Sprzęt muzyczny

Dla forum FilmMusic.pl Offtop jest źródłem sukcesu. Złotą żyłą. Dlatego stworzyliśmy specjalne miejsce wypowiedzi utrzymanej w tonie, delikatnie mówiąc, luźno-frywolnym. Wszystko co uznane zostanie za Offtop trafiać będzie tutaj.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1104
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Sprzęt muzyczny

#16 Post autor: Krzysiek » czw lut 20, 2014 18:32 pm

Z Twojej pierwszej wypowiedzi zrozumiałem, że głośniki jakieś masz i też sobie zostawiasz....

Podsyłałem Tobie adresy sklepów ze sprzętem grającym. Rozumiem, że teraz jak pracujesz, trudniej się wybrać. Ale może warto posłuchać najtańszego zestawu Denona (niekoniecznie w salonie tej firmy) i co do tego jeszcze zaproponują jako głośniki ?

Oczekujecie prostych podpowiedzi co jest najlepsze w danym segmencie lub przedziale cenowym. Przy Audio takie coś się mało kiedy sprawdza. Testy testami a jak się idzie do kogoś, każdy ma inny sprzęt i swój chwali. Pisałem o tym wielokrotnie :evil: Testy mogą lub powinne być pomocne by sprzedawca nie upchnął nam czegoś czego nie chcemy lub nie znamy z widzenia lub słyszenia. Ale sprzętu Audio nie kupuje się po wyglądzie tak samo jak samochodu bez oglądania :roll:
Ja zaproponowałem to co ew słyszałem lub znam. Nie twierdzę, że nie ma lepszego sprzetu, ale wpierw proponuję go przesłuchać. Bez tego każdy zakup może być chybiony.

Czy teraz się rozumiemy?

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13111
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Sprzęt muzyczny

#17 Post autor: lis23 » czw lut 20, 2014 19:29 pm

Głośniki mam razem z wieżą ( Philips FW730C ), zmieniacz CD nie działa od 2001 roku, obecnie mam podłączoną nagrywarkę DVD Sony ( RDR - HX560 ), której używam obecnie tylko jako odtwarzacza CD / ACD, zastanawiam się, czy do samej wieży można by dokupić lepsze głośniki?, cały mój zestaw wygląda tak:

http://img12.tablica.pl/images_tablicap ... djecia.jpg

tylko u mnie głośniki stoją osobno.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1104
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Sprzęt muzyczny

#18 Post autor: Krzysiek » czw lut 20, 2014 19:40 pm

Nie ma sensu dokupować innych głośników. Albo nie usłyszysz róznicy, albo spalisz "wzmacniacz".

Tak czy inaczej w sklepie usłyszysz róznicę i dopiero zobaczysz co masz na swoich płytach :)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13111
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Sprzęt muzyczny

#19 Post autor: lis23 » czw lut 20, 2014 19:57 pm

Krzysiek pisze:
Tak czy inaczej w sklepie usłyszysz róznicę i dopiero zobaczysz co masz na swoich płytach :)
Podejrzewam ale najpierw chciałbym mieć coś w portfelu ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1104
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Sprzęt muzyczny

#20 Post autor: Krzysiek » pt lut 21, 2014 21:06 pm

lis23 pisze:czy taki zestaw za 2 tys. zł by ewentualnie wystarczył?:
Myślałem, że posiadasz takową kwotę, lub zbierasz i możesz wydać między 2 a 3 tys (2tys na sprzęt; 1tys na głośniki). W ten sposób załatwiasz sobie święty spokój na ładnych kilka lat a do tego delektujesz się dobrym dźwiękiem.
Jeśli nie, to wszystko pozostaje w sferze marzeń o wygranej w totka :wink:
Ostatnio zmieniony sob lut 22, 2014 21:24 pm przez Krzysiek, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13111
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Sprzęt muzyczny

#21 Post autor: lis23 » pt lut 21, 2014 21:46 pm

Krzysiek pisze:
lis23 pisze:czy taki zestaw za 2 tys. zł by ewentualnie wystarczył?:quote]

Myślałem, że posiadasz takową kwotę, lub zbierasz i możesz wydać między 2 a 3 tys (2tys na sprzęt; 1tys na głośniki). W ten sposób załatwiasz sobie święty spokój na ładnych kilka lat a do tego delektujesz się dobrym dźwiękiem.
Jeśli nie, to wszystko pozostaje w sferze marzeń o wygranej w totka :wink:
Wiesz, jeśli już to wezmę sobie taki sprzęt na raty, tyle, że obecnie mam już tv i części do PC ta ( a to raczej nie koniec, w kolejce czekają dyski twarde i monitor ) a ja mam la siebie tylko ok. 800 zł miesięcznie, zobaczymy jak będzie dalej, czy będę miał jeszcze pracę ( na razie pracuję do końca kwietnia ale w marcu będzie przetarg i jak mój pracodawca przegra, to kicha ... ).
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1104
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Sprzęt muzyczny

#22 Post autor: Krzysiek » sob lut 22, 2014 17:26 pm

Wiem i rozumiem (pisałes o tym). Dlatego tym bardziej nie ma co się szarpać, kiedy już cos masz na raty. Spłać a za rok czy półtora i tak sprzęt się zmieni. Będzie lepszy, co nie znaczy, że zejdą z ceną. Lepiej trochę dołożyć na głośniki (500-1000) i cieszyć cię zdecydowanie lepszym dźwiękiem (jeśli powiedzmy za sam sprzęt wyda się 2tys). A i radość z takiego zakupu też będzie większa.

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1104
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Sprzęt muzyczny

#23 Post autor: Krzysiek » sob lut 22, 2014 21:28 pm

http://www.tophifi.pl/index.php?site=li ... l&show_set

Ten sprzęcik jest fajny i tylko czekać na przecenę :D dlaczego? Ponieważ B&W wypuszcza już nowsze głośniki z serii 600 (5 "generacja"). Co seria grały lepiej :)

http://www.bowers-wilkins.eu/Speakers/H ... plore.html

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13111
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Sprzęt muzyczny

#24 Post autor: lis23 » ndz lut 23, 2014 22:13 pm

Ale to jest bardziej zalążek kina domowego, niż sprzęt typowo muzyczny ( odtwarzacz DVD zamiast CD, jak już co, to mogliby dodać BD ;) ), chyba, że się mylę.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1104
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Sprzęt muzyczny

#25 Post autor: Krzysiek » pn lut 24, 2014 19:40 pm

A zagladałeś na stronę Yamahy? Możesz sobie dobrać jak chcesz: CD, DVD lub nawet Blu. Wszystko zależy od ceny. Ale idę o zakład, że w tym przypadku odtwarzacz CD nie będzie grał lepiej od DVD. Nie ta klasa sprzętu..... Bardziej chciełem zaakcentować samą cenę i to, że najprawdopodobniej spadnie.

Masz linki, więc wysil się trochę i szukaj a później zajdź do któregoś ze sklepów, których adresy podałem w mailu. Jeśli nie posłuchasz to czego właściwie oczekujesz? Jak to ma grać? Co wtedy znaczy lepiej, słabiej? Dla kogoś będzie to już szczyt a dla innego zaledwie początek.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13111
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Sprzęt muzyczny

#26 Post autor: lis23 » pn lut 24, 2014 22:26 pm

Czyli jako odtwarzacz CD brać lepiej DVD niż normalny odtwarzacz CD?
gdy w moim Philipsie działał jeszcze laser ;) / padł w 2001 r. / i robiłem porównanie to po podłączeniu odtwarzacza DVD różnica w głośności była bardzo duża na korzyść DVD ale specjalnie dedykowane odtwarzacze CD powinny oferować podobną jakość, przynajmniej tak mi się wydaje a jak to jest na prawdę?.

Kurka, jak sobie czytam fora o tym sprzęcie to i Denon i Yamaha są według nich do niczego, gdyż Denon gra " za jasno " a Yamaha " za ciemno " a oba sprzęty to tylko mini wieże i są za tanie ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Althazan
+ Georges Delerue +
Posty: 3635
Rejestracja: wt lut 24, 2009 14:28 pm

Re: Sprzęt muzyczny

#27 Post autor: Althazan » wt lut 25, 2014 07:54 am

lis23 pisze:Czyli jako odtwarzacz CD brać lepiej DVD niż normalny odtwarzacz CD?
Krzysiek napisał "w tym przypadku" :!: (a nie zawsze!)

Generalnie jeżeli są dwa klocki w tej samej cenie i jeden to CD a drugi DVD - to w 99% CD będzie lepiej grało - potrzebuje po prostu mniej elektroniki w środku, czyli może ona być lepszej jakości.
A przy zakupie budżetowym nie ma sensu za dużo czytać. Jak już będziesz miał zgromadzoną gotówkę (lub kasę na karcie) - to idź do sklepu, żeby Ci puścili 2-3 sprzęty i zobaczysz, czy słyszysz różnice. Jak nie słyszysz - to bierzesz najtańszy :P
Wg mnie na początek PianoCraft w zupełności wystarczy...

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13111
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Sprzęt muzyczny

#28 Post autor: lis23 » wt lut 25, 2014 13:14 pm

Tylko, że dla mnie sprzęt za ponad trzy tysiące zł nie jest zakupem " budżetowym " ;)
na razie mój " sprzęt " jeszcze działa i oby działał jak najdłużej.

A ile musiałby kosztować zestaw, który nie byłby już ani mikro, ani mini, taki, który byłby już pełnoprawnym sprzętem a nie namiastką?
np. taki sprzęt Yamahy to już nie jest micro / mini / midi

http://www.tophifi.pl/index.php?site=li ... ion=detail

ale czy to oznacza, że jest lepszy od w. w.?
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Althazan
+ Georges Delerue +
Posty: 3635
Rejestracja: wt lut 24, 2009 14:28 pm

Re: Sprzęt muzyczny

#29 Post autor: Althazan » wt lut 25, 2014 20:51 pm

Wg mnie nie znajdziesz nic lepszego od PianoCrafta w okolicach tej kwoty... Za czymś lepszym można się rozglądać przy 2-3 krotności. Wtedy większość wolnego czasu przez kilka miesięcy należałoby spędzać słuchając różnych zestawów, żeby sprawdzić jaki dźwięk Ci pasuje najbardziej (tzn. z brakiem czego możesz się pogodzić).

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13111
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Sprzęt muzyczny

#30 Post autor: lis23 » śr lut 26, 2014 12:36 pm

A ten sprzęt Yamahy z linku powyżej?, czy jest on lepszy / gorszy od PianoCrafta? ( chyba moc jest większa,100 + 100 w, zamiast 65 + 65 w ).
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

ODPOWIEDZ