Jak rzyć, panie premierze?

Dla forum FilmMusic.pl Offtop jest źródłem sukcesu. Złotą żyłą. Dlatego stworzyliśmy specjalne miejsce wypowiedzi utrzymanej w tonie, delikatnie mówiąc, luźno-frywolnym. Wszystko co uznane zostanie za Offtop trafiać będzie tutaj.
Wiadomość
Autor
hp_gof

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#4696 Post autor: hp_gof » pn maja 07, 2018 22:36 pm

A to przepraszam bardzo, to mam się teraz bać, że nam w Łodzi Pomnik Czynu Rewolucyjnego też zburzą w Parku na Zdrowiu? A to Rewolucja 1905 r. a.k.a. "powstanie łódzkie" to coś złego i komunistycznego? Aczkolwiek u nas
W latach 2005–06 został wyremontowany i przebudowany za zgodą projektanta. Usunięto wówczas postacie żołnierzy LWP z bronią oraz daty niezwiązane z rewolucją 1905 roku.
więc może dadzą mu spokój ;)

Obrazek
Koper pisze:odkupili czy "odzyskali"? Bo jak odkupili to co to za miasto, co grunty z pomnikami sprzedaje?
Info z wikipedii:
W dniu 11 lipca 2006 uchwałą Rady Miasta Rzeszowa teren, na którym stoi pomnik, został oddany za 1% wartości zakonowi oo. bernardynów.
:mrgreen:

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13576
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#4697 Post autor: Kaonashi » pn maja 07, 2018 22:40 pm

No właśnie wiki nie przedstawia całej sprawy. :wink:
Ogólnodostępne ogrody powstały częściowo z kasy Bernardynów, a częściowo z kasy Unii, natomiast parking musieli zbudować za swoją kasę.
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33909
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#4698 Post autor: Wawrzyniec » wt maja 08, 2018 00:48 am

Tylko, że właśnie już profity za parking idą do kieszeni Bernardynów. Ogólnie z tym parkingiem to sam byłem zaskoczony, gdyż na początku było mówione park, ogrody itd. I sobie myślałem "O to fajny pomysł, będzie ładnie", a tu nagle pod tymi ogrodami powstał parking i do tego jeszcze tak średnio ukryty. Mogli ten parking jak już głębiej zakopać.
Ale dlaczego oddało posesję z pomnikiem, to już inna kwestia, czy też bardziej głupota. Tym bardziej, że Bernardyni, podobnie jak IPN i Bucholc zanim nie przepadają. Co też wiąże się z tym, że w ogóle o niego nie dbają, a naprawdę przydałoby się go umyć, czy też jakoś ładnie podświetlić. Tak samo jak i trochę go odnowić.

Obrazek

Obrazek

#PomnikMaZostać
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13576
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#4699 Post autor: Kaonashi » wt maja 08, 2018 00:55 am

No i ogrody są ładne, a że pod spodem jest parking - no cóż, sam fakt jego istnienia nie jest dla mnie żadnym problemem, skoro na górze jest zieleń i alejki. Zwłaszcza, że jeszcze 10 lat temu w tym miejscu był tylko betonowy plac, z którego odjeżdżały busy - odpalcie sobie "Korowód" Stuhra :wink:
A z tym brudem tuż przy podstawie pomnika faktycznie jest problem. Czasem ktoś tam sprząta, niestety ptaki ciągle siadają na rzeźbach i srają.
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#4700 Post autor: Bucholc Krok » wt maja 08, 2018 07:50 am

Koper pisze:
pn maja 07, 2018 22:27 pm
Bucholc widzę, nieuleczalny.. nie wiem jak to nazwać, chciałem napisać, pisizm, ale to coś szerszego. :P W każdym razie działa to na zasadzie "fajnie że macie swoje racje, ale gówno mnie obchodzą, mnie się nie podoba ten pomnik, to macie wyburzać, nawet mimo faktu, że w Rzeszowie nie byłem i nie będę" :P Tak samo jak obecna władza chciałby odgórnie układać życie wszystkim dookoła. I nie może zrozumieć, że mnie nie interesuje czy pomnik chce wyburzać jakiś Macierewicz czy jakiś Sikorski (zresztą, jak mówiłem, jedna konserwa). Nie oni powinni o tym decydować. Ani nie Bucholc (ani ja). :P
Ja tylko piszę o "urodzie" tego pomnika. Gdyby w moim mieście takie coś stało to byłbym za usunięciem niezależnie od tego, co upamiętnia. Tak, kościoły-bunkry też bym usunął i zalecił wybudowanie ładnych. Żeby okoliczni mieszkańcy, niezależnie od tego czy są wierzący czy nie, mieli poczucie, iż taki budynek stanowi jakąś wartość (choćby estetyczną) i że przyjemnie jest na niego popatrzeć i poczuć satysfakcję, że akurat stoi w naszej okolicy, w naszym mieście itp.
A Rzeszowiakom nic nie każę, bo nie mam mocy nadprzyrodzonych, co jest raczej oczywiste, więc nie wiem po co (znowu) ten wywód o PiS-ie. To nie ja mam tu problem. :P
Kaonashi pisze:
pn maja 07, 2018 22:34 pm
Odkupili za jakąś symboliczną kwotę, ale jednocześnie zobowiązali się zbudować w tym miejscu (tuż za pomnikiem) ogrody i parking podziemny (co też uczyniono).
Co tam jest pod zielonym dachem, do którego prowadzą schody?
hp_gof pisze:
pn maja 07, 2018 22:36 pm
A to przepraszam bardzo, to mam się teraz bać, że nam w Łodzi Pomnik Czynu Rewolucyjnego też zburzą w Parku na Zdrowiu? A to Rewolucja 1905 r. a.k.a. "powstanie łódzkie" to coś złego i komunistycznego? Aczkolwiek u nas W latach 2005–06 został wyremontowany i przebudowany za zgodą projektanta. Usunięto wówczas postacie żołnierzy LWP z bronią oraz daty niezwiązane z rewolucją 1905 roku. więc może dadzą mu spokój ;)
Ło, panie... toż to gorsze od tego z Rzeszowa. Krzywe dechy wbite w ziemię. To jest pomnik upamiętniający rewolucję stolarzy?
Koper pisze:Info z wikipedii:
W dniu 11 lipca 2006 uchwałą Rady Miasta Rzeszowa teren, na którym stoi pomnik, został oddany za 1% wartości zakonowi oo. bernardynów.
:mrgreen:
Czyli jeszcze musieli zapłacić za swoją ziemię? :lol: Ja bym powiedział, że miasto zrobiło świetny interes. Nie ma jeszcze podatku katastralnego, a ci już zapłacili. :D
Wawrzyniec pisze:
wt maja 08, 2018 00:48 am
Tylko, że właśnie już profity za parking idą do kieszeni Bernardynów.
A kto miałby je czerpać, skoro to ich własność?
Kaonashi pisze:
wt maja 08, 2018 00:55 am
A z tym brudem tuż przy podstawie pomnika faktycznie jest problem. Czasem ktoś tam sprząta, niestety ptaki ciągle siadają na rzeźbach i srają.
I pewnie ktoś je dokarmia? No to się mnożą i srają.
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13576
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#4701 Post autor: Kaonashi » wt maja 08, 2018 12:52 pm

Bucholc Krok pisze:
wt maja 08, 2018 07:50 am
A Rzeszowiakom nic nie każę, bo nie mam mocy nadprzyrodzonych, co jest raczej oczywiste, więc nie wiem po co (znowu) ten wywód o PiS-ie. To nie ja mam tu problem. :P
Większość mieszkańców też nie widzi problemu - niech pomnik sobie stoi, jak stał. :]
Bucholc Krok pisze:
Co tam jest pod zielonym dachem, do którego prowadzą schody?
Kawiarenka.
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26141
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#4702 Post autor: Koper » wt maja 08, 2018 18:15 pm

Bucholc Krok pisze:
wt maja 08, 2018 07:50 am
Czyli jeszcze musieli zapłacić za swoją ziemię? :lol:
A dlaczego za swoją? Utracili ją zgodnie z obowiązującym ówcześnie prawem (jakie by nie było), więc przestała być ich. :P ;)
Kaonashi pisze:
wt maja 08, 2018 00:55 am
A z tym brudem tuż przy podstawie pomnika faktycznie jest problem. Czasem ktoś tam sprząta, niestety ptaki ciągle siadają na rzeźbach i srają.
Zamknąć wszystko pod kopułą z folii, ptaki nie będą latać i srać. ;)

PS: Taki news wyczytałem:
O. Tadeusz Rydzyk, prof. Jan Szyszko, hodowcy norek i myśliwi organizują w Warszawie marsz i konferencję.
Ktoś się wybiera z tą elitą narodu? :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#4703 Post autor: Bucholc Krok » śr maja 09, 2018 17:34 pm

Kaonashi pisze:
wt maja 08, 2018 12:52 pm
Kawiarenka.
Oj, i pewnie ojcowie czerpią zyski. Znowu Warzyniec nie będzie zadowolony. :)
Koper pisze:
wt maja 08, 2018 18:15 pm
A dlaczego za swoją? Utracili ją zgodnie z obowiązującym ówcześnie prawem (jakie by nie było), więc przestała być ich. :P ;)
O, to mamy jednocześnie rozwiązany problem mienia pożydowskiego. Koper do rządu! :D
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

hp_gof

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#4704 Post autor: hp_gof » śr maja 09, 2018 22:48 pm

No to w Krakowie szykuje się polityczne trzęsienie ziemi :shock: :shock: :shock: Najprawdopodobniej Jacuś nie wystartuje! Ciekawe, co z FMFem po wyborach :shock:
https://krakow.onet.pl/zrodla-onetu-jac ... wa/w45lt82

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58242
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#4705 Post autor: Adam » czw maja 10, 2018 12:46 pm

Cóż, od 16 lat całe KBF to ci sami jego ludzie, więc łatwo się domyślić. Może ktoś sie ostanie.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33909
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#4706 Post autor: Wawrzyniec » czw maja 10, 2018 13:23 pm

A ja tymczasem zapraszam wszystkich, tak Bucholca też w niedzielę do Rzeszowa, gdzie o godzinie 15 odbędzie się "Piknik pod Pomnikiem":

Obrazek
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58242
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#4707 Post autor: Adam » czw maja 10, 2018 14:18 pm

a jednak majcher kandyduje :lol:
#FUCKVINYL

hp_gof

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#4708 Post autor: hp_gof » czw maja 10, 2018 14:25 pm

Jacuś jeszcze może :mrgreen: Piękny trolling zrobił puszczając zapewne wcześniej plotkę o niekandydowaniu ;)

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26141
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#4709 Post autor: Koper » sob maja 12, 2018 09:50 am

Bucholc Krok pisze:
śr maja 09, 2018 17:34 pm
O, to mamy jednocześnie rozwiązany problem mienia pożydowskiego. Koper do rządu! :D
W polskim rządzie nie ma miejsca dla ludzi kompetentnych. :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13135
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#4710 Post autor: lis23 » ndz maja 13, 2018 12:21 pm

PIS owcy mówili, że na pewno obecny protest niepełnosprawnych osób w sejmie nie będzie trwał 17 dni, trwa już 26 dzień :mrgreen:
PIS jest jak turbodynomen, przechytrzył wszystkich :D

U mnie, na przystanku wisi takie coś:

- Gazeta Wyborcza - nie czytam
- TVN - nie oglądam
- Platforma Obywatelska - nie głosuję

;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

ODPOWIEDZ