Jak rzyć, panie premierze?

Dla forum FilmMusic.pl Offtop jest źródłem sukcesu. Złotą żyłą. Dlatego stworzyliśmy specjalne miejsce wypowiedzi utrzymanej w tonie, delikatnie mówiąc, luźno-frywolnym. Wszystko co uznane zostanie za Offtop trafiać będzie tutaj.
Wiadomość
Autor
hp_gof

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5341 Post autor: hp_gof » pn lut 04, 2019 09:52 am

Nikogo nie obchodzi, kto te piosenki napisał i w jakim kontekście były kiedyś użyte, bo Biedroń nie skupia się na przeszłości, tylko na przyszłości. I ważniejsza jest tutaj treść tych piosenek we współczesnym kontekście.

Ale to już było - odniesienie do duopolu PO-PiS i innych partii, które istnieją od wielu lat w Sejmie i reprezentują głównie starsze pokolenia
Imagine - odniesienie do Burz Mózgów, polegających na tym, żeby ludzie powiedzieli jakie są ich marzenia o Polsce
Wiosna - odniesienie do nazwy partii

Generalnie repertuar był dość eklektyczny, ale to symbolizuje też chęć pogodzenia różnych środowisk i pokoleń, czego najlepszym symbolem jest obecność DJ Wiki:

Obrazek

Bardzo wyraźnie widać, że konwencja kierowana przede wszystkim do elektoratu lewicującego, do kobiet i do młodych. I myślę, że cel osiągnięty. Mało tego, uważam, że Biedroń umiejętnie łączy tradycję z nowoczesnością, przykładem jest chociażby Rodowicz w odmłodzonej aranżacji czy nowoczesna wersja Vivaldiego. Sam Biedroń jest takim "przaśnym gejem" - reprezentuje europejski standard w swojskim wydaniu. I myślę, że to może przynieść swoje owoce.

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13575
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5342 Post autor: Kaonashi » wt lut 05, 2019 17:01 pm

Obrazek
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26139
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5343 Post autor: Koper » wt lut 05, 2019 21:42 pm

"Oddaj moje 100 milionów!" :D
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13114
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5344 Post autor: lis23 » wt lut 05, 2019 22:36 pm

Cóż, wszyscy zachwycają się tą całą "Wiosną", która ma już 14% poparcia, a ja nie wiem, z czego tu się cieszyć? Biedroń osiągnie tylko tyle, że PIS ponownie wygra wybory ...
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

hp_gof

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5345 Post autor: hp_gof » wt lut 05, 2019 23:03 pm

Błagam, Lisu, nie potarzaj za PO tej mantry, że "tylko tworząc jeden front odsuniemy PiS od władzy" i "Biedroń rozbija opozycję", bo to już jest nudne i przede wszystkim nieprawdziwe. PiS traci, już widać u nich tendencję spadkową, a Biedroń ich lepiej punktuje niż PO, z uśmiechem na twarzy i z własnym, pozytywnym programem. A tak poza tym, to spokojnie, jeszcze się wszystko dziesięć razy pozmienia do wyborów ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5346 Post autor: Adam » śr lut 06, 2019 01:41 am

Oho, brakowało tu początku dyskusji o śmiesznym gościu, który wszystko czego się tknął w Słupsku to spierdolił, a teraz jedyne, czego nie obiecał każdemu Polakowi podczas tej swojej konwencji, to działka na Księżycu dla każdego Polaka... Ogarnijcie się ludzie. :roll:
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13114
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5347 Post autor: lis23 » śr lut 06, 2019 14:08 pm

Po pierwsze, Biedroń jest tak samo populistyczną, skrajną lewicą, jak PIS jest populistyczną i skrajną prawicą - ja nie mam nic przeciwko tak wyrazistej lewicy, gdyby Biedroń na starcie nie wykluczał koalicji z innymi ugrupowaniami, a tak to może wejdzie do sejmu ale skończy jak Palikot i Nowoczesna (jeszcze nie wiadomo, jak skończy Kukiz, który chce się wraz z Ziobrą i Dudą brać za prawo karne).
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

hp_gof

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5348 Post autor: hp_gof » śr lut 06, 2019 15:34 pm

lis23 pisze:
śr lut 06, 2019 14:08 pm
Po pierwsze, Biedroń jest tak samo populistyczną, skrajną lewicą, jak PIS jest populistyczną i skrajną prawicą - ja nie mam nic przeciwko tak wyrazistej lewicy, gdyby Biedroń na starcie nie wykluczał koalicji z innymi ugrupowaniami, a tak to może wejdzie do sejmu ale skończy jak Palikot i Nowoczesna (jeszcze nie wiadomo, jak skończy Kukiz, który chce się wraz z Ziobrą i Dudą brać za prawo karne).
Ale wiesz, że w przypadku konserwatywnego populizmu jest potrzebny dla równowagi progresywny populizm, bo w przeciwnym razie z PiSem nie wygrasz za cholerę? Właśnie teraz Biedroń zablokował PiSowi możliwość zaproponowania czegoś na miarę nowego 500+. Nie przelicytują go w sposób wiarygodny. Po drugie, Biedroń nie wyklucza koalicji z innymi ugrupowaniami (poza PiSem; nawet wprost mówi o koalicji z KO), ale warunki są dwa: 1) po wyborach 2) na bazie programowej. Wrzucanie wszystkich zgranych twarzy od prawa do lewa do jednego wora, bo "w Polsce łamana jest Konstytucja" nie działa na wyborców, jest sztuczne i nieautentyczne. Nie zadziałało w Zjednoczonej Lewicy w 2015 roku i nie zadziała w Koalicji Obywatelskiej/Europejskiej/status quo. Ludzie chcą wiedzieć, co będzie zrobione po odsunięciu PiS od władzy, a nie: "idziemy po stołki, a potem się pomyśli co i jak". A zresztą, o czym my w ogóle mówimy? Jaki populizm? Jaka skrajność? To są standardy europejskie w XXI wieku. Trzeba zacząć coś robić, a nie gadać ciągle, że "nie da się". Epoka neoliberalizmu już się skończyła.
Adam pisze:Oho, brakowało tu początku dyskusji o śmiesznym gościu, który wszystko czego się tknął w Słupsku to spierdolił, a teraz jedyne, czego nie obiecał każdemu Polakowi podczas tej swojej konwencji, to działka na Księżycu dla każdego Polaka... Ogarnijcie się ludzie. :roll:
Tak spierdolił, że dostał najlepszy wynik w historii RM w Słupsku, jego komitet ma najwięcej radnych, a jego zastępczyni wygrała w 1. turze wyborów. Wolę działkę na Księżycu niż niemoc Schetyny.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5349 Post autor: Adam » śr lut 06, 2019 16:52 pm

hp_gof pisze:
śr lut 06, 2019 15:34 pm
Tak spierdolił, że dostał najlepszy wynik w historii RM w Słupsku, jego komitet ma najwięcej radnych, a jego zastępczyni wygrała w 1. turze wyborów.
A co ma wynik wyborczy do tego co zrobił, a konkretnie nie zrobił, dla miasta, i jakim blamażem była jego pseudo prezydentura ?! :? Na PIS też 1/3 kraju głosuje, i nie dlatego że są super politykami.. Biedroń wszystko co w Słupsku zrobił to spierdolił. Cofnął miasto w rozwoju, zadłużył, nie zrealizował zadnych obietnic, i nawet nim prawie nie rządził, bo nie miał na to czasu - oficjalne delegacje zagraniczne trwały u niego łącznie aż 7 msc (sic!), a łącznie w delegacjach na 48 msc prezydentury był aż.. 20 msc ! Złodziejstwo w białych rekawiczkach.

Niezrealizowane kompletnie obietnice:

1.Obniżenie cen biletów
2.Zapewnienie miejsc w żłobkach
3.Likwidacja Straży Miejskiej
4.Program rowerów miejskich
5.Dokończenie budowy Parku Wodnego
6.Budowa Instytut Zielonej Energii
7.Darmowy Internet
8.Karta Słupszczanina
9.Ściągnięcie dużych inwestorów
10.Budowa rozbudowanego sytemu ścieżek rowerowych

Słupsk stracił aż 4 tys mieszkancow za jego kadencji wg zeznań podatkowych. Dług miasta jest aż o 71 mln większy. Brak nowych inwestycji. Najlepsze liceum w Słupsku spadło aż o kilkadziesiąt miejsc w dół w ogólnopolskich rankingach. Na 14 "ekspertów" Biedronia w LinkedIn (LOL) jest 7. W sumie ma 9 prawników, 3 politologów, notariuszka, filolożka, sportsmenka, 4 akademików, 3 byłych SLDowców, 2 urzędników ze Słupska.. Największe doświadczenie ma właścicielka kilku restauracji w Toruniu. LOL. Za media odpowiada fotograf. No ja chyba przestanę się naśmiewać z niego i tej jego partii, bo naśmiewanie się z ugrupowania, którego program brzmi "Rozdać Wszystkim Dużo Pieniędzy (poza działką na Księżycu)", a na eksperta do spraw ekonomii prezentuje całej Polsce zaledwie 20-latka (sic!), to jest jak naśmiewanie się z niepełnosprawnych. A z inwalidów się nie śmieję.

"Zamkniemy wszystkie kopalnie węgla w Polsce i będziemy mieć najczystsze powietrze w Europie" To już nawet nie są polityczne banały i gorzej niż komunistyczny populizm.. To szkodliwa demagogia. Ten facet nie ma pojęcia o czym gada.

Do tej pory miałem go za śmiesznego gościa o ksywce "Głosujcie na mnie bo jestem gejem". Po tej konwencji mi go po prostu żal... Tak jak tych, którzy się nim i tą populistyczną partyjka z łapanki podniecają.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26139
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5350 Post autor: Koper » śr lut 06, 2019 17:07 pm

Adam pisze:
śr lut 06, 2019 16:52 pm
Najlepsze liceum w Słupsku spadło aż o kilkadziesiąt miejsc w dół w ogólnopolskich rankingach.
No dobra, ale obarczanie o coś tkaiego winą Biedronia to też skrajny populizm. :P Co miał zrobić? Stypendia rozdawać, żeby ściągać najzdolniejszych licealistów z Polski? :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5351 Post autor: Adam » śr lut 06, 2019 18:06 pm

To akurat jedna z pierdół, ale na końcu bardzo długiej listy buractwa jakie po swoich nieudolnych pseudo rządach tam zostawił.
#FUCKVINYL

hp_gof

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5352 Post autor: hp_gof » śr lut 06, 2019 18:26 pm

Hahaha, Adaś bezmyślnie kopiuje twittery, i to jeszcze wpisy PiSowskiego wiceministra :) Lepiej by było, gdybyś obok siebie wymienił wszystkie zrealizowane obietnice (i to co zrobiono ponadprogramowo), a następnie te niezrealizowane, żeby było porównanie (np. zrealizowane: wprowadzenie jawności płac, obniżenie zadłużenia miasta, zmniejszenie wynagrodzeń w spółkach, wprowadzenie kwot płci, plan gospodarki niskoemisyjnej, promocja miasta itd.). Po drugie, nie wiem czy wiesz jak funkcjonuje samorząd, ale realizacja pewnych postulatów zależy m.in. od współpracy z rządem, również w zakresie tworzenia prawa, a wiele rzeczy zależy też od sytuacji na rynku wykonawców, bo czasami złożone oferty są w ch** drogie i nie ma opcji, żeby taki przetarg rozstrzygnąć.

I tak na przykład w kwestii Instytutu Zielonej Energii rząd PiS wykreślił międzyczasie z ustawy o OZE zapis, który gwarantował prywatnym osobom odsprzedaż wyprodukowanej zielonej energii innym podmiotom. W związku z tym projekt instytutu stracił rację bytu. Biedroń od początku twierdził, że aquapark jest zbędny, ale jak już zaczęto budowę, to trzeba ją skończyć. I otwarcie tej pechowej inwestycji będzie w lipcu 2019. Liczba miejsc w żłobkach wzrosła poprzez modernizację placówek i oprócz tego przez przystąpienie placówek do rządowego programu Maluch+. Biedroń nie postulował likwidacji straży miejskiej, tylko mówił, że "straż miejska musi szybciej i skuteczniej reagować na prawdziwe problemy w życiu miasta, w tym, żeby pomagała osobom starszym i osobom z niepełnosprawnościami". I jeszcze taki fragment wywiadu:
Straż miejska zostanie zlikwidowana? W ubiegłym roku zapowiedział pan, że daje straży miejskiej rok na udowodnienie tego, czy są potrzebni. Zbliża się deadline – decyzja podjęta? Wiem, że wiele osób utożsamia straż miejską z fotoradarami, ale Słupsk jest jednym z miast w Polsce, które jest wolne od fotoradarów. Stereotypów jest bardzo wiele, ale to nie jest czarno-białe. Jak trzeba zdjąć kotka z dachu, zająć się osobami bezdomnymi, to się dzwoni po straż miejską. Może trzeba ją przekształcić, może dać nowe zadania? Będziemy jeszcze debatować o jej przyszłości.
Słupsk na początku kadencji był zagrożony wejściem komisarza ze względu na fatalny stan finansów miasta, udało się oddłużyć miasto o ok. 30 mln, to niestety wymagało również zahamowania inwestycji (prosty wybór: bo inwestycje albo bankructwo), a jak miasto dostało trochę oddechu, to żeby zdobyć dodatkowe środki unijne na nową perspektywę, to trzeba się zadłużyć na wkład własny - wszystkie samorządy to robią. Kredyt nie jest zły, jeśli idzie na inwestycje, a nie na bieżące wydatki. I tak dalej, i tak dalej. Ja nie śledzę na bieżąco spraw Słupska, więc lepiej niech miejscowi społecznicy się wypowiadają, natomiast z bieżącej obserwacji samorządu łódzkiego mam pewne przemyślenia. Otóż na przykład Hanka obiecała, że do 2018 roku kwota budżetu obywatelskiego wzrośnie z 40 do 100 mln złotych. Nie wzrosła. Obietnica niespełniona. Czemu? Bo PiS przerzucił koszty deformy edukacji na samorządy i musimy dorzucać kilkadziesiąt milionów na pomysły Zalewskiej. Hanka obiecała, że rewitalizacja obszarowa ruszy w 2014/2015 roku. Ruszyła z poślizgiem dopiero pod koniec zeszłego roku. Czemu? Bo najpierw musieliśmy czekać na ustawę o rewitalizacji, którą szczęśliwie Duda podpisał, potem trza było przejść całą papierologię związaną z dofinansowaniem unijnym, a na koniec rynek wykonawców nie wyrabia z taką ilością inwestycji w mieście, oferty są cholernie drogie, przetargi trzeba powtarzać itd. Obietnica nie spełniona w czasie, tylko opóźniona. Czy to dyskwalifikuje polityka, bo nie wypełnił swoich planów w 100%? Moim zdaniem nie. Tak samo z problemem wyludniania się miast - to jest problem ogólnopolski, dotyczy większości polskich miast i miasteczek. Prawda jest taka: jak chcesz się czepiać, to cię nic nie przekona. Jak chcesz zrozumieć, to musisz w tym siedzieć na bieżąco. Mieszkańcom jest dobrze i to się liczy (zwłaszcza po poprzednim prezydencie, który był ponoć totalną porażką).

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26139
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5353 Post autor: Koper » śr lut 06, 2019 18:50 pm

dopiero teraz zauważyłem...
swordfish pisze:
pn lut 04, 2019 09:05 am
chcą rozdziału kościoła od państwa, a wykorzystują utwór napisany przez osobę duchowną? Wtf?
no tak, bo przecież powinni Nergala puszczać :roll: :roll: :roll:
Rozdział KK od państwa nie oznacza przecież negacji wszystkiego co z KK się wywodzi, ale tego widzę prawica nie potrafi pojąć, dla nich to jakaś święta wojna i zamach na nie wiadomo co, bo chyba KK to już z samym Bogiem jest utożsamiany. :roll:
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5354 Post autor: Adam » śr lut 06, 2019 19:06 pm

HP widzę ma wytłumaczenie jak Tomasz Lis na wszystko - #WinaPIS :P Druga strona ma #WinaTuska - i dzięki temu mamy w tym kraju jak mamy :D
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26139
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5355 Post autor: Koper » śr lut 06, 2019 19:12 pm

Ty masz #WinaBiedronia, ja mam #WinaHansa i tak każdy ma jakieś wina :D
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

ODPOWIEDZ