Jak rzyć, panie premierze?

Dla forum FilmMusic.pl Offtop jest źródłem sukcesu. Złotą żyłą. Dlatego stworzyliśmy specjalne miejsce wypowiedzi utrzymanej w tonie, delikatnie mówiąc, luźno-frywolnym. Wszystko co uznane zostanie za Offtop trafiać będzie tutaj.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#3661 Post autor: Koper » czw cze 22, 2017 17:29 pm

Bucholc Krok pisze:
czw cze 22, 2017 13:52 pm
Jakie skrajne? Zaprezentowałem pesymistyczną (czyli najbardziej prawdopodobną) wizję tego rozwolnienia, jakie nam próbują zgotować makrela, makaron i inne wiktuały, jakie tam jeszcze są.
A to znaczy co konkretnie oni robią? Przemycają tych ludzi przez granice?
O ile wiem to wręcz płacą Turcji by trzymała masę ludzi u siebie, by nie przyleźli do UE.
Pytanie zaś skąd ci ludzie się biorą? Czy przypadkiem nie z wojen (które uwielbia wywoływać USA i przyjaciele), biedy i zacofania w Afryce i na Bliskim Wschodzie?
Nawet jeśli polityka Macrona/Merkel etc. daleka jest od ideału (no, jest), to cóż trzeba zrobić? Strzelić focha i krzyczeć "Europo, podnieś się z kolan, my nie przyjmiemy ani jednego syryjskiego sieroty!"? Bo nie wiem o co Ci chodzi poza straszeniem, że przyjdzie zły Arab i zgwałci nam kozę. Islamofobia już osiąga takie rozmiary, że jak ktoś się mocniej opali to może dostać po ryju, bo paru "patriotów" będzie go podejrzewać o bycie imigrantem islamskim.
Bucholc Krok pisze:
czw cze 22, 2017 13:52 pm
Swoją drogą, kiedy wreszcie ludzie (głównie niewierzący) zrozumieją, że na ziemi raju nijak się zrobić nie da. Nie mogę pojąć, jak można wierzyć w taką bzdurę.
Nie da, ale czy to znaczy, że nie należy dążyć do tego by było jak najlepiej? Czy wg Twojej filozofii liczy się tylko własny interes a reszta niech się wali i pali?
Bucholc Krok pisze:
czw cze 22, 2017 13:52 pm
Chociaż niewierzących mogę jeszcze poniekąd zrozumieć - brak perspektyw na raj po śmierci, więc ubrdali sobie, że zrobią go za obecnego życia i trwają w tym fałszu. Gorzej, że te ich majaki mogą szkodzić innym.
Jedni sobie ubzdurali raj po śmierci i ileś dziewic i na przykład się wysadzają, by być tam szybciej; inni sobie ubzdurali raj za życia i próbują zmieniać świat... hmm... :P
Bucholc Krok pisze:
czw cze 22, 2017 13:52 pm
Przeciętnego? :o To zabolało!
"Ponadprzeciętny" jest bliżej Prezesa. O to Cię jeszcze nie podejrzewam. :P
Bucholc Krok pisze:
czw cze 22, 2017 13:52 pm
Dla pomysłodawców tego chorego pomysłu. Czy zaraz ktoś musi mieć w tym interes?
Ktoś zawsze ma. Np. sam Hołowczyc.
Bucholc Krok pisze:
czw cze 22, 2017 13:52 pm
Natomiast Koper, jak typowa niewierząca lewica (zwłaszcza ta jej medialna część), chętnie posługuje się Papą, gdy to jest wygodne. Ciekawe, że jakoś nie zalecają słuchania Papy w sprawach aborcji albo homoseksualizmu. :D
Ależ ja nie posługuję się Papą, chyba że co najwyżej by wskazać rzekomym katolikom, ze rozmijają się ze stanowiskiem własnego Kościoła i jego głowy. Natomiast jasne jest, że jakie by Papa nie głosił poglądy dla władz żadnego państwa poza Watykanem nie powinny one być wiążące.
Bucholc Krok pisze:
czw cze 22, 2017 13:52 pm
O, nie wątpię, ale to nie Ty (ewentualnie) będziesz o tym decydował. Proponuję, żebyś zrobił eksperyment tak dla ciekawości. Przechodząc koło kościoła spluń siarczyście i to samo zrób przed meczetem. Już nie wymagam, żebyś jechał do jakiegoś Egiptu. Wystarczy, że zrobisz to w Niemczech. Z niecierpliwością będę oczekiwał wypracowania na temat tolerancji i wolności wypowiedzi, aczkolwiek jestem sobie w stanie wyobrazić skutki tego eksperymentu. Dlatego też nie polecam Egiptu. :D
A dlaczegóż miałbym zachowywać się w sposób tak chamski jak ordynarny, niezależnie od tego, czy będzie to kościół, cerkiew, meczet czy świątynia wyznawców boga Węża? :P
Jeśli chcesz mi wykazać, że społeczeństwa na Bliskim Wschodzie są bardziej upośledzone w rozwoju cywilizacyjnym przez religijne nawiedzenie, to ja to doskonale wiem. Zauważ jednak że paręset lat temu chrześcijanie palili na stosie tych, którzy ośmieli się mieć inne zdanie niż głosiła doktryna kościelna, czyli byli równie albo i bardziej pierdolnięci. Na szczęście przyszły rozwój nauki, kultury, emancypacja kobiet, reformacje i inne lewactwo, paru władców znudziło sie liczeniem ze zdaniem papieży itd. itp. i cywilizacja poszła do przodu. Tam niestety odwrotnie. :( Polecam obejrzeć (albo przeczytać, bo to przecież ekranizacja komiksu) "Persepolis", zobaczysz jak tam z w miarę normalnego kraju, zrobiono państwo religijne.
Bucholc Krok pisze:
czw cze 22, 2017 13:52 pm
Słuchałem kiedyś audycji w TOK FM, gdzie był jeden redaktorek mędrek, który chciał zlikwidować religię, co miało być lekiem na całe zło tego świata. Problem w tym, że likwidacja religii (pomijając już to, że nie jest możliwa, a na pewno nie trwale) nie zlikwiduje różnic rasowych, płci, materialnych... Ludzie musieliby być robieni jak od sztancy, a i to by pewnie nie wystarczyło. Ale żeby to zrozumieć redaktorek musiałby się pozbyć antyreligijnej fiksacji.
Ależ religie, jak i politycy bardzo często właśnie na tych różnicach żerują. A niektóre sekty także na różnicach w bystrości umysłu (vide: smoleńska). :P
Co do "likwidacji religii" powiem tak. Jeden idzie w niedzielę na mszę, drugi na ryby. Dopóki żaden z nich nie uważa, że reszta winna czynić tak samo, a ani kościół, ani związek wędkarski nie decyduje o życiu reszty obywateli, to wszystko w porządku i tak być powinno. Natomiast odnośnie likwidacji religii, to jakaś nawiedzona z prawicy chce zdelegalizować islam. Nie wiem czy zakłada przy okazji deportację Tatarów z Polski czy chce ich tylko siłą zmusić do zmiany wiary, czy co... :roll:
Bucholc Krok pisze:
czw cze 22, 2017 13:52 pm
O, zawsze można się dowiedzieć czegoś nowego. Do tej pory nie wiedziałem, że Schetyna jest w PiS-ie.
Schetyna jest w POPiS. ;) Natomiast nie sądziłem że palnął sam o sobie, że jest opozycją totalną. Nie słyszałem tego, proszę o jakiegoś linka. Co prawda z Grzesiem to wszystko możliwe, bo zależnie którą nogą wstanie, taką ma opinię, ale chciałbym zobaczyć potwierdzenie tej tezy.
Bucholc Krok pisze:
czw cze 22, 2017 13:52 pm
Ale pomijając już autora tego hasła, jak myślisz, jakie wrażenie odniósłby ktoś, kto by pierwszy raz wszedł na forum i przeczytał Wasze (przede wszystkim Twoje i Wawrzyńca) posty nt. PiS-u?
Nie wiem jakie by ten "ktoś" odniósł wrażenie. Że nie podoba nam się polityka partii rządzącej? :P Że uważamy, iż obsadzanie kluczowych stanowisk ludźmi, którzy nie tylko nie mają do nich kwalifikacji, ale wręcz ich poglądy lub stan umysłu zdecydowanie nie pozwalają im na ich objęcie, że lekceważenie przepisów prawa, lub szybkie zmienianie go pod swoje widzimisię, że próba scentralizowania i przejęcia pełni władzy, że usilne promowanie swoich fiksacji i zdobywanie uznania tanimi populistycznymi chwytami przez wskazywanie wrogów (Tusk, Putin, imigranci...) kładzie się na PiS takim cieniem, że nawet ewentualne pozytywne aspekty ich rządów nie są w stanie tego przykryć?
To już jad czy tylko totalna opozycyjność?
Bucholc Krok pisze:
czw cze 22, 2017 13:52 pm
A skąd się wzięła niechęć do innego? Zupełnie bez powodu?
Z propagandy rządowo-medialnej? :P Czy też zaraziłeś się czymś od przechodzącej akurat grupy imigrantów, roznoszącej zarazę i pierwotniaki? :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

hp_gof

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#3662 Post autor: hp_gof » czw cze 22, 2017 18:08 pm

Koper pisze:
czw cze 22, 2017 17:29 pm
Islamofobia już osiąga takie rozmiary, że jak ktoś się mocniej opali to może dostać po ryju, bo paru "patriotów" będzie go podejrzewać o bycie imigrantem islamskim.
Nooo, były już przypadki, że Hiszpanów czy Hindusów nawet pobili, bo pomylono ich z uchodźcami :(
Koper pisze:Schetyna jest w POPiS. ;) Natomiast nie sądziłem że palnął sam o sobie, że jest opozycją totalną. Nie słyszałem tego, proszę o jakiegoś linka. Co prawda z Grzesiem to wszystko możliwe, bo zależnie którą nogą wstanie, taką ma opinię, ale chciałbym zobaczyć potwierdzenie tej tezy.
Owszem, padły z ust Schetyny słowa o opozycji totalnej. Ale prawica interpretuje to na swój sposób ;)
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju, ... 22721.html

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#3663 Post autor: Wojteł » czw cze 22, 2017 18:33 pm

Bucholc Krok pisze:
czw cze 22, 2017 13:52 pm
Swoją drogą, kiedy wreszcie ludzie (głównie niewierzący) zrozumieją, że na ziemi raju nijak się zrobić nie da. Nie mogę pojąć, jak można wierzyć w taką bzdurę. Chociaż niewierzących mogę jeszcze poniekąd zrozumieć - brak perspektyw na raj po śmierci, więc ubrdali sobie, że zrobią go za obecnego życia i trwają w tym fałszu. Gorzej, że te ich majaki mogą szkodzić innym.
W przeciwieństwie do jakże prawdziwego i logicznego raju po śmierci :mrgreen:
Koper pisze:
czw cze 22, 2017 17:29 pm
A dlaczegóż miałbym zachowywać się w sposób tak chamski jak ordynarny, niezależnie od tego, czy będzie to kościół, cerkiew, meczet czy świątynia wyznawców boga Węża? :P
Tego z Conana? :P
Koper pisze:
czw cze 22, 2017 17:29 pm
Jeśli chcesz mi wykazać, że społeczeństwa na Bliskim Wschodzie są bardziej upośledzone w rozwoju cywilizacyjnym przez religijne nawiedzenie, to ja to doskonale wiem. Zauważ jednak że paręset lat temu chrześcijanie palili na stosie tych, którzy ośmieli się mieć inne zdanie niż głosiła doktryna kościelna, czyli byli równie albo i bardziej pierdolnięci. Na szczęście przyszły rozwój nauki, kultury, emancypacja kobiet, reformacje i inne lewactwo, paru władców znudziło sie liczeniem ze zdaniem papieży itd. itp. i cywilizacja poszła do przodu. Tam niestety odwrotnie. :( Polecam obejrzeć (albo przeczytać, bo to przecież ekranizacja komiksu) "Persepolis", zobaczysz jak tam z w miarę normalnego kraju, zrobiono państwo religijne.
Niby tak, ale z drugiej strony nie można zapominać, jak wielu uczonych, którzy popchnęli cywilizację do przodu, było właśnie chrześcijańskimi duchownymi. Tak więc kościół miał wielki wpływ na rozwój nauki i sztuki, a także edukacji ówczesnych ludzi. To, że potem zaczęli ślepo tępić wszystko, co od kościoła odstawało, to inna sprawa - zresztą, o ile się nie mylę, to to się pojawiło dość późno, kiedy zaczęły powstawać różne schizmy.
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#3664 Post autor: Koper » czw cze 22, 2017 20:02 pm

Wojtek pisze:
czw cze 22, 2017 18:33 pm
Tego z Conana? :P
Dokładnie tego. :D Zapisałbym się, ale Conan niestety wytępił sektę. :D
Wojtek pisze:
czw cze 22, 2017 18:33 pm
Niby tak, ale z drugiej strony nie można zapominać, jak wielu uczonych, którzy popchnęli cywilizację do przodu, było właśnie chrześcijańskimi duchownymi. Tak więc kościół miał wielki wpływ na rozwój nauki i sztuki, a także edukacji ówczesnych ludzi. To, że potem zaczęli ślepo tępić wszystko, co od kościoła odstawało, to inna sprawa - zresztą, o ile się nie mylę, to to się pojawiło dość późno, kiedy zaczęły powstawać różne schizmy.
Zgoda, ale zauważ że Kościół miał wtedy niejako monopol na wiedzę. Najpierw zdewastowano naukowo-kulturowy dobytek antyku i de facto Kościół przejął wszelkie biblioteki, uczelnie etc. Czy w średniowieczu szło w ogóle znaleźć uczonych niechrześcijańskich? Wtedy to na Bliskim Wschodzie te kwestie były lepiej rozwinięte bo wyznawcy tego którego nie wolno rysować karykatur ;) dopiero zaczynali czynić spustoszenie w kręgu własnej cywilizacji.

PS: Bucholc, kryj się, islamiści https://www.wprost.pl/kraj/10061530/Sam ... elowo.html chociaż jacyś nieudaczni, to może jednak Polacy... :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#3665 Post autor: Paweł Stroiński » pt cze 23, 2017 00:56 am

Niby tak, ale historia nauki jest trochę skomplikowana i nie jest też tak, by Arabowie dopiero zaczęli "psuć" swoją cywilizację. Pogorszenie cywilizacyjne Arabów nie nastąpiło bez naszego wpływu, co wciąż odbija się na, niestety retoryce dżihadystów (i mówmy "dżihadystów", to rozróżnienie jest akurat ważne, bo nawet nie wszyscy islamiści są bojowo nastawieni, a nie każdy muzułmanin jest też islamistą).

Prawdą jest, że dzięki Arabom pozostało wiele tekstów antycznych, których oni nie tylko nie niszczyli, ale z którymi weszli w autentyczny kontakt intelektualny (Awicenna i Awerroes, komentatorzy Arystotelesa, dzięki którym, o ironio, św. Tomasz mógł poznać filozofię Arystotelesa i zrobić wręcz rewolucję w teologii; tomizm wciąż odgrywa fundamentalną wręcz rolę w teologii i nie jest bez wpływów filozoficznych), ale też może w średniowieczu Kościół miał monopol na wiedzę, ale nie do końca mógł mieć ją pod kontrolą. Nauki takie, które dziś są dla nas śmieszne, jak astrologia czy alchemia w średniowieczu były całkiem szacowne i nie prowadziły do szaleństw, jak po odkryciu tzw. Corpus Hermeticum, czyli tekstów filozoficznych, które przypisywano Potrzykroćwielkiemu Hermesowi (Hermes Trismegistos, czego nie skojarzono przez jakiś czas z greckim bogiem i uważano go za autentycznie żyjącego greckiego filozofa; takich przykładów jest więcej, ale filologia była w powijakach). Potem te nauki poszły w totalną ezoterykę i żeby osiągnąć złoto z metalu trzeba było np. rozważać kwestię kazirodczego romansu Dnia i Nocy, a to jeszcze nie jest najgorsze.

Problemem tez nie do końca był zawsze Kościół, ale reguła auctoritas, autorytetu znanego filozofa (jeśli pisanego z wielkiej litery to mowa o Arystotelesie). Nie kwestionowano np. Fizyki. Przyjmowano np. teorię ruchu Arystotelesa tylko dlatego że była ona Arystotelesa. Współczesny model sceptycyzmu (Michel de Montaigne i jego Próby) czy powstanie podstaw empiryzmu w Anglii (Francis Bacon i jego Novum Organum i teoria idoli). To doprowadziło do nowoczesnych metod. Kopernik, sam religijny mnich, chciał udowodnić matematycznie rządzący system geocentryczny (który wybrano jako rządzący w pełni świadomie z powodu jego implikacji metafizycznych i moralnych), wyszło mu co innego i z tym został. Później Kepler bardzo chciał, by orbita była stuprocentowo kolista, bo (tu wątek pitagorejski) koło jest figurą idealną i jakby orbita miała kształt kolisty, byłoby to matematycznym dowodem na istnienie Boga. Tego samego dowodu szukał też Newton. Podobno Kościół chciał pogadać z Galileuszem, by przygotować świat na wyniki jego badań. Nie jest to wszystko aż tak jednoznaczne.

Problem nie polega po prostu na tym, by sobie przyjąć coś takiego jak ewolucja czy zmiana na system heliocentryczny. System geocentryczny i system "kreacjonistyczny" miały bardzo poważny wymiar kulturowy. To była zmiana sposobu postrzegania rzeczywistości, roli człowieka we wszechświecie i świecie. Np. system geocentryczny: Nie chodzi tylko o to, że Ziemia nie jest centrum wszechświata. To było także rozpatrywane pionowo. Byliśmy tym, co najgorsze. Wszystkie dalsze sfery były coraz doskonalsze (a na końcu Empireum, czyli raj nad raje).

A dziś? Twórca podstaw genetyki był czeskim mnichem. Jednym z twórców teorii Wielkiego Wybuchu był jezuita. Aktualny papież ma doktorat z chemii.

Czy to jest aż tak jednoznaczne? ;)

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#3666 Post autor: Wojteł » pt cze 23, 2017 04:11 am

Paweł Stroiński pisze:
pt cze 23, 2017 00:56 am
Nauki takie, które dziś są dla nas śmieszne, jak astrologia

Mam w rodzinie luzi, którzy do tej pory uważają to za poważną naukę :|
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#3667 Post autor: Koper » pt cze 23, 2017 17:00 pm

Paweł Stroiński pisze:
pt cze 23, 2017 00:56 am
Czy to jest aż tak jednoznaczne? ;)
W życiu nic nie jest jednoznaczne i czarno-białe. :) Jednakowoż nie sposób nie zauważyć ujemnej korelacji między rozwojem nauki/kultury a zaślepieniem ideologicznym (żeby nie ograniczać tylko do religijnego, choć np. w przypadku Korei Płn. ideologia dżucze przyjęła już formę kultu, a więc swoistej religii).
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#3668 Post autor: lis23 » pt cze 23, 2017 18:31 pm

Ale się wyzywali dwaj dziennikarze ... publicysta i socjolog na TVN 24 ("Tak Jest").
Ten, który nie popiera rządu napisał list do biskupów, aby zabrali głos w kwestii niszczenia Państwa i demokracji, a en drugi, zwolennik PISu mówił, że kościół się nie wypowiada, gdyż większość kościoła ma takie samo zdanie, jak On, czyli, że PIS ma prawo robić co zechce i może zmieniać Polskę na własną modłę. Już w trakcie "rozmowy" panowie chyba zerwali wspólne relacje ;)

Sariusz Wolski chwali się, że odniósł wielkie zwycięstwo, gdyż nikt nie ma prawa donosić na Polskę, a Tusk i "totalna opozycja" donosiły i nadal donoszą na swój kraj, dlatego zdecydował się wziąć udział w z góry przegranej bitwie, ale jednocześnie to On jest zwycięzcą moralnym. Oczywiście, wszystkie zmiany, jakie wprowadza PIS uznaje On za właściwe i pożądane - aha, żaden Macron nie ma prawa wypowiadać się o Polsce.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#3669 Post autor: Koper » ndz cze 25, 2017 11:02 am

https://noizz.pl/rozrywka/imieniny-jana ... ka/xjyvkd1

Widzę, że TVP już się przekopała przez dno i drąży głębiej :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#3670 Post autor: Koper » pn cze 26, 2017 18:25 pm

a oto i efekty

https://wiadomosci.wp.pl/emigranckie-dz ... 204237953a

złośliwie mógłbym napisać, że pewna osoba z forum (albo i osoby) pewnie dumna, ale teraz takie czasy, że mogłoby się okazać, że bym napisał prawdę. :(
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#3671 Post autor: lis23 » pn cze 26, 2017 18:34 pm

Minister prezydenta stwierdził, ze referendum edukacyjne w sprawie gimnazjum odbyło się już dwa razy: w maju i w październiku 2015 r. gdyż ludzie wiedzieli, że Duda i PIS chcą zlikwidować gimnazja a mimo to ich wybrali, czyli jest już pozamiatane.

Błaszczak przyznał, że w sobotę było za mało policjantów ale i tak to wszystko wona PO, KODu i innych ;) Suski twierdzi nawet, że w Radomiu pobito PIS owca, a nie KOD owca ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#3672 Post autor: Koper » pn cze 26, 2017 22:13 pm

lis23 pisze: Minister prezydenta stwierdził, ze referendum edukacyjne w sprawie gimnazjum odbyło się już dwa razy: w maju i w październiku 2015 r. gdyż ludzie wiedzieli, że Duda i PIS chcą zlikwidować gimnazja a mimo to ich wybrali, czyli jest już pozamiatane.
Daj spokój, przecie oni (znaczy rządzący, niezależnie kto tę funkcję sprawuje) zawsze wybierają wersję jaka im pasuje. Poprzednicy byli be, bo nie robili referendów, my nie robimy referendów ale jesteśmy cacy, bo przecież naród nas wybrał, byśmy decydowali w jego imieniu (ta sama argumentacja dziwnie nie obowiązywała za rządów poprzedników).
Tak szczerze mówiąc to nie wiem czy referendum w tej kwestii jest sensowne- jakiś tam Janusz z Sebą mają decydować o tym, jak ma wyglądać struktura kształcenia? Hmm... Oczywiście nie zmienia to faktu, że obecna reforma jest robiona w niepotrzebnym pośpiechu, chaosie i bez wytłumaczenia po co jest robiona, natomiast PO CO jest robiona to odnoszę wrażenie, że nikt w PiS też nie wie. Ot, żeby było jak za PRL, jak mały Jarek chodził do szkoły i było 8+4?

A tak mnie dziś naszło w związku z pielgrzymką obozu rządzącego na kazanie Szydło juniora... Czy syn premier, podobnie jak onegdaj syn byłego premiera, już wie, że "firma" w której pracuje to "lipa" jest? ;)
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#3673 Post autor: Wojteł » pn cze 26, 2017 23:14 pm

Koper pisze:
pn cze 26, 2017 22:13 pm
Tak szczerze mówiąc to nie wiem czy referendum w tej kwestii jest sensowne- jakiś tam Janusz z Sebą mają decydować o tym, jak ma wyglądać struktura kształcenia?
Na tej samej zasadzie możesz zakwestionować sens całej demokracji, więc może powinieneś popierać Krula? :P
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#3674 Post autor: lis23 » pn cze 26, 2017 23:17 pm

Wiadomo, po co - przecież Duda mówił, że nowa, "dobra szkoła" musi nauczyć młodzież tego, kto był bohaterem a kto zdrajcą. Dla przypomnienia, chodzi o Wałęsę ale chyba nie tylko, bo ostatnio Kaczyński twierdził, że Solidarność to byli zdrajcy, złodzieje i komuniści i tylko jego brat i Macierewicz byli święci i to oni wygrali z komuną.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#3675 Post autor: Koper » wt cze 27, 2017 16:31 pm

Wojtek pisze:
pn cze 26, 2017 23:14 pm
Na tej samej zasadzie możesz zakwestionować sens całej demokracji, więc może powinieneś popierać Krula? :P
Nie do końca, bo demokracja pośrednia polega na tym, że wybiera się grupkę ludzi, którzy o takich sprawach będą decydować. Nie wyobrażam sobie by ludzie mieli o wszystkim rozstrzygać w referendum z tegoż powodu, żeby się na wszystkim znali. OK, uznajmy że kwestia gimnazja tak/nie jest na tyle ogólna że można ją zostawić do decyzji społeczeństwa. Tylko o czym my dokładnie decydujemy: 8+4 czy 6+3+3? I co z tego wynika? Nauczyciele wolą wariant drugi bo mają więcej miejsc pracy, rząd woli pierwszy bo (???). A poważnej dyskusji w temacie nie było.
lis23 pisze:
pn cze 26, 2017 23:17 pm
Wiadomo, po co - przecież Duda mówił, że nowa, "dobra szkoła" musi nauczyć młodzież tego, kto był bohaterem a kto zdrajcą. Dla przypomnienia, chodzi o Wałęsę ale chyba nie tylko, bo ostatnio Kaczyński twierdził, że Solidarność to byli zdrajcy, złodzieje i komuniści i tylko jego brat i Macierewicz byli święci i to oni wygrali z komuną.
Ale to jest kwestia programu nauczania, jeśli już, a nie tego czy pomiędzy podstawówką a liceum będzie jeszcze byt pośredni.
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

ODPOWIEDZ