Sprzęt muzyczny

Dla forum FilmMusic.pl Offtop jest źródłem sukcesu. Złotą żyłą. Dlatego stworzyliśmy specjalne miejsce wypowiedzi utrzymanej w tonie, delikatnie mówiąc, luźno-frywolnym. Wszystko co uznane zostanie za Offtop trafiać będzie tutaj.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Marcin
Początkujący orkiestrator
Posty: 538
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 16:59 pm
Lokalizacja: Gąsawa

Re: Sprzęt muzyczny

#46 Post autor: Marcin » wt mar 25, 2014 11:03 am

Podepnę tu: czy któryś z forumowiczów może kojarzy co to za model słuchawek sony?:

Obrazek
Obrazek

Bez dwóch zdań to najlepsze jakościowo słuchawki douszne jakie miałem i muszę sobie kupić takie same! Wytrzymały mi ponad 5 lat i właśnie dzisiaj w nocy, w trakcie słuchania Ifukuby, dopełniły swego żywota :cry:
Będę szczery, Tylko Jerry 8)

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1104
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Sprzęt muzyczny

#47 Post autor: Krzysiek » wt mar 25, 2014 13:48 pm

Sony co roku pokazuje nowe modele, więc by sprawdzić co kupiłeś pozostaje Ci tylko dorwać stare katalogi - takich samych nie kupisz. Poza tym świat audio nie zatrzymał się i teraz masz o wiele większy wybór słuchawek dousznych innych firm. Sony dawno zeszło na psy ze słuchawkami (wg mnie). Denon ma teraz fajne modele, popatrz jaki wybór ma Sennheiser.... Od kilku lat w różnych czasopismach Audio jest dużo testów słuchawek - dousznych też. Szukaj tego w sieci....
mrcn24 pisze:Bez dwóch zdań to najlepsze jakościowo słuchawki douszne jakie miałem i muszę sobie kupić takie same!
Przyzwyczaiłeś się do tego dźwięku i dlatego uważasz, że jest OK. To samo z wygodą użytkowania. Obecnie są dużo wygodniejsze ponieważ mają wymienne wkładki. A co do trwałości, cóż gdzieś w szufladzie leżą działające Soniacze, które mają ze 20 lat. I też je kiedyś używałem 16 godzin na dobę a nawet w pracy....

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1104
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Sprzęt muzyczny

#48 Post autor: Krzysiek » wt mar 25, 2014 13:58 pm

A jeszcze jakby kogoś interesowało....:

Seria 600 B&W to „koń roboczy” brytyjskiej firmy. Ze względu na ceny jest ona najbardziej popularna, co jakiś czas odnawiana, chociaż w ostatniej edycji obecna na rynku już prawie dziesięciu lat. Wyczekiwane kolejne „600-tki” wreszcie się pojawiły.
W serii znalazło się miejsce dla dwóch kolumn wolnostojących, największe 683 (6000 zł) to układ trójdrożny z dwoma przetwornikami 16,5 cm, 15-cm średniotonowym i 25-mm aluminiowym
tweeterem.
Model 684 (4400 zł) to układ dwuipółdrożny z dwoma „13-tkami” (i oczywiście kopułką wysokotonową).
Modele podstawkowe to 685 (2600 zł), w którym tweeterowi towarzyszy 16,5-cm głośnik nisko-średniotonowy, a w mniejszych 686 (2100 zł) – 13-cm.
Większy z dwóch głośników centralnych, HTM61 (2800 zł), ma dwa 16,5-cm woofery, 10-cm średniotonowy i 25-mm kopułką, w mniejszym HTM62 (1800 zł) pracują dwa 13-cm nisko-średniotonowe i wciąż taka sama kopułka – jednak zupełnie nowa.

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Sprzęt muzyczny

#49 Post autor: Templar » wt mar 25, 2014 14:02 pm

mrcn24 pisze:Podepnę tu: czy któryś z forumowiczów może kojarzy co to za model słuchawek sony?:

Bez dwóch zdań to najlepsze jakościowo słuchawki douszne jakie miałem i muszę sobie kupić takie same! Wytrzymały mi ponad 5 lat i właśnie dzisiaj w nocy, w trakcie słuchania Ifukuby, dopełniły swego żywota :cry:
Chyba MDR-E931SP/S, ewentualnie MDR-E931LP/S jeśli masz kątowy jack:

http://www.sony-asia.com/product/mdr-e9 ... 931sp_sqhk
http://www.sony-asia.com/product/mdr-e9 ... e931lp_sqe

ale nigdzie już tego chyba nie dostaniesz, bo to stary model. A nie lepiej zamiast pchełek kupić sobie jakieś dokanałowe?
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Marcin
Początkujący orkiestrator
Posty: 538
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 16:59 pm
Lokalizacja: Gąsawa

Re: Sprzęt muzyczny

#50 Post autor: Marcin » wt mar 25, 2014 14:26 pm

O dzięki za szybką odpowiedź! Tak to ten sam model z kątowym jackiem. Akurat przyzwyczaiłem się do nich i jeśli będzie można je jeszcze gdzieś dorwać to kupię. Inne modele, o których wspomniał Krzysiek, obadam i poszperam w sieci. Jeszcze raz wielkie dzięki!
Będę szczery, Tylko Jerry 8)

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Sprzęt muzyczny

#51 Post autor: Templar » wt mar 25, 2014 14:35 pm

Podaj jeszcze ile byś chciał wydać maksymalnie, to może coś Ci polecę.
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Marcin
Początkujący orkiestrator
Posty: 538
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 16:59 pm
Lokalizacja: Gąsawa

Re: Sprzęt muzyczny

#52 Post autor: Marcin » wt mar 25, 2014 14:43 pm

Akurat te kupiłem za 100zł. Jakbyś mógł polecić coś w tych granicach to byłoby super
Będę szczery, Tylko Jerry 8)

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Sprzęt muzyczny

#53 Post autor: Templar » wt mar 25, 2014 15:08 pm

Z dokonałowych:

NuForce NE-600X
SoundMAGIC PL30
Brainwavz Beta

Z pchełek:

Sennheiser MX 470
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1104
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Sprzęt muzyczny

#54 Post autor: Krzysiek » wt mar 25, 2014 15:42 pm


Awatar użytkownika
Marcin
Początkujący orkiestrator
Posty: 538
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 16:59 pm
Lokalizacja: Gąsawa

Re: Sprzęt muzyczny

#55 Post autor: Marcin » wt mar 25, 2014 22:18 pm

Wielkie dzięki za pomoc. Obadałem i poczytałem opinie na temat polecanych słuchawek. Te wymienione przez Templara dokanałowe Brainwavz Beta prezentują się najbardziej zachęcająco więc chyba takie sobie kupię :wink:
Będę szczery, Tylko Jerry 8)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13111
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Sprzęt muzyczny

#56 Post autor: lis23 » wt mar 25, 2014 22:55 pm

Ghostek pisze:Genius wypuścił kiedyś linie głośników, do których żadne kolejne nie miały startu, a były to 2000x. Chińszczyzna jak się patrzy, ale grało zaskakująco miło :)
Szkoda że już nie produkują :(
Ale jak już idziesz w takie cóś to mógłbym Ci polecić Microlaby SOLO 6c. Pod kompa jak znalazł, choć zdecydowanie droższe niż Geniusy. :)

http://www.agito.pl/glosniki-microlab-2 ... tAodGT0A3g

Trochę droższe a dla mnie nawet te 320 zł to sporo, poza tym, Genius trochę ładniejszy ;) ale do kompa chyba trochę za duże, myślę, żeby je zakupić kiedyś pod tv.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10220
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Sprzęt muzyczny

#57 Post autor: Ghostek » śr mar 26, 2014 09:48 am

Genius to tylko wyglądem teraz kusi, bo niczym więcej. :P
Mogę jeszcze jedną rzecz polecić. Kiedyś rodzicom pod TV kupiłem coś takiego:
http://www.ceneo.pl/13509918
Pod kompem jak sprawdzałem, to też grało całkiem całkiem. Cena, jak widać w miarę optymalna, a i gabarytowo nie są jakieś wielkie, więc jak na Twoje potrzeby mogę polecić z czystym sumieniem :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1104
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Sprzęt muzyczny

#58 Post autor: Krzysiek » śr mar 26, 2014 17:08 pm

lis23 pisze:Trochę droższe a dla mnie nawet te 320 zł to sporo, poza tym, Genius trochę ładniejszy ale do kompa chyba trochę za duże, myślę, żeby je zakupić kiedyś pod tv.
Ale po co? Najpierw chciałeś kupić odtwarzacz Blu, później jakieś lepsze stereo - klocki lub małą wieżę. Wydawało mi się, że poleciłem Tobie coś konkretnego, co powinno zapewnić wszystkie opcje. Podesłałem Ci na maila najnowsze Audio z testami mini systemów byś wiedział co i za ile się teraz produkuje oraz jakie są możliwości danego sprzętu....
Po co się rozdrabniać i wydawać kasę na coś co nie da Ci dobrego dźwięku a w perspektywie czasu nie będzie potrzebne (kompa można podłączyć do sprzętu grającego). Po co dublować głośniki :?:
Byłeś w jakimś sklepie audio i posłuchałeś PianoCrafta (nawet z oryginalnymi głośnikami) ? Nie tylko B&W wypuściło odnowione modele głośników. JBL ma nowszą serię Studio2, więc stare modele potanieją....

A jeszcze w sprawie słuchawek - warto zapoznać się z ofertą JBL :D

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13111
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Sprzęt muzyczny

#59 Post autor: lis23 » czw mar 27, 2014 22:42 pm

Krzysiek pisze:
lis23 pisze:Trochę droższe a dla mnie nawet te 320 zł to sporo, poza tym, Genius trochę ładniejszy ale do kompa chyba trochę za duże, myślę, żeby je zakupić kiedyś pod tv.
Ale po co? Najpierw chciałeś kupić odtwarzacz Blu, później jakieś lepsze stereo - klocki lub małą wieżę. Wydawało mi się, że poleciłem Tobie coś konkretnego, co powinno zapewnić wszystkie opcje.
Wiesz, BD czy zestaw audio to na razie sfera marzeń a głośniki pod PC mogą się okazać wymuszonym musem ;)
moje obecne, czteroletnie Geniusy zaczynają niedomagać ( po włączeniu głośników słychać z nich takie zakłócenia, szumy, itp. odgłosy, poza tym, przycisk Power niedomaga i nieraz trzeba się natrudzić, żeby go włączyć ) ale mam nadzieję, że jeszcze pociągną trochę.

Odnośnie sprzętu audio i głośników pod tv oraz odtwarzacza BD to nie wiem, czy chciałbym to łączyć w jeden zestaw ....
można by walnąć amplituner, odtwarzacz BD jako odtwarzacz CD i głośniki i walnąć to pod tv, ale ....
pod tv mam obecnie nagrywarkę DVD używaną jako odtwarzacz CD oaz PS3, używany także jako odtwarzacz BD / DVD i takie większe klocki ułożone jeden na drugim nie wejdą, ewentualnie obok siebie, ale z drugiej strony głośniki 2.0 mogłyby stać tylko na ziemi i o ile do tv byłoby to ok to już do słuchania muzyki nie bardzo ... od niemal zawsze głośniki od sprzętu audio mam na pewnej wysokości i niżej po prostu gorzej bym słyszał ( o ile pamiętam, głośniki takowe powinny być umieszczone m.w na poziomie głowy słuchacza a u mnie i tak jest niżej, chyba że mówimy o pozycji siedzącej ),
Ktoś mi zapierdzielił kabel USB bo porobiłbym fotki i pokazał, jak to u mnie wygląda.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10220
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Sprzęt muzyczny

#60 Post autor: Ghostek » pt kwie 04, 2014 20:08 pm

Mam pytanie do któregoś z szanownych kolegów.
Słuchał ktoś filmowej na Yamaszce CD-S700? Jak z brzmieniem?
Pytam, bo Yamaszek prawie w ogóle nie znam od tej strony i nie wiem, czy warto się nimi interesować.
Obrazek

ODPOWIEDZ