Jak rzyć, panie premierze?

Dla forum FilmMusic.pl Offtop jest źródłem sukcesu. Złotą żyłą. Dlatego stworzyliśmy specjalne miejsce wypowiedzi utrzymanej w tonie, delikatnie mówiąc, luźno-frywolnym. Wszystko co uznane zostanie za Offtop trafiać będzie tutaj.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5071 Post autor: Bucholc Krok » wt sie 28, 2018 12:58 pm

lis23 pisze:
wt sie 28, 2018 09:03 am
Przecież tu nie chodziło o wolne niedziele, tylko o to, żeby udupić hipermarkety, bo to są "Oni", czyli zagranica i trzeba ich udupić, a że przy okazji udupiło się swoich? Normalka ;)
E, a ja słyszałem (chyba w Trójce), że markety odbijają sobie te niedziele w piątki i soboty. I wcale mnie to nie dziwi. A w jakim sensie udupili swoich?
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13105
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5072 Post autor: lis23 » wt sie 28, 2018 13:24 pm

Min. dostawców, którzy dostarczali produkty rolne do marketów, oraz małe, osiedlowe sklepiki, które też są nieczynne w niedzielę.
Nie mówiąc już o osobach, które sobie w te niedziele dorabiały, min. studentów.

Pamiętacie protest niepełnosprawnych i podwyżkę renty socjalnej? Od końca maja trąbiono, że od 1 czerwca renta socjalna ma wynieść 1029 zł, okazało się, że nie od 1 czerwca a od 1 września i nie 1029 zł, tylko 878 zł ... A Morawiecki mówił jeszcze z sejmowej ambony, że rząd przeznacza na niepełnosprawnych 3 000 zł miesięcznie ...

Mam okazję zmienić pracę i zarabiać ok. 2 200 - 2 400 zł, zamiast 1 560 zł ale ponieważ mam tę rentę to mogę dorobić tylko 3 200 zł brutto i za przekroczenie tej kwoty, renta zostanie mi zawieszona, a w tej nowej pracy zarobiłbym ok. 2 200 + premie i to już jest za dużo - widać, jak rząd dba o niepełnosprawnych.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5073 Post autor: Bucholc Krok » wt sie 28, 2018 15:54 pm

lis23 pisze:
wt sie 28, 2018 13:24 pm
Min. dostawców, którzy dostarczali produkty rolne do marketów,
Jeśli sprzedaż jest jak była to dostawa też.
oraz małe, osiedlowe sklepiki, które też są nieczynne w niedzielę.
Znam właścicielkę takiego sklepiku i jest akurat zadowolona. A za PiS-em taka, że jakby Jarek przyszedł do niej do sklepu to by mu mordę obiła. :)
Nie mówiąc już o osobach, które sobie w te niedziele dorabiały, min. studentów.
Może to dobry czas na refleksję, czy warto studiować? ;)
Pamiętacie protest niepełnosprawnych i podwyżkę renty socjalnej?
No.... Bolek: Ja zarabiam 5tys., a żona wydaje 6tys. Albo kilka innych mądrości.
A Morawiecki mówił jeszcze z sejmowej ambony, że rząd przeznacza na niepełnosprawnych 3 000 zł miesięcznie ...
Może na wszystkich.
Mam okazję zmienić pracę i zarabiać ok. 2 200 - 2 400 zł, zamiast 1 560 zł ale ponieważ mam tę rentę to mogę dorobić tylko 3 200 zł brutto i za przekroczenie tej kwoty, renta zostanie mi zawieszona, a w tej nowej pracy zarobiłbym ok. 2 200 + premie i to już jest za dużo - widać, jak rząd dba o niepełnosprawnych.
Może nie chcą, żebyś za dużo wydawał na zagraniczną muzykę i filmy?
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26136
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5074 Post autor: Koper » wt sie 28, 2018 17:13 pm

"W obecności premiera Morawieckiego na jednym z historycznych budynków Stoczni Gdańsk odsłonięta zostanie tablica informująca, że bracia Lech i Jarosław Kaczyńscy przebywali w czasie strajku w 1988 r. w stoczniowej hali nr 26."
Yhm... Niedawno się brechtałem oglądając "Defiladę", że w Korei Północnej walą wszędzie pamiątkowe tablice, że Kim Ir-Sen gdzieś był na wycieczce, albo jak był mały to sie bawił z kolegami w danej piaskownicy... A tu nie ma się co śmiać, bo ta dziwna moda do Polski chyba dotarła.
Bucholc Krok pisze: E, a ja słyszałem (chyba w Trójce), że markety odbijają sobie te niedziele w piątki i soboty. I wcale mnie to nie dziwi. A w jakim sensie udupili swoich?
I wtedy pracownicy marketów muszą dłużej pracować. A wszystko dla mitycznej wolnej niedzieli, która i tak nie obejmuje pracowników stacji benzynowych, kin, etc.
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13105
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5075 Post autor: lis23 » pt sie 31, 2018 07:48 am

PIS ustami Morawieckiego obiecuje, że jeśli w danym mieście wygra polityk PIS, to rząd będzie w takie miasto inwestował - czy to nie jest korupcja polityczna?
Patryk Jaki ma wydać na drogi w Warszawie w jeden rok więcej, niż PO przez 8 lat :mrgreen:
Tzn, że miasto rządzone przez polityka innej opcji nie może liczyć na wsparcie rządu?

Swoją drogą, czy Pracowniczy Fundusz Kapitałowy nie brzmi jak Komuna w czystej postaci?
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2845
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5076 Post autor: swordfish » pt sie 31, 2018 10:35 am

Bucholc Krok pisze:
wt sie 28, 2018 15:54 pm
lis23 pisze:
wt sie 28, 2018 13:24 pm
Nie mówiąc już o osobach, które sobie w te niedziele dorabiały, min. studentów.
Może to dobry czas na refleksję, czy warto studiować? ;)

I zaraz się okaże, że w ludzi z wyższym wykształceniem w Polsce jest 40%. A zdawalność matury z matematyki jest na poziomie 47% (czyli co drugie zadanie nie jest rozwiązywane przez młodych ludzi). Czytelnictwo w Polsce 38% (liczba deklarujących przeczytanie co najmniej jednej książki). Większość nie rozumie dłuższego tekstu. Posty Lisa23 czyta może 10 osób w tym kraju, w tym 3 boty od Google.
Brakuje nam pielęgniarek, mechaników, budowlańców i rzemieślników. Młodzież siedzi teraz na snapczatach i kręci selfiki z króliczymi uszami. Po za obśmiewaniem otoczenia i najbliższych, nie w głowie im myślenie o swojej przyszłości.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13105
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5077 Post autor: lis23 » pt sie 31, 2018 14:28 pm

Co do czytelnictwa to mój brat cioteczny ma znajomych, którzy nie pójdą do kina, bo ... nie chce im się czytać napisów ... :mrgreen:
O przyszłości nie myślą nie tylko młodzi - 100 tysięcy kobiet zrezygnowało z pracy za 500+ i teraz taka jedna z drugą nie dostanie emerytury, ale o tym nie myśli.
Była ostatnio ankieta o młodzieży i co drugi myśli, że w wieku 40+ będą zarabiać dwie średnie krajowe ... :mrgreen:
Już pisałem, że chciałem się przyjąć na magazyn na Amazon ale tam się zarabia aż 4 000 zł brutto ( 17,50 brutto za godzinę a w nocy 19,50 zł brutto) a ja mogę dorobić tylko 3 200 zł do renty, więc nawet pracy zmienić nie można i trzeba tyrać za 1 580 zł miesięcznie ...
Za sierpień byłem dwa tygodnie na urlopie (6 dni na grafiku0 + 13 dniówek po 12h i zapłacili mi tylko 1 580 zł a gdy się dopytałem o ten urlop, to prezes mi wyłuszczył, że w sierpniu było 22 dni roboczych (nie liczą weekendów, w które pracujemy) co daje 176 godzin pracy, a ja pracowałem TYLKO 13 dni, co daje 156 godzin pracy, więc mam ...20 godzin niedopracy, zamiast urlopu i mam się cieszyć, że dostałem 1 580 zł, co jest pełną pensją ... :mrgreen: :lol: :mrgreen:
Ostatnio zmieniony sob wrz 01, 2018 12:39 pm przez lis23, łącznie zmieniany 1 raz.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5078 Post autor: Bucholc Krok » pt sie 31, 2018 16:59 pm

Koper pisze:
wt sie 28, 2018 17:13 pm
I wtedy pracownicy marketów muszą dłużej pracować.
Dlaczego dłużej? Dostają karę za wolną niedzielę? :)
swordfish pisze:
pt sie 31, 2018 10:35 am
Młodzież siedzi teraz na snapczatach i kręci selfiki z króliczymi uszami. Po za obśmiewaniem otoczenia i najbliższych, nie w głowie im myślenie o swojej przyszłości.
Inni za nich pomyślą. Niektórzy już bredzą o dawaniu pieniędzy za bycie.

Z rzyci sądu:
https://natemat.pl/247391,dominik-w-ska ... ic-kobiete

I jak tego dziadostwa nie pogonić? :roll:
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26136
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5079 Post autor: Koper » pt sie 31, 2018 18:49 pm

No ale czy to nie prokurator zrobił z tego osobne postępowanie? Zasądzona kara nie dotyczy przecież całego zdarzenia, co można wyczytać w artykule, więc nie wiem czego oczekujesz od sędziego? Że mu wlepi 20 batów?

A co do tej kary za niedzielę, to w jakimś sensie tak. W niedziele zamknięte, więc w sobotę otwiera się na dłużej, a wszystkie prace magazynowo-sprzątaniowe też trzeba odwalić w niedzielę, ewentualnie w poniedziałek raniutko, gdy śmieciarze i piekarze jeszcze śpią.
Jakby nie można było zarządzić, że każdy pracownik ma mieć minimum 2 niedziele wolne albo że a minimalna stawka godzinowa za pracę w niedzielę wynosi 2x (czy choćby i 3x) minimalna krajowa i wtedy by sobie otwierali, ci którym zależy, ci co by chcieli to by łazili by dorobić itd.

Z innej beczki, Bucholtz, jako stary konserwatysta, wytłumacz mi, czemu Ci wszyscy PiSowcy mają manię dopisywania wszędzie Boga, afiszowania się ze swoją rzekomą religijnością i wciskania ją wszystkim wokoło? To tak a propos https://www.rp.pl/Sluzby-mundurowe/3083 ... zakow.html
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

hp_gof

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5080 Post autor: hp_gof » sob wrz 01, 2018 00:26 am

LOVE <3

Obrazek

No i jeszcze Jaki Cafe <3

Obrazek

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13105
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5081 Post autor: lis23 » sob wrz 01, 2018 12:47 pm

Wielki Andrzej znowu miał polityczne wystąpienie w kościele:
Prezydent przyznał, że obecnie trwają dyskusje i spory dotyczące przełomu 1989 roku. "Można się zgadzać z różnymi koncepcjami i teoriami, ale fakty są takie, że w Polsce nastąpiła bezkrwawa w zasadzie rewolucja" - powiedział Duda. "Nie strzelano do ludzi na ulicach tak, jak tutaj w Gdańsku, w Gdyni w 1970 roku. Nie ma dzisiaj dziesiątków, setek, czy tysięcy krzyży nad mogiłami młodych ludzi, którzy tak, jak ja wtedy, mieli po 17-18 lat i którzy być może byliby gotowi walczyć o wolną Polskę z bronią w ręku" - wskazywał prezydent.

Dodał, że płacimy za to jednak cenę. "Tą ceną są także choroby, które bez przerwy, choć w coraz mniejszym stopniu drążą nasze państwo od tamtego czasu. Bo jakże nie nazwać chorobą, że w Sądzie Najwyższym wciąż orzekają sędziowie, którzy skazywali ludzi niepodległościowego podziemia w czasie stanu wojennego?" - pytał Andrzej Duda.

Podkreślił, że prawda na ten temat "wychodzi na jaw" dopiero teraz, po 30 latach. Według niego w SN są ludzie, którzy uczestniczyli w "komunistycznym aparacie represji", będąc wówczas m.in. w Ministerstwie Sprawiedliwości, gdzie - jak mówił prezydent - "jedna z osób nadzorowała, czy prawodawstwo stanu wojennego jest we właściwy sposób wdrażane i składała z tego raporty do Komitetu Centralnego" PZPR. Wyraził też pogląd, że żaden z ówczesnych "zbrodniarzy w zasadzie nie odpowiedział za swoje czyny".

https://fakty.interia.pl/polska/news-pr ... gn=firefox
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26136
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5082 Post autor: Koper » sob wrz 01, 2018 19:16 pm

I tak miszczem ostatnich dni jest dziennikarz niezłomny, pan Semka, wmawiający wszystkim, że Kaczyński z obrzydzeniem patrzył na wspólne picie wódki Solidarności z PZPRowcami w Magdalence.
Szkoda, że na taśmach widać, jak Lechu bynajmniej za kołnierz nie wylewa. :P No, ale pewnie pił z absmakiem. :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13105
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5083 Post autor: lis23 » sob wrz 01, 2018 19:26 pm

Lech to nawet z Tuskiem za kołnierz nie wylewał, co dla Jarka byłoby nie do pomyślenia ;)

Dzisiaj na rozpoczęciu roku szkolnego w jakiejś szkole, Duda znowu pierdzielił o sądach i żonka musiała go strofować ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13571
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5084 Post autor: Kaonashi » sob wrz 01, 2018 20:07 pm

Alkoholu się nie odmawia. :wink:
Spoiler:
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5085 Post autor: Bucholc Krok » sob wrz 01, 2018 20:31 pm

Koper pisze:
pt sie 31, 2018 18:49 pm
No ale czy to nie prokurator zrobił z tego osobne postępowanie? Zasądzona kara nie dotyczy przecież całego zdarzenia, co można wyczytać w artykule, więc nie wiem czego oczekujesz od sędziego? Że mu wlepi 20 batów?
Co z tego, że zrobił osobne postępowanie, skoro widać, że sprawa zmierza ku szczęśliwemu rozmyciu.
Z innej beczki, Bucholtz, jako stary konserwatysta, wytłumacz mi, czemu Ci wszyscy PiSowcy mają manię dopisywania wszędzie Boga, afiszowania się ze swoją rzekomą religijnością i wciskania ją wszystkim wokoło? To tak a propos https://www.rp.pl/Sluzby-mundurowe/3083 ... zakow.html
To chyba pytanie retoryczne?
hp_gof pisze:
sob wrz 01, 2018 00:26 am
LOVE <3

Obrazek
To oryginał, czy ktoś się bawił programem graficznym?
Kaonashi pisze:
sob wrz 01, 2018 20:07 pm
Alkoholu się nie odmawia. :wink:
Spoiler:
A na talerzu pasztet? :D
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

ODPOWIEDZ