Netbooki

Dla forum FilmMusic.pl Offtop jest źródłem sukcesu. Złotą żyłą. Dlatego stworzyliśmy specjalne miejsce wypowiedzi utrzymanej w tonie, delikatnie mówiąc, luźno-frywolnym. Wszystko co uznane zostanie za Offtop trafiać będzie tutaj.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Marek Łach
+ Jerry Goldsmith +
Posty: 5671
Rejestracja: śr maja 04, 2005 16:30 pm
Lokalizacja: Kraków

Netbooki

#1 Post autor: Marek Łach » czw mar 28, 2013 01:55 am

Pytanie do oblatanych w tematach komputerowych.

Zastanawiam się nad kupnem netbooka - ze względu na gabaryty (do pracy często jeżdżę na rowerze i wożenie 15-calowego lapka jest trochę uciążliwe, choć dotąd tak robiłem). Komputerek byłby mi potrzebny w 95% do pracy czysto biurowej: pisanina w Wordzie/Office, przeglądanie pdf-ów (czasami o większych rozmiarach), poza tym dostęp do internetu (ale nie przeglądanie filmów HD na YT, raczej strony o mniejszej zawartości grafiki, coś pokroju Gazety Prawnej czy naszego FM). Generalnie więc podstawową kwestią byłoby, żeby na komputerku wygodnie się pisało. Zakładany koszt to plus minus 1000 zł, z tym że chciałbym mieć od razu wgrany system op., więc dopuszczam wzrost ceny w rozsądnych granicach.

Macie coś do polecenia w takiej kategorii? Za jakimi parametrami powinienem się rozglądać? Czy te lapki Acer chodzące poniżej 900 zł nie zmulą się po pół roku wskutek aktualizacji systemu, flashów na stronach internetowych etc.?

Z góry dzięki za propozycje.

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Netbooki

#2 Post autor: Templar » czw mar 28, 2013 03:26 am

Do 1100 można znaleźć Acera AO722 z C-60 i z systemem rzecz jasna, bez systemu można w tej cenie znaleźć coś lepszego, np.:

http://www.ajkomp.pl/acer-ao756-877b2kk ... p8739.html

ale z Windowsem to już wyjdzie znacznie więcej, także chyba ten AO722 będzie najlepszy. C-60 powinien być wystarczający do Twoich potrzeb, tutaj jest np. za 1099:

http://allegro.pl/acer-722-c-60-2gb-320 ... 02868.html
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Netbooki

#3 Post autor: Krzysiek » czw mar 28, 2013 10:42 am

do pracy często jeżdżę na rowerze i wożenie 15-calowego lapka jest trochę uciążliwe


a potrzebujesz mniejszy.... nie gryzie się to z poniższym :? ?
pisanina w Wordzie/Office, przeglądanie pdf-ów (czasami o większych rozmiarach). Generalnie więc podstawową kwestią byłoby, żeby na komputerku wygodnie się pisało
Pisać dobrze się też pisze na klawierce z telefonu, ale to właśnie wielkość ekranu powoduje komfort pisania czy czytania

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Netbooki

#4 Post autor: Adam » czw mar 28, 2013 10:52 am

dla mnie kupowanie netbooka jest zdecydowanie mało sensowne - najprostszego laptopa 15" mozna kupić już za 1300 i będzie zawsze lepszy i pożyteczniejszy niż maleńki netbook. ale co kto woli..
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Marek Łach
+ Jerry Goldsmith +
Posty: 5671
Rejestracja: śr maja 04, 2005 16:30 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Netbooki

#5 Post autor: Marek Łach » czw mar 28, 2013 13:54 pm

Ok, dzięki Templar, przyjrzę się temu sprzętowi. :)
Krzysiek pisze:to właśnie wielkość ekranu powoduje komfort pisania czy czytania
Poniekąd masz rację i nie będę się spierał - po prostu miałem kontakt z kilkoma netbookami znajomych i na jednych pracowało mi się wygodniej, a na innych mniej (chyba ze względu na ekran i rozdzielczość). Natomiast te wygodne były do moich potrzeb wystarczające, choć oczywiście nic nie zastąpi pisania na monitorku 15 calowym i w górę. :)
Adam pisze:najprostszego laptopa 15" mozna kupić już za 1300 i będzie zawsze lepszy i pożyteczniejszy niż maleńki netbook.
Chodzi tylko i wyłącznie o gabaryty - potrzebuję "przenośnego Worda", który będzie poręczny i będzie mało ważył. Mam niezłego lapka 15 calowego i noszenie go, a już tym bardziej jazda z nim na rowerze, są trochę męczące. Stąd też nie potrzebuję wypasionego multimedialnego tabletu, który waży wprawdzie mało, ale jest droższy i ma funkcje, które są dla mnie zbędne.

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Netbooki

#6 Post autor: Templar » czw mar 28, 2013 15:10 pm

Ewentualnie jeszcze można pomyśleć o rozwiązaniu tablet + klawiatura.
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Netbooki

#7 Post autor: Bucholc Krok » czw mar 28, 2013 15:39 pm

Marek Łach pisze:Mam niezłego lapka 15 calowego i noszenie go, a już tym bardziej jazda z nim na rowerze, są trochę męczące.
Kwestia dobrego plecaka. :)
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Netbooki

#8 Post autor: Krzysiek » pt mar 29, 2013 08:32 am

Jeśli już mowa o plecakach polecam dobre a względnie tanie z Maxpedition. Lub jeśli ktoś ma większe wymagania to TAD lub Eberlestock'a plecak o ciekawej nazwie Halftruck :D

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Netbooki

#9 Post autor: Krzysiek » pt mar 29, 2013 08:34 am

a wracając do tematu przenośnych komputerków, może by określić jaki ma być rozmiar matrycy? Jeśli to jednak nie ma być duże a względnie lekkie kup w promocji jakiegoś operatora telefonicznego (może jeszcze mają) HP mini

kickass
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 8
Rejestracja: czw kwie 04, 2013 14:41 pm

Re: Netbooki

#10 Post autor: kickass » pt kwie 05, 2013 10:06 am

netbook do codziennej pracy, tym bardziej do pisania tekstów będzie mało praktyczny. a dlaczego? ponieważ, malutki ekranik i malutka klawiatura, znacznie zmniejsza komfort pisania tekstów. chyba że w pracy podepniesz do niego normalny monitor i klawiaturę :)

ODPOWIEDZ