Jak rzyć, panie premierze?

Dla forum FilmMusic.pl Offtop jest źródłem sukcesu. Złotą żyłą. Dlatego stworzyliśmy specjalne miejsce wypowiedzi utrzymanej w tonie, delikatnie mówiąc, luźno-frywolnym. Wszystko co uznane zostanie za Offtop trafiać będzie tutaj.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#4711 Post autor: Wawrzyniec » ndz maja 13, 2018 21:18 pm

Widzę, że mimo protestów Bucholca, dzisiaj piknik pod rzeszowskim Pomnikiem się odbył. Ja niestety nie mogłem być, ale byłem sercem z uczestnikami i Wielką Cipą. Widziałem, że nawet mój nauczyciel od muzyki w liceum wystąpił ze swoim zespołem pieśni żeglarskiej pod Wielką Cipą. Miło. :) Tak samo miło, że Wojtek tym razem w przeciwieństwie do pomnika Sashy Grey, mimo że tematyka podobobna, nie jest przeciwko Wielkiej Cipie. :)

Obrazek

#PomnikMaZostać
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#4712 Post autor: Kaonashi » ndz maja 13, 2018 21:44 pm

Wawrzyniec pisze:
ndz maja 13, 2018 21:18 pm
Widziałem, że nawet mój nauczyciel od muzyki w liceum wystąpił ze swoim zespołem pieśni żeglarskiej pod Wielką Cipą. Miło. :
Gołąb jest teraz radnym Rzeszowa, a także aktywnym działaczem w sprawie pomnika, także jego obecność nie dziwi. :)
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#4713 Post autor: Wawrzyniec » ndz maja 13, 2018 21:52 pm

To ja wiem i dalej jestem w kontakcie. Ale też niestety kiedy właśnie angażował się w ochronę pomnika, to też otrzymywał anonimowe pogróżki i ogólnie dość niemiłe sprawy. :?
#WinaHansa #IStandByDaenerys

hp_gof

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#4714 Post autor: hp_gof » ndz maja 13, 2018 22:15 pm

Spoko, niedługo będziecie mieli Wielką Tęczową Cipę :mrgreen:

Obrazek

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#4715 Post autor: Wawrzyniec » ndz maja 13, 2018 22:25 pm

Piękne :D Tylko teraz to się dopiero o los Wielkiej Cipy martwię. :cry: Gdyż jak IPN, PiS i Zakon Bernardynów zobaczą, że Wielka Cipa symbolizuje Marsz Równości, to dopiero będą chcieli ją rozwalić. :(
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#4716 Post autor: Bucholc Krok » pn maja 14, 2018 11:45 am

Wawrzyniec pisze:
czw maja 10, 2018 13:23 pm
A ja tymczasem zapraszam wszystkich, tak Bucholca też w niedzielę do Rzeszowa, gdzie o godzinie 15 odbędzie się "Piknik pod Pomnikiem":
To bardzo miło, tylko nie wiem, po co miałbym tam się pojawić. Chyba tylko po to, żeby ktoś mi dał po mordzie. Albo zmanipulował nagranie wideo z moim udziałem.
Koper pisze:
sob maja 12, 2018 09:50 am
W polskim rządzie nie ma miejsca dla ludzi kompetentnych. :P
Tak jak w każdym rządzie obok kompetencji przydaje się miejsce zajmowane w hierarchii partyjnej. ;)
Wawrzyniec pisze:
ndz maja 13, 2018 21:52 pm
To ja wiem i dalej jestem w kontakcie. Ale też niestety kiedy właśnie angażował się w ochronę pomnika, to też otrzymywał anonimowe pogróżki i ogólnie dość niemiłe sprawy. :?
Chciałbym je zobaczyć. I pewnie nie było świadków. :roll:
hp_gof pisze:
ndz maja 13, 2018 22:15 pm
Spoko, niedługo będziecie mieli Wielką Tęczową Cipę :mrgreen:
No, to dopiero będzie kicz. :D Gorzej jak słynne przęsło w Warszawie.
Wawrzyniec pisze:
ndz maja 13, 2018 22:25 pm
Piękne :D Tylko teraz to się dopiero o los Wielkiej Cipy martwię. :cry: Gdyż jak IPN, PiS i Zakon Bernardynów zobaczą, że Wielka Cipa symbolizuje Marsz Równości, to dopiero będą chcieli ją rozwalić. :(
Ja bym zastosował metodę faktów dokonanych. Wysadzić pomnik potajemnie (nie mówię, że przez ojców czy IPN, może się pojawić inicjatywa oddolna) i poczekać na reakcję obrońców. Już by nie było czego bronić. Emocje by opadły, co by wszystkim zaangażowanym wyszło na dobre. Nie wiem tylko czy przypadkiem nie podpowiadam obrońcom, bo jeszcze się zacznie nocne czuwanie przy pomniku, przykuwanie się do niego różnych idiotów, albo na jego szczycie zostanie zorganizowany punkt obserwacyjny dla snajperów...
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
WhiteHussar
Nominowany do Emmy
Posty: 1504
Rejestracja: sob mar 02, 2013 23:31 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#4717 Post autor: WhiteHussar » pn maja 14, 2018 14:32 pm

Zburzyć ten szajs!

Rok po zburzeniu nikt nie bedzie pamiętać o tym, że coś takiego istniało[emoji41]

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#4718 Post autor: Kaonashi » pn maja 14, 2018 15:08 pm

WhiteHussar pisze: Rok po zburzeniu nikt nie bedzie pamiętać o tym, że coś takiego istniało[emoji41]
Bardzo wątpię. :]


A tymczasem:
https://www.facebook.com/Lemingopedia/v ... 832101822/
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#4719 Post autor: Koper » pn maja 14, 2018 17:09 pm

WhiteHussar pisze:
pn maja 14, 2018 14:32 pm
Zburzyć ten szajs!
Mowa o pomniku smoleńskim? Wiem, że szajs, ale przecież można by przenieść, choćby Jarkowi do ogródka. Czemu zaraz burzyć? :(
Bucholc Krok pisze:
pn maja 14, 2018 11:45 am
Tak jak w każdym rządzie obok kompetencji przydaje się miejsce zajmowane w hierarchii partyjnej. ;)
Skreśl "obok kompetencji" i będzie się zgadzało. :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#4720 Post autor: lis23 » pn maja 14, 2018 20:10 pm

Szajs to dopiero będzie, jak dorobią ten marmurowy dywan, po którym Lechu będzie szedł do nieba ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
WhiteHussar
Nominowany do Emmy
Posty: 1504
Rejestracja: sob mar 02, 2013 23:31 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#4721 Post autor: WhiteHussar » wt maja 15, 2018 17:07 pm

Prze goście, ja mówię o pominku komunistów a ci o czymś inny. Gdzie to było mowa o Lechu?

byliście chociaż raz w Rzeszowie? Na
żywo nie robi wrażenia

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#4722 Post autor: Koper » wt maja 15, 2018 17:44 pm

WhiteHussar pisze:
wt maja 15, 2018 17:07 pm
Prze goście, ja mówię o pominku komunistów a ci o czymś inny. Gdzie to było mowa o Lechu?
W pubie, ale wybrałem Tyskie.
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
WhiteHussar
Nominowany do Emmy
Posty: 1504
Rejestracja: sob mar 02, 2013 23:31 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#4723 Post autor: WhiteHussar » wt maja 15, 2018 17:47 pm

Koper, uwielbiam Twoje komentarze. Bez Ciebie forum FilmMusic "nie istnieje"...

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#4724 Post autor: Koper » wt maja 15, 2018 19:44 pm

No dla mnie to na pewno beze mnie nie istnieje. Kłania się solipsyzm (za wiki: "pogląd filozoficzny głoszący, że istnieje tylko jednostkowy podmiot poznający, cała zaś rzeczywistość jest jedynie zbiorem jego subiektywnych wrażeń" ) ;)
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#4725 Post autor: Wawrzyniec » śr maja 16, 2018 01:13 am

WhiteHussar pisze:
wt maja 15, 2018 17:07 pm
byliście chociaż raz w Rzeszowie?
No ja tam się urodziłem, spędziłem całe moje dzieciństwo, szkołę i pojawiam się tam regularnie. Kaonashi też mieszka w Rzeszowie, a Marek Łach chyba też był w Rzeszowie.

@Bucholc nie wiem czego miałbyś się bać w Rzeszowie? No chyba, że tak jak zarzuciłeś jego mieszkańcom, że są agresywni i oczerniają ludzi, gdyż to można wywnioskować z Twego wpisu. :P
Plus plan na Taliba wysadzenia potajemnie pomnika to raczej by się skończył tym, że owa konstrukcja spadłaby, albo na ten ogród Bernardynów z ich parkingiem, albo na ich klasztor, albo główne skrzyżowanie, gdzie się krzyżują główne drogi ze Wschodu na Zachód i z Północy na Południe, albo by spadło na ten pomnik po drugiej stronie ulicy przed Urzędem Marszałkowskim:

Obrazek

:mrgreen:

W ogóle tak mi się przypomniało, że w pierwszej klasie szkoły podstawowej na lekcji plastyki mieliśmy narysować coś o naszym mieście, z czym się nam kojarzy itd. I wszyscy w tym i ja narysowaliśmy właśnie Wielką Cipę. :)
Tyle jest miłych wspomnieć z Wielką Cipą. W liceum w jej okolicach czekało się po lekcjach na autobus, gdyż rzeszowska komunkacja miejska jest tak charakterystyczna, że np. przez 30 do 40 minut nie jedzie nic, a potem nagle w ciągu 10 minut kilkanaście autobusów, jadących w tym samym kierunku jedzie, a potem znowu się czeka te 40 minut. Dlatego też właśnie w cieniu Wielkiej Cipy czekało się, umawiało się na spotkania itd.

A co do kiczowatych i progresywnych rzeczy to tylko zaznaczam, że w Rzeszowie mamy też Tęczowy Most :D

Obrazek

I na razie nikt nie próbował go podpalić. :P
#WinaHansa #IStandByDaenerys

ODPOWIEDZ