Komórki ;)

Dla forum FilmMusic.pl Offtop jest źródłem sukcesu. Złotą żyłą. Dlatego stworzyliśmy specjalne miejsce wypowiedzi utrzymanej w tonie, delikatnie mówiąc, luźno-frywolnym. Wszystko co uznane zostanie za Offtop trafiać będzie tutaj.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13111
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Komórki ;)

#1 Post autor: lis23 » pn paź 21, 2013 23:00 pm

Nie wiem czy nie ma już takiego tematu ;)
zakupiłem sobie dzisiaj Samsung Galaxy S III i popełniłem chyba niezła gafę ;) - wziąłem sobie w Orange abonament na mobilny internet 3 GB za 30 zł miesięcznie ale Samsung ma tylko jedną kartę / mini / i teraz, żeby korzystać z telefonu trzeba wymieniać kartę i odwrotnie .... oczywiście, gdybym wziął sobie abonament na telefon i internet naraz to miałbym jedną kartę do wszystkiego ale chciałem być sprytny ;) i telefon zakupiłem osobno a internet osobno / chciałem sobie też wziąć kartę startową z numerem ale w tym pakiecie z Orange też jest numer, ale czy są tam dwie karty? / jedna na internet i druga na rozmowy /?.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Komórki ;)

#2 Post autor: Templar » pn paź 21, 2013 23:15 pm

Nic nie zrozumiałem :D Chcesz się dowiedzieć, czy w tym starterze, który dostaniesz od Orange będą dwie karty SIM - jedna przeznaczona do internetu, a druga do rozmów telefonicznych? Jak tak, to odpowiadam, że nie. Masz jedną kartę SIM i możesz na niej korzystać ze wszystkich usług. Jeśli się nie mylę to masz chyba Orange Free Net? bo w tej ofercie za 29,90 jest 3 GB pakietu. Jeśli tak, to w tej ofercie jest coś takiego, że możesz się dzielić tym pakietem ze swoimi innymi numerami w Orange na abonament.
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13111
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Komórki ;)

#3 Post autor: lis23 » pn paź 21, 2013 23:19 pm

Templar pisze:Nic nie zrozumiałem :D Chcesz się dowiedzieć, czy w tym starterze, który dostaniesz od Orange będą dwie karty SIM - jedna przeznaczona do internetu, a druga do rozmów telefonicznych? Jak tak, to odpowiadam, że nie. Masz jedną kartę SIM i możesz na niej korzystać ze wszystkich usług. Jeśli się nie mylę to masz chyba Orange Free Net? bo w tej ofercie za 29,90 jest 3 GB pakietu. Jeśli tak, to w tej ofercie jest coś takiego, że możesz się dzielić tym pakietem ze swoimi innymi numerami w Orange na abonament.
Widzisz, babka z Orange i której podpisywałem umowę mówiła, ze to jest tylko abonament na internet i żeby korzystać z mojego Samsunga jak ze zwykłego telefonu ( dzwonić i odbierać rozmowy ) będę musiał zamieniać karty - chyba, że wykupię abonament na jedno i drugie za ok. 100 zł miesięcznie
pakiet nazywa się: Twoja karta micro SIM 3G.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Komórki ;)

#4 Post autor: Templar » pn paź 21, 2013 23:25 pm

Dla pewności podaj mi czy masz na pewno te "Orange Free Net 29,90". Jak tak to tu cennik jest:

http://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binary ... 659508.pdf

zgodnie z cennikiem masz 0,29 zł/minutę i 0,29 zł za SMS/MMS. Oczywiście w planie nie ma żadnych darmowych minut, tylko te 3 GB na internet i opłaty za wszystkie połączenia i SMS-y zostaną doliczone do rachunku.
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13111
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Komórki ;)

#5 Post autor: lis23 » pn paź 21, 2013 23:45 pm

Templar pisze:Dla pewności podaj mi czy masz na pewno te "Orange Free Net 29,90".

Tak, to jest to - Orange Free Net z terminalem
dodatkowo dostałem bon na 250 zł na zakupy w MM.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Komórki ;)

#6 Post autor: Templar » pn paź 21, 2013 23:55 pm

No to jak mówię, po włożeniu karty do telefonu powinieneś bez problemu móc korzystać zarówno z internetu, jak i z połączeń telefonicznych, tylko pamiętaj, że za każdą minutę masz 0,29 zł i zostanie to doliczone do rachunku.
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13111
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Komórki ;)

#7 Post autor: lis23 » wt paź 22, 2013 00:00 am

Templar pisze:No to jak mówię, po włożeniu karty do telefonu powinieneś bez problemu móc korzystać zarówno z internetu, jak i z połączeń telefonicznych, tylko pamiętaj, że za każdą minutę masz 0,29 zł i zostanie to doliczone do rachunku.
To dlaczego ta laska z salonu wciskała mi kit, ze to tylko internet i żeby korzystać ze smartfona jak z normalnego telefonu muszę wymieniać kartę? ... :? :roll:
albo z nią coś nie tak, albo sam już nie wiem ...
czy ja to mogę jakoś doładować kartą? - nie internet tylko rozmowy.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Komórki ;)

#8 Post autor: Templar » wt paź 22, 2013 00:01 am

W tej ofercie nie, wszystko zostanie rozliczone na fakturze i doliczone do kwoty abonamentu.
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13111
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Komórki ;)

#9 Post autor: lis23 » wt paź 22, 2013 00:09 am

A odbierać rozmowy będę mógł? ( w sumie to ja niewiele dzwonię i najbardziej zależy mi na odbieraniu rozmów )
chyba jutro a raczej dzisiaj pojadę specjalnie opierniczyć tę laskę z Orange ...
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Komórki ;)

#10 Post autor: Templar » wt paź 22, 2013 00:12 am

Tak. Masz już tę kartę SIM i telefon? Jak tak, to włóż i sprawdź czy wszystko działa.
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13111
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Komórki ;)

#11 Post autor: lis23 » wt paź 22, 2013 00:29 am

Teraz już mi się nie chce i tylko naładowałem baterię, jutro / a raczej dziś / będę działał.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Komórki ;)

#12 Post autor: Templar » wt paź 22, 2013 00:45 am

A jeszcze jedno, bo nie wiem czy w tej ofercie masz naliczanie sekundowe. Najlepiej jak będziesz jutro sprawdzał to zadzwoń z tego telefonu na jakiś numer, tak żeby kilka sekund naliczyło. A później w Orange Online (jak nie masz konta to: https://www.orange.pl/zaloguj.phtml i tam weź się zarejestruj podając swój numer) sprawdź jak to zostało rozliczone na spisie połączeń, bo będziesz miał podany czas trwania połączenia i jego koszt. Tylko rozmowa może od razu tam się nie pojawić, czasem dopiero po kilku godzinach spis się aktualizuje.
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13111
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Komórki ;)

#13 Post autor: lis23 » wt paź 22, 2013 16:02 pm

Na razie mam włożoną kartę i wszystko działa - zakupiłem sobie takie oryginalne etui Samsunga ( 90 zł :shock: ) i obszerny poradnik obsługi Samsungów Galaxy :P
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Komórki ;)

#14 Post autor: Adam » wt paź 22, 2013 18:41 pm

ehhh idźcież Wy smartfonowcy... :P jest tylko jeden kom na świecie 8)

Obrazek
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13111
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Komórki ;)

#15 Post autor: lis23 » wt paź 22, 2013 18:43 pm

Może z 10 - 15 lat temu ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

ODPOWIEDZ