Łukasz Wudarski » pn sie 29, 2011 20:26 pm

Zacznij od Możdżera i jego płyt z Zoharem Fresco i Larsem Danielssonem. Kawał fajnego nastrojowego grania. Polecam też Jana Garbarka:)
Why So Serious !?

Awatar użytkownika
DanielosVK
Howardelis Vangeshore
Posty: 7851
Rejestracja: sob cze 26, 2010 13:43 pm

Re: Jazz

#13 Post autor: DanielosVK » pn sie 29, 2011 22:08 pm

Mefisto pisze:Na pewno wyszły płyty nagrywane na żywo - w innym przypadku zdaj się raczej na kompilacje, bo Louis to trochę inna epoka, niż cd-ki :P
Lipa. :P
Łukasz Wudarski pisze:Zacznij od Możdżera i jego płyt z Zoharem Fresco i Larsem Danielssonem. Kawał fajnego nastrojowego grania. Polecam też Jana Garbarka:)
W swoim czasie też przesłucham. Ale najpierw chciałbym zacząć od podstaw. :)
Fe.

Cóż za score, Howard Shore.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Jazz

#14 Post autor: Adam » pn sie 29, 2011 22:12 pm

daj kamieeeeniaaa :P
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
DanielosVK
Howardelis Vangeshore
Posty: 7851
Rejestracja: sob cze 26, 2010 13:43 pm

Re: Jazz

#15 Post autor: DanielosVK » pn sie 29, 2011 22:35 pm

Aha.
Fe.

Cóż za score, Howard Shore.

ODPOWIEDZ