Sprzęt muzyczny

Dla forum FilmMusic.pl Offtop jest źródłem sukcesu. Złotą żyłą. Dlatego stworzyliśmy specjalne miejsce wypowiedzi utrzymanej w tonie, delikatnie mówiąc, luźno-frywolnym. Wszystko co uznane zostanie za Offtop trafiać będzie tutaj.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13105
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Howard Shore - Hobbit

#91 Post autor: lis23 » wt kwie 22, 2014 12:15 pm

Adam pisze:
lis23 pisze:Adam, jaka jest różnica (dla takiego głuchelca, jak ja) na PC pod kartą dźwiękową/muzyczną (w przypadku zwykłych plików mp3) a zwykłym dźwiękiem zintegrowanym z płytą główna (Realtek) i czy owa różnica byłaby dla mnie słyszalna oraz czy wystarczyłyby głośniki za ok. 400 zł?.
jak pisałem wielka, ale musisz mieć dobrą kartę - teraz niektóre karty osobne są gorsze niż wbudowane realteka więc trzeba uważać. w głośniki za 4 stówki bym się nie bawił bo nic ciekawego z tego nie będzie. ja korzystałem wcześniej z tego wbudowanego realteka i miałem taki stary zestaw creativa 5+1, soundworks czy coś się nazywyał i był bodaj z 2005 czy 2006 r, a jak kupiłem SB Titaniuma i te Logitechy, to się załamałem że mogłem tyle lat jechać wcześniej na takim badziewiu.
Ale Ty piszesz o głośnikach 5.1 a ja o 2.0, lepszych nie potrzebuję, gdyż słyszę tylko jednym uchem i byłoby to wywalanie kasy w błoto, nawet głośnik nisko tonowy jest mi chyba zbędny.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58231
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Howard Shore - Hobbit

#92 Post autor: Adam » wt kwie 22, 2014 20:15 pm

to tak. nie wiedziałem że nie słyszysz na 1 ucho. to tylko 2 głosniki Ci wystarczą i jakiś zwykły sound blaster z tych tańszych.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
bazyliszek
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 5
Rejestracja: śr kwie 23, 2014 08:05 am

Re: Sprzęt muzyczny

#93 Post autor: bazyliszek » śr kwie 23, 2014 12:23 pm

Jakie słuchawki możecie polecić? Tak do 300 zł, nie będą służyć do profesjonalnych zajęć.

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13571
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Sprzęt muzyczny

#94 Post autor: Kaonashi » śr kwie 23, 2014 13:39 pm

Od biedy to i Philips SHP1900 za 40 zł i też dają radę.
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13105
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Howard Shore - Hobbit

#95 Post autor: lis23 » śr kwie 23, 2014 15:38 pm

Adam pisze:to tak. nie wiedziałem że nie słyszysz na 1 ucho. to tylko 2 głosniki Ci wystarczą i jakiś zwykły sound blaster z tych tańszych.
A myślałem, że wszyscy już o tym wiedzą ;), nie widzę też na jedno oko, obie przypadłości mam od urodzenia.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58231
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Sprzęt muzyczny

#96 Post autor: Adam » śr kwie 23, 2014 21:28 pm

z okiem to wiedziałem.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13105
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Sprzęt muzyczny

#97 Post autor: lis23 » wt sie 05, 2014 22:42 pm

Wpadło mi trochę grosza (ponad 3 tys. zł) i zastanawiam się,czy nie wykorzystać ich na jakiś sprzęt audio HI FI, w Saturnie widziałem i słuchałem czegoś takiego:
Yamaha CD-S300
Yamaha R-S300
Yamaha N3-333
razem: 2300 zł
czy w przedziale cenowym 3 - 3,5 tys. zł znajdę coś lepszego?.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13105
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Sprzęt muzyczny

#98 Post autor: lis23 » śr sie 06, 2014 11:52 am

To jak,doradzicie coś?
problemem tego sprzętu powyżej jest to,że amplituner ma tylko 2x50 w,a moja stara wieża ma 2x75w,wolałbym kupić mocniejszy "wzmacniacz" i trochę lepsze kolumny,niestety,nie tylko nie stać mnie na kolumny podłogowe ale też nie mam na nie fizycznie miejsca.
Jeżeli teraz nic nie zakupię,to nie kupię już przez parę ładnych lat.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1103
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Sprzęt muzyczny

#99 Post autor: Krzysiek » śr sie 06, 2014 15:28 pm

Odpowiedź wysłana :-)

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5928
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: Sprzęt muzyczny

#100 Post autor: kiedyśgrześ » śr sie 06, 2014 17:22 pm

lis23 pisze:Wpadło mi trochę grosza (ponad 3 tys. zł) i zastanawiam się,czy nie wykorzystać ich na jakiś sprzęt audio HI FI, w Saturnie widziałem i słuchałem czegoś takiego:
Yamaha CD-S300
Yamaha R-S300
Yamaha N3-333
razem: 2300 zł
czy w przedziale cenowym 3 - 3,5 tys. zł znajdę coś lepszego?.
dwukanałowy wzmacniacz bez sieci, bez hdmi, bez jajec Lisu :) XXI wiek mamy :) za tą kasę którą chcesz wydać można kupić sieciowego Marantza z wbudowaną apką Spotify, resztę komponentów dokupić z drugiej ręki i jeszcze na piwo zostanie, kto dzisiaj kupuje nowy kompakt player, kto dzisiaj w ogóle kompakty kupuje, tylko emeryci chyba :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1103
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Sprzęt muzyczny

#101 Post autor: Krzysiek » czw sie 07, 2014 14:55 pm

kiedyśgrześ pisze:kto dzisiaj kupuje nowy kompakt player, kto dzisiaj w ogóle kompakty kupuje, tylko emeryci chyba
Nie obraź się, ale akurat używany wzmacniacz to bym jeszcze kupił, odtwarzacz nie. A kto jak kto, ale Lisu płyty kupuje a na emeryta nie wygląda. Zresztą ja też nie :D Uszanuj, że chlopak chce mieć sprzęt nowy, który długo posłuży. A do tego wzmacniacza i tak można podłączyć kompa więc po co opcje sieciowe itp. Owszem, Marantz jest super, ale wydać tyle, by później zamiast się cieszyć to jeszcze szukać cokolwiek za tanią kasię by grało..... nie róbmy partaniny :)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13105
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Sprzęt muzyczny

#102 Post autor: lis23 » czw sie 07, 2014 15:50 pm

Zakupiłem sprzęt:

Yamaha R-S500
Yamaha CDS300
głośniki: Monitor Audio Bronze BX2


całość z okablowaniem,z dowozem i montażem 3230 zł,mam nadzieję,że będę zadowolony,szkoda tylko,że wokal słyszę znacznie ciszej niż na mojej starej wieży...ale głosniki muszą się jeszcze rozgrzać,poza tym,muszę słuchać głośniej. ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5928
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: Sprzęt muzyczny

#103 Post autor: kiedyśgrześ » czw sie 07, 2014 21:55 pm

Krzysiek pisze:
kiedyśgrześ pisze:kto dzisiaj kupuje nowy kompakt player, kto dzisiaj w ogóle kompakty kupuje, tylko emeryci chyba
Nie obraź się, ale akurat używany wzmacniacz to bym jeszcze kupił, odtwarzacz nie. A kto jak kto, ale Lisu płyty kupuje a na emeryta nie wygląda. Zresztą ja też nie :D Uszanuj, że chlopak chce mieć sprzęt nowy, który długo posłuży. A do tego wzmacniacza i tak można podłączyć kompa więc po co opcje sieciowe itp. Owszem, Marantz jest super, ale wydać tyle, by później zamiast się cieszyć to jeszcze szukać cokolwiek za tanią kasię by grało..... nie róbmy partaniny :)
przecież żartuję jak zwykle, co ja mam do tego na co Lis pożytkuje swoją kasę, mogę mówić tylko za siebie, a mnie już nawet wielkość tego grającego złomu wkurza, całą ta digitalizacja cieszy godząc się na jakościowe kompromisy :)

ps. ja wzmacniam teraz Soniakiem ES, całkiem świeży, ale bez sieci, za klienta robi PS3 tymczasowo od bidy, PC kablem w nowym setupie podłączyć nie mogę, jak bym tak jak kolega miał w tej chwili parę tysia do wywalenia na bzdety chętnie kupiłbym coś sieciowego i mniejszego :)

lis23 pisze:...ale głosniki muszą się jeszcze rozgrzać
nie rozgrzać, a wygrzać :) czyli będą grały tak samo, ale twój słuch się przyzwyczai do nowego brzmienia :)
Obrazek

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13105
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Sprzęt muzyczny

#104 Post autor: lis23 » pt sie 08, 2014 10:44 am

Tak to teraz u mnie wygląda:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

trochę już sobie posłuchałem i o ile taki "Książę Egiptu",Zimmera jest trochę przytłumiony,to już "Kod Da Vinci" brzmi na prawdę świetnie,podobnie LooR i "Hobbity",z Williamsa puszczałem na razie tylko "The Book Thief" i też jest dobrze.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1103
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Sprzęt muzyczny

#105 Post autor: Krzysiek » sob sie 09, 2014 20:46 pm

kiedyśgrześ pisze:przecież żartuję jak zwykle
Ok, przepraszam, muślałem że na serio :)
kiedyśgrześ pisze:ja wzmacniam teraz Soniakiem ES
kiedyś to był super sprzęt, szczególnie odtwarzacze. Później już seria ES zeszła na psy. Choć zawsze grała ciut inaczej niż bym oczekiwał.
kiedyśgrześ pisze:PC kablem w nowym setupie podłączyć nie mogę
? Chodziło mi o podłączenie z karty muzycznej do wzmacniacza a nie z kompa po sieci bezpośrednio na wzmacniacz lub przewodem internetowym, bo tak to własnie tylko w sieciówkach bądź wielokanałowych amplitunerach.
kiedyśgrześ pisze:jak bym tak jak kolega miał w tej chwili parę tysia do wywalenia na bzdety chętnie kupiłbym coś sieciowego i mniejszego
A ja pewnie kupiłbym płyty ;-) albo dokupił wreszcie porządniejszy przewód HDMI :mrgreen:
lis23 pisze:Tak to teraz u mnie wygląda:
Między amplitunerem RS-500 a wzmacniaczem AS-500 jest tylko róznica tunera... Przy czym jak widać ze strony Yamahy wzmacniacz ma nawet minimalnie większą moc. Więc po co przepłacać za tuner? Co do głośników wypowiedziałem się prywatnie, nie będę więc podnosił tego tematu.
Sprzęt prezentuje się elegancko i rasowo :D

ODPOWIEDZ