Amazon.com - zakupy

Dla forum FilmMusic.pl Offtop jest źródłem sukcesu. Złotą żyłą. Dlatego stworzyliśmy specjalne miejsce wypowiedzi utrzymanej w tonie, delikatnie mówiąc, luźno-frywolnym. Wszystko co uznane zostanie za Offtop trafiać będzie tutaj.
Wiadomość
Autor
hp_gof

Re: Amazon.com - zakupy

#16 Post autor: hp_gof » wt lut 17, 2015 12:34 pm

Nieważne gdzie założysz, i tak możesz korzystać z każdego. Ja już zamawiałem z brytyjskiego, amerykańskiego, niemieckiego, hiszpańskiego i włoskiego. A gdzie będziesz potem zamawiał - to już zależy od Ciebie. Musisz sobie porównać, ile łącznie zapłacisz za produkt (łącznie z kosztem wysyłki), który chcesz nabyć. Bo czasami jest tak, że na którymś jest jakaś promocja i Ci się bardziej opłaca niż gdzie indziej. W Stanach ceny są niższe, ale dochodzą wyższe koszty wysyłki (choć te europejskie ceny wysyłki nie są wcale takie niskie). Plus zależy od tego w jakiej walucie Twój bank Cię rozlicza, bo ja jak coś kupuję w funtach/dolarach to mi przelicza na euro, a potem mi dopiero przelicza i ściąga złotówki. Jeśli kupuję w euro, to od razu przelicza mi i ściąga złotówki. A już najlepiej mi się kupowało w Hiszpanii - płaciłem w euro z konta euro. Więc ja bym Ci polecił założyć na brytyjskim, bo pewnie chcesz po angielsku, a i pewnie będziesz częściej korzystać z zasobów europejskich, natomiast potem możesz sobie robić zakupy na niemieckim, francuskim, hiszpańskim, amerykańskim, japońskim i jakimkolwiek sobie zapragniesz :) Używając dokładnie tych samych danych do logowania. Nigdy się nie spotkałem z płaceniem żadnych ceł i podatków na amazon.com. No ale kupowałem tylko książki, płyty, filmy i to nie za jakieś oszałamiające kwoty. Więc o ile nie zamierzasz kupować jakichś wielkich sprzętów elektronicznych i drogich rzeczy, to Cię celnicy raczej nie dopadną ;)
PS. Aha, jeszcze jedna uwaga. Tak jak powiedziałem, na dane do logowania zalogujesz się do każdego amazona, ale historia zakupów dla każdego sklepu zapisuje się oddzielnie. W sensie, że jak zalogujesz się na amazon.com, to tam Ci się wyświetlą tylko zakupy zrobione na amazon.com, na brytyjskim zakupy brytyjskie, na niemieckim niemieckie itd.

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Amazon.com - zakupy

#17 Post autor: Templar » wt lut 17, 2015 14:53 pm

Co do przewalutowań, polecam Kantor Walutowy w Alior Banku, bezpłatne konto oraz karta, wystarczy tylko wykonać 1 transakcję w ciągu 6 miesięcy od jej wydania. Można wyrobić konto i kartę do walut USD, EUR oraz GBP, w miarę dobre kursy mają i przy płatnościach nie ma już żadnych przewalutowań.
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Charles
Asystent orkiestratora
Posty: 454
Rejestracja: wt maja 10, 2011 10:05 am

Re: Amazon.com - zakupy

#18 Post autor: Charles » ndz lut 22, 2015 20:26 pm

Moje pierwsze zakupy na Amazon'ie zakończyły się sukcesem. Nie wiedziałem, że to takie proste :D
Płacz i lament, bo chcieli prostą jak konstrukcję cepa muzyczkę do posłuchania w samochodzie, a dostali cholernie złożony twór.

Mefisto

Re: Amazon.com - zakupy

#19 Post autor: Mefisto » ndz lut 22, 2015 20:28 pm

Teraz możesz podbijać cały świat! :)

Awatar użytkownika
Charles
Asystent orkiestratora
Posty: 454
Rejestracja: wt maja 10, 2011 10:05 am

Re: Amazon.com - zakupy

#20 Post autor: Charles » ndz lut 22, 2015 20:30 pm

I taki mam zamiar :lol:
Płacz i lament, bo chcieli prostą jak konstrukcję cepa muzyczkę do posłuchania w samochodzie, a dostali cholernie złożony twór.

Szczypior
George Lucas
Posty: 3327
Rejestracja: wt sty 24, 2012 12:48 pm

Re: Amazon.com - zakupy

#21 Post autor: Szczypior » śr sie 05, 2015 19:53 pm

Zależy mi na kontakcie z jednym z użytkowników na Amazonie (z recenzji). Czy jest taka możliwość, bo nie mogę się doszukać?

Awatar użytkownika
Althazan
+ Georges Delerue +
Posty: 3635
Rejestracja: wt lut 24, 2009 14:28 pm

Re: Amazon.com - zakupy

#22 Post autor: Althazan » śr sie 05, 2015 20:10 pm

Szczypior pisze:Zależy mi na kontakcie z jednym z użytkowników na Amazonie (z recenzji). Czy jest taka możliwość, bo nie mogę się doszukać?
Klikasz nazwę sprzedawcy i po prawej stronie na dole masz "Contact the seller" w sekcji "Further Information".

Awatar użytkownika
WhiteHussar
Nominowany do Emmy
Posty: 1504
Rejestracja: sob mar 02, 2013 23:31 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Amazon.com - zakupy

#23 Post autor: WhiteHussar » wt paź 18, 2016 23:53 pm

Dziś po południu uruchomiona została polska wersja serwisu Amazon.
Po wpisaniu domeny Amazon.pl zostajemy przeniesieni do niemieckiej wersji , ale można włączyć tłumaczenie na PL

Co ważne, na nasz język została przetłumaczona strona pomocy: polscy użytkownicy mogą skorzystać z polskiego Biura Obsługi. Na razie nie możemy jednak korzystać z czatu, dostępne są jedynie formy kontaktu z konsultantami poprzez maila lub telefon.

W ofercie zaczynają pojawiać się pierwsze polskie produkty. Na razie są to smartfony, odzież i książki. Warto dodać, że został obniżony próg darmowej dostawy, który wynosi teraz €39.

Czekam na filmy blu-ray

ODPOWIEDZ