XBOX 360 czy PLAYSTATION 3 - co wybrać ?

Dla forum FilmMusic.pl Offtop jest źródłem sukcesu. Złotą żyłą. Dlatego stworzyliśmy specjalne miejsce wypowiedzi utrzymanej w tonie, delikatnie mówiąc, luźno-frywolnym. Wszystko co uznane zostanie za Offtop trafiać będzie tutaj.
Wiadomość
Autor
Szczypior
George Lucas
Posty: 3327
Rejestracja: wt sty 24, 2012 12:48 pm

Re: XBOX 360 czy PLAYSTATION 3 - co wybrać ?

#16 Post autor: Szczypior » pt sty 18, 2013 20:36 pm

I wszyscy byli zadowoleni :)

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: XBOX 360 czy PLAYSTATION 3 - co wybrać ?

#17 Post autor: Templar » pt sty 18, 2013 20:50 pm

Ghostek pisze:Ech, kiedyś to były "konsole"...

Obrazek
Burżujów było stać na oryginał:

Obrazek

:P

A jak tak się przebijamy po hipstersku, to handluj z tym:

Obrazek

Nadal mam Commodore'a 64, a także Atari ST i Amigę 1200, Pegasusa i NESa też mam ;)
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: XBOX 360 czy PLAYSTATION 3 - co wybrać ?

#18 Post autor: Ghostek » pt sty 18, 2013 21:43 pm

Twoja dobra trwa 49478472042 godzin, czy co, że to wszystko przeżyłeś? :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: XBOX 360 czy PLAYSTATION 3 - co wybrać ?

#19 Post autor: Adam » pt sty 18, 2013 22:24 pm

Templar ostro ex'pił od małego.. ja pamiętam Prinsa na Head Explorerach pomarańczowych 8)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: XBOX 360 czy PLAYSTATION 3 - co wybrać ?

#20 Post autor: Templar » sob sty 19, 2013 00:40 am

A jeszcze odniosę się do postu Krzyśka:
Krzysiek pisze:Mam kumpla, kóry zaczynał swoją przygodę z konsolami jeszcze od PS1. Doszedł do etapu w którym ma chyba wszystkie konsole + jakieś mniejsze z Sony dla dzieci. Psuły mu się i wszystkie (nie mając w domu kompa przychodził do mnie i szukałem gdzie da się to naprawić lub dobrze sprzedać). A jak pamiętam PS3 miał i zwykłe i slimy. Z tym, że jak mówił - slim potrzebuje więcej miejsca do chłodzenia.
Od jakiegoś czasu eksploatuje tylko PS3 - gra sam, z dziećmi lub na sieci. Jego dzieci też nie oszczędzają tego sprzętu.
Z mojego doświadczenia mogę powiedzieć, że jak konsolę się czyści systematycznie to nie powinno być żadnych problemów, u mnie konsola też nie ma dużo miejsca na półce, a mam już 4 lata FATa, który chodzi bardzo często po 24h, czasem to i nawet ponad tydzień nie była konsola wyłączana, w pokoju też gorąco, szczególnie w zimie, bo wtedy mam ponad 30 stopni w pokoju, także konsola grzeje się mocno, a mimo to 4 lata trzyma się dobrze.
Krzysiek pisze:Co ważne (chyba) a o ile nie doczytałem lub Kolega Templar tego nie napisał, PS3 powinna być zhakowana. Czyli dobrze by było gdyby miała wgrany całkiem inny system. Daje to max możliwości.
Po co? CFW na PS3 nic ciekawego nie daje, przywraca możliwość instalacji Linuxa, która została usunięta przez Sony, no ale po cholerę to na PS3 trzymać, lepiej kompa kupić, no chyba, że taka bida, że tylko na konsolę stać :P A instalując CFW ryzykujesz bana na PSN, no a ja bym nie chciał stracić konta, a w szczególności kilkuset gier, które kupiłem na PS Store :P
Krzysiek pisze:Wybór gier na PS3 jest powalający i każdy znajdzie coś dobrego dla siebie. Nie wiem jak to teraz wygląda (może Templar mnie poprawi) ale w początkach obu tych konsol gry były wydawane tylko w 720p. I X nadal tak ma (odtwarzacz DVD i krążki tego typu). Natomiast PS3 ma juz chyba gry w 1080p. Co dla obrazu robi wielką różnicę.
Większość to jednak 720p, są wyjątki jak np. Gran Turismo 5, ale głównie 720p i do tego czasem 3D.
Krzysiek pisze:I przy dalszym porównaniu - konsole vs komputer zawsze ten drugi wygra jakością obrazu (oczywiście przy niebagatelnie wyższym wkładzie finansowym choćby na samą kartę graficzną).
No na pewno nie zawsze, przy premierze to konsole zawsze oferują lepszą grafikę, szczególnie widać to przy ex-ach, weźmy takie Uncharted 2, żadna gra na PC nie oferowała wtedy takiej grafiki, teraz to już koniec generacji się zbliża to wiadomo, że PC teraz wygrywa, no ale myślę, że za niecały rok będzie nowy PS i Xbox i wtedy znowu konsole będą oferowały lepszą jakość. Poza tym pragnę zauważyć, że większość gier jest robiona na konsole, a na PC to są robione porty przez inne studia, no i czasem wychodzi to tragicznie jak np. GTA IV. A i sporo rzeczy w ogóle nie wychodzi, w Red Dead Redemption na PC nie zagrasz ;)
Krzysiek pisze:Z innej beczki... Nie zagłębiałem się w różnice matryc między UE-32ES6100 (jaki ma Kolega Michał) a modelem UE-32ES5500 ale w grach ten drugi wypada dobrze. Słabiej wychodzi to z obrazem tv. Jednak przy (chyba taką widziałem) różnicy ok 300zł między modelem 32 a 37" do grania bardziej się nadaje większy.
ES6100 zdecydowanie lepszy, lepsza matryca, wbudowane WiFi i co najważniejsze 3D, naprawdę w grach (a też i w filmach) fajna rzecz, Uncharted 3 w 3D wygląda rewelacyjnie, polecam. A z tym, że do grania to tylko duży ekran to się nie zgadzam, sam gram często na telewizorku 22", mam też 37", no i jakoś wielkość mi różnicy nie robi, zresztą na większym to już widać pikselozę, szczególnie, że jak mówiłem większość gier to 720p, ale nawet i 1080p to też jeszcze nie jest idealne na duże telewizory, czekamy na 4K :P

Krzysiek pisze:I rzecz chyba najważniejsza.... Nikt (Play Orenge i inne) nie oferują w jakiś promocjach PS3 ?? Po co kupować?
Play ma w ofercie PS3 i Vitę, ale jak patrzyłem ostatnio to oferty bardzo nieopłacalne, teraz mają prace konserwacyjne na stronie to nie mogę sprawdzić :P
Krzysiek pisze:http://www.morele.net/strefa-gracza/kon ... nsole-115/ nie wiem czy na ten sprzęt są to dobre ceny, ale często mają jakieś promocje czy przeceny
Polecam:

www.ultima.pl

tam mają niższe ceny, no i często u nich kupuję i mogę polecić, choć ja osobiście chodzę do sklepu na Chłodnej w Warszawie.
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: XBOX 360 czy PLAYSTATION 3 - co wybrać ?

#21 Post autor: Krzysiek » sob sty 19, 2013 10:06 am

większość gier to 720p, ale nawet i 1080p to też jeszcze nie jest idealne na duże telewizory, czekamy na 4K
Tylko że skalery 4K w tv są słabe w porównaniu do montowanych w Blu lub amplitunerach. Natomiast co do różnic między modelami 6100 a 5500 nie chodziło mi o 3D czy inne wynalazki. Bo to nie są różnice w jakości matrycy (tę widać np pomiędzy modelem 8000 a 6100)
....żadna gra na PC nie oferowała wtedy takiej grafiki, teraz to już koniec generacji się zbliża to wiadomo, że PC teraz wygrywa
Zgodzę się co do płynności czy "grywalności" - tu PS3 jest górą, ale przy pełnych detalach i rozdzielczości 2560 x 1600 grafika z kompa zawsze bedzie ładniejsza

Kumpel właśnie po to zhakował swoją PS3 by nie musieć kupować komputera i dodatkowo zagracać mieszkania. Ale chyba laptopa też już mają bo jakiś czas temu widziałem jak koleżanka przy nim siedziała.

Tak czy inaczej jakiś amplituner by sie przydał do przeskalowania bo pierwsze tv w 4K dostępne na rynku i tak będą piekielnie drogie a nie sądzę by nagle ktoś za dwa lata biegł do sklepu i miał na niego kasę (chyba że już teraz zaczniecie składać)

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: XBOX 360 czy PLAYSTATION 3 - co wybrać ?

#22 Post autor: Bucholc Krok » sob sty 19, 2013 14:55 pm

Czy w którymś z polskich sklepów internetowych można jeszcze dostać PS2?
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: XBOX 360 czy PLAYSTATION 3 - co wybrać ?

#23 Post autor: Templar » sob sty 19, 2013 15:10 pm

Krzysiek pisze:Natomiast co do różnic między modelami 6100 a 5500 nie chodziło mi o 3D czy inne wynalazki. Bo to nie są różnice w jakości matrycy (tę widać np pomiędzy modelem 8000 a 6100)
Ale ES6100 też ma lepszą matrycę od ES5500, różnica jest bardzo widoczna. Gdyby nie to, że Turek już kupił telewizor, to ja bym polecał jedynie dołożenie do modelu ES6800, który ma 2 rdzenie, a kosztuje jakieś 300zł więcej.
Krzysiek pisze:Zgodzę się co do płynności czy "grywalności" - tu PS3 jest górą, ale przy pełnych detalach i rozdzielczości 2560 x 1600 grafika z kompa zawsze bedzie ładniejsza
No właśnie tu się nie zgodzę, podaj mi jakiś tytuł na PC z 2009 roku (lub starszy), który przy pełnych detalach i Bóg wie w jakiej rozdzielczości wyglądał lepiej niż Uncharted 2. Konsole w momencie premiery to są naprawdę mocne sprzęty, do których producenci muszą dokładać, Sony na PS3 straciło 5 mld dolarów. I o ile w tytułach multiplatformowych to wersja na PC jest często najładniejsza, tak przy ex-ach, jak np. Killzone i Uncharted na PlayStation czy Gears of War na Xbox dostajemy niesamowitą oprawę, z którą mało który tytuł na PC może konkurować, no ale w końcu są one robione tylko na jedną platformę, do tego duża pomoc od Sony/Microsoftu. Na PC musisz jednak myśleć o dużo większej ilości sprzętu, bo nikt by nie wydał gierki, która działałaby wyłącznie na jednym zestawie za 5000zł, szczególnie, że sprzedaż gier na PC wysoka nie jest, 2 mln to już duży sukces, na konsoli to 10 mln albo i więcej :P
Krzysiek pisze:Kumpel właśnie po to zhakował swoją PS3 by nie musieć kupować komputera i dodatkowo zagracać mieszkania. Ale chyba laptopa też już mają bo jakiś czas temu widziałem jak koleżanka przy nim siedziała.
A bana na PSN się nie boi? No chyba, że nic nie kupuje, ale ja np. mam już ponad 300 gier zakupionych z samego PS Store, a jak Sony wykryje CFW to konto banują i żadnych reklamacji nie przyjmują, a i przy okazji konsola trafia na czarną listę i w żaden sposób już z PSN (nawet z innego konta) się z niej nie połączysz.
Bucholc Krok pisze:Czy w którymś z polskich sklepów internetowych można jeszcze dostać PS2?
Szukaj na Allegro, tutaj widzę, że jest nówka z gwarancją 2-letnią:

http://allegro.pl/nowa-playstation-2-sl ... 23422.html

a w zwykłych sklepach to już raczej nie dostaniesz, kilka dni temu zakończono produkcję PS2, która była dostępna jeszcze w sklepach w Japonii, teraz już nowych sztuk nie wysyłają.
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: XBOX 360 czy PLAYSTATION 3 - co wybrać ?

#24 Post autor: Bucholc Krok » sob sty 19, 2013 20:14 pm

Niedawno sprawdzałem na Allegro i była jedna nowa, ale trochę więcej kosztowała. Teraz widzę obie poszły i nic dziwnego za tę cenę.
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: XBOX 360 czy PLAYSTATION 3 - co wybrać ?

#25 Post autor: Krzysiek » ndz sty 20, 2013 19:14 pm

w zeszłym tygodniu widziałem chyba w Lidlu bądź Biedronce

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: XBOX 360 czy PLAYSTATION 3 - co wybrać ?

#26 Post autor: Bucholc Krok » pn sty 21, 2013 13:25 pm

To chyba sama obudowa była.
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: XBOX 360 czy PLAYSTATION 3 - co wybrać ?

#27 Post autor: Templar » pn sty 21, 2013 20:50 pm

Krzysiek dobrze mówi, w Biedronce czasem można dostać PS2, a ostatnio nawet i PS3 sprzedają.
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: XBOX 360 czy PLAYSTATION 3 - co wybrać ?

#28 Post autor: Bucholc Krok » wt sty 22, 2013 08:59 am

To żarty? :) Niesmaczne. :P
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: XBOX 360 czy PLAYSTATION 3 - co wybrać ?

#29 Post autor: Templar » wt sty 22, 2013 20:23 pm

Nie rozumiem dlaczego to miałyby być żarty, w Biedronce często sprzedają różny sprzęt jak laptopy, nawigacje GPS i PlayStation 2 tez można czasem dorwać, choć ostatnio to mają głównie PS3 i czasem nawet dobre ceny są.
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: XBOX 360 czy PLAYSTATION 3 - co wybrać ?

#30 Post autor: Templar » pt lut 01, 2013 02:16 am

Sony ma ogłosić coś wielkiego 20.02 - "PlayStation Meeting 2013 - See the Future", na poprzednich "PlayStation Meeting" ogłaszano właśnie PS3, czy też NGP (nazwane później PS Vita), także chyba za 19 dni zaprezentują PS4 :D
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

ODPOWIEDZ