Jak rzyć, panie premierze?

Dla forum FilmMusic.pl Offtop jest źródłem sukcesu. Złotą żyłą. Dlatego stworzyliśmy specjalne miejsce wypowiedzi utrzymanej w tonie, delikatnie mówiąc, luźno-frywolnym. Wszystko co uznane zostanie za Offtop trafiać będzie tutaj.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13575
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#3751 Post autor: Kaonashi » pt lip 14, 2017 23:21 pm

A kto niby twierdzi, że TV Republika jest niezależna? :P
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33879
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#3752 Post autor: Wawrzyniec » sob lip 15, 2017 00:29 am

TV Republika? :P :wink:
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33879
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#3753 Post autor: Wawrzyniec » sob lip 15, 2017 12:31 pm

Ustawa przez senat tradycyjnie przepchnięta nocą, to teraz jedynie jako ostatnia możliwość zostało weto prezydenckie.

Obrazek
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13113
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#3754 Post autor: lis23 » sob lip 15, 2017 15:14 pm

Taa ... Adrian ... ekhm ... Duda wszystko zaklepie. Sam Kaczyński zapowiedział, że wszystkie trzy ustawy przejdą do końca lipca a Szydło mówiła, że obecny termin prac i szybkie tempo to nie przypadek, bo są wakacje i w domyśle nie ma kto protestować w Wawie.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26139
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#3755 Post autor: Koper » ndz lip 16, 2017 10:15 am

Kaonashi pisze:
pt lip 14, 2017 23:21 pm
A kto niby twierdzi, że TV Republika jest niezależna? :P
No przecież wszyscy ci "prawicowi" dziennikarze ogarnięci miłością do PiS od lat twierdza, że tylko oni są niezależni (i niezłomni!), a cała reszta to lewactwo opłacane przez Żydokomunę i Sorosa. :P Jak kiedyś napisałem, że niezależni to oni są, ale co najwyżej od rozumu, to tu lekkie oburzenie zapanowało na forum. :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13575
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#3756 Post autor: Kaonashi » ndz lip 16, 2017 13:36 pm

A lewica twierdzi, że Gazeta Wyborcza jest obiektywna (czyli de facto niezależna). I co z tego, nikt spoza danego środowiska nie traktuje tego poważnie. :wink:
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26139
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#3757 Post autor: Koper » ndz lip 16, 2017 16:44 pm

Przepraszam, która niby lewica tak twierdzi? Ta spod znaku SLD, czy ta spod znaku partii Razem? A może narodowi socjaliści z partii rządzącej? :P

A obiektywna nie jest równoznaczne niezależnej :P, aczkolwiek to i tak nie ma znaczenia bo GW żadnego z tych i tak nie spełnia. :D
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13575
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#3758 Post autor: Kaonashi » ndz lip 16, 2017 17:08 pm

Koper pisze:
ndz lip 16, 2017 16:44 pm
Przepraszam, która niby lewica tak twierdzi? Ta spod znaku SLD, czy ta spod znaku partii Razem? A może narodowi socjaliści z partii rządzącej? :P
Część osób o lewicowych poglądach tak twierdzi, tak samo jak tylko część osób o prawicowych poglądach uznaje taką TV Republikę za niezależną. I o to chodzi. :wink:
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#3759 Post autor: Paweł Stroiński » ndz lip 16, 2017 17:43 pm

Tak, dokładnie. Obiektywna nie oznacza niezależnej. Jest grupa osób, uważających GW za obiektywne. Ale nikt nie uważa Agory za niezależną.

Mała ciekawostka swoją drogą: w swoim czasie, przez kilka lat (najpóźniej aż do przejęcia Newsweeka przez Lisa) pisma generalnie należące do Axel Springera (ukryta opcja niemiecka ;) ) były raczej nakierowane na prawo. Ten stary Dziennik, jeszcze z początków AS w Polsce (choć już po powstaniu Faktu chyba powstał Dziennik? Mówię o tej gazecie sprzed połączenia z Gazetą Prawną) był prawicowy i nawet Karnowscy, Zaremba, Jan Wróbel (choć jego z prawicowców lubię najbardziej, nie dlatego, że występuje w TVN) czy Cezary Michalski przed światopoglądową woltą (nagle, z dnia na dzień gość o dość konserwatywnych poglądach stał się antyklerykałem i przeszedł do Krytyki Politycznej). Na prawo skierowany też był Newsweek na samym początku. Dzięki temu mozna było czytać i gazetę.pl i dziennik.pl, by mieć dość obiektywny obraz spraw. Tak samo było z Newsweekiem i Polityką (Wprostu nigdy nie traktowałem zbyt poważnie). Tabloidy tez są raczej prawicowe z reguły, bo to się szybciej sprzeda (choć u nas nie jest tak debilnie jak z The Sun. Super Express jest dość blisko co prawda).

Jeszcze raz. Kogo kontrolują Niemcy? ;)

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13575
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#3760 Post autor: Kaonashi » ndz lip 16, 2017 18:28 pm

Dyskusja trochę zboczyła w inną stronę. Ja tylko mam na myśli, że Koper co chwilę macha tym mieczykiem, tą rzekomą "niezależnością", podczas gdy to określenie wzięło się od paru niepoważnych ultrasów z kółka wzajemnej adoracji. Już nie wspominając, że o tej całej niezależności to ja najwięcej słyszę z "ust" właśnie Kopra. :)
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33879
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#3761 Post autor: Wawrzyniec » ndz lip 16, 2017 19:19 pm

Zaraz, zaraz, ale to Koper nie wymyślił określenia "niepokorni dziennikarze". Przecież za czasów Złego Tuska szczycili się tym na każdym kroku.

Z Dziennika Telewizji:
Obrazek
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#3762 Post autor: Paweł Stroiński » ndz lip 16, 2017 19:42 pm

Kaonashi pisze:
ndz lip 16, 2017 18:28 pm
Dyskusja trochę zboczyła w inną stronę. Ja tylko mam na myśli, że Koper co chwilę macha tym mieczykiem, tą rzekomą "niezależnością", podczas gdy to określenie wzięło się od paru niepoważnych ultrasów z kółka wzajemnej adoracji. Już nie wspominając, że o tej całej niezależności to ja najwięcej słyszę z "ust" właśnie Kopra. :)
A nie sądzisz, że to "wytrzasnął" z adresu jednego z mocno prawicowych portali? ;)

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13575
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#3763 Post autor: Kaonashi » ndz lip 16, 2017 19:48 pm

Wawrzyniec pisze: Zaraz, zaraz, ale to Koper nie wymyślił określenia "niepokorni dziennikarze".
A czy ja to gdzieś napisałem?
Wawrzyniec pisze: Obrazek
Gdzie tu jest coś o niezależnych i wyklętych dziennikarzach/mediach? A że TVP z definicji jest tubą partii rządzącej, to wiadomo nie od wczoraj.
Paweł Stroiński pisze: A nie sądzisz, że to "wytrzasnął" z adresu jednego z mocno prawicowych portali? ;)
Oczywiście, że tak. Ale to jakiś termin od ultrasów z odpowiednich środowisk, których mało kto traktuje poważnie, i tak też przywoływanie tego co rusz jako oręża w dyskusjach politycznych jest cokolwiek, powiedzmy, nieprzekonujące. :)
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26139
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#3764 Post autor: Koper » ndz lip 16, 2017 19:58 pm

Ale ci "ultrasi" opanowali media państwowe, co widać choćby na zalinkowanych przez Wawrzka paskach z TVP. Zresztą wskaż mi jakie to media mocno sympatyzujące z PiS (nie mylić z mediami po prostu prawicowymi sympatyzujących z PiS przy niektórych tylko kwestiach) nie nadają się do określenia "ultrasi". :P A skoro oni sami wymyślając dla siebie wielkie, piękne hasła o "niezależnych", to dlaczegóż ja nie mogę tego, choćby i w kontekście prześmiewczym, przywoływać?

Paweł, mnie się wydaje, że Polityka od początku była jednak bardziej lewicowa (niekoniecznie w kierunku sympatii do SLD), czy też liberalna światopoglądowo. W latach 90. pamiętam taki okres, że Polityka i Wprost była najbardziej poczytnymi czy też kojarzonymi tygodnikami politycznymi i ogólnie podział był taki, że Wprost było bardziej na prawo, Polityka bardziej na lewo. Jak bardzo i jak to się ma do dzisiejszych podziałów na lewicę i prawicę to już inna kwestia.
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#3765 Post autor: Paweł Stroiński » ndz lip 16, 2017 20:59 pm

Problem w tym, że ci "niezależni" się zradykalizowali. Karnowscy czy Zaremba byli całkiem "normalnymi" komentatorami w Dzienniku, nieco co prawda nie po stronie PiS, ale tak nieco bardziej od prawego skrzydła Platformy, powiedzmy. A potem im odbiło.

ODPOWIEDZ