Sprzęt muzyczny

Dla forum FilmMusic.pl Offtop jest źródłem sukcesu. Złotą żyłą. Dlatego stworzyliśmy specjalne miejsce wypowiedzi utrzymanej w tonie, delikatnie mówiąc, luźno-frywolnym. Wszystko co uznane zostanie za Offtop trafiać będzie tutaj.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Althazan
+ Georges Delerue +
Posty: 3635
Rejestracja: wt lut 24, 2009 14:28 pm

Re: Sprzęt muzyczny

#61 Post autor: Althazan » pt kwie 04, 2014 20:35 pm

Ghostek pisze:Słuchał ktoś filmowej na Yamaszce CD-S700? Jak z brzmieniem?
Zależy od towarzystwa. Wg mnie Yamaha lubi się z czymś wyraźniejszym (wyeksponowane detale) i mocniejszym plus jasne/neutralne kolumny. Inaczej może być "muzyka za kocem" :mrgreen: Tego konkretnego modelu nie słuchałem, więc może coś poprawili...?

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10219
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Sprzęt muzyczny

#62 Post autor: Ghostek » pt kwie 04, 2014 20:38 pm

No ponoć lepszy znacznie od 300-tki. Ale nie chcę "ponociować" tylko konkretów, czy warto ustawiać odsłuch, czy spuścić temat w kiblu :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Althazan
+ Georges Delerue +
Posty: 3635
Rejestracja: wt lut 24, 2009 14:28 pm

Re: Sprzęt muzyczny

#63 Post autor: Althazan » pt kwie 04, 2014 21:46 pm

Ghostek pisze:czy warto ustawiać odsłuch
Posłuchać zawsze warto, zawsze to się człowiek czegoś nowego dowie/usłyszy :P

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10219
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Sprzęt muzyczny

#64 Post autor: Ghostek » pt kwie 04, 2014 23:00 pm

No to trzeba będzie chyba. I tak mnie czeka trochę latania, bo wymieniam sprzęt na moim DAW. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1104
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Sprzęt muzyczny

#65 Post autor: Krzysiek » sob kwie 05, 2014 12:56 pm

Ghostek pisze:Słuchał ktoś filmowej na Yamaszce CD-S700? Jak z brzmieniem?
Althazan pisze:Zależy od towarzystwa. Wg mnie Yamaha lubi się z czymś wyraźniejszym (wyeksponowane detale) i mocniejszym plus jasne/neutralne kolumny
Zgadzam się z Althazanem, aczkolwiek wszystko zależy od tego kto co bardziej lubi. Tak czy inaczej odtwarzacz bardzo dobry. Rózne testy i opinie pewnie już czytałeś

http://audio.com.pl/testy/yamaha-cd-s700:3

http://www.audiostereo.pl/yamaha-cd-s30 ... 81189.html

ale nie ma to jak własny odsłuch. I wydaje mi się, jak chyba sugerował Tomek, że w tym momencie mniejsze znaczenie będzie miał sam wzmacniacz a sporo różnicy zrobią głośniki.
I oczywiście weź na odsłuch swoje płyty, może niekoniecznie soundtracki ale na tyle zróżnicowaną muzę by łatwiej było ocenić. Ponieważ odtwarzacz ma wejście USB zawsze można pokusić się o odsłuch MP3 z pendriva. To też jest ciekawe doświadczenie muzyczne na takim sprzęcie.

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10219
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Sprzęt muzyczny

#66 Post autor: Ghostek » sob kwie 05, 2014 16:33 pm

Tak, badałem różnego rodzaju testy i generalnie prawie wszyscy są na tak. Stąd pytanie czy ktoś z forumowiczów to jeszcze obsłuchiwał i ma jakieś subiektywne odczucia.
Przyznam szczerze, że nie będzie to player pod klasyczny zestaw stereo. Chciałbym podpiąć to pod kontroler do mojego DAW, gdzie odsłuch będę robił na monitorach aktywnych średniego pola. Po prostu chcę mieć przy moim środowisku pracy coś w co mógłbym włożyć mój ulubiony soundtrack w chwilach zwątpienia. :D
Nad zestawem stereo z prawdziwego zdarzenia na razie się nie będę znęcał. Może jak się kiedyś przeprowadzę... ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10219
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Sprzęt muzyczny

#67 Post autor: Ghostek » wt kwie 08, 2014 10:53 am

Powiem tak. W tej cenie, jaką oferuje strona Yamahy nie opłaca się. Ten sam zestaw można złożyć z klocków kupionych na serwisach za kwotę mniejszą o 200-300zł. Jeżeli zaś chodzi o jakość, to CD nie miałem okazji posłuchać, ale wszystkie opinie i testy sugerują inwestowanie w model wyższy, czyli CD-S700. Na dniach wybiorę się do zaprzyjaźnionego sklepu by się o tym przekonać, więc zdam relację. ;)

Co do wzmacniacza i głośników. Nie za małe to będzie na tak dużą przestrzeń?
Może warto pomyśleć nad jakimiś kolumnami podłogowymi? Tylko, że to już troszkę większy pieniądz.
Niech koledzy z forum się wypowiedzą. Oni w tym siedzą "dogłębnie" :)
Obrazek

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13111
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Sprzęt muzyczny

#68 Post autor: lis23 » wt kwie 08, 2014 20:04 pm

Kupując taki sprzęt nie lepiej jest brać lepszych głośników, np. firmy, którą mnie tu polecono - B&W?.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1104
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Sprzęt muzyczny

#69 Post autor: Krzysiek » wt kwie 08, 2014 21:00 pm

arakia pisze:Mam pytanko, chcemy zakupić taki oto sprzęt : http://www.yamaha-audio.pl/index.php5?t ... t_id=10856 . Przeraża troszkę cena, ale wiem że za jakość a w tym przypadku i firmę trzeba jednak swoje zapłacić.
Czy wg Was warto ? Powierzchnia pokoju to 47m2 z 4 oknami o normalnych wymiarach.
Duży salon.... w prostokąt? kwadrat? Na której ścianie ma być sprzęt i głośniki - na szerszej czy węższej? Przy tak dużej powierzchni niewiele się zrobi tak małymi głośniczkami (zaledwie 32cm wys i 21cm głębokości). Jednak wszystko zależy jakiej muzyki słuchacie.... pop, disco, elektronika - techno? Jeśli tak, to jakoś da radę i nie będzie mocno słychać zniekształceń przy wyższych poziomach dźwięku. Jeśli innej muzyki, warto zainwestować w lepsze głośniki. Wzmacniaczo tuner powinien dać radę nawet przy 4ohm (ponad 50W) - JBL ; B&W ? nawet z drugiej ręki albo wystawowe też będą grały lepiej niż te do "kompletu" Yamahy. JBLe nie są "neutralne" ale powinne przykryć niedostatki CDka. Co jeszcze? Ustawienie głośników o czym wcześniej wspominałem... W tak dużym pomieszczeniu nie mogą być za bardzo rozstawione i za daleko od kanapy. Nie bedzie przestrzeni i stereofonii. Tzn będzie ale bardzo zniekształcona.

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1104
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Sprzęt muzyczny

#70 Post autor: Krzysiek » wt kwie 08, 2014 21:03 pm

Ghostek pisze:Powiem tak. W tej cenie, jaką oferuje strona Yamahy nie opłaca się. Ten sam zestaw można złożyć z klocków kupionych na serwisach za kwotę mniejszą o 200-300zł. Jeżeli zaś chodzi o jakość, to CD nie miałem okazji posłuchać, ale wszystkie opinie i testy sugerują inwestowanie w model wyższy, czyli CD-S700. Na dniach wybiorę się do zaprzyjaźnionego sklepu by się o tym przekonać, więc zdam relację. ;)

Co do wzmacniacza i głośników. Nie za małe to będzie na tak dużą przestrzeń?
Może warto pomyśleć nad jakimiś kolumnami podłogowymi? Tylko, że to już troszkę większy pieniądz.
Niech koledzy z forum się wypowiedzą. Oni w tym siedzą "dogłębnie" :)
A jeszcze się nad czymś dla Ciebie zastanawiałem jeśli chodzi o Yamahę... :D a cos takiego?

http://audio.com.pl/testy/yamaha--cd-n500:3 drogo ale cos za coś....

Na temat cen się w tym wypadku nie wypowiem, za szybko się zmieniają. Ale też sądzę iż da się ten zestaw kupić trochę taniej

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13111
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Sprzęt muzyczny

#71 Post autor: lis23 » pt kwie 11, 2014 21:45 pm

Byłem właśnie przypadkowo w Saturnie i przy okazji zerknąłem na to, jaki sprzęt audio tam mają: Yamaha od ok. 2500 zł z ich kolumnami, do ok. 2000 tysiące zł. za każdy element / amplituner i odtwarzacz CD / + kolumny - podłogowe - 1300 zł od sztuki i zwykłe, ok. 400 zł od sztuki .... jeżeli już kiedyś to stać mnie będzie może na ten za 2500 zł ...
Ostatnio zmieniony pt kwie 11, 2014 22:27 pm przez lis23, łącznie zmieniany 1 raz.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Sprzęt muzyczny

#72 Post autor: Templar » pt kwie 11, 2014 22:01 pm

lis23 pisze:do ok. 2000 tys. za każdy element
Ło kurwa, 2 miliony złotych? :shock:

:mrgreen:
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13111
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Sprzęt muzyczny

#73 Post autor: lis23 » pt kwie 11, 2014 22:07 pm

Templar pisze:
lis23 pisze:do ok. 2000 tys. za każdy element
Ło kurwa, 2 miliony złotych? :shock:

:mrgreen:
Dwa tysiące, dokładnie po ok 1900 zł ... dobrze napisałem - ok. 2000 tysiące zł.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
DanielosVK
Howardelis Vangeshore
Posty: 7853
Rejestracja: sob cze 26, 2010 13:43 pm

Re: Sprzęt muzyczny

#74 Post autor: DanielosVK » pt kwie 11, 2014 22:09 pm

Eee, nie. 2000 tysiące to 2 miliony.
Fe.

Cóż za score, Howard Shore.

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Sprzęt muzyczny

#75 Post autor: Templar » pt kwie 11, 2014 22:10 pm

lis23 pisze:Dwa tysiące, dokładnie po ok 1900 zł ... dobrze napisałem - ok. 2000 tysiące zł.
No nie:

Tysiąc = 1000
2 tysiące złotych = 2000 złotych
20 tysięcy złotych = 20000 złotych
200 tysięcy złotych = 200000 złotych
2000 tysięcy złotych = 2 miliony złotych = 2000000 złotych
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

ODPOWIEDZ