XBOX 360 czy PLAYSTATION 3 - co wybrać ?

Dla forum FilmMusic.pl Offtop jest źródłem sukcesu. Złotą żyłą. Dlatego stworzyliśmy specjalne miejsce wypowiedzi utrzymanej w tonie, delikatnie mówiąc, luźno-frywolnym. Wszystko co uznane zostanie za Offtop trafiać będzie tutaj.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: XBOX 360 czy PLAYSTATION 3 - co wybrać ?

#61 Post autor: lis23 » śr maja 22, 2013 00:18 am

Hmmm ... odpowiadając na pytanie z tematu wątku: PC :P

a co do konsol to myślę, że żadnej z nich nie warto kupować na starcie: wysoka cena i mała liczba gier, które nie wykorzystają w 100% możliwości nowej konsoli - przynajmniej tak było w przypadku PS3, którą nabyłem dopiero w 2010 roku - poza tym myślę, ze jeżeli twórcy gier nie będą tak ordynarnie olewać PC tów jak do tej pory, to gry multiplatformowe i tak najlepiej wyglądać powinny na PC ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: XBOX 360 czy PLAYSTATION 3 - co wybrać ?

#62 Post autor: Templar » śr maja 22, 2013 00:32 am

lis23 pisze:poza tym myślę, ze jeżeli twórcy gier nie będą tak ordynarnie olewać PC tów jak do tej pory, to gry multiplatformowe i tak najlepiej wyglądać powinny na PC ;)
Twórcy gier AAA będą olewać jeszcze bardziej, na konsole gry sprzedają się coraz lepiej, a na PC coraz gorzej.

A co do cen, to według plotek pojawiających się już od dłuższego czasu to nowe konsole mają być na starcie tanie, po jakieś 1600zł. Gry startowe nie wykorzystują nigdy 100% mocy konsol, ale to właśnie na początku życia konsol tytuły multiplatformowe wyglądają lepiej niż na PC.
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: XBOX 360 czy PLAYSTATION 3 - co wybrać ?

#63 Post autor: lis23 » śr maja 22, 2013 00:47 am

Heh, Jesteś kolejnym piewcą teorii, że PC umiera?
miał już umrzeć wiele lat temu, a mimo to się trzyma ;)
nowe konsole mają mieć PC - tową architekturę, więc nie powinno być aż tak wielkiej przepaści jak obecnie ale konsole będą nadal ograniczone nie wymienialnymi bebechami a PC można modernizować, więc z biegiem czasu PC znowu przegoni konsole p mocą karty graficznej, ilością pamięci RAM, itp.
ja, w każdym razie, pewnie prędzej czy później zakupię PS4, gdyż na konsolach Sony gram od zawsze - tylko ten nowy pad mnie zniechęca ... :?
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: XBOX 360 czy PLAYSTATION 3 - co wybrać ?

#64 Post autor: Templar » śr maja 22, 2013 01:07 am

No ja nigdzie nie twierdzę, że PC umiera, zresztą zacznijmy od tego, że PC nie jest przeznaczone jedynie do gier, 99% osób to wykorzystuje je do czego innego. A z gier to jest tam spory rynek gier indie. Ale gry AAA, czyli wysokobudżetowe są produkowane głównie z myślą o konsolach, a na PC to od biedy wydadzą jakaś konwersję, często mocno zabugowaną i sprawiające wiele problemów, że przytoczę tu choćby przykład GTA 4.

Co do możliwości modernizacji komputerów, jasne, że można, ale to kosztuje, pokaż mi jakiś komputer za 1200zł, który pozwoli Ci przez kilka lat uruchamiać każdą grę w przyzwoitych ustawieniach graficznych, tak żeby gra nie wyglądała gorzej niż na konsoli. Jak kupisz konsolę w dniu premiery to przez jakieś 7 lat masz zapewniony dostęp do praktycznie każdej nowej gry AAA i nie musisz się martwić sprzętem i tym czy zadziała nawet na najniższych ustawieniach. Z roku na rok jest coraz gorzej z tymi tytułami AAA na PC, Blizzard też już postanowił tworzyć na konsole, wcześniej jeszcze CDPR, za jakiś czas jedynymi exami na komputerach to będą gry indie.
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: XBOX 360 czy PLAYSTATION 3 - co wybrać ?

#65 Post autor: lis23 » śr maja 22, 2013 01:35 am

Ja na PS3 gram tylko w te tytuły, których nie ma na PC, czyli tzw. ezklusiwy - seria Uncharted, Castelvania / która ukaże się w tym roku na PC /, Little Big Planet, God of War, Killzone, Resistance, itp.
w sumie, to nawet w miarę niedrogi komp do ok. 2000 zł pociągnie gry w lepszej jakości, niż PS3 i X360, gdyż wyświetli je przynajmniej w większej rozdzielczości a zastój na rynku, spowodowany, min. zacofaniem obecnych konsol spowodował, że wcale nie trzeba tak często robić upgrate kompa, żeby sobie komfortowo pograć w nowe gry - poza tym, w RTS i strzelanki to tylko na PC :P
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: XBOX 360 czy PLAYSTATION 3 - co wybrać ?

#66 Post autor: Templar » śr maja 22, 2013 01:54 am

lis23 pisze:w sumie, to nawet w miarę niedrogi komp do ok. 2000 zł pociągnie gry w lepszej jakości, niż PS3 i X360
Ale kupiony teraz, a taki za 2000zł sprzed 4 lat to już by miał problem z uruchomieniem najnowszych gier. No nawet na moim kompie sprzed 3 lat miałem problem z uruchomieniem Wiedźmina 2, bo twórcy dali dupy z działaniem przy kartach ATI. Dopiero kilka kolejnych patchy to poprawiło, a i tak mi nie pozwoliło to uruchomić gry w jakiejś dużo lepszej jakości, podczas gdy Crysis 2 na full detalach działał bardzo dobrze, w końcu sprzęt za ponad 3 tysiące złotych. Takie problemy na konsoli są nie do pomyślenia, wydam teraz na PS4 te 1600zł (jeśli ploty się sprawdzą) i nie muszę przez kilka kolejnych lat się martwić, czy będą jakieś problemy kartami AMD albo Nvidii. A gry multiplatformowe to na PC wyglądały lepiej dopiero po 3 latach od premiery konsol, a i nadal wiele tytułów nie przebija exclusive'ów jak Uncharted 3, God of War 3 czy Gears of War 3.
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: XBOX 360 czy PLAYSTATION 3 - co wybrać ?

#67 Post autor: lis23 » śr maja 22, 2013 02:02 am

Wiesz, przez trzy lata jechałem na PC za ok. trzy tysiące zł i było w miarę ok, nawet gdy przeszedłem na monitor FHD:

dosyć słaba i tania płyta główna za 300 zł
AMD Pahenom pierwszej generacji
ATI Radeon HD4870
4 GB RAM
Windows Vista 64 bit

przemęczyłem i " Crysisa 2 " i " Wiedźmina 2 ", oba w FHD ;), a teraz mam problemy z " Crysisem 3 " na karcie od InVidii / artefakty pod postacią " szachownicy ' po prawej stronie ekranu i nie jest to, ponoć związane z moją kartą, bo efekt ów pojawia się nawet na GTX 670 /, więc dało się pograć w miarę przyzwoicie przez ok. trzy lata.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: XBOX 360 czy PLAYSTATION 3 - co wybrać ?

#68 Post autor: Templar » śr maja 22, 2013 02:09 am

No właśnie 3 tysiące złotych, 3 lata i są problemy. A PS3 w 2008 za jakieś 1400 zł i jeszcze nawet po premierze PS4 będzie sporo gierek wychodzić na poprzednią generację. A poza tym sporo genialnych exów nie tylko na PS3, ale też i po prostu tylko na konsole jak np. Red Dead Redemption. Także jeśli ktoś chce tylko sprzęt do grania, to konsola będzie lepszym wyborem.
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: XBOX 360 czy PLAYSTATION 3 - co wybrać ?

#69 Post autor: lis23 » śr maja 22, 2013 02:10 am

Templar pisze:No właśnie 3 tysiące złotych, 3 lata i są problemy. A PS3 w 2008 za jakieś 1400 zł i jeszcze nawet po premierze PS4 będzie sporo gierek wychodzić na poprzednią generację. A poza tym sporo genialnych exów nie tylko na PS3, ale też i po prostu tylko na konsole jak np. Red Dead Redemption. Także jeśli ktoś chce tylko sprzęt do grania, to konsola będzie lepszym wyborem.
Najlepszy wybór to mieć PC i konsolę, jak ja :P

a teraz mam już znacznie lepszy sprzęt:

Asrock P67 PRO3 B3
I5 - 2500K
8 GB RAM
GTX 570
Windows Seven 64 bit
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: XBOX 360 czy PLAYSTATION 3 - co wybrać ?

#70 Post autor: Templar » śr maja 22, 2013 02:16 am

No jak kogoś stać to tak, ja też mam PC, co 2-3 lata kupuję nowy, ale wykorzystuję go głównie do innych celów, gram na nim tylko od czasu do czasu. Ale gdybym chciał tylko grać to średnio by mi się widziało wydawanie 3 tysięcy zł co 3 lata, jak konsola za 1600 zł starczy na co najmniej 7 lat. Poza tym dla mnie pad w większości gier jest wygodniejszy, nawet grając na PC podpinam kontroler Xboxa.
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: XBOX 360 czy PLAYSTATION 3 - co wybrać ?

#71 Post autor: lis23 » śr maja 22, 2013 02:23 am

Też podpinam sobie kontroler od X pudła ale tylko do gier typu Need for Speed, Batman AA, AC, PoP, choć w końcu się przemogłem i zagrałem na padzie w ACIII - poprzednie części serii były dla mnie niegrywalne na padzie ;)
w tym roku, zapewne będę musiał wymienić dyski twarde / mój systemowy dysk będzie miał dwa lata w październiku a ostatnio dyski padają mi co dwa lata, rok temu padł mi zewnętrzny WD po równo dwóch latach :? /, myślę, żeby kupić dysk 256 GB na system i 1TB na resztę + dysk zewnętrzny na przegranie danych, do tego myślę nad zmianą obudowy, grafiki na GTX 670 4GB, tylko nie wiem, jak mój nie podkręcony I5 sobie poradzi, a na podkręcaniu się nie znam i nie znam nikogo, kto się zna ... :?
poza tym, nowy Xbox nie będzie wstecznie kompabitylny + za granie w używki będzie trzeba płacić, więc granie na konsoli nie jest już tak pociągające ...
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: XBOX 360 czy PLAYSTATION 3 - co wybrać ?

#72 Post autor: Templar » śr maja 22, 2013 02:31 am

PS4 podobno ma być wstecznie kompatybilne i nie będzie płacenia za granie w używki, ale to się dopiero okaże na E3 jak będzie naprawdę. A na PC to też z tym różnie jest, bo niektóre gry (jak np. te od Valve, ale nie tylko) wymagają wklepania kodu na Steama albo Origina i już nikomu używanej kopii nie sprzedasz. Takie SimCity jeszcze wymaga do tego stałego połączenia internetowego. A i niektóre stare gry sprawiają czasem problemy z najnowszymi systemami Microsoftu.
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: XBOX 360 czy PLAYSTATION 3 - co wybrać ?

#73 Post autor: lis23 » śr maja 22, 2013 02:38 am

Ja w ogóle nie sprzedaję gier, mam już ponad 160 oryginałów a ukończyłem jakieś 5% tego :mrgreen:
mam konto na Sream, Orgin i Uplay i nie przeszkadza mi to.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: XBOX 360 czy PLAYSTATION 3 - co wybrać ?

#74 Post autor: Templar » śr maja 22, 2013 02:41 am

lis23 pisze:Ja w ogóle nie sprzedaję gier, mam już ponad 160 oryginałów a ukończyłem jakieś 5% tego :mrgreen:
mam konto na Sream, Orgin i Uplay i nie przeszkadza mi to.
No to co Ci przeszkadzają używki na nowym Xboksie? :P A ze 150 to ja już mam tylko na PS3 i to tylko wersje pudełkowe, bo jeszcze z tych co mam tylko w wersji cyfrowej na PS3 to będzie ze 100 :D A na PC to już nawet nie liczę, bo tego to mam do cholery :P
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: XBOX 360 czy PLAYSTATION 3 - co wybrać ?

#75 Post autor: lis23 » śr maja 22, 2013 02:48 am

Ja na PS3 mam tylko te najlepsze tytuły i w większości używki - z nówek mam " Uncharted 3 " i " Batman Arkham City " - nie chciało mi się czekać miesiąc na wersję PC i żałuję, gdyż miałbym EK ... :?
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

ODPOWIEDZ