Sprzęt muzyczny

Dla forum FilmMusic.pl Offtop jest źródłem sukcesu. Złotą żyłą. Dlatego stworzyliśmy specjalne miejsce wypowiedzi utrzymanej w tonie, delikatnie mówiąc, luźno-frywolnym. Wszystko co uznane zostanie za Offtop trafiać będzie tutaj.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Sprzęt muzyczny

#181 Post autor: Krzysiek » śr gru 13, 2017 12:55 pm

lis23 pisze:Wiesz, to był po prostu impuls, bo tego zakupu nie planowałem.
Kup sobie te słuchawki http://allegro.pl/sluchawki-bezprzewodo ... ml#thumb/5 cena bardzo przystępna. Grają poprawnie i głośno. Tyle, że trzeba będzie dołożyć jeszcze kaskę na przesyłkę (jak podaje sprzedający 15zł - co jest kwota niską) oraz kilkadziesiąt na 2 akumulatorki (najlepiej kupić 4 sztuki tak by był zapas do słuchania, ładować mogą się w nocy....)

Awatar użytkownika
WhiteHussar
Nominowany do Emmy
Posty: 1504
Rejestracja: sob mar 02, 2013 23:31 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Sprzęt muzyczny

#182 Post autor: WhiteHussar » sob sty 20, 2018 13:20 pm

Szukam sprzętu do odtwarzania płyt CD, który można połączyć z 2 głośnikami ( JBL Flip 4 ). Zależy mi na bardzo dobrej jakości dzwięku i mobilności.

Opłaca się taki zestaw?
Może lepiej zrezygnować z takiego pomysłu i dalej od czasu do czasu słuchać na swoim kinie domowym i dodatkowo Tidal Hi Fi + te dwa głośniki?

Wszelkie słuchawki odpadają!


Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Sprzęt muzyczny

#183 Post autor: Krzysiek » sob sty 20, 2018 14:36 pm

Jeśli chcesz odtwarzać płyty CD i ma to być sprzęt przenośny, pozostaje zakupić discmana.... Ale nie wiem jak z jakością dźwięku

Awatar użytkownika
WhiteHussar
Nominowany do Emmy
Posty: 1504
Rejestracja: sob mar 02, 2013 23:31 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Sprzęt muzyczny

#184 Post autor: WhiteHussar » sob sty 20, 2018 14:38 pm

Discman odpada. A jakbym chciał zastąpić kino domowe to najlepiej czym? Obecny jest świetny, ale ma juz problem z odczytywaniem płyt.
Kupic nowy czy może innego rodzaju nagłośnienie?

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Sprzęt muzyczny

#185 Post autor: Krzysiek » sob sty 20, 2018 19:32 pm

Napisałeś o mobilności, więc co innego mogłem polecić do odtwarzania płyty CD, by jednocześnie to połączyć z głośnikami przenośnymi....? Sądziłem iż chcesz ten sprzęt brać na jakieś wypady poza domowe. Sprzęt mobilny w domu?... cokolwiek co odtwarza MP3 ale Ty "potrzebujesz" odtwarzacza płyt (jakich płyt - CD, DVD, SACD, Blu-Ray, 4K?)
Sprecyzuj swoje oczekiwania. Czym chcesz zastąpić "kino domowe"? Sprzętem stereo? Masz dwa mobilne głośniki ale chyba nie masz ich podłączonych pod amplituner?? Nie rozumiem koncepcji i w którą stronę chcesz pójść. Jeśli szwankuje odtwarzacz CD/DVD to albo go daj do wyczyszczenia ew. do wymiany lasera (mało opłacalne w starym odtwarzaczu) lub kup nowy...

Awatar użytkownika
WhiteHussar
Nominowany do Emmy
Posty: 1504
Rejestracja: sob mar 02, 2013 23:31 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Sprzęt muzyczny

#186 Post autor: WhiteHussar » sob sty 20, 2018 19:35 pm

Już ustalilem jak bedzie wyglądać sprzęt mobilny, więc ok.

Ale drugi post był na temat: jakim kinem domowym lub czymś podobnym, zastąpić mój obecny sprzęt. Tutaj mówimy o czymś tylko stacjonarnym

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Sprzęt muzyczny

#187 Post autor: Krzysiek » sob sty 20, 2018 20:10 pm

Wszystko rozumiem, ale zadajesz zbyt ogólne pytanie.... Jakim zastąpić... mógłbym napisać innym ale to porada z dupy.... :mrgreen:
Musisz odpowiedzieć czego oczekujesz od tego sprzętu. Co chcesz na nim odtwarzać - jaki rodzaj płyt? Jeśli ma to służyć do kina domowego pozostaje chyba wejście tylko w odtwarzacz Blu. Jeśli masz na tyle kasy kup odtwarzacz 4K. Natomiast gdy masz zamiar słuchać tylko płyt CD, tym lepiej.
Inne pytanie, chcesz wymieniać wszystko (wzmacniacz, odtwarzacz, głośniki...) czy tylko odtwarzacz? No i jeszcze trzeba skalkulować ile możesz wydać na tę ekstrawagancję ;-)

Awatar użytkownika
WhiteHussar
Nominowany do Emmy
Posty: 1504
Rejestracja: sob mar 02, 2013 23:31 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Sprzęt muzyczny

#188 Post autor: WhiteHussar » ndz sty 21, 2018 14:10 pm

Pytanie tylko, czy niezależnie od tego jaki to będzie odtwarzacz ( oczywiście tylko z UHD i kino domowe z 5.1 ) to jakość dźwięku będzie na podobnym poziomie?

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Sprzęt muzyczny

#189 Post autor: Krzysiek » ndz sty 21, 2018 16:18 pm

Tzn. co masz na myśli? Odtwarzacz za 2tys czy za 8 tys? Do czego chcesz ten odtwarzacz porównać? Za ok 3600zł masz świetny multiformatowy transport Cambridge Audio CXUHD
https://www.q21.pl/cambridge-audio-cxuhd.html
https://www.whathifi.com/cambridge-audio/cxuhd/review
lub Oppo UDP-203 https://www.q21.pl/oppo-udp-203.html

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Sprzęt muzyczny

#190 Post autor: Krzysiek » ndz kwie 08, 2018 20:41 pm

Kolega chce sprzedać coś takiego: https://www.olx.pl/oferta/wzmacniacz-lu ... c;promoted Jeśli ktoś będzie ew. zainteresowany to mogę się dopytać konkretów :-)

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Sprzęt muzyczny

#191 Post autor: Ghostek » czw maja 10, 2018 15:15 pm

Skynet podbija systemy emisyjne :mrgreen:

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Sprzęt muzyczny

#192 Post autor: Kaonashi » czw maja 10, 2018 15:19 pm

Bunt robotów już niedługo.
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Abi Ubu
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 4
Rejestracja: wt sty 15, 2019 13:59 pm

Re: Sprzęt muzyczny

#193 Post autor: Abi Ubu » wt sty 22, 2019 12:10 pm

Witam,
Dosyć długo szukałem jakiegoś forum, gdzie by można zapytać o opinię, a które nie byłoby zaspamowane losowymi linkami.

Ale do rzeczy. Wkręcam się dopiero w temat bardziej poważnego sprzętu audio. Poszedłem do sklepu, trochę pogadałem ze sprzedawcą i doradził mi głośniki atmos. Tylko że będę miał problem z ich prawidłowym zamontowaniem, ponieważ, z tego co doczytałem, muszą on być umieszczone na suficie, aby dźwięk "rozlewał się" dookoła. Przyjrzałem się swojemu sufitowi i nie bardzo widzę możliwość przymocowania ich tam bez konieczności wiercenia. A na to właściciel mieszkania się nie zgodzi (wynajmuję). Czy więc ma sens inne umieszczenie głośników tego typu, aby dalej mieć efekt dźwięku przestrzennego?

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2837
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: Sprzęt muzyczny

#194 Post autor: swordfish » wt sty 22, 2019 12:36 pm

Spróbuj rozejrzeć się za soundbarem z Dolby Atmos.

Abi Ubu
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 4
Rejestracja: wt sty 15, 2019 13:59 pm

Re: Sprzęt muzyczny

#195 Post autor: Abi Ubu » czw lut 07, 2019 09:28 am

A polecasz jakiś konkretny model?

ODPOWIEDZ