Gry / W co ostatnio graliście?

Dla forum FilmMusic.pl Offtop jest źródłem sukcesu. Złotą żyłą. Dlatego stworzyliśmy specjalne miejsce wypowiedzi utrzymanej w tonie, delikatnie mówiąc, luźno-frywolnym. Wszystko co uznane zostanie za Offtop trafiać będzie tutaj.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
WhiteHussar
Nominowany do Emmy
Posty: 1504
Rejestracja: sob mar 02, 2013 23:31 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Gry / W co ostatnio graliście?

#196 Post autor: WhiteHussar » ndz mar 05, 2017 12:51 pm

Kurcze, ale to musi fajnie wyglądać na takim TV ...

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13079
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Gry / W co ostatnio graliście?

#197 Post autor: lis23 » ndz mar 05, 2017 13:03 pm

Muszę odpalić w końcu "Uncharted 4" i "Horizon Zero Dawn" - zwłaszcza, że obie gry dostały na zwykłym PS4 wsparcie dla HDR.
Swoją drogą, musiałem odłączyć PS3, bo nie mam już nań miejsca, a tv ma tylko cztery wyjścia HDMI.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
WhiteHussar
Nominowany do Emmy
Posty: 1504
Rejestracja: sob mar 02, 2013 23:31 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Gry / W co ostatnio graliście?

#198 Post autor: WhiteHussar » ndz mar 05, 2017 13:08 pm

4 konsole : LOL

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13079
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Gry / W co ostatnio graliście?

#199 Post autor: lis23 » ndz mar 05, 2017 13:28 pm

Z Nintendo, pięć ;) ale PS3 chyba sprzedam.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13079
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Gry / W co ostatnio graliście?

#200 Post autor: lis23 » pt mar 10, 2017 09:25 am

https://www.humblebundle.com/jumbo-bundle-8

Niestety, nie jestem zbyt dobry w angielskim ... co mam zrobić, żeby zakupić ten pakiet za 7$?
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
WhiteHussar
Nominowany do Emmy
Posty: 1504
Rejestracja: sob mar 02, 2013 23:31 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Gry / W co ostatnio graliście?

#201 Post autor: WhiteHussar » czw kwie 06, 2017 19:22 pm

A co powiesz o tym Scorpio i Pro ( choć teraz PRO jest słabsze ) ?

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13079
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Gry / W co ostatnio graliście?

#202 Post autor: lis23 » czw kwie 20, 2017 11:04 am

Powiem tyle, że Microsoft nie ma gier na wyłączność. Obecnie na XONE mam tylko "Forze 6", "Gears of War" 1 i 4 oraz "Halo 5 Guardians" - GoW jest już także na PC, podobnie "Quantum Break" oraz "Halo Wars" 1 i 2. Dlatego też myślę nad sprzedażą XBOXa One, którego praktycznie nie używam.

Jeszcze mała ciekawostka odnośnie Microsoftu: Otóż, już drugi raz z mojej karty kredytowej pobrano 15 zł na MICROSOFT *XBOXLIVE MSBILL.INFO IE.

Posiadam X360 oraz XONE ale nie mam abonamentu XBOX LIVE, nigdy nie kupowałem nic w ich sklepie i nie podawałem danych karty kredytowej. W marcu zmieniłem tylko hasło, aby zalogować się do konta, czyżby za to pobierano tę opłatę?
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Gry / W co ostatnio graliście?

#203 Post autor: Paweł Stroiński » sob kwie 22, 2017 21:57 pm

A kiedy podawałeś im w ogóle swoje dane?

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13079
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Gry / W co ostatnio graliście?

#204 Post autor: lis23 » ndz kwie 23, 2017 11:07 am

Paweł Stroiński pisze:
sob kwie 22, 2017 21:57 pm
A kiedy podawałeś im w ogóle swoje dane?
No właśnie, nie. Tzn. na koncie obu konsol ale mam konto Microsoftu na PC, choć i tam nic nie kupowałem.
Miesięcznie opłacam tzw. Orgin Access, który występuje również na X360/XONE pod nazwą EA Access ale mogliby sami sobie uruchomić mi opłatę za tę samą usługę na konsolach? Byłem na swoim koncie na stronie Microsoftu, Xboxa i EA i nie mam tam żadnych dodatkowych opłat, abonamentów, itp. Na razie byłem w banku i oni wysłali zapytanie, co to jest i kiedy i gdzie to aktywowałem i ma mi przyjść sms z odpowiedzią.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13079
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Gry / W co ostatnio graliście?

#205 Post autor: lis23 » czw mar 22, 2018 00:28 am

"Ghost of a Tale" - Mała, niezależna, stworzona przez jedną osobę, byłego animatora DreamWorks gra, opowiadająca o mysim minstrelu, imieniem Tilo.
Ghost of a Tale to połączenie gry akcji i przygodówki z domieszką RPG i skradanki. Jako mała mysz podróżujemy po quasi-średniowiecznym świecie zamieszkałym przez zwierzęta, starając się wyjaśnić pochodzenie grasujących wokół hord szczurów-zombie i potwierdzić opowieści o skarbie ukrytym wewnątrz tajemniczej wieży.

Ghost of a Tale to niezależna gra action-adventure z domieszką RPG, w której wcielamy się w niewielkich rozmiarów mysz i wyruszamy w fascynującą podróż po średniowiecznym świecie zamieszkanym przez zwierzęta. Gra jest autorskim projektem Lionela Gallata, który współpracował jako animator ze studiami Dreamworks i Universal, a na koncie ma m.in. pracę przy takich tytułach jak Książę Egiptu, Droga do Eldorado, Sinbad, Rybki z ferajny czy Jak ukraść księżyc. Na początku gry trafiamy na tajemniczą wyspę Periclave. Czego szukamy? Co takiego wydarzyło się na wyspie? Dlaczego wokół grasują niesamowite szczury-zombie? To właśnie będziemy musieli odkryć. Wiemy jedynie, że Periclave była od dawna przyczółkiem potężnej armii szczurów, dziś jednak wydaje się opuszczona i nawiedzona. Opowieści mówią o fantastycznym skarbie, który spoczywa ukryty gdzieś w wieży, górującej nad wyspą. Jednak, nawet dla potężnego wojownika, wyprawa po bogactwo jest bardzo ryzykowna. Gra nie jest typowym hack’n’slashem, w którym musielibyśmy stawić czoła armii nieumarłych szczurów, nie jest również klasyczną, spokojną przygodówką. Podczas zabawy w Ghost of a Tale nie zabraknie zarówno eksploracji niezbadanych krain, podczas której czytać będziemy dzienniki, odnajdywać wskazówki, odkrywać tajemnice, jak i walk z rozmaitymi przeciwnikami. Doświadczenie zdobywać możemy i dzięki potyczkom, i dzięki odkrywaniu nowych terytoriów. Wśród inspiracji do powstania gry autor wymienia m.in. takie arcydzieła literatury dziecięcej i młodzieżowej jak Robin Hood, Kubuś Puchatek czy bajki La Fountaine’a oraz rysunki Alana Lee i Johna Howe’a, znanych chociażby z ilustracji dzieł Tolkiena. Spośród gier wyraźnie widoczne są nawiązania do takich tytułów jak Zelda, Ico, Dark Souls czy seria Gothic.

https://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=21299
https://www.youtube.com/watch?v=tigso6GJtsY

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
WhiteHussar
Nominowany do Emmy
Posty: 1504
Rejestracja: sob mar 02, 2013 23:31 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Gry / W co ostatnio graliście?

#206 Post autor: WhiteHussar » czw maja 03, 2018 15:09 pm

Wreszcie zapowiada się konkretna i w poważnym klimacie gra od Rockstara!

Oby muzyka była tak dobra jak w RDR, bo do dziś uważam, że jest to najlepszy soundtrack jaki stworzono do gier!

https://youtu.be/wws20y93XKA

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13079
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Gry / W co ostatnio graliście?

#207 Post autor: lis23 » pn gru 16, 2019 10:17 am

Zakupiłem sobie na Steam bardzo tanio "Prince of Persia" z 2008 roku, niestety, gra się uruchamia ale nie wczytuje się ( wczytywanie gry jest zamrożone ).
Przeinstalowałem grę, próbowałem dać zgodność z Windows 8, 7, Vista i XP i nic nie działa ( zgodność z XP nie działa w ogóle, podobnie jak uruchomienie jako administrator ), ponoć gra w ogóle nie działa na Windows 10, tylko na Viście i XP ale o tym na Steam nie pisze. Mogę coś z tym zrobić?
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Gry / W co ostatnio graliście?

#208 Post autor: Paweł Stroiński » pn gru 16, 2019 12:42 pm

Jeśli możesz jeszcze zrobić, po prostu wycofaj się z zakupu i kup, kiedy ogarną problem.

Może GOG ma działającą wersję?

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13079
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Gry / W co ostatnio graliście?

#209 Post autor: lis23 » pn gru 16, 2019 12:55 pm

Paweł Stroiński pisze:
pn gru 16, 2019 12:42 pm
Jeśli możesz jeszcze zrobić, po prostu wycofaj się z zakupu i kup, kiedy ogarną problem.

Może GOG ma działającą wersję?
Na GOGu kupiłem w tym roku "Gothica 3' i jest jeszcze lepiej, bo po uruchomieniu gry mam tylko czarny ekran i tyle.
Grę zakupiłem za 13 zł i chyba ją wycofam, choć nigdy tego nie robiłem ... Na Uplay gra kosztuje 20 zł ale tam w ogóle nie ma podanych wymagań sprzętowych a na Steam pisze jednak:
OS: Windows® XP/Windows Vista® (only)
ja tego, niestety nie zauważyłem, więc nie wiem, czy mam podstawę do reklamacji?
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Gry / W co ostatnio graliście?

#210 Post autor: Paweł Stroiński » pn gru 16, 2019 12:56 pm

A nie masz po prostu praw do rezygnacji z zakupu do 14 dni, jak to w necie?

ODPOWIEDZ