Koncerty w filharmoniach

Tutaj rozmawiamy o każdej muzyce poza filmową: projekty kompozytorów niezwiązane ze światem filmu i gier komputerowych, inne gatunki muzyczne i inni twórcy.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
DanielosVK
Howardelis Vangeshore
Posty: 7851
Rejestracja: sob cze 26, 2010 13:43 pm

Koncerty w filharmoniach

#1 Post autor: DanielosVK » sob lis 20, 2010 17:13 pm

Chodzi ktoś do filharmonii na koncerty?
Chętnie zobaczyłbym w tym wątku relacje z koncertów.

Ja osobiście regularnie odwiedzam Filharmonię Bałtycką w Gdańsku. Wielokrotnie byłem na koncertach mniejszych zespołów i orkiestr kameralnych, kilkakrotnie na koncertach z pełną orkiestrą symfoniczną, raz na koncercie fortepianowym, na którym jakiś Chińczyk, Koreańczyk czy Japończyk grał Chopina. Na razie nie wiele, ale z tradycji nie zamierzam rezygnować i dalej regularnie filharmonię odwiedzać.

Co jak co, ale wczorajszy koncert zmiótł wszystko.

Najpierw grali I Symofnię D-dur Schuberta i było świetnie. Następnie jakiś koncert fortepianowy Ravela i było genialnie. Potem przyszedł czas na "Romeo i Julię" Prokofieva i już lepiej być nie mogło.

Wielokrotnie zostałem wgnieciony w fotel albo zrównany z ziemią i nawet do teraz się nie pozbierałem. Myślałem, że się spuszczę z wrażenia. Szczególnie przy Prokofievie. Świetne wykonanie i również świetny dyrygent - zapomniałem, jak się zwał, z Kazachstanu lub Mongolii był.

Geniusz, geniusz, a na podsumowanie dam adamowy obrazek:

Obrazek

Tak mniej więcej wyglądałem, siedząc tam za panią z harfą i blisko panów z rogami, w 2 czy 3 rzędzie.

Zapraszam do dzielenia się wrażeniami z koncertów. :D
Ostatnio zmieniony sob lis 20, 2010 17:29 pm przez DanielosVK, łącznie zmieniany 1 raz.
Fe.

Cóż za score, Howard Shore.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Koncert w filharmoniach

#2 Post autor: Adam » sob lis 20, 2010 17:16 pm

DanielosVK pisze:a na podsumowanie dam adamowy obrazek:

Obrazek
8)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Marek Łach
+ Jerry Goldsmith +
Posty: 5671
Rejestracja: śr maja 04, 2005 16:30 pm
Lokalizacja: Kraków

#3 Post autor: Marek Łach » sob lut 19, 2011 00:09 am

25 i 26.02 w krakowskiej filharmonii grają "Aleksandra Newskiego" Prokofiewa. :) No i I. koncert fortepianowy Czajkowskiego, tak "na dokładkę". ;)

Awatar użytkownika
DanielosVK
Howardelis Vangeshore
Posty: 7851
Rejestracja: sob cze 26, 2010 13:43 pm

#4 Post autor: DanielosVK » sob lut 19, 2011 00:11 am

Ano, 25.02 w Gdańsku grają bodajże VII Symfonię Mahlera. Byłem na VI, to i na VII pójdę. ;)
Fe.

Cóż za score, Howard Shore.

Awatar użytkownika
Arthur
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1135
Rejestracja: śr paź 20, 2010 21:16 pm
Lokalizacja: Pzn

#5 Post autor: Arthur » sob lut 19, 2011 13:39 pm

Mahlera grali w Pzn oprócz standardowego premierowo jakąś zapomnianą V część. Pierwsze 20min niezłe, ale później już nuda :?
Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, gdy się ją dzieli. - Albert Schweitzer

Awatar użytkownika
DanielosVK
Howardelis Vangeshore
Posty: 7851
Rejestracja: sob cze 26, 2010 13:43 pm

#6 Post autor: DanielosVK » sob lut 19, 2011 16:14 pm

Patrzałeś na zegarku? :P
Fe.

Cóż za score, Howard Shore.

Awatar użytkownika
Arthur
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1135
Rejestracja: śr paź 20, 2010 21:16 pm
Lokalizacja: Pzn

#7 Post autor: Arthur » sob lut 19, 2011 17:42 pm

Mniej więcej w takim czasie zmieniam rękę na której opieram głowę.
A zegarka nie nosze.
Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, gdy się ją dzieli. - Albert Schweitzer

Awatar użytkownika
Marek Łach
+ Jerry Goldsmith +
Posty: 5671
Rejestracja: śr maja 04, 2005 16:30 pm
Lokalizacja: Kraków

#8 Post autor: Marek Łach » ndz lut 27, 2011 14:01 pm

No, Prokofiew i Czajkowski za mną. :) Jeden z najlepszych koncertów filharmonijnych na jakich byłem! Wykonanie Aleksandra Newskiego znakomite. Wielkie arcydzieło muzyki filmowej. :)

Awatar użytkownika
DanielosVK
Howardelis Vangeshore
Posty: 7851
Rejestracja: sob cze 26, 2010 13:43 pm

#9 Post autor: DanielosVK » ndz lut 27, 2011 14:09 pm

To zaś ja jestem po VII Symfonii Mahlera. Orkiestra PFB jak zwykle nie zawodzi. Siedziałem w trochę kijowym sektorze, ale przy odrobinie skupienia muzyka naprawdę robiła wrażenie. Teraz wiem, skąd Williams zaczerpnął Marsz Imperialny. :D
Fe.

Cóż za score, Howard Shore.

Awatar użytkownika
Marek Łach
+ Jerry Goldsmith +
Posty: 5671
Rejestracja: śr maja 04, 2005 16:30 pm
Lokalizacja: Kraków

#10 Post autor: Marek Łach » ndz lut 27, 2011 15:56 pm

U nas na ten sezon Mahlera nie przewidują już chyba. No ale jego 3 symfonia zakończyła sezon w ubiegłym roku.

Awatar użytkownika
DanielosVK
Howardelis Vangeshore
Posty: 7851
Rejestracja: sob cze 26, 2010 13:43 pm

#11 Post autor: DanielosVK » ndz lut 27, 2011 17:11 pm

U nas jest chyba jakiś Mahlerowski sezon, bo regularnie grają każdą kolejną jego symfonię. Ja byłem tylko na VI i VII.
Fe.

Cóż za score, Howard Shore.

Awatar użytkownika
DanielosVK
Howardelis Vangeshore
Posty: 7851
Rejestracja: sob cze 26, 2010 13:43 pm

Re: Koncerty w filharmoniach

#12 Post autor: DanielosVK » pn cze 27, 2011 15:24 pm

Wczoraj byłem po raz kolejny na koncercie i powiem tak... ZMIAŻDŻYŁ.

Tutaj pełna lista utworów, jakie zagrano:
http://filharmonia.gda.pl/pl/repertuar/ ... acyjny_GLM

Wykonanie było znakomite, soliści świetni, a dyrygent wprost genialny. Na drugi bis zagrali jeszcze raz ostatni utwór, a wtedy po prostu widownia szalała, dyrygent zszedł do widowni i z sopranistką tańczył kankana, z resztą gościu w ogóle żwawy był. Jego pozy i akrobacje podczas dyrygowania robiły olbrzymie wrażenie, aż się miało ochoty wyskoczyć z krzesełka, zejść i zatańczyć razem z nim. :D To, z jaką energią i radością wymachiwał batutą (i nie tylko batutą), po prostu uśmiech bezwiednie sam pojawiał się na twarzy. Swoją drogą z wyglądu przypominał Polańskiego - mały, chudy i z siwą czupryną. ;) To był chyba najlepszy dyrygent, jakiego widziałem na żywo. Dwa bisy i długie, głośne owacje na stojąco od całej widowni pod koniec chyba świetnie to podsumowują.

Muszę wyczaić, czy jeszcze kiedyś wystąpi w Gdańsku. Obecność będzie obowiązkowa. :)
Fe.

Cóż za score, Howard Shore.

ODPOWIEDZ