Jak rzyć, panie premierze?

Dla forum FilmMusic.pl Offtop jest źródłem sukcesu. Złotą żyłą. Dlatego stworzyliśmy specjalne miejsce wypowiedzi utrzymanej w tonie, delikatnie mówiąc, luźno-frywolnym. Wszystko co uznane zostanie za Offtop trafiać będzie tutaj.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26136
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#4996 Post autor: Koper » sob sie 04, 2018 14:51 pm

lis23 pisze: Słuchałem dziś tak piąte przez dziesiąte "Drugiego Śniadania Mistrzów' i mówili tam, min. że nasza lewica, zamiast uderzać w PIS, atakuje PO i Nowoczesną, a to jest na rękę PIS owi
W PO to wszyscy uważają, że cały świat powinien atakować PiS, żeby im rosło, a rządzącym spadało, zaś każdy kto coś złego na nich powie to od razu PiSowiec...
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13111
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#4997 Post autor: lis23 » sob sie 04, 2018 15:29 pm

Bardziej chodzi o to, że opozycja nie potrafi się zjednoczyć przeciw PIS owi, bo tylko jedna, wspólna koalicja przeciwko PIS owi może coś zmienić a pamiętam, jak jeszcze Miller chwalił PIS i jechał po PO ;)

Ok, PIS owiec, prezes spółki SK "Centrozłom" :mrgreen: tak się schlał, że zaparkował na szynach tramwajowych i zasnął ;) Na szczęście, nic mu się nie stało ale już nie szefuje 'Centrozłomowi" ;) (gdybym miał szefować 'Centrozłomowi" to też bym się upił ;))Za to niejaki Obajtek promuje w Orlenie ... picie polskich soków :mrgreen:
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13111
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#4998 Post autor: lis23 » ndz sie 05, 2018 07:04 am

Orban ogłosił, że już za rok Europa zmieni się w nieliberalną, Chrześcijańską demokrację i podał pięć punktów, których trzeba się trzymać:

1: Chrześcijaństwo wyklucza wielonarodowość, wielorasowość
2: Rodzina to tylko kobieta i mężczyzna
3: Suwerenność gospodarcza, czyli wstajemy z kolan
4: Obrona granic
5: Jedno państwo, jeden głos.

Przez przypadek zobaczyłem kawałem programu tv Trwam i mówiono tam, że UE uderza w polski interes narodowy, kwestionując nasze reformy i nie godząc się na wydanie przestępcy z UK.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26136
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#4999 Post autor: Koper » ndz sie 05, 2018 09:31 am

lis23 pisze:
ndz sie 05, 2018 07:04 am
1: Chrześcijaństwo wyklucza wielonarodowość, wielorasowość
Ale on chyba nie jest tej samej rasy i narodowości co założyciel chrześcijaństwa, niejaki Jezus C., więc co? Sam się wyklucza z tego, bo nie czaję? Chyba, że coś źle przytoczyłeś.
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13111
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5000 Post autor: lis23 » ndz sie 05, 2018 09:45 am

Wiesz, to jest Jego, specyficznie pojmowana wersja Chrześcijaństwa, która wyklucza, min. pomoc uchodźcom.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26136
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5001 Post autor: Koper » ndz sie 05, 2018 12:50 pm

Czyli jakiś tam węgierski katolicyzm narodowy czy coś w ten deseń?
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13111
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5002 Post autor: lis23 » ndz sie 05, 2018 13:00 pm

Bo ja wiem, czy tylko Węgierski, skoro nasza władza podobnie pojmuje Chrześcijaństwo i nawet krytykuje Papierza.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13111
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5003 Post autor: lis23 » pn sie 06, 2018 07:31 am

Tak jak przewidywałem: 500+ to już za mało i żeby wygrać kolejne wybory, PIS pracuje nad 1 000+:

https://fakty.interia.pl/polska/news-su ... Id,2615294

Skoro 500+ to wydatek rzędu 27 miliardów zł rocznie, to 1 000+ podwoi tę kwotę i zbliży nas niebezpiecznie do bankructwa a la Grecja.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2847
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5004 Post autor: swordfish » pn sie 06, 2018 20:07 pm

Mogły tabloidy nie pisać, że spada realna wartość 500+.

https://www.google.pl/amp/www.dziennik. ... u-pis.html

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26136
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5005 Post autor: Koper » pn sie 06, 2018 20:42 pm

To może w końcu niech dadzą na każde dziecko i zrobią górny pułap dochodowy, bo po co dzieciom milionerów 500+ to nie wiem.
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33874
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5006 Post autor: Wawrzyniec » pn sie 06, 2018 20:50 pm

Z 500+ to kiedyś wracałem blablacarem z budowlańcami z Berlina, którzy kombinowali jak jednocześnie pobierać 500+ i Kindergeld w Niemczech. Przy czym znam osobę, która tak samo robiła w Norwegii i tu tam ciągnęła kasę i sie wziął za niego urząd w Norwegii i ostatni raz jak słyszałem o nim, to nie wyglądało to najlepiej.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13111
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5007 Post autor: lis23 » wt sie 07, 2018 01:33 am

Koper pisze:
pn sie 06, 2018 20:42 pm
To może w końcu niech dadzą na każde dziecko i zrobią górny pułap dochodowy, bo po co dzieciom milionerów 500+ to nie wiem.
Niech dadzą na każde dziecko i tylko dla najbiedniejszych, albo niech zwolnią rodziny wielodzietne z podatków: może i Państwo nie dostanie kasy ale nie wyda jej też na 500+, a część jednak do nich wróci pod postacią vatu, bo przecież trzeba będzie tę kasę wydać.
Pod artykułem, poza pochwałami na cześć PISu jest też irytacja, ze niedługo "dziecioroby" będą mieć więcej kasy za nic od tych, którzy wstają do pracy z 1 600 zł miesięcznie.

Wiadomo już, że zarówno Prezydent, jak i Krajowa Rada Sądownictwa i Ministerstwo Sprawiedliwości nie wykonają wyroku Sądu Najwyższego i nie wstrzymają się z "reformą" sądownictwa - ich zdaniem, SN złamał Konstytucje nie mając podstaw prawnych, więc jego opinia ich nie dotyczy. Ciekawe, co na to UE?
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5008 Post autor: Paweł Stroiński » wt sie 07, 2018 14:34 pm

Wawrzyniec pisze:
pn sie 06, 2018 20:50 pm
Z 500+ to kiedyś wracałem blablacarem z budowlańcami z Berlina, którzy kombinowali jak jednocześnie pobierać 500+ i Kindergeld w Niemczech. Przy czym znam osobę, która tak samo robiła w Norwegii i tu tam ciągnęła kasę i sie wziął za niego urząd w Norwegii i ostatni raz jak słyszałem o nim, to nie wyglądało to najlepiej.
Mógłbyś rozwinąć, co to znaczy "nie wyglądało najlepiej"?

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26136
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5009 Post autor: Koper » czw sie 09, 2018 22:28 pm

5 lat temu Andrzej "Zabierzcie Mi Długopis" Duda rzekł był i to się sprawdza:

https://twitter.com/andrzejduda/status/ ... 12?lang=pl

to tak w kontekście wspaniałych wyczynów polskich drużyn piłkarskich w europejskich pucharach :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5010 Post autor: Bucholc Krok » pt sie 10, 2018 10:14 am

Wraca bykowe?
https://www.money.pl/gospodarka/wiadomo ... 12919.html

Jeśli podatek wejdzie to pewnie będą wyjątki. Oczywiście księża/zakonnicy/zakonnice odpadają. Ciekawe czy homoseksualiści także byliby zwolnieni. I ewentualnie na jakiej podstawie. Lekarz by wystawiał zaświadczenie? Świetna sytuacja korupcjogenna, bo spodziewam się wzrostu osób o tej orientacji. Ludzie wszystko zrobią i do wszystkiego się przyznają byle nie płacić. :D
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

ODPOWIEDZ