Jak rzyć, panie premierze?

Dla forum FilmMusic.pl Offtop jest źródłem sukcesu. Złotą żyłą. Dlatego stworzyliśmy specjalne miejsce wypowiedzi utrzymanej w tonie, delikatnie mówiąc, luźno-frywolnym. Wszystko co uznane zostanie za Offtop trafiać będzie tutaj.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5296 Post autor: lis23 » pt sty 18, 2019 20:51 pm

Oki, tyle, że ja mam rentę dożywotnią z tytułu wrodzonej niepełnosprawności i dlaczego normalny emeryt i rencista może zarobić 5 275 zł, a niepełnosprawny tylko 3 160 zł?

Pod koniec 2017 roku był projekt ustawy, żeby niepełnosprawni pracownicy mogli w sumie zarabiać średnią krajową, wszystkie partie były za - wszystkie, poza Prawem i Sprawiedliwością.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2837
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5297 Post autor: swordfish » sob sty 19, 2019 10:32 am

Ale za to jesteś dożywotnio zwolniony z konieczności opłacania abonamentu radiowo-telewizyjnego. Nie musisz obecnie płacić na TVPiS Kurskiego, jak i nie musiałeś wcześniej płacić na TVP-PO Brauna.

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5298 Post autor: Bucholc Krok » sob sty 19, 2019 20:28 pm

hp_gof pisze:
śr sty 16, 2019 13:14 pm
Ja się interesuję polityką samorządową i oczywiście, że znam nazwiska prezydentów największych polskich miast ;) Podstawowa wiedza obywatelska :mrgreen:
To gratuluję, bo ja znam chyba tylko 5 (więcej mi nie przychodzi do głowy) w tym Zdanowską z racji omawiania jej przypadku w mediach ogólnokrajowych oraz 2 z powodu, że ich miasta leżą blisko mojego. Inne (niektóre) nazwiska pewnie słyszałem, ale raczej nie dopasuję do konkretnego miasta.
Mnie tam bardziej denerwuje to, że przed wyborami PiS rękami TVP mocno uderzał w Adamowicza,
a teraz wszyscy w PiSie ukazują go jako wspaniałego człowieka i prezydenta
Wszyscy? Słucham publicznego radia i jeszcze tych pochwał nie słyszałem. Inna sprawa, że ostatnio mniej słucham, bo się nie bardzo da.
i wykorzystują jego śmierć, żeby obsmarować Tuska, Owsiaka i całą opozycję ;)
Tutaj parę przykładów: https://wiadomosci.onet.pl/opinie/jak-t ... za/hlfgq82
A opozycja wykorzysta okazję do obsmarowania PiS-u i tak ta buda będzie się telepała. Zresztą nie potrzeba polityków. Pisarz Huelle (znajomy Adamowicza) najlepiej wie, kto zabił:

https://www.onet.pl/?utm_medium=synergy ... 07&utm_v=2
swordfish pisze:
śr sty 16, 2019 14:45 pm
Adamowicz pozostanie w mej pamięci na zdjęciu jak ciągnie samolot OLT wraz z innymi politykami PO. Sprawa Amber Gold mocno go obciążała.
Zawsze mógłby powiedzieć, że nie wiedział, co ciągnie. Jak pokazuje historia to jest bardzo skuteczna obrona.
Koper pisze:
śr sty 16, 2019 20:14 pm
Oba artykuły krytyczne, być może i słusznie, ale gdzie tu jakiś hejt?
No jak to? Teraz każda krytyka będzie hejtem. Oczywiście nie nasza, tylko przeciwników politycznych. :)
swordfish pisze:
czw sty 17, 2019 20:05 pm
W TVN24 pewnie króluje język miłości:

youtu.be/jh8j4ppPtkE
Pomijając geniusza krótkiej formy (szkoda, że nie ma całego występu), to tam z tyłu widać Adamowicza. Jeśli na tego typu spotkaniach byle ciul może/mógł wchodzić na scenę to nie ma się co dziwić. Jest piosenka o takich, którzy się za pewnie poczuli.
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5299 Post autor: Koper » ndz sty 20, 2019 10:40 am

swordfish pisze:
czw sty 17, 2019 20:05 pm
W TVN24 pewnie króluje język miłości:
"A u was biją murzynów" :roll: :roll: :roll:
I weź tu dyskutuj z fanbojami PiSu, za każdym razem tylko wariacje na temat "przez 8 ostatnich lat" :P :mrgreen:
Co mnie jakiś TVN obchodzi, nawet tego nie oglądam. Radio Maryja jeszcze przywołaj, TV Trwam, Superstację, Polsat, TV4, MTV i co tam jeszcze, jakby to cokolwiek miało do rzeczy.
Swoją drogą zdaje sie że ten przekaz w VN to był na żywo i akurat jakiś typek dorwał sie do mikrofonu i wykrzyczał co mu leżało na wątrobie. Trochę to nie bardzo daje się porównać z przemyślaną, puszczoną celowo animacją mającą na celu rzygniecie hejtem na pewne osoby, więc poszukaj jeszcze trochę na tym TVN. :P Przypomnę wszakże że TVN nie jest telewizją państwową, utrzymującą się z naszych podatków...
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2837
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5300 Post autor: swordfish » ndz sty 20, 2019 13:05 pm

Pewnie HGW wykupywała reklamę w TVN o odwiedzaniu świątecznej Warszawy ze środków własnych, a nie podatników.

Nie bronię TVP, bo mnie mnóstwo rzeczy w niej denerwuje. Wiadomości o 19:30 chciałem, aby skasowano już 20 lat temu i o tej porze powinni puszczać programy popularno-naukowe i edukacyjne, aby czegoś widzowie mądrego się uczyli w Prime-time.

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5301 Post autor: Koper » ndz sty 20, 2019 13:22 pm

swordfish pisze:
ndz sty 20, 2019 13:05 pm
Pewnie HGW wykupywała reklamę w TVN o odwiedzaniu świątecznej Warszawy ze środków własnych, a nie podatników.
Reklama jakiegokolwiek miasta w TV jakiś tam sens jeszcze ma, chociaż w przypadku stolicy mocno dyskusyjne jest czy wydane na to środki zwrócą się (oczywiście nie w sposób bezpośredni, bo to nigdy nie jest możliwe, ale pośrednio, przez napływ zachęconych reklamą turystów i wszelkiego rodzaju odwiedzających). I oczywiście można zadać pytanie dlaczego akurat TVN (choć prawdę mówiąc wydaje mi się, że wybór telewizji pod katem marketingowym był słuszny bo TVN ze swoją ramówką jawi mi się jako taka stacja dla obecnych i potencjalnych słoików:P). Natomiast jaki sens ma dla przykładu reklama zakładów zbrojeniowych finansowana przez ministerstwo obrony w powiązanych z ekipą rządową gazetach? Czy jest jakaś szansa że zachęcony nią czytelnik pojedzie do takiego Radomia i kupi skrzyneczkę karabinków? :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5302 Post autor: Adam » czw sty 24, 2019 08:56 am

#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5303 Post autor: Koper » pt sty 25, 2019 16:31 pm

Chciał być chłop jak gwiazdki hollywoodu, ewentualnie jak Silvio B. ;)

A nie wie, że w Katotalibanie to jest tak:
http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,130517,2439 ... BoxOpCzol7

a jeszcze a propos zabaw komuszków, to lepiej niech się bawią tak, jak wkleiłeś niż tak:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... oxNewsImg1
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5304 Post autor: Bucholc Krok » sob sty 26, 2019 09:43 am

A co to, l-23 przestał nadawać? A tyle się dzieję. Dziwię się, że nikt tego nie wrzucił:

https://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje ... 82749.html

Chodziło się pod sąd ze świcą w jego obronie, a tu taki fejl. :mrgreen:

Dobre wieści dla mieszkańców Gdańska. Miała być parodia wyborów, a jednak przynajmniej jeden kontrkandydat będzie. Oczywiście jeśli zostanie zarejestrowany, a nie zdziwiłbym się, gdyby "ktoś" robił pod górę.

https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka ... ka/zwsccg2
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5305 Post autor: Koper » sob sty 26, 2019 09:55 am

Jak startuje Grzesiu Braun to i tak dalej będzie parodia wyborów :roll:
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5306 Post autor: Bucholc Krok » sob sty 26, 2019 10:00 am

Przynajmniej nie będzie zamiatania pod dywan i żenującego robienia z Adamowicza świętego.
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5307 Post autor: Kaonashi » ndz sty 27, 2019 01:15 am

Najbardziej lubię ten fragment, jak sam sobie zadał pytanie. :wink:

youtu.be/gKRzmTXtBmk
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2837
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5308 Post autor: swordfish » ndz sty 27, 2019 08:20 am

Mikołaj Trzaska przyłączył się do protestu Macieja Stuhra w sprawie bojkotów mediów narodowych.
Koledzy Artyści! Maciej Kosycarz mnie zainspirował. Macie we mnie absolutne wsparcie! Od samego momentu dojścia PiS do władzy i przejęcia państwowych anten, trzymam się z dala od Mordoru, czyli TVP. Nie życzyłem sobie wywiadu dla TVP kultury, odmówiłem nawet spotkania w radiowej trójce z okazji promocji trasy koncertowej grupy Łoskot, choć uwierzcie mi, bardzo lubię i cenię sobie dziennikarkę Agnieszkę Szydłowską.
Muszę powiedzieć, to wszystko przychodziło mi to z wielkim trudem, odmówić sobie takiej narcystycznej przyjemności, bycia głową na ekranie. Ostatnie słowa wypowiedziane przeze mnie przed kamerą regionalnej TV Gdańsk były związane z premierą książki, wywiadu rzeki z Przemkiem Dyakowskim. Czasem utykam, miewam dylematy moralne. W różnych sytuacjach kieruję się innymi kategoriami, myślę sobie - Przemek jest moim przyjacielem, pracownicy regionalnej rzetelnie robią kulturę od tylu lat, zawsze mieliśmy dobre stosunki, może się uda jakiś materiał wsadzić na półkę. Nie zazdroszczę sytuacji, w której się znaleźli, są zastraszani, niektórzy próbują robić co najlepsze, inni zaś mają kredyty albo zaraz przejdą na emeryturę. Jest też takie pytanie, czy jak wszyscy znikniemy z eterów i anten, czy nie staniemy się “nieobecnymi co nie mają racji”? Świat o nas zapomni? Mamy przecież jeszcze ciągle niezablokowany internet, pocieszam się, nasi fani mają olewkę na narodowe media, być może nie mają telewizora w domu. To brzmi nawet jak ujma, być bohaterem narodowych mediów, jak w PRL’u, artysta z telewizji staję prominentem i kolaborantem, oczywiście taka opinia pojawia się tylko w pewnych środowiskach.
Piszę ten tekst bo mam już dosyć, po tym co się wydarzyło i teraz się dzieję na naszych oczach. Mam dosyć ataków i symetryzmów. Nie mam już wątpliwości, czym jest ta władza i jej tuba, zresztą nigdy nie miałem. Niech już nikt mi nie próbuje mówić, że jest inaczej. W tym wszystkim co wyrażam, pragnę uniknąć pogardy. Rozsądek mi podpowiada, że trzeba stanąć po dobrej stronie. Koledzy-przyjaciele! Zawsze uważałem, że muzyka jest hymnem wolności i równości, służy wyrażaniu naszych duchowych potrzeb. Dobrym przykładem jest jazz - powstał miedzy innymi dlatego żeby uzasadnić tożsamość istnienia ludzi o innym kolorze skóry, przez wiele lat taką rolę odgrywał za nim trafił na salony. Teraz nie jest czas na salony. Nie pchajmy się do mediów propagandowych, przecież już dawno nie ma publicznych, legitymizując taki stan rzeczy utrzymujemy wszystkich w przekonaniu, że nienawiść i antysemityzm wyrażana przez mowę jest czymś dopuszczalnym i naturalnym. Kochani tak postępując bierzemy w tym udział. Rozumiem, to brzmi nęcąco: Festiwal w Opolu, Narodowe Czytanie, muzyczne programy w tevałach i trójkach, krótko mówiąc “awangarda dobrej zmiany”. Pamiętajmy: tytuł “artysta” to jest taki ktoś co robi coś i berze za to całkowitą odpowiedzialność, Noblesse oblige. Czy jestem aż tak naiwny, wciąż mam poczucie że nasza praca to misja? Modle się o lepsze czasy i bez względu na to jakie nadejdą, co by nam nie było wstyd żeśmy daliśmy ciała. Dla poprawienia humoru, pozwólcie, że użyję cytatu z DROGÓWKI Smarzowskiego "Trzymajmy się w kupie a ch..ja nam zrobią" Ściskam wszystkich serdecznie. Trzymam kciuki!
Teraz czekać, aż środowisko filmowców wręczy jemu Orła w kategorii najlepsza muzyka za "Kler".

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5309 Post autor: Bucholc Krok » ndz sty 27, 2019 16:08 pm

Kaonashi pisze:
ndz sty 27, 2019 01:15 am
Najbardziej lubię ten fragment, jak sam sobie zadał pytanie. :wink:
Tak to jest jak wcześniej redaktor nie prześle pytań, które będzie zadawał. :D Niedoszły premier i taka dziecinada...
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5310 Post autor: Koper » ndz sty 27, 2019 16:13 pm

W Rosji Putin nie ma takich problemów ;) :D
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

ODPOWIEDZ