Serwisy streamingowe - Spotify, Tidal, Apple Music, Amazon Music, Deezer

Dla forum FilmMusic.pl Offtop jest źródłem sukcesu. Złotą żyłą. Dlatego stworzyliśmy specjalne miejsce wypowiedzi utrzymanej w tonie, delikatnie mówiąc, luźno-frywolnym. Wszystko co uznane zostanie za Offtop trafiać będzie tutaj.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2837
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Serwisy streamingowe - Spotify, Tidal, Apple Music, Amazon Music, Deezer

#1 Post autor: swordfish » sob gru 09, 2017 12:26 pm

Który płatny serwis streamingowy polecacie? Który z nich ma największą bibliotekę scorów?

Korzystam obecnie ze Spotify. Brakuje mi jednak zakładki z katalogiem Original Music Score, wszystko trzeba szukać na piechotę. Przykładowo Michał Lorenc występuje 3 razy jako różny wykonawca, był problem z bezpośrednim namierzeniem "Masaryka". Często konkretny kompozytor jest podpisywany jako Various Artist. Nowości mi nie wyskakują, zwłaszcza z niszowych produkcji. Czyli wcześniej muszę wiedzieć, że coś mogło się ukazać i ręcznie szukać. Nowe "Star Wars" mi wyskoczy, ale "Lady Bird" niekoniecznie.

Szukam serwisu, który miałby podobną funkcjonalność do Spotify, ale chciałbym, aby miał osobno katalog na instrumentalną muzykę filmową i aby na bieżąco dorzucano WSZYSTKIE nowości od kinematografii afgańskiej, przez japońską, aż do czeskiej. Cały świat! Chcę w łatwy sposób mieć dostęp do kompozytorów francuskich, rosyjskich, norweskich, belgijskich, argentyńskich czy peruwiańskich. Przecież muzyka filmowa to nie tylko Williams z Zimmerem i z Desplatem na krzyż.

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Serwisy streamingowe - Spotify, Tidal, Apple Music, Amazon Music, Deezer

#2 Post autor: Paweł Stroiński » sob gru 09, 2017 13:20 pm

To, co trafia na streamingi trafia od razu na wszystko. Trudno więc powiedzieć, czy w ogóle istnieje taka opcja, by streamowano wszystko na raz. Na pewno większość wytwórni od razu wszystko wrzuca wszędzie. Wyjątkiem był chyba Warner, który jedną płytę wrzucił ze dwa tygodnie później na Spotify niż na resztę (klasyka).

Ja jestem na Spotify i jestem bardzo zadowolony, choć wiem, że np. bodaj Tidal kombinował z bezstratnym streamingiem, bo Spotify jest jakości najlepszych, ale jednak empetrójek.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Serwisy streamingowe - Spotify, Tidal, Apple Music, Amazon Music, Deezer

#3 Post autor: Adam » ndz gru 10, 2017 09:02 am

Tidal najlepszy, bo ma bezstraty a nie przedpotopowe mp3@320. Największy wybór natomiast jest na Spotyfy. I wcale nie wszystko ląduje wszędzie, gdy ląduje.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
WhiteHussar
Nominowany do Emmy
Posty: 1504
Rejestracja: sob mar 02, 2013 23:31 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Serwisy streamingowe - Spotify, Tidal, Apple Music, Amazon Music, Deezer

#4 Post autor: WhiteHussar » ndz gru 10, 2017 10:06 am

Ojjjj, nieprawda, że wszystko trafia na streamingi. Pamiętam początki Spotify, gdzie praktycznie połowę płyt z muzyką filmową nie było i do dziś wiele nie ma. Ja używam Spotify i jestem bardzo zadowolony i nie wyobrażam sobie już powrotu do zabawy w pliki mp3 czy nawet pliki bezstratne.

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2837
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: Serwisy streamingowe - Spotify, Tidal, Apple Music, Amazon Music, Deezer

#5 Post autor: swordfish » ndz gru 10, 2017 10:42 am

Tidal bezstratny to koszt 40 zł co miesiąc. Do tego trzeba mieć sprzęt, a ja obecnie słucham muzyki w przelocie na smartfonie średniaku (Huawei P9).
Interesuje mnie ten Amazon Music Unlimited. Wychodzi, że on jest najtańszy - 17 zł co miesiąc. Z tym, że jakość to 256 kbs. Ale może jest prawidłowy katalog z muzyką filmową. A nie tak jak w Spotify, że nowości od Zimmera dano do muzyki klasycznej między Mozarta i Bacha.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Serwisy streamingowe - Spotify, Tidal, Apple Music, Amazon Music, Deezer

#6 Post autor: Adam » ndz gru 10, 2017 13:59 pm

WhiteHussar pisze:
ndz gru 10, 2017 10:06 am
Ja używam Spotify i jestem bardzo zadowolony i nie wyobrażam sobie już powrotu do zabawy w pliki mp3 czy nawet pliki bezstratne.
tylko że na tym spotyfy właśnie słuchasz słabych mp3 więc musisz wyobrazić sobie jednak ten powrót :mrgreen:
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
WhiteHussar
Nominowany do Emmy
Posty: 1504
Rejestracja: sob mar 02, 2013 23:31 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Serwisy streamingowe - Spotify, Tidal, Apple Music, Amazon Music, Deezer

#7 Post autor: WhiteHussar » pn gru 11, 2017 10:36 am

To jest bardziej kwestia tego typu, że mam wszystko w jednym miejscu. Jeśli chce posłuchać "żylety" to tylko w domu. Przerzucanie z CD na telefon itp. kosztuje dużo czasu + nie zawsze wiem czy akurat to będę mieć ochotę słuchać.
Ponoć w niedalekiej przyszłości Spotify ma wprowadzić dodatkową usługę do Premium czyli Hi-fi ( bezstratna jakość )

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Serwisy streamingowe - Spotify, Tidal, Apple Music, Amazon Music, Deezer

#8 Post autor: Adam » pn gru 11, 2017 10:54 am

ale takie coś już masz na tidalu właśnie.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
WhiteHussar
Nominowany do Emmy
Posty: 1504
Rejestracja: sob mar 02, 2013 23:31 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Serwisy streamingowe - Spotify, Tidal, Apple Music, Amazon Music, Deezer

#9 Post autor: WhiteHussar » pn gru 11, 2017 11:05 am

A jak tam jest z biblioteką?
40 zł? Hmm, ja za Spotify miesięcznie płacę 10 zł. Spora różnica jak na słuchanie mega dobrej jakość, której nie zauważę podczas drogi na uczelnie ze słuchawkami za 100 zł i
Ostatnio zmieniony pn gru 11, 2017 11:09 am przez WhiteHussar, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Serwisy streamingowe - Spotify, Tidal, Apple Music, Amazon Music, Deezer

#10 Post autor: Adam » pn gru 11, 2017 11:09 am

porównywalna, choć może ciut mniej, ale to dlatego że to nowszy serwis.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2837
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: Serwisy streamingowe - Spotify, Tidal, Apple Music, Amazon Music, Deezer

#11 Post autor: swordfish » pn gru 25, 2017 14:11 pm

Obecnie można od dziś przez najbliższe 12 dni przetestować Tidala, w tym również wersję premium z dźwiękiem Hi-Fi. Nie trzeba ponoć podawać nr karty przy rejestracji. Może się skuszę i sprawdzę jak to działa.

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2837
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: Serwisy streamingowe - Spotify, Tidal, Apple Music, Amazon Music, Deezer

#12 Post autor: swordfish » ndz sty 07, 2018 16:46 pm

Wziąłem tego Tidala na próbę (teraz przedłużyli promocję na 3 miesiące gratis) i słucham tego sławnego Hi-Fi oraz wersji Master. Kochani! Ten dźwięk jest rewelacyjny nawet na głównianych słuchawkach-pchełkach zupełnie inaczej brzmi! Słyszę więcej instrumentów, przestrzeni, bogactwa itd. Spotify niestety gra dla mnie teraz za głośno, ma jakieś dziwne sztuczne podbicie basów. Tidal gra zdecydowanie ciszej i dźwięk jest bardziej szlachetny. Kompletna rozkosz dla ucha! Orgazm w małżowinach!

Jeśli chodzi o bibliotekę, to jest porównywalna ze Spotify. Z nowości widzę trafia wszystko równocześnie do wszystkich streamingów.

Jest katalog "Soundtracki", ale jakiś niedorobiony. Trafiają tylko wybrane nowości. Nie pojawiło się nawet ostatnie "Star Wars", wszystko trzeba wyszukiwać ręcznie. Tak więc, jeśli znam tytuł lub wykonawcę, to znajdę. Dlatego warto śledzia takie forum jak to, aby wiedzieć co się ukazało, aby móc później przesłuchać.

Ergonomia aplikacji Tidala jest łatwa do opanowania. Podoba mi się, że przy utworach jest więcej opisów - kompozytor, wykonawca, autor tekstu itd. Nie ma tych sławetnych playlist z podpowiedziami typu "Radar Premier", "Daily Mix", "Monday Discover". Te podpowiedzi i tak są głupie, bo mimo słuchania dużo jazzu, klasyki i muzyki filmowej, każą mi w Spotify słuchać jakiegoś plastikowego popu czy rapu. A już do szewskiej pasji mnie doprowadzają, jak skończy mi się płyta z fajną muzyką instrumentalną, to wchodzi losowo takie Maroon5 czy inna Rihanna.

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Serwisy streamingowe - Spotify, Tidal, Apple Music, Amazon Music, Deezer

#13 Post autor: Krzysiek » ndz sty 07, 2018 22:08 pm

Przeczytaj "wstępniak" http://highfidelity.pl/

Awatar użytkownika
WhiteHussar
Nominowany do Emmy
Posty: 1504
Rejestracja: sob mar 02, 2013 23:31 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Serwisy streamingowe - Spotify, Tidal, Apple Music, Amazon Music, Deezer

#14 Post autor: WhiteHussar » pn sty 08, 2018 10:48 am

Pytanie tylko, czy zauważalna jest różnica podczas słuchania muzyki na laptopie/ telefonie bez użycia słuchawek z podłączonym np. JBL Flip 3

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2837
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: Serwisy streamingowe - Spotify, Tidal, Apple Music, Amazon Music, Deezer

#15 Post autor: swordfish » pn maja 17, 2021 23:54 pm

Apple Music rzuca wyzwanie pozostałym serwisom muzycznym. Właśnie zapowiadają, że w czerwcu pojawi się dźwięk Hi-Fi. Jakość bezstratna ma być dostępna w podstawowym pakiecie, nie przewidują droższych pakietów. Za dwie dychy mogą skutecznie konkurować z Tidalem, który za tą przyjemność każe płacić dwa razy więcej.
Obecnie testuję w darmowym okresie AM i nie jest tak źle. Brakuje mi dokładnych opisów wykonawców. Zawartość biblioteki zbliżona do pozostałych serwisów. Rzadko natrafiam na braki z bieżących nowości.
Jeśli chodzi o muzykę filmową, to jest dramat jak wszędzie. W kategorii kino/film/tv pojawiają się tylko scor'y od dużych wytwórni i te najbardziej reklamowane. Niszowe tytuły i kompozytorów niezależnych dalej należy szukać na piechotę.
Stacje radiowe od Apple z audycjami gwiazd muzycznych są zwykłymi podcastami lecącymi w kółko. Nie czuję w nich wartości dodanej. Zwykłe radio bez reklam, bez wiadomości, bez pogody i bez podawania czasu. Czy mi zapowiada piosenki Elton John czy Justin Biber, nie ma dla mnie znaczenia. Nie kręci mnie to na dłużej niż przez 5-10 minut.
Podoba mi się połączenie Shazzama z AM. Rozpoznany utwór mogę słuchać od razu w serwisie.
Jeśli Hi-Fi będę miał dostępne na telefonie z Androidem, wykupię subskrypcję na stałe.

ODPOWIEDZ