Sprzęt muzyczny

Dla forum FilmMusic.pl Offtop jest źródłem sukcesu. Złotą żyłą. Dlatego stworzyliśmy specjalne miejsce wypowiedzi utrzymanej w tonie, delikatnie mówiąc, luźno-frywolnym. Wszystko co uznane zostanie za Offtop trafiać będzie tutaj.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1104
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Sprzęt muzyczny

#106 Post autor: Krzysiek » sob sie 09, 2014 20:55 pm

Ustaw inaczej głośnik bliższy przy odtwarzaczu DVD, bo nie wiem w którą stronę gra lewy kanał :| . Jeśli słuchasz siedząc mw. jak robiłeś zdjęcia - czyli naprzeciwko Yamaszki, możesz zrobić lekką herezję i sprawdzić jak będzie grało - odtwarzacz DVD na sprzęt, głośnik lewy bokiem (wysokotonowy na zewnątrz) pod półkę i tak samo wtedy (też wysokotonowym na zewnątrz) bokiem prawy głośnik. Oba skierowane lekko na zewnątrz lub lekko do wewnątrz przed słuchacza (zależy jak jest ściana z tyłu i co na niej masz - odbicia)

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5929
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: Sprzęt muzyczny

#107 Post autor: kiedyśgrześ » ndz sie 10, 2014 12:35 pm

Krzysiek pisze:
kiedyśgrześ pisze:ja wzmacniam teraz Soniakiem ES
kiedyś to był super sprzęt, szczególnie odtwarzacze. Później już seria ES zeszła na psy. Choć zawsze grała ciut inaczej niż bym oczekiwał.
wiele gorzej od mojego drugiego bodajże piętnastoletniego (może więcej) egzemplarza nie gra, nie ma co płakać, technologicznie nadąża, wytworom garażowym nie ufam, zresztą rękodzieło jest poza moim zasięgiem po prostu, nie narzekam... choć bezczelnego podbicia basu mnie pozbawili kurde :)
Obrazek

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13111
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Sprzęt muzyczny

#108 Post autor: lis23 » pn sie 11, 2014 12:32 pm

W kwestii głośników to oto sklep w którym kupowałem i sami oceńcie,czy dostałbym coś lepszego w tej cenie? (za sprzęt dałem 3100 zł):

http://kino-domowe.pl/category/kolumny-stereo/8

a tu,recka tych moich:

http://www.hi-fi.com.pl/testy/kolumny/1 ... e-bx2.html
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1104
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Sprzęt muzyczny

#109 Post autor: Krzysiek » pn sie 11, 2014 12:50 pm

lis23 pisze:W kwestii głośników to oto sklep w którym kupowałem i sami oceńcie,czy dostałbym coś lepszego w tej cenie? (za sprzęt dałem 3100 zł):

http://kino-domowe.pl/category/kolumny-stereo/8

a tu,recka tych moich:

http://www.hi-fi.com.pl/testy/kolumny/1 ... e-bx2.html
W prywatnym mailu podałem Ci testy głośników. Przeczytałeś?
Tak w podobnej cenie dostałbyś lepsze - patrz testy i odsłuchy porównawcze :evil:
Ten test, który przytoczyłeś też Ci podesłałem, ale on jest jako porównawczy do mniejszego modelu - zgadza się?
I odpowiadając jeszcze na Twoje prywatne maile - tak są dostępne wszelkie inne głośniki w tym sklepie - trzeba tylko się zapytać a nie brać co dają lub co chcą się pozbyć. Są dostępne też te modele Dali i Magnata, więc nie wmawiaj mi, że nie mają ich na stanie itp. :evil:

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1104
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Sprzęt muzyczny

#110 Post autor: Krzysiek » pn sie 11, 2014 12:57 pm


Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13111
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Sprzęt muzyczny

#111 Post autor: lis23 » pn sie 11, 2014 13:26 pm

Krzysiek pisze:
W prywatnym mailu podałem Ci testy głośników. Przeczytałeś?
Tak w podobnej cenie dostałbyś lepsze - patrz testy i odsłuchy porównawcze :evil:
Ten test, który przytoczyłeś też Ci podesłałem, ale on jest jako porównawczy do mniejszego modelu - zgadza się?
I odpowiadając jeszcze na Twoje prywatne maile - tak są dostępne wszelkie inne głośniki w tym sklepie - trzeba tylko się zapytać a nie brać co dają lub co chcą się pozbyć. Są dostępne też te modele Dali i Magnata, więc nie wmawiaj mi, że nie mają ich na stanie itp. :evil:
Wiesz,to był mój pierwszy taki zakup i myślałem,że największą wagę należy przyłożyć do wzmacniacza/amplitunera (swoją drogą,tuner nie łapie nawet RMF Classic i wystarczyłby mi sam wzmacniacz ale ponoć różnica pomiędzy amp a wzmacniaczem to ok. 5%,czyli błąd statystyczny dla osoby z jednym uchem,jak ja ;)),a nie do głośników,myślałem,że najlepsze doznania dają kolumny podłogowe a ponieważ nie mam na nie ani kasy,ani miejsca,to można brać jakiekolwiek mniejsze głośniki a na stanie mieli tam tylko sporo droższe a ja więcej kasy już nie miałem...choć mogłem najpierw zapytać na forum ale nie chciało mi się już wracać z Katowic i czekać na odpowiedź...mój błąd ale nie jest źle,sprzęt jest dobry,znacznie lepszy od starej i ledwo zipiącej wierzy,a i głośniki są znacznie lepsze,na kompie słucham muzy na Geniusach za 110 zł,20 w i słyszę dobrze,więc i tu na razie będzie ok.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1104
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Sprzęt muzyczny

#112 Post autor: Krzysiek » pn sie 11, 2014 13:37 pm

Też pisałem, że wystarczy sam wzmacniacz...... miałbyś taniej i starczyło by na lepsze głośniki.
I pisałem też, że możesz sprawdzić czy da się sprzęt wymienić.....

Po raz kolejny też się pytam - po co dopytujesz się o coś na forum skoro nie oczekujesz odpowiedzi..... Pisałem, nie śpiesz się z zakupem, popytaj co mają, posłuchaj na własnych płytach - wziąłeś choć coś własnego na odsłuch do sklepu? Pojechałeś i kupiłeś, więc się teraz nie dopytuj czy miałbyś coś lepszego w tej cenie.... bo odpowiedź będzie jedna - TAK, W TEJ CENIE KUPIŁBYŚ LEPSZY SPRZĘT NAWET W TYM SAMYM SKLEPIE.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13111
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Sprzęt muzyczny

#113 Post autor: lis23 » pn sie 11, 2014 13:44 pm

Krzysiek pisze:Też pisałem, że wystarczy sam wzmacniacz...... miałbyś taniej i starczyło by na lepsze głośniki.
I pisałem też, że możesz sprawdzić czy da się sprzęt wymienić.....

Po raz kolejny też się pytam - po co dopytujesz się o coś na forum skoro nie oczekujesz odpowiedzi..... Pisałem, nie śpiesz się z zakupem, popytaj co mają, posłuchaj na własnych płytach - wziąłeś choć coś własnego na odsłuch do sklepu? Pojechałeś i kupiłeś, więc się teraz nie dopytuj czy miałbyś coś lepszego w tej cenie.... bo odpowiedź będzie jedna - TAK, W TEJ CENIE KUPIŁBYŚ LEPSZY SPRZĘT NAWET W TYM SAMYM SKLEPIE.
Wzmacniacz na zamówienie byłby o 60 zł droższy w tym sklepie,sprawdzam teraz te głośniki,które podałeś mi w linku,ale tych Magnatów nie mają (Magnat Quantum 653),są tylko droższe i większe,np.:

http://kino-domowe.pl/magnat-quantum-803.html

trochę się pospieszyłem,gdyż gdybym nie dokonał teraz żadnego zakupu to kasa by się rozeszła,kupiłbym pewnie PS4,która by leżała na półce przez kilka miesięcy,itp.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1104
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Sprzęt muzyczny

#114 Post autor: Krzysiek » pn sie 11, 2014 13:48 pm

http://kino-domowe.pl/magnat-quantum-673.html

na zamówienie ale pewnie dało by się je sprowadzić w przeciągu tygodnia i to bezpośrednio do domu....

http://kino-domowe.pl/dali-lektor-2.html

droższe ale też fajnie grają (Dali zawsze mają fajny dźwięk). Co oszczędziłbyś na amplitunerze wydaj na głośniki

Więc dżwoń do tego sklepu i się dopytuj o możliwość wymiany amplitunera na wzmacniacz i głośników na inne. Nie spełniają Twoich oczekiwań więc myśl coś :evil:

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1104
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Sprzęt muzyczny

#115 Post autor: Krzysiek » pn sie 11, 2014 13:56 pm

Podaj mi nr swojego rachunku a pożyczę Ci 100 zł z oddaniem do końca roku, byleś tylko dał radę wymienić ten sprzęt. Pasuje?

Ok jest różnica w cenie, na początku dopytywałeś się o inny amplituner (niższy).

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1104
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Sprzęt muzyczny

#116 Post autor: Krzysiek » pn sie 11, 2014 14:10 pm

lis23 pisze:choć mogłem najpierw zapytać na forum ale nie chciało mi się już wracać z Katowic i czekać na odpowiedź...mój błąd
Pytałeś się w środę i w środę otrzymałeś odpowiedź... Poza tym masz telefon z internetem (jeśli nie to po co Ci taki telefon?)
lis23 pisze:wystarczyłby mi sam wzmacniacz ale ponoć różnica pomiędzy amp a wzmacniaczem to ok. 5%,czyli błąd statystyczny dla osoby z jednym uchem,jak ja
Gówno a nie statystyka, jeśli słyszałbyś lepiej :evil:
Ludzie kupują przewody za kilkanaście tys od metra bo słyszą lepiej a Ty się podpierasz statystyką kiedy nawet nie przesłuchałeś swoich płyt w sklepie :lol:

Dzwoń do sklepu i staraj się wymienić amplituner i głośniki - choćbyś miał później czekać.

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1104
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Sprzęt muzyczny

#117 Post autor: Krzysiek » pn sie 11, 2014 14:15 pm

kiedyśgrześ pisze:
Krzysiek pisze:
kiedyśgrześ pisze:ja wzmacniam teraz Soniakiem ES
kiedyś to był super sprzęt, szczególnie odtwarzacze. Później już seria ES zeszła na psy. Choć zawsze grała ciut inaczej niż bym oczekiwał.
wiele gorzej od mojego drugiego bodajże piętnastoletniego (może więcej) egzemplarza nie gra, nie ma co płakać, technologicznie nadąża, wytworom garażowym nie ufam, zresztą rękodzieło jest poza moim zasięgiem po prostu, nie narzekam... choć bezczelnego podbicia basu mnie pozbawili kurde :)
Po co podbicia basu we wzmacniaczu skoro (o ile pamiętam) odtwarzacze serii ES miały możliwość korekcji dźwięku (3 ustawienia) :mrgreen:

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1104
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Sprzęt muzyczny

#118 Post autor: Krzysiek » pn sie 11, 2014 14:19 pm

jeszcze w sprawie klocków Lisa..... a nie dało się kupić srebrnej wersji?? Na czarnym mocno kurz widać i palce :mrgreen:

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13111
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Sprzęt muzyczny

#119 Post autor: lis23 » wt sie 12, 2014 13:35 pm

Krzysiek pisze:jeszcze w sprawie klocków Lisa..... a nie dało się kupić srebrnej wersji?? Na czarnym mocno kurz widać i palce :mrgreen:
Chciałem srebrne ale były tylko na zamówienie,gość dzwonił do magazynu i nie mieli,poza tym,miały być droższe,bo czarne są u nich w promocji z tego względu,że są czarne właśnie ;)
kurka,ale tu jest wielka różnica w odtwarzaniu oryginalnych płyt,a płyt nagrywanych z kompa...zupełnie inny poziom głośności,jak jakieś dema ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1104
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Sprzęt muzyczny

#120 Post autor: Krzysiek » wt sie 12, 2014 17:27 pm

lis23 pisze:Chciałem srebrne ale były tylko na zamówienie,gość dzwonił do magazynu i nie mieli,poza tym,miały być droższe,bo czarne są u nich w promocji z tego względu,że są czarne właśnie
Mam nadzieję, że Twoje zakupy sprzętowe i "perypetie" z tym związane będą przykładem dla innych Forumowiczów - jak nie należy kupować sprzętu audio. Oraz w jaki sposób sprzedawcy manipulują kupującym, który się nie zna na tym co chce kupić.....

ODPOWIEDZ