Jak rzyć, panie premierze?

Dla forum FilmMusic.pl Offtop jest źródłem sukcesu. Złotą żyłą. Dlatego stworzyliśmy specjalne miejsce wypowiedzi utrzymanej w tonie, delikatnie mówiąc, luźno-frywolnym. Wszystko co uznane zostanie za Offtop trafiać będzie tutaj.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2837
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#4441 Post autor: swordfish » ndz sty 14, 2018 19:20 pm

Kazikowi chodziło o wzrost ulgi dla artystów. Płacą podatek od 50% swoich przychodów. Wyliczył, że mu wzrosło. 10-15 lat temu mówił już wtedy z sympatią o Kaczyńskim. U Kazika nie kojarzę songu Antykaczorowego, ale za to chętnie walił w Kwaśniewskiego i w Wałęsę. Kazik nigdy deklarytatywnie nie poparł PiSu. Ale jego pamiętny "Lewy czerwcowy" był drwiną z nieudanych rządów Pawlaka i jednocześnie wyrażenie protestu przeciw nagłemu odwołaniu premiera Olszewskiego. To w czerwcu 1992 wypłynęły teczki Macierewicza i Wałęsa wpadł w panikę.

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#4442 Post autor: Bucholc Krok » pn sty 15, 2018 10:50 am

Wojtek pisze:
pt sty 12, 2018 20:22 pm
Obrazek

XD
Już lepiej by było, gdyby powiedziała, że większość posłów/posłanek Nowoczesnej, jako opozycja totalna, patrzyli co zrobi Kaczyński. On zagłosował na TAK, no to oni dawaj na NIE. I tak to wyszło. Przynajmniej można by było wcisnąć ten kit swoim wyborcom.
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#4443 Post autor: lis23 » pn sty 15, 2018 19:38 pm

Zastanawiałem się, kiedy z TVP2 zniknie "Jeden z Dziesięciu" w ramach "dobrej zmiany" - cóż, doczekałem się:

https://naekranie.pl/aktualnosci/jeden- ... ow-2809716
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#4444 Post autor: Kaonashi » pn sty 15, 2018 19:43 pm

Produkcja do tej pory gościła na antenie TVP2, jednak dziś poinformowano, że program zmienia stację – od poniedziałku można go będzie oglądać na kanale TVP1, jednak o tej samej godzinie, 18:55.
Jak dla mnie nie ma to większego znaczenia. Ważne, że dalej będzie.
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#4445 Post autor: lis23 » pn sty 15, 2018 20:14 pm

Oki, tylko że u mnie TVP1 jest programem kodowanym i dodatkowo płatnym na kablówce i po co? Po jeden teleturniej?
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#4446 Post autor: Paweł Stroiński » pn sty 15, 2018 22:51 pm

...jakim cudem TVP1 jest kodowane?!

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#4447 Post autor: lis23 » pn sty 15, 2018 22:59 pm

Oki, zrozumiałem, że chodzi o TVPHD :mrgreen:
Za późno załapałem ;) :mrgreen:

Mimo wszystko, zamiana dziwna: "Jeden z Dziesięciu" na TVP1 a badziewne "Koło Fortuny" na dwójkę. Może jedynka się go wstydzi? ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#4448 Post autor: lis23 » wt sty 16, 2018 10:57 am

PIS ma jednak sporo wyborców, myślących tak, jak oni: dzisiaj byłem na szkoleniu BHP w pracy i od pracowników z innych obiektów dowiedziałem się, min. że "Unia Europejska to komunistyczna organizacja przestępcza, centralnie zarządzana przez Niemcy" oraz, że Wielkiej Brytanii szczęśliwie udało się z niej uciec ... Ja jestem, oczywiście za młody, bo nie pamiętam szczęśliwych czasów Gierka.
Wszyscy podzielili tę opinię oraz, że Polska powinna opuścić UE, ja wolałem milczeć, zwłaszcza, że to starsze ode mnie osoby.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2837
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#4449 Post autor: swordfish » wt sty 16, 2018 12:52 pm

Lisu, lepiej zmienić pracę jak poglądy współpracowników przeszkadzają :D Mogłeś walczyć, powiedzieć swoje zdanie, zawiodłeś Tuska, Schetynę i Petru. Oni tak wierzą, w takich młodych wojowników jak Ty.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#4450 Post autor: lis23 » wt sty 16, 2018 12:58 pm

Ale to nie byli moi współpracownicy, tylko inni pracownicy tej firmy, więc mi to wisi ;) To, co opisałem, usłyszałem w windzie i podczas drogi na szkolenie BHP.
Z moimi zmiennikami nie rozmawiam na tematy polityczne ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#4451 Post autor: lis23 » czw sty 18, 2018 11:17 am

Nowi "władcy lasu" już korzystają z nowych uprawnień:
Myśliwi grozili mistrzowi świata w psich zaprzęgach: "Chcesz, żeby trafiła cię kulka?"

Grupa myśliwych przegoniła z lasu Igora Tracza, mistrza świata w psich zaprzęgach. W obecności dzieci sugerowali, że mogą go postrzelić.


Sportowiec i maszer (przewodnik psiego zaprzęgu - red.) trenował młodych zawodników w lesie w Pomorskiem. Kilkunastu myśliwych podeszło do sportowców i zaczęło wyganiać ich z lasu.

Kazali nam się “zwijać”. Mówili, że prawo jest po ich stronie. Usłyszałem też pytanie, czy chcę dostać kulkę, kiedy wyjadę zza zakrętu. Pytanie zadano w obecności dzieci - relacjonuje Tracz.

Jak mówi, kontaktował się z rzeczniczką Polskiego Związku Łowieckiego i poprosił o wyjaśnienia.

- Nie zamierzam walczyć z myśliwymi, chodzi mi tylko o przepływ informacji, w jakich godzinach będzie polowanie. Użytkownicy lasu powinni mieć taką wiedzę. Przecież las jest wspólny. Ci ludzie wchodzą do lasu z bronią. My mamy psy i rowery. To co jest do cholery bardziej niebezpieczne? - pyta Mistrz Świata w psich zaprzęgach.

Pod koniec 2017 roku Sejm przyjął nowelizację ustawy, która wprowadza karę grzywny dla osób utrudniających myśliwym polowania. Nawet, jeżeli strzelają na czyjejś prywatnej działce.

Czekamy na komentarz Polskiego Związku Łowieckiego.
"Przypominał dzika". Myśliwi, którzy postrzelili człowieka zazwyczaj tłumaczą się tak samo
http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,130517,2290 ... hcesz.html

Po zebraniu, Parlament Europejski zdecydował, że dzisiaj nie ukarze Czarneckiego za "szmalcownika" bo musi mieć On prawo do wytłumaczenia się ze swoich słów ... :| (co tu tłumaczyć?) i decyzja ma zapaść 1 lutego.
PIS tłumaczy, że to były ostre słowa ale padły w odpowiedzi na osiem lat działalności przestępczej PO w Warszawie i złodziejskiej reprywatyzacji ... a przecież wszyscy wiedzą, że nie o to chodzi.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#4452 Post autor: Koper » czw sty 18, 2018 18:39 pm

Wygonić to se mogą swoją starą z łóżka... Nawet ta zmiana ustawy nie daje im takich przywilejów, bo owszem, jest przewidziana grzywna dla osób przeszkadzających w polowaniach, ale jeżeli te głupie psibrzuchy uznały, e taka właśnie krzywda im sie dzieje, to mogą wezwać policję czy straż leśną. Co zresztą mógł zrobić en gościu, skoro mu jacyś goście z bronią grozili, przy okazji sprawdziłoby się czy na pewno na te polowanie trzeźwi poszli.
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#4453 Post autor: lis23 » pt sty 19, 2018 18:08 pm

No i prawo łowieckie ma być znowelizowane, gdyż "prezes" uznał, że myśliwi dostali zbyt wiele przywilejów.
Nowy Minister Środowiska powiedział, że jego serce jest pośrodku, bo najbardziej poszkodowani w tym wszystkim są rolnicy i to oni powinni mieć decydujący głos.

Kaczyński ostatnio robi się dobrotliwy: głosował za liberalizacją aborcji, kazał senatowi wydać swojego senatora prokuratorze (inna sprawa, że senat go nie posłuchał ;)) a teraz "broni" zwierząt ;)

Dzisiaj jakiś polityk PSLu i badacz wsi zaproponowali, że aby wygrać z PIS em, trzeba dać polakom jeszcze więcej polski opiekuńczej i socjalnej, taką wersję 3.0 ... Jeszcze więcej, niż daje PIS? :shock: :o
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#4454 Post autor: Koper » pt sty 19, 2018 19:30 pm

A co ten PiS takiego opiekuńczego, społecznego daje, ale tak czysto obiektywnie.
500+ i ?
Dostępność żłobków, przedszkoli?
Dostępność do służby zdrowia?
Mniejsze podatki?
Większe renty, emerytury?
??
Na razie to korzystają głównie krewni i znajomi królika, kler czy wielodzietni (niezależnie od dochodów).
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#4455 Post autor: lis23 » pt sty 19, 2018 19:35 pm

- 500+
- obniżony wiek emerytalny
- coś z podatkami, ale zapomniałem, co ;)

Więcej grzechów nie pamiętam ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

ODPOWIEDZ