Gry / W co ostatnio graliście?

Dla forum FilmMusic.pl Offtop jest źródłem sukcesu. Złotą żyłą. Dlatego stworzyliśmy specjalne miejsce wypowiedzi utrzymanej w tonie, delikatnie mówiąc, luźno-frywolnym. Wszystko co uznane zostanie za Offtop trafiać będzie tutaj.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Games

#46 Post autor: Templar » pt maja 24, 2013 21:48 pm

lis23 pisze:dzięki, a czy AoE będzie w rozdziałce 1020x1080?.
Tak, zarówno AoE 3, jak i SpellForce 2 zadziałają w Full HD.
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13083
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Games

#47 Post autor: lis23 » pt maja 24, 2013 22:04 pm

A w kwestii " Crysisa " to podobała mi się ta swoboda, jaką dawała ta gra - co prawda, nie był to " Far Cry ", gdyż świat nie był tu w pełni otwarty, ale można było zajść wrogów po cichu, wyskoczyć a la Rambo, albo wsiąść w jakiś pojazd i zdemolować jakąś bazę i rozjechać paru delikwentów ;) - poza tym, sam nanoskafander dawał dużo frajdy i możliwości, a w kolejnych odsłonach jego funkcjonalność jest już ograniczona - problem mam tylko taki, ze zarówno pierwszy " Crysis " jak i " Company of Heores " nie chcą mi pójść w FHD na obecnym monitorze.
A tak poza tym, to ja wolę jednak gry liniowe od tych z otwartym światem, gdyż otwarty świat na początku obezwładnia i zachwyca ale później wkrada się doń nuda ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Games

#48 Post autor: Koper » pt maja 24, 2013 22:44 pm

Templar pisze:Bo Crysis jest strasznie nudny, dla mnie to jedna z najbardziej przereklamowanych gier.
Czyli moje wrażenie nie było mylne. Dzięki za potwierdzenie, nie zamierzam w takim razie próbować się do tego przekonywać ani tykać kolejnych części, skoro jest jeszcze gorzej. :P
Templar pisze:A tak w ogóle to Koper na czym Ty grasz, na PC czy jakiejś konsoli?
Na PC.
lis23 pisze:Mnie tam " Crysis " nie nudził
Ciebie to nawet "Lincoln" nie nudził. :P
lis23 pisze:A w kwestii " Crysisa " to podobała mi się ta swoboda, jaką dawała ta gra - co prawda, nie był to " Far Cry ", gdyż świat nie był tu w pełni otwarty, ale można było zajść wrogów po cichu, wyskoczyć a la Rambo, albo wsiąść w jakiś pojazd i zdemolować jakąś bazę i rozjechać paru delikwentów ;)
Toż w "Far Cry"ach masz to samo i jeszcze otwartość świata i klimat, którego próżno szukać w "Crysis". W sumie chyba z FC najlepsza jest dwójka. W trójce doszło parę fajnych rzeczy (wreszcie drapieżne zwierzęta!), ale brakuje już możliwości ustawienia sobie pory na akcje (poprzez przespanie pół dnia choćby) - nie wiem czemu z tego zrezygnowali. No i w trójce można było strzelać do... a nie powiem do kogo, bo będzie zaraz Paweł/Spike Lee alert. :D ;) ;)
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13083
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Games

#49 Post autor: lis23 » pt maja 24, 2013 22:52 pm

Widzisz, klimat to bardzo subiektywne odczucie ;), sam znam wiele osób, dla których " Far Cry 2 " to totalne dno i jedna z najgorszych gier, a ja bardziej lubię dwójkę niż trójkę ;)
no i w " Crysisie " jest jeszcze ten myk, że po jakimś czasie zmienia się sceneria, czyli zima na tropikalnej wyspie, a w takim " Far Cry " są cały czas tropiki ;) i nie ma tak fajnego nanoskafandra :P
a, tylko etap z kierowaniem czołgu był trochę niefajny, wolę kierować postacią, niż pojazdem ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Games

#50 Post autor: Templar » pt maja 24, 2013 22:57 pm

No dla mnie dwójka to też najgorsza część FC, ta gra również jest strasznie nudna, w tej grze to największą frajdę to mi sprawiało podpalanie pól i patrzenie jak się ogień roznosi :mrgreen: Trójka i jedynka zdecydowanie najlepsze.
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13083
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Games

#51 Post autor: lis23 » pt maja 24, 2013 23:04 pm

Templar pisze:No dla mnie dwójka to też najgorsza część FC, ta gra również jest strasznie nudna, w tej grze to największą frajdę to mi sprawiało podpalanie pól i patrzenie jak się ogień roznosi :mrgreen: Trójka i jedynka zdecydowanie najlepsze.
Widzisz, a Koper uważa chyba dwójkę za najlepszą ;)
ja w dwójce lubiłem ten afrykański klimat, psującą się broń i pojazdy, system leczenia oraz rozwalanie posterunków, których obsada się respawnowała ;)
w jedynce wkurzały mnie te mutanty, mogłoby ich nie być.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Games

#52 Post autor: Templar » pt maja 24, 2013 23:10 pm

lis23 pisze:w jedynce wkurzały mnie te mutanty, mogłoby ich nie być.
A tu się zgadzam. Ale i tak gra jest fajna, szczególnie robiła duże wrażenie w dniu premiery, no dopóki HL2 nie wyszedł kilka miesięcy później :D
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13083
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Games

#53 Post autor: lis23 » pt maja 24, 2013 23:17 pm

Hmmm ... ale taki " Crysis " to był jednak " Far Cry ", tylko:

a; był nanoskafander
b: świat był trochę ograniczony

poza tym, były tropiki, pojazdy, strzelanie, sporo broni, więc " Crysis " to taki " Far Cry " do kwadratu i jeżeli C jest nudny, to FC, też ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Games

#54 Post autor: Koper » sob maja 25, 2013 13:25 pm

lis23 pisze:
Templar pisze:No dla mnie dwójka to też najgorsza część FC, ta gra również jest strasznie nudna, w tej grze to największą frajdę to mi sprawiało podpalanie pól i patrzenie jak się ogień roznosi :mrgreen: Trójka i jedynka zdecydowanie najlepsze.
Widzisz, a Koper uważa chyba dwójkę za najlepszą ;)
ja w dwójce lubiłem ten afrykański klimat, psującą się broń i pojazdy, system leczenia oraz rozwalanie posterunków, których obsada się respawnowała ;)
Dokładnie tak jak piszesz + upływ czasu, który można było wykorzystać przy planowaniu akcji - ja zwykle przesypiałem dzień był przeprowadzać je w nocy. W dwójce brakowało mi tylko kilku zwierząt, które są w trójce, bo jak na Afrykę to garstka zebr i antylop to troszkę mało. No i generalnie w Far Cry'ach pewną bolączką jest monotonia jeśli chodzi o przeciwników.
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13083
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Games

#55 Post autor: lis23 » śr maja 29, 2013 20:33 pm

Gram sobie w " Crysisa 3 " i od misji " The Root of All Evil " mam takie oto ... hmmm ... dodatkowe efekty:

http://s1.zmniejszacz.pl/112/crysis3_20 ... 934320.bmp

prawa strona ekranu
mam się tym martwić? - dodam, ze występuje to tylko w tej grze, w innych tytułach jest normalnie, temperatura grafiki po ok. godzinie gry wynosi ok. 70 - 73 stopnie / mierzone w TechPowerUp GPU-Z /

druga sprawa dotyczy internetu; używam przede wszystkim Firefoxa / Mozilla Firefox 22.0 (x86 pl ) / i mam pewne problemy ...
niektóre strony, np. Interia, mają taki problem, że główna strona wchodzi normalnie ale gdy wchodzę w jakiś temat to wczytuje się on długo, są problemy z reklamami po bokach i z nagłówkiem tematu, inne strony, np. fora wczytują się długo, w obu przypadkach pojawiają się u dołu strony takie oto komunikaty: " Oczekiwanie na emisja.adsearch.pl... " lub " Oczekiwanie na adsearch.adkontekst.pl... " lub " oczekiwanie na pl.search.etargentet.com "
te problemy jakby na razie zanikły ale pojawia się inny - otóż, gdy wchodzę na niektóre strony, fora, strona ładuje się dłużej lub bardzo szybko ale w tym samym miejscu u dołu ekranu po lewej stronie, zamiast, np. ' oczekiwanie na połączenie z filmmusic.pl ", ff mieli różne adresy odwiedzanych wcześniej stron - np. gdy wchodzę na nasze forum w dział " Dyskusja na tematy związane z muzyką filmową ", na tym dolnym pasku łączy mnie z ... Naruto.wbijam.pl pierwsza seria ..... :o ale to tylko, gdy wchodzę na forum z " nowej karty ", gdzie mam dziewięć odnośników do najczęściej odwiedzanych stron - czasami jest też problem z Polygamią.pl, gdzie łączy mnie ze stroną jakiejś gazety, ale po odświeżeniu łączy już poprawnie, jest też problem z forum PCLab. pl, które wczytuje się długo i jest problem z reklamami - z tego co czytałem, część z tych problemów wynika z problemami z serwerami, czy mam się więc czymś martwić?
polecono mi dodatek do Firefoxa: nonscript, ale zastanawiam się, czy nie blokuje on takich stron, jak, np. flash pac man, itp?.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Games

#56 Post autor: Koper » czw maja 30, 2013 22:02 pm

Ja tam nie wiem, bo w "Crysisa 3" nie grałem. A Templar chyba nie na PC grywa?

Z innej beczki: spróbowałem tego waszego BioShocka, ale kompletnie mnie to nie wciągnęło. Dodatkowo mnie zniechęciły mapa i interfejs, no a to "hakowanie" maszyn to w sumie nie wiem co o tym sądzić :P gierka w gierce, ale po co? :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13083
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Games

#57 Post autor: lis23 » pt maja 31, 2013 02:04 am

" Bioshock " to przede wszystkim klimat: podwodne miasto i ten cały oldscul,cała ta dbałość o szczegóły, wystrój wnętrz, mapy nie pamiętam, hakowanie było całkiem ok ale najważniejsze są plazmidy, czy jak im tam, dające nam nowe moce i spotkania z Big Tatuśkiem ;).
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Games

#58 Post autor: Koper » pt maja 31, 2013 11:13 am

Jeśli chodzi o Bioshock to jakiejś ponad standardowej dbałości o szczegóły nie zauważyłem. No, może dziesięć lat wstecz to by robiło wrażenie, dziś to nic szczególnego.
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Games

#59 Post autor: Templar » pt maja 31, 2013 13:54 pm

Nowe Humble Bundle z grami Telltale:

http://www.humblebundle.com/weekly

za dowolną kwotę Back to the Future, Sam & Max: Devil’s Playhouse, Wallace & Gromit’s Grand Adventure i jeszcze parę innych. A za jedyne $4,19 także wszystkie epizody The Walking Dead, polecam, świetna gra, za taką cenę to grzech nie brać :P
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Games

#60 Post autor: Koper » pt maja 31, 2013 15:19 pm

Z jeszcze innej beczki: czy warto się pochylać nad Star Wars: Force Unleashed I lub II? Jedi Outcast był świetne, ale to już wiekowa gra, a chętnie bym sobie mieczem świetlnym pomachał. ;)
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

ODPOWIEDZ