Sprzęt muzyczny

Dla forum FilmMusic.pl Offtop jest źródłem sukcesu. Złotą żyłą. Dlatego stworzyliśmy specjalne miejsce wypowiedzi utrzymanej w tonie, delikatnie mówiąc, luźno-frywolnym. Wszystko co uznane zostanie za Offtop trafiać będzie tutaj.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23266
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Sprzęt muzyczny

#286 Post autor: Mystery » ndz lip 23, 2023 22:04 pm

I kolejne 500 zł w górę :wink: Choć z tego co znalazłem pod mojego denonka 25, powinny nadawać się lepiej niż 27.

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1104
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Sprzęt muzyczny

#287 Post autor: Krzysiek » pn lip 24, 2023 16:40 pm

Mystery pisze:
ndz lip 23, 2023 22:04 pm
I kolejne 500 zł w górę :wink: Choć z tego co znalazłem pod mojego denonka 25, powinny nadawać się lepiej niż 27.
Zgadza się :-) ale sądziłem, iż na coś już się zdecydowałeś i kupiłeś.... :wink:

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23266
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Sprzęt muzyczny

#288 Post autor: Mystery » pn lip 24, 2023 17:15 pm

Mam teraz dużo innych wydatków, do tego remonty, także nie śpieszy mi się z nowymi głośnikami, ale póki co te Pylony 25 wyszły chyba na prowadzenie :wink:

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23266
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Sprzęt muzyczny

#289 Post autor: Mystery » śr sie 02, 2023 09:31 am

Krzysiek pisze:
pn lip 24, 2023 16:40 pm
Mystery pisze:
ndz lip 23, 2023 22:04 pm
I kolejne 500 zł w górę :wink: Choć z tego co znalazłem pod mojego denonka 25, powinny nadawać się lepiej niż 27.
Zgadza się :-) ale sądziłem, iż na coś już się zdecydowałeś i kupiłeś.... :wink:
Na RTV czarne 25 już za 1800... wszędzie chodzą przeważnie za 2500, co prawda bardziej pasowałby orzech, ale 500 stów różnicy za sam kolor, więc jakoś przeboleję tym bardziej, że teraz mam czarne, no i Denon też czarny, tak więc chyba trzeba będzie brać :wink:

Kolce trzeba dokupywać? Choć na panele lepsze będą chyba nóżki? Takie będą pasować?
https://allegro.pl/oferta/pylon-audio-n ... 3505313131

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1104
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Sprzęt muzyczny

#290 Post autor: Krzysiek » śr sie 02, 2023 18:32 pm

Na czarnych bardziej widać kurz ;-) jednak cena OK :-) Ale z tymi nóżkami to mnie zaskoczyłeś.... cena za "takie coś" to już nie jest ok. Po co wydawać tyle kasy? Znajdź cokolwiek pod kolce by nie rysowały parkietu.
Zapytaj się w Pylonie czy do głośników są w kartonie tylko kolce czy może również dodają te niby nóżki....

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23266
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Sprzęt muzyczny

#291 Post autor: Mystery » śr sie 02, 2023 19:21 pm

Krzysiek pisze:
śr sie 02, 2023 18:32 pm
Na czarnych bardziej widać kurz ;-) jednak cena OK :-) Ale z tymi nóżkami to mnie zaskoczyłeś.... cena za "takie coś" to już nie jest ok. Po co wydawać tyle kasy? Znajdź cokolwiek pod kolce by nie rysowały parkietu.
Zapytaj się w Pylonie czy do głośników są w kartonie tylko kolce czy może również dodają te niby nóżki....
No właśnie z tego co czytałem, te głośniki są sprzedawane jako gołe, bez kolców i maskownic, które trzeba dokupić oddzielnie, a bez nich jakość dźwięku może być słabsza.
https://www.tophifi.pl/blog/post/kolce- ... VQQAvD_BwE

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1104
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Sprzęt muzyczny

#292 Post autor: Krzysiek » sob sie 05, 2023 20:38 pm

Przy takiej "jakości" sprzętu wpływ kolców na odsprzęgnięcie głośników od innych "wibracji" i w tym kontekście na jakość odbioru muzyki jest wg mnie marginalna. To głośniki są pudłem wszelkiego rodzaju rezonansów i jakby je postawić na fortepianie lub pianinie (takie coś już widziałem) to co wcześniej wpadnie w rezonans? Aczkolwiek podniesienie na kolcach kolumn może mieć wyraźny wpływ na inne "słyszenie" tego co leci z głośników (choćby niskich tonów... tu jednak bardziej działa odległość od ściany a nie od podłogi, to nie woofer z dolnym bassrefleksem).
Wystarczy napisać lub zadzwonić do producenta. Ja tych głośników nie mam a co przychodzi do testujących to już inna sprawa, zależna od dystrybutorów. Znam osobę z Forum, która posiada z tej serii głośniki Pylona ale nie zgłębiałem tematu (zasadniczo jednak wzbudziłeś moją ciekawość) co do tego czy zakupione (u dystrybutora) miały maskownice i kolce. Pewnie gdybym takowe otrzymał bez powyższych atrybutów, mocno bym się zdziwił i reklamował produkt...
A na temat kolców do głośników (chyba, że kosztowałyby ponad 10 tys zł - głośniki oczywiście) mam takie podejście, że wiele lat temu poprosiłem kolegę tokarza, w pracy, by mi z wałka mosiężnego wytoczył kolce wg mojego rysunku. Nie słyszałem różnicy ale wyglądały o wiele ładniej :mrgreen: Jednak jest to jakiś kłopot i po jakimś czasie je odkręciłem.

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23266
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Sprzęt muzyczny

#293 Post autor: Mystery » ndz sie 06, 2023 10:17 am

Też mi się tak wydaję i zobaczę jak zagrają bez nóżek, a jak będzie wibrować podłoga to wtedy się pomyśli :wink:

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5933
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: Sprzęt muzyczny

#294 Post autor: kiedyśgrześ » czw lis 30, 2023 03:12 am

gdyby ktoś podobnie jak ja poszukiwał nowego rozwiązania streamingowego do starego wzmacniacza, ma wejście optyczne w amplitunerze/DACu, to WIIM Linkplaya działa jak ta lala, serwisy streamingowe, pliki w sieci domowej, do 24bity/196kHz bez transkodowania, sterowanie z androida, apka windowsa (beta), apka apple (beta), sterowanie głosem (nie próbowałem jeszcze), bluetooth (nie sprawdzałem), ogólne zadowolenie bez bólów tyłka
Obrazek

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23266
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Sprzęt muzyczny

#295 Post autor: Mystery » czw gru 14, 2023 18:13 pm

Krzysiek pisze:
pt cze 23, 2023 15:53 pm
Pylony, będziesz z nich najbardziej zadowolony. Tylko nie wiem jaka jest ich obecna cena.

https://www.pylonaudio.pl/pearl-monitor-pylon-audio

Ale nie lepiej dołożyć trochę więcej i wziąć wolnostojące (o ile masz miejsce) ?

https://highfidelity.pl/@main-3653&lang=
Dzięki Krzysiek, Pylony Pearl 25 spełniły oczekiwania, teraz granie, oglądanie filmów i przede wszystkim muza z CD gra, aż miło :)

Aż teraz chciałoby się lepiej wykorzystać je do PS5 i telewizora i pomyślałem o zmianie mojego Denon RCD-N10. Jedyny problem z nim jest taki, że ma tylko wyjście optyczne przez co możliwości dźwiękowe jakie daje konsola i tv wydają mi się niewykorzystane. Szukałem jakiegoś sprzętu, który posiadałby CD oraz wyjście HDMI i znalazłem tylko Denon CEOL N12DAB, ale to praktycznie ta sama maszyna co moja tylko z HDMI ARC. Może ktoś zna podobne sprzęty i mógłby coś polecić?
https://www.euro.com.pl/amplitunery/den ... lsrc=aw.ds

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1104
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Sprzęt muzyczny

#296 Post autor: Krzysiek » czw gru 14, 2023 21:32 pm

Tylko się cieszyć, iż w Polsce jeszcze się ostały firmy (Polskie), w których pracujący tam ludzie potrafią skonstruować i wyprodukować świetne rzeczy a do tego w cenie bardzo konkurencyjnej :D
Nie jestem rzecznikiem tej firmy :mrgreen: nie pobieram tantiem :mrgreen: tylko jeśli coś jest dobre i względnie tanie głośniki pokazują swój potencjał na sprzęcie o wiele wyższej klasy, i wszyscy (no chyba większość :wink: ) nabywcy są zaskoczeni jakością dźwięku (wykonania również) do ceny... to musi być dobry produkt :D Owszem, jeśli ktoś słucha tylko klasyki lub tylko metalu pewnie takim osobom niewiele głośników (w tym przedziale cenowym) dźwiękowo dogodzi. Ale tu również się słucha nie tylko filmówki a głośniki służą właśnie do "wszystkiego". Wraz ze zbliżającym się 2024r życzę każdemu by stać go było na np B&W serii 600 czy może nawet 700 :D

Super, że polecony przeze mnie model i Tobie przypadł do gustu. Nim się dopytam o kilka szczegółów, zadam pytanie dotyczące Twojej sugestii (pytania) o problem z wejściem optycznym (nie wyjściem) w Twoim obecnym RCD-N10... Czego oczekujesz od sprzętu? Jak sam zauważyłeś, nowszy model nie różni się praktycznie niczym od Twojego, poza odjęciem jednego wejście optycznego a dołożeniem HDMI (i to w dodatku ACR !?!). Skoro jest to odtwarzacz CD a nie DVD czy Blu-Ray po kiego dorzucili tam takie złącze? Bo maja na zbyciu gotowe kości z gotowym oprogramowaniem i policzą sobie więcej (cena N12DAB jest przegięciem) za coś co właściwie nic nie daje. Rozumiem, iż PS5 chciałbyś podłączyć najpierw do TV a później złączem HDMI ACR (czyli z sygnałem zwrotnym z TV) do jakiegoś wzmacniacza, combo-odtwarzacza, który da już dźwięk na głośniki.... Tylko by to miało sens musiałby być to właśnie choć odtwarzacz Blu-Ray z przetwornikami, które obsługują wysoką rozdzielczość (bit/kHz) sygnału i wyjściem wielokanałowym... Nic mi nie przychodzi do głowy w obecnych czasach streamingowych (jak powyżej zauważył Kolega Kiedyśgrześ - o jakiej dokładnie wersji piszesz?). Może poza taką ciekawostką (czyta wszystko poza SACD i 4K):

https://www.audiosklep.pl/teufel-impaq-8000-p12704

Nie wiem jak z dostępnością (jaka cena), nie wiem jak to gra - nigdy wcześniej nie widziałem :) Jedyny (?) test w pl to z początku tego roku (!)

https://film.org.pl/r/teufel-ultima-40- ... ktakularne

Chyba najlepiej bezpośrednio szukać kontaktu z testującym. Ale w tej cenie będziesz miał już dobry amplituner lub wzmacniacz wielokanałowy Denona i niczego więcej nie będziesz potrzebował :D

A teraz moje pytania jako ciekawskiego :wink: do Ciebie jako już posiadacza wypatrzonych głośników :D
1. Słuchałeś ich w sklepie? jeśli tak do czego mw. były podpięte? (jako stereo czy pełny system 5.1?)
2. Dopytałeś się jak jest z tymi maskownicami? :D
3. Czy w sklepie (jeśli w jakimś byłeś) chcieli Tobie "pomóc" czy Cię zbywali na zasadzie "takim tanim sprzętem już nie handlujemy..."?
Może masz jakieś swoje uwagi dla ew. przyszłych kupujących... ?

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23266
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Sprzęt muzyczny

#297 Post autor: Mystery » pt gru 15, 2023 12:08 pm

Nie sprawdzałem w sklepie. Kupiłem w ciemno za 1800 w Rtv póki była jeszcze promka i jak się okazuje słusznie, bo teraz chodzą po 2,5 koła.

Ciekawy ten Teufel, jednak jest to chyba opcja na więcej głośników, niż moje dwa pylonki.

Ogólnie poszukuje czegoś do portali streamingowych, gier z PS5, no i odtwarzania CD, coś na wzór soundbara, tylko żeby audio szło z nowych głośników. Mój Denonik mi do tego wszystkiego pasował, miałem wpięte tam dwa głośniki i subwoofer i byłem zadowolony, choć kręciłem nosem na audio przez złącze optyczne, którego parametry można było zmienić tylko w skromnych ustawieniach odtwarzacza, wybierając łącze optyczne w tv, wszystkie opcje i tryby dźwięku nie działają i wydaje mi się, że jak dźwięk pójdzie przez HDMI lepiej wykorzystam te wszystkie technologie jakie oferują nowe gry czy filmy, nie po to szukałem tv z eARC pod konsolę, żeby teraz audio szło przedpotopową optyką, nawet jeśli się okaże, że jakość nie będzie się jakoś mocno różnić :wink:

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1104
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Sprzęt muzyczny

#298 Post autor: Krzysiek » pt gru 15, 2023 23:27 pm

Może najpierw z ciut starszych dywagacji dotyczących kolców ;-) Przypomniałem sobie i je znalazłem :mrgreen: Szkoda, że nie miałem dostępu do wałka z brązu wtedy by było ciekawiej :D

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2999
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Sprzęt muzyczny

#299 Post autor: qnebra » sob gru 16, 2023 00:32 am

Dziwne te korki analne

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1104
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Sprzęt muzyczny

#300 Post autor: Krzysiek » sob gru 16, 2023 00:41 am

Mystery pisze:
pt gru 15, 2023 12:08 pm
Nie sprawdzałem w sklepie. Kupiłem w ciemno za 1800 w Rtv póki była jeszcze promka i jak się okazuje słusznie, bo teraz chodzą po 2,5 koła.

Ciekawy ten Teufel, jednak jest to chyba opcja na więcej głośników, niż moje dwa pylonki.

Ogólnie poszukuje czegoś do portali streamingowych, gier z PS5, no i odtwarzania CD, coś na wzór soundbara, tylko żeby audio szło z nowych głośników. Mój Denonik mi do tego wszystkiego pasował, miałem wpięte tam dwa głośniki i subwoofer i byłem zadowolony, choć kręciłem nosem na audio przez złącze optyczne, którego parametry można było zmienić tylko w skromnych ustawieniach odtwarzacza, wybierając łącze optyczne w tv, wszystkie opcje i tryby dźwięku nie działają i wydaje mi się, że jak dźwięk pójdzie przez HDMI lepiej wykorzystam te wszystkie technologie jakie oferują nowe gry czy filmy, nie po to szukałem tv z eARC pod konsolę, żeby teraz audio szło przedpotopową optyką, nawet jeśli się okaże, że jakość nie będzie się jakoś mocno różnić :wink:
Jeśli potrzebujesz tylko centrali roboczej to za 4,5 tys lub nawet taniej wielokanałowy Denon nadaje się jak najbardziej. Podepniesz do niego wszystko, nie będzie obawy, że się zgrzeje (chyba że przesadzisz z ilością głośników bo zasilacze tam jednak słabe i końcówki nie impulsowe) ale masz maszynę, która wystarczy na kilka lat. TYLKO.... nie podepniesz swojego odtwarzacza combo, ponieważ nie ma wyjścia sygnału a same wejścia... Zawsze zakup combo-grajka po pewnym czasie jest strzałem w kolano przy próbie dalszej rozbudowy :| Chyba, że wszystkich stać na Naima Uniti Star :wink:
Gdy ktoś tanio robi wariacje z odtwarzaczem CD to nie daje złącza HDMI.... Nikt nie liczy się z tym, iż posiadasz konsolę i chciałbyś wykorzystać jej dźwięk. "Wszyscy" podpinają konsole pod tv i zakładają słuchawki - tak tych konsumentów odbierają producenci :mrgreen:

https://teufelaudio.pl/amplituner-z-odt ... =105335001

Może uda się Tobie coś odpowiedniego znaleźć na dalekim wschodzie... To jest ciekawe:

http://wstereo.pl/test-cocktail-audio-x ... ku-dobrze/

jednak w jedynym formacie w jakim pracuje złącze HDMI, to wyjście dla obrazu pod monitor do sterowania, tak to zrozumiałem z opisu tyłu... (testu nawet nie czytałem...)

ODPOWIEDZ