Inne problemy z kompem

Dla forum FilmMusic.pl Offtop jest źródłem sukcesu. Złotą żyłą. Dlatego stworzyliśmy specjalne miejsce wypowiedzi utrzymanej w tonie, delikatnie mówiąc, luźno-frywolnym. Wszystko co uznane zostanie za Offtop trafiać będzie tutaj.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13111
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Inne problemy z kompem

#76 Post autor: lis23 » sob lut 15, 2014 22:02 pm

Templar pisze:Sam Windows ok. 20GB. Tylko po co Ci edycja Ultimate? Serio potrzebne Ci te wszystkie dodatki jak np. BitLocker, nie wystarczyłaby Ci edycja Professional? A o Windowsie 8 myślałeś? Działa jeszcze bardziej stabilniej i szybciej niż siódemka, jedynie interfejs niektórym nie odpowiada, ale można się szybko przyzwyczaić i dla mnie jest znacznie lepszy :P

A i Microsoft wydłużył częściowo wsparcie dla XP do lipca 2015 roku, będą publikowali łatki zabezpieczające przed malware.
Ja mam Home Premium i też mi wystarcza a Ósemka jest jednak dziwna, przede wszystkim zamknięcie systemu jest ponoć upierdliwe ale po łatce jest już ponoć lepiej ale i tak wolę siódemkę.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13574
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Inne problemy z kompem

#77 Post autor: Kaonashi » sob lut 15, 2014 22:08 pm

Potwierdzam - jest upierdliwe.
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Inne problemy z kompem

#78 Post autor: Templar » sob lut 15, 2014 22:57 pm

Na 8.1 jest już dobrze, PPM na przycisk Start i Wyłącz. A na zwykłej ósemce można sobie było utworzyć kafelek do wyłączania :P A ogólnie najnowszy Windows działa znacznie szybciej i stabilniej niż nawet świetna siódemka, uruchamianie systemu trwa kilka sekund, zamiast czasem nawet kilkudziesięciu w poprzednich wersjach i to bez dysku SSD (a z SSD to już nawet nie zauważam tego momentu uruchomieniu :D). No i interfejs jak się już człowiek przyzwyczai to też jest znacznie lepszy, więcej opcji i wszystko łatwiej oraz szybciej można uruchomić. Kumpel też nie był przekonany, ale w końcu mu na kompie nowym zainstalowałem na próbę 8.1, miał wywalić następnego dnia, już tydzień używa i teraz twierdzi, że to najlepszy Windows i na nic innego nie zamieni :mrgreen:
Adam pisze:czyli mając partycję C na równe 30 gb mogę odpalić instalkę po formacie?
Tak.
Adam pisze:niestety mam tylko Ultimate właśnie..
A OK, myślałem, że zamierzasz dopiero kupić albo ściągać pirata :P
Adam pisze:wow, tzn jak przez malware? nie przez aktualizacje automatyczne tylko jakoś inaczej to będzie?
Nie przez, tylko PRZED malware, czyli złośliwym oprogramowanie (aplikacje, skrypty itp.). Po postu będzie ograniczony zakres dokonywanych aktualizacji.
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13111
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Inne problemy z kompem

#79 Post autor: lis23 » sob lut 15, 2014 23:07 pm

Templar pisze:Na 8.1 jest już dobrze, PPM na przycisk Start i Wyłącz. A na zwykłej ósemce można sobie było utworzyć kafelek do wyłączania :P A ogólnie najnowszy Windows działa znacznie szybciej i stabilniej niż nawet świetna siódemka, uruchamianie systemu trwa kilka sekund, zamiast czasem nawet kilkudziesięciu w poprzednich wersjach i to bez dysku SSD (a z SSD to już nawet nie zauważam tego momentu uruchomieniu :D). No i interfejs jak się już człowiek przyzwyczai to też jest znacznie lepszy, więcej opcji i wszystko łatwiej oraz szybciej można uruchomić. Kumpel też nie był przekonany, ale w końcu mu na kompie nowym zainstalowałem na próbę 8.1, miał wywalić następnego dnia, już tydzień używa i teraz twierdzi, że to najlepszy Windows i na nic innego nie zamieni :mrgreen:
Ja dopiero ponad dwa lata temu zakupiłem W7 HP OEM i na razie szkoda mi kasy na nowy system
a jak jest z tymi dyskami SDD?, są ponoć dosyć zawodne, nietrwałe, szybko się psują.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Inne problemy z kompem

#80 Post autor: Templar » sob lut 15, 2014 23:39 pm

Do Windows 8 Pro można kupić upgrade, nawet za mniej niż 200 zł da się go kupić, ja to nawet to Neostrady dostałem za darmo :P

Dyski SSD mają po prostu ograniczoną żywotność, są różne typy pamięci Flash - SLC, MLC, TLC. SLC oznaczana, że w jednej komórce jest zapisywany jeden bit, MLC oficjalnie oznacza, że jest więcej niż jeden bit, ale przyjęło używać się tego jako wersji 2 bity na komórkę. A TLC to 3 bity na komórkę. No i SLC ma ok. 100 000 cykli, czyli 100 000 razy można nadpisywać komórkę. To oznacza, że przy dysku 128 GB może zapisać na nim 100 000 * 128 GB, czyli ponad 12 petabajtów. SLC jest najdroższe rzecz jasna, dyski MLC są obecnie jednymi z najpopularniejszych i tutaj ilość cykli waha się pomiędzy 3000, a 5000, najczęściej jest to obecnie 3000. Czyli na dysku 128 GB, można zapisać 3000 * 128 GB = 375 TB. Zapisując dziennie 10 GB (a to już jest całkiem sporo, chyba, że używamy tylko samego SSD, ale lepiej SSD przeznaczyć na system i najważniejsze programy, a jakieś pozostałe pierdoły, muzykę, filmy, zdjęcia i ściąganie plików na HDD, to jest najlepsze połączenie) starczy nam to 38 400 dni, czyli ponad 100 lat, choć pewnie wcześniej padnie z innych powodów. Ale spokojnie przy takim używaniu starczy nam to na tyle samo co i dysk HDD, które też zazwyczaj wymieniamy co parę lat, ja chyba żadnego dłużej niż 5 lat nie trzymałem :P No i na koniec TLC, które jest m.in. w tańszych Samsungach, tam jest 1000 cykli, ale to też przy zapisie 10 GB / dzień starczy na jakieś ponad 30 lat. I te wszystkie narzekania to są głównie z tym związane i tam niektórzy robili testy, zapełniają cały dysk po kilka razy dziennie, aż im padł po kilku miesiącach, no ale kto normalny tak korzysta z dysku? :P Przy normalnym używaniu spokojnie starczy na wiele lat, a działa znacznie szybciej niż zwykłe HDD i różnica jest naprawdę zauważalna, HDD to tak naprawdę wąskie gardło przy obecnych możliwościach kompów, dopiero zamiana na SSD daje nam się w pełni nacieszyć naszym sprzętem :D
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Inne problemy z kompem

#81 Post autor: Adam » ndz lut 16, 2014 10:28 am

SDD miażdży dupe prędkością dostępu i zapisu i nie tylko, ale cena zabija :cry: widziałem w akcji u dwóch kompozytorów to po prostu szok jak to szybko działa, kopiuje, otwiera multimedia itd...
Templar pisze:Adam napisał(a):
czyli mając partycję C na równe 30 gb mogę odpalić instalkę po formacie?

Tak.
ok, na gołą pełną instalkę starczy - pytanie czy potem wszystkie aktualizacje, service paki itp nie zajmą mi po sćiągnieciu i instalce kolejnych 10 gb?
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13111
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Inne problemy z kompem

#82 Post autor: lis23 » ndz lut 16, 2014 12:51 pm

Ja tam nie jestem pewien, czy te 120 GB starczy na system + aktualizacje + programy .....
gry na Steam, Orgin czy Uplay można instalować na innych partycjach, choć są niektóre gry, które wymagają obecności na partycji C: / np. Skyrim + NMM /, wolałbym większy dysk, np. 250 GB lub 500 GB ale już 120 GB w przypadku SDD to duży koszt a co dopiero 250 GB ... ewentualnie poszukam HDD 500 GB na sam system - chyba, że te 120 GB na prawdę wystarczy
a na gry zakupię dysk 1TB i będzie to dysk hybrydowy / SSHD Seagate ( ST1000LM014 ) 1 TB / ale mam nadzieję, że nie prędko do tego dojdzie, gdyż będę się musiał wtedy ponownie zadłużyć a jak kasy nie będzie to znowu zakupię zwykły HDD 1 TB na system i gry, jak obecnie.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Althazan
+ Georges Delerue +
Posty: 3635
Rejestracja: wt lut 24, 2009 14:28 pm

Re: Inne problemy z kompem

#83 Post autor: Althazan » ndz lut 16, 2014 14:13 pm

Ja bym nie ryzykował z 30GB. Wg mnie to za mało - i tak skończy się zmianami. Kup sobie 120GB SDD - sam mam i sobie chwalę. Przy normalnym użytkowaniu winda zajmuje mi teraz około 25 w porywach do 30GB właśnie (tyle że mam Win7 prof).

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13574
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Inne problemy z kompem

#84 Post autor: Kaonashi » wt lut 18, 2014 20:22 pm

Na Firefoxie co chwilę wyskakują mi jakieś reklamy, ale w nowych zakładkach. Adblocker nic nie daje, da się coś z tym zrobić :?:
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13111
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Inne problemy z kompem

#85 Post autor: lis23 » śr mar 05, 2014 17:18 pm

Dziś miałem dziwny problem: odpaliłem z paska zadań menadżer zadań i przy próbie włączenia opcji: " pokaż procesy wszystkich użytkowników " komputer uległ zawieszeniu, działała myszka ale nic poza tym, musiałem restartować kompa
po restaecie zajrzałem do podglądu zdarzeń i tak to wygląda:

http://forum.gram.pl/forum_post_galeria ... 0&pid=1819

http://forum.gram.pl/forum_post_galeria ... 0&pid=1820

i opis:

+ System

- Provider

[ Name] Microsoft-Windows-Kernel-Powe

EventID 41

Version 2

Level 1

Task 63

Opcode 0

Keywords 0x8000000000000002

- TimeCreated

[ SystemTime] 2014-03-05T14:53:37.916023600Z

EventRecordID 3580067

Correlation

- Execution

[ ProcessID] 4
[ ThreadID] 8

Channel System

Computer COREI52500K

- Security

[ UserID] S-1-5-18


- EventData

BugcheckCode 0
BugcheckParameter1 0x0
BugcheckParameter2 0x0
BugcheckParameter3 0x0
BugcheckParameter4 0x0
SleepInProgress false
PowerButtonTimestamp 0

mam nadzieję, że nie sypie mi się nowy zasilacz, ani płyta główna lub pamięć RAM ... pierwszy raz wystąpiło u mnie coś takiego ...
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Inne problemy z kompem

#86 Post autor: Adam » śr mar 05, 2014 21:15 pm

co sie ramami przejmujesz, dożywotnia gwarancja - mi się co 1,5 roku średnio pieprzą, no ale ja nie wyłączam w ogóle kompa to pewnie dlatego :mrgreen: a zasilacz zmieniałem ze 2 razy w ciągu 5 lat.. to przecież normalny używalny i zużywalny sprzęt.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13574
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Inne problemy z kompem

#87 Post autor: Kaonashi » pt mar 07, 2014 00:19 am

Da się nagrywać DVD na Windows 8 bez oprogramowania tak jak na 7? Bo google jakoś milczy na ten temat.
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Inne problemy z kompem

#88 Post autor: Templar » pt mar 07, 2014 01:39 am

Kaonashi pisze:Da się nagrywać DVD na Windows 8 bez oprogramowania tak jak na 7? Bo google jakoś milczy na ten temat.
Da się, praktycznie tak samo jak w W7. Jak ISO to klikasz dwa razy na ten plik i kreator Cię poprowadzi dalej, a jak jakieś pliki chcesz wrzucić to "Komputer" i dwa razy klikasz na napęd z czystą płytą. Dodatkowo jeszcze filmik:

https://www.youtube.com/watch?v=sOPSuYtouCg

:P
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13574
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Inne problemy z kompem

#89 Post autor: Kaonashi » pt mar 07, 2014 20:02 pm

Ok, dzięki. Dałem radę :wink:
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13574
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Inne problemy z kompem

#90 Post autor: Kaonashi » wt mar 11, 2014 21:08 pm

Kaonashi pisze:Na Firefoxie co chwilę wyskakują mi jakieś reklamy, ale w nowych zakładkach. Adblocker nic nie daje, da się coś z tym zrobić :?:
Naprawdę nic się nie da z tym zrobić? Notoryczne przeinstalowywanie przeglądarek już mi się znudziło :wink:
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

ODPOWIEDZ