Amazon.com - zakupy

Dla forum FilmMusic.pl Offtop jest źródłem sukcesu. Złotą żyłą. Dlatego stworzyliśmy specjalne miejsce wypowiedzi utrzymanej w tonie, delikatnie mówiąc, luźno-frywolnym. Wszystko co uznane zostanie za Offtop trafiać będzie tutaj.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Amazon.com - zakupy

#1 Post autor: lis23 » pn paź 28, 2013 14:40 pm

Nasz wspaniały Amber ogłosił, że nie wyda kolejnej, trzeciej już Kroniki poświęconej drugiej części " Hobbita ":

http://www.amazon.com/gp/product/006226 ... d_i=507846

mam więc pytanie, jak zakupić tę pozycję z zagranicy / amazon,com lub inne sklepy / nie posiadając żadnej karty kredytowej ani internetowego konta? ... :? :cry:
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Amazon.com - zakupy

#2 Post autor: Templar » pn paź 28, 2013 14:54 pm

lis23 pisze:mam więc pytanie, jak zakupić tę pozycję z zagranicy / amazon,com lub inne sklepy / nie posiadając żadnej karty kredytowej ani internetowego konta? ... :? :cry:
Poprosić jakiegoś znajomego, który ma kartę, żeby zamówił. Albo kupić np. w oddziale BZ WBK kartę prepaid, czyli kartę płatniczą, na którą musisz najpierw wpłacić kasę potrzebną na zakup tego co planujesz zamówić.
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Amazon.com - zakupy

#3 Post autor: lis23 » pn paź 28, 2013 14:58 pm

Poprosić jakiegoś znajomego, który ma kartę, żeby zamówił. Albo kupić np. w oddziale BZ WBK kartę prepaid, czyli kartę płatniczą, na którą musisz najpierw wpłacić kasę potrzebną na zakup tego co planujesz zamówić.[/quote]


Mam konto w BZ WBK ale mam zbyt niski dochód aby mieć lepszą kartę ( 600 zł ), nawet gdybym zakupił coś takiego o czym piszesz to nie wiem, jak dokonać zakupu na Amazonie i ile wyniosła by przesyłka ze Stanów ...
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Amazon.com - zakupy

#4 Post autor: Templar » pn paź 28, 2013 15:25 pm

Do tej karty nie potrzeba konta, chyba 15zł kosztuje i 3 lata ważna. W oddziale możesz od razu ją doładować, tak przynajmniej kiedyś było, nie wiem jak teraz :P A co do zamawiania, to polecam z brytyjskiego:

http://www.amazon.co.uk/gp/product/0007 ... d_i=468294

dorzuć do tego jeszcze coś za 7 funtów, tak żeby całość wyszła powyżej 20 i będziesz miał darmową wysyłkę do Polski.

A przy płatności podajesz numer karty, datę ważności i trzycyfrowy kod CVV umieszczony z tyłu karty. No i poza tym swój adres do wysyłki i tyle.

A jak masz konto na Allegro to możesz za 5zł u BZ WBK kupić kartę internetową:

http://bank-zachodni-wbk.na.allegro.pl/ ... 60705.html

tak samo działa, tylko nie dostajesz jej w postaci fizycznej, musisz zapłacić przelewem i później ją doładowujesz też przelewem (będzie numer konta podany).
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Amazon.com - zakupy

#5 Post autor: lis23 » sob lis 30, 2013 21:23 pm

Gdybym chciał sobie zakupić taki oto album na Amazon.uk to która cena by mnie obowiązywała?:

29.99
19.49
10.50
13.25
16.34

??

http://www.amazon.co.uk/gp/product/1781 ... d_i=468294

po ile teraz stoi funt Brytyjski?
jeżeli już sobie załatwię kartę Master Card lub coś w tym stylu to czy zakupy na tym Amazonie są trudne dla laika nieznającego języka?.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Amazon.com - zakupy

#6 Post autor: Bucholc Krok » ndz gru 01, 2013 11:25 am

lis23 pisze:Gdybym chciał sobie zakupić taki oto album na Amazon.uk to która cena by mnie obowiązywała?:

29.99
19.49
10.50
13.25
16.34

??
20,46
po ile teraz stoi funt Brytyjski?
http://www.nbp.pl/
jeżeli już sobie załatwię kartę Master Card lub coś w tym stylu to czy zakupy na tym Amazonie są trudne dla laika nieznającego języka?.
Hu nołs.
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Mefisto

Re: Amazon.com - zakupy

#7 Post autor: Mefisto » ndz gru 01, 2013 15:14 pm

Przyznam, że niektóre pytania lisa sprawiają wrażenie, jakby się dopiero urodził - urocze :)

Cena ta największa, chyba, że chcesz brać z marketplace'a, ale wtedy musisz się liczyć z dodatkową opłatą za wysyłkę.

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Amazon.com - zakupy

#8 Post autor: Templar » ndz gru 01, 2013 15:21 pm

No nie największa, bo ta, którą podał lis to jest przekreślona sugerowana cena detaliczna (RRP), a obowiązuje go ta druga, oznaczona po prostu jako "Price" :P

A co do angielskiego, normalnie bym powiedział, że brak znajomości to nie problem, ale jak Ty lisie nie możesz nawet zrozumieć, która cena Cię obowiązuje to zwątpiłem :mrgreen:
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Amazon.com - zakupy

#9 Post autor: Bucholc Krok » ndz gru 01, 2013 15:22 pm

19,49 - VAT UK + VAT PL = 20,46. Tutaj za wysyłkę też zapłaci ponad 9 funtów, chyba że dorzuci jakąś gierkę. Albo przekroczy 25 - nie wiem jak jest w przypadku samych książek/albumów.
Ostatnio zmieniony ndz gru 01, 2013 15:23 pm przez Bucholc Krok, łącznie zmieniany 1 raz.
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Mefisto

Re: Amazon.com - zakupy

#10 Post autor: Mefisto » ndz gru 01, 2013 15:22 pm

Templar pisze:No nie największa, bo ta, którą podał lis to jest przekreślona sugerowana cena detaliczna (RRP), a obowiązuje go ta druga, oznaczona po prostu jako "Price" :P
Największa w sensie czcionki - ta główna, na górze :)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Amazon.com - zakupy

#11 Post autor: lis23 » ndz gru 01, 2013 16:15 pm

Mefisto pisze:Przyznam, że niektóre pytania lisa sprawiają wrażenie, jakby się dopiero urodził - urocze :)
Nigdy nie kupowałem z zagranicznych sklepów i mam po prostu obawy, że zrobię coś nie tak i kasa przepadnie, dlatego staram się pytać bardzo szczegółowo, żeby takich błędów nie popełnić ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Mefisto

Re: Amazon.com - zakupy

#12 Post autor: Mefisto » ndz gru 01, 2013 16:37 pm

Spoko - załatw sobie najpierw tą kartę, to pogadamy :)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Amazon.com - zakupy

#13 Post autor: lis23 » ndz gru 01, 2013 17:29 pm

Najlepiej wolałbym komuś przelać kasę na konto przelewem żeby mi zakupił to, co chcę - tak robię w przypadku gier z HB ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Charles
Asystent orkiestratora
Posty: 454
Rejestracja: wt maja 10, 2011 10:05 am

Re: Amazon.com - zakupy

#14 Post autor: Charles » wt lut 17, 2015 11:44 am

Chcę sobie założyć konto na Amazonie, tylko zastanawiam się jaki wybrać: brytyjski czy amerykański? Może ten drugi, skoro dolar jest tańszy od funta, nie? Doradzi ktoś? :)
Płacz i lament, bo chcieli prostą jak konstrukcję cepa muzyczkę do posłuchania w samochodzie, a dostali cholernie złożony twór.

Szczypior
George Lucas
Posty: 3327
Rejestracja: wt sty 24, 2012 12:48 pm

Re: Amazon.com - zakupy

#15 Post autor: Szczypior » wt lut 17, 2015 11:56 am

Nie mam konta na Amazonie, ale wydaje mi się, że w amerykańskim są duże koszty wysyłki plus opłaty celno-podatkowe. :)

ODPOWIEDZ